Пільги військовим пенсіонерам: які права і знижки покладені

  1. Статус військового пенсіонера
  2. Які пільги покладені?
  3. Податкові пільги
  4. субсидії ЖКГ
  5. Проїзд на транспорті
  6. підвищена пенсія
  7. медичне забезпечення
  8. Як оформити пільги?

У цій статті ми розповімо про те, які військовим пенсіонерам покладені в даний час, на які субсидії або іншу відповідну допомогу вони мають право, а також про деякі зміни в законі, які стосуються пільг пенсіонерам .

Статус військового пенсіонера

У 2014 році статус військового пенсіонера зазнав змін. Якщо раніше, вийти на пенсію можна було до досягнення 45 років, то з прийняттям поправок до законодавства Російської Федерації, отримати статус пенсіонера можна:

  • військовослужбовцям, стаж роботи в органах, яких становить 20 років;
  • якщо призначено пенсію у зв'язку з інвалідністю;
  • жінкам в будь-якому званні, яким зберегли граничний вік служби - він становить як і раніше 45 років;
  • маршалом, генералам армії, адміралам флоту, генерал-полковників і адміралам після досягнення 65 років;
  • генерал-лейтенантам, віце-адміралам, генерал-майорів і контр-адміралів - після 60 років;
  • полковникам і капітанам 1 рангу - з 55 років;
  • іншим військовослужбовцям вік був збільшений до 50 років.

військовослужбовцям, стаж роботи в органах, яких становить 20 років;   якщо призначено пенсію у зв'язку з інвалідністю;   жінкам в будь-якому званні, яким зберегли граничний вік служби - він становить як і раніше 45 років;   маршалом, генералам армії, адміралам флоту, генерал-полковників і адміралам після досягнення 65 років;   генерал-лейтенантам, віце-адміралам, генерал-майорів і контр-адміралів - після 60 років;   полковникам і капітанам 1 рангу - з 55 років;   іншим військовослужбовцям вік був збільшений до 50 років

Ветеранам військової служби, які вийшли на пенсію за вислугою років, встановлений законом порядок забезпечує набагато більший розмір пенсійних виплат, ніж цивільним особам. Такий розподіл склалося з тієї причини, що військові особи отримують пенсію з державної скарбниці Міністерства Оборони, в той час як середньостатистичний пенсіонер - з державного бюджету.

Пільги для військових пенсіонерів, як і ветеранам військової служби покладаються відповідно до законодавства Російської Федерації.

Які пільги покладені?

Які пільги покладені військовим пенсіонерам? Питання досить-таки поширений і в багатьох випадках, який залишається без відповіді. Адже як показала практика, більше 30% військовослужбовців не користуються пільгами.

Податкові пільги

Відповідно до Податкового Кодексу, держава звільняє військового пенсіонера від сплати майнового податку. Це означає, що особа, яка звільнена з військової служби у зв'язку з досягненням граничного віку не виробляє щорічні внески за один об'єкт нерухомого майна, який знаходиться в його власності. Право власності підтверджується правовстановлюючим документом. Згідно із законодавством, об'єктами даного виду оподаткування є:

  • будинок, частину будинку;
  • кімната, частина кімнати;
  • квартира, частина квартири;
  • гаражі.

Звертаємо увагу на те, що незавершені об'єкти будівництва оподатковуються. У тому випадку, якщо у власності є декілька об'єктів, які відносяться до цієї категорії, необхідно вибрати той, на який і будуть поширюватися пільги.

Для отримання пільг військовослужбовцям необхідно звернутися із заявою до органу ФНС, за місцем реєстраційного обліку або місця проживання. Заява подається за встановленою формою (приклад можна отримати в податковому органі) і до нього додається пакет документів. Як правило, до них відносяться:

  • документи, що посвідчують особу;
  • правовстановлюючі документи на ту власність, яка для вас найбільш приваблива в плані застосування до неї податкових пільг.

документи, що посвідчують особу;   правовстановлюючі документи на ту власність, яка для вас найбільш приваблива в плані застосування до неї податкових пільг

Нерідкі випадки, коли після виходу на пенсію пенсіонер не звертається із заявою до податкової інспекції і продовжує виплачувати податки за все нерухоме майно, яке знаходиться в його власності. Для виправлення ситуації необхідно не просто звернутися із заявою (про який йшла мова вище), але і прикласти до нього ще одне - про відшкодування податкового вирахування. Відрахування можна буде отримати тільки через рік після звернення і не більше, ніж за 3 роки.

субсидії ЖКГ

Надання пільг військовим пенсіонерам по оплаті житла регулюється законодавчо не тільки на державному, а й регіональному рівні. Це означає, що за загальним правилом, держава в особі Російської Федерації звільняє громадян, які проходили військову службу від виплати 50% вартості комунальних послуг. При цьому, регіональне законодавство може передбачити додаткові бонуси. Для того, щоб дізнатися про їх існування необхідно звернутися в територіальний фонд захисту населення за місцем проживання або реєстрації. І тут же ви зможете написати заяву про надання знижки.

В якості додаткової соціальної підтримки, право на зниження вартості оплати комунальних послуг отримують вдови пенсіонерів військових.

Проїзд на транспорті

Які пільги на проїзд мають військові пенсіонери в 2019? Питання, яке хвилює багатьох. Дійсно, право на проїзд (безкоштовний) військовим пенсіонерам в громадському транспорті міського типу є. Необхідно лише перед посадкою пред'явити посвідчення водія транспортного засобу.

На проїзд до місця оздоровлення також надається пільга. Розподіляється вона наступним чином:

  • якщо здравниця належить Міністерству Оборону пенсіонер оплатить лише 25% вартості путівки, а сума проїзду компенсується повністю.
  • більше 25% доведеться сплатити, якщо санаторій не є підвідомчим Міністерству Оборони.
  • якщо установа знаходиться за межами Росії, в такому випадку відшкодовується вартість проїзду від місця відбуття до території кордону Росії, а на проживання і лікування субсидії не поширюються.

якщо установа знаходиться за межами Росії, в такому випадку відшкодовується вартість проїзду від місця відбуття до території кордону Росії, а на проживання і лікування субсидії не поширюються

підвищена пенсія

Як і було зазначено раніше, величина суми пенсійних виплат у військових пенсіонерів залежить від Міністерства Оборони. У 2019, згідно з розпорядженням Президента, пенсійні виплати будуть проіндексовані.

Військовим пенсіонерам можуть покладатися і виплати крім щомісячної пенсії. Право на таку допомогу мають:

  • інваліди 1-ої групи;
  • непрацюючі інваліди 1-ої і 2-ої групи;
  • також якщо на їх утриманні є непрацездатні особи, які потребують догляду.

При досягненні 80 років покладені:

  • фінансова підтримка особі, яка буде здійснювати догляд за 80-ти річним;
  • виплати в тому випадку, якщо служба проходила в північних районах держави.

У зв'язку з втратою годувальника-військовослужбовця, сім'ї загиблого покладені компенсаційні виплати.

медичне забезпечення

Медичне пільги військовим включають в себе:

  • безкоштовне надання лікарських засобів і препаратів;
  • отримання безкоштовного санаторно-курортного лікування або оплата більшої частини вартості путівки та проїзду.
  • безкоштовне лікування в державних і муніципальних установах.

Якщо військовий пенсіонер має інвалідність, то в такому випадку:

Інвалідам 1, 2, 3 групи належить:

  • надання лікарських засобів абсолютно безкоштовно, але тільки при наявності рецепта лікаря;
  • а також протезно-ортопедичних і реабілітаційних конструкцій, необхідний або для відновлення працездатності, а також для нормального підтримки рівня життя;
  • протези кінцівок абсолютно безкоштовно;
  • пільгове зубне протезування.

У тому випадку, якщо інваліди 1-ої і 2-ої групи відносяться до робочого населенню, в такому випадку деякі пільги будуть надаватися зі знижкою 50%. Для уточнення списку пільг в вашому регіоні необхідно звернутися в органи соціального захисту населення.

Як оформити пільги?

Порядок отримання пільг військовими пенсіонерами регламентується не тільки податковим законодавством, а й нормативними актами суб'єктів держави.

Наприклад, для оформлення пільг на майно необхідно:

  • звернутися до органів соціального захисту населення для з'ясування наявності пільг в вашому регіоні військовим пенсіонерам.
  • якщо буде отримано позитивну відповідь, оцініть обсяг вашого нерухомого майна (кількість квартир, об'єктів незавершеного будівництва). Якщо їх кількість перевищує одиницю, виберете найбільш той об'єкт, який більш обтяжливим для вас в плані щорічних виплат.
  • уточніть, а точно саме ви є єдиним правовласником. Якщо відповідь позитивна прикладайте зведення про даний майні до пакету документів для подачі заяви.
  • для того, щоб остаточно упевнитися, що даний об'єкт оподаткування дійсно може стати безкоштовним для вас, переконайтеся, що він не використовується у підприємницькій діяльності. Об'єкти, які використовуються з метою отримання прибутку не можуть стати пільговими.
  • якщо не використовується, можете додати до заяви не тільки правовстановлюючий документ на майно, а й документи, що засвідчують особу (як правило, паспорт).
  • після того як пільг будуть схвалені, через рік ви маєте право отримати податкове вирахування, якщо платили за цей об'єкт за повною вартістю, перебуваючи на пенсії.

після того як пільг будуть схвалені, через рік ви маєте право отримати податкове вирахування, якщо платили за цей об'єкт за повною вартістю, перебуваючи на пенсії

Для оформлення субсидій ЖКГ необхідно:

  • звернутися до органу соціального захисту населення в своєму регіоні і з'ясувати чи є крім субсидій встановлених законодавство Російської Федерації, знижки. передбачені місцевими нормативно-правовими актами.
  • потім напишіть заяву на надання субсидії з оплати житлово-комунальних послуг.
  • також підготувати документи:
  1. документ, що засвідчує особу;
  2. виписка з будинкової книги, про склад сім'ї військовослужбовця пенсіонера;
  3. документи, які будуть підтверджувати ваше спорідненість з ними (як правило, в якості основних доказів виступають свідоцтво про укладення шлюбу, свідоцтво про народження або визнання батьківства);
  4. правовстановлююче свідоцтво на житлове приміщення, за яке буде проводиться виплата комунальних послуг з урахуванням субсидій;
  5. при відсутності власного житла, але наявності договору найму житлового приміщення, в якому обов'язок по оплаті комунальних послуг покладається на наймача, - договір найму;
  6. пенсійне посвідчення.

Після того як рішення на вашу користь буде прийнято позитивно, вам доведеться відвідати всі організації, в яких ви оплачуєте комунальні послуги (наприклад, водоканал) і попросити зробити позначку на всіх книжках на оплату позначку про наявність субсидії з обов'язковим засвідченням печаткою.

Пільги військовим пенсіонерам МО надаються на тих же підставах, що і військовим пенсіонерам, які проживають в інших регіонах, за винятком пільг, наданих місцевими актами. Наприклад, з початку 2016 року було скасовано субсидії на проїзд в зв'язку з дефіцитом бюджету.

Які пільги покладені?
Які пільги покладені військовим пенсіонерам?
Як оформити пільги?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация