Пільговий режим для громадян України в РФ скасований з 1 листопада

  1. Моніторинг Федеральної Міграційної Служби РФ
  2. База даних оплати патенту на здійснення трудової діяльності іноземцями

Федеральна міграційна служба Російської Федерації повідомляє, що з 1 листопада 2015 року минув режим пільгового перебування українських громадян в РФ, введений на тлі громадянської війни на Україні, яка спалахнула в 2014 році. Нагадаємо, що пільговий режим для громадян України передбачав збільшення термінів перебування на території Росії українських громадян без РВП , Виду на проживання або без патенту на роботу.

«У зв'язку з цим з 1 по 30 листопада перебуває на території РФ громадянам України необхідно звернутися в підрозділи ФМС Росії для визначення свого правового статусу»,

- було повідомлено журналістам на брифінгу заступника керівника ФМС Росії Вадима Яковенка, який відбувся 30 жовтня 2015 року в Москві.

- було повідомлено журналістам на брифінгу заступника керівника ФМС Росії Вадима Яковенка, який відбувся 30 жовтня 2015 року в Москві

Виняток буде зроблено лише для біженців, які прибули до Росії з південно-східних областей України. Для цих категорій громадян України порядок перебування залишається колишнім.

Для решти громадян України можна буде перебувати на території Росії без дозвільних документів (патенту на роботу, дозволу на тимчасове проживання, посвідки на проживання) не більше 90 днів з 180 календарних днів на рік.

«Громадянам України, які здійснюють трудову діяльність на території Росії, і охочим продовжити своє законне перебування, необхідно звернутися в ФМС за отриманням патенту», - заявив на брифінгу керівник ФМС РФ Костянтин Ромодановський.

З 1 листопада у громадян України, які перебувають в даний момент в Росії, є 30 днів для оформлення правового або трудового статусу на території РФ.

«Після 1 листопада українські громадяни будуть перебувати на території РФ в тому ж статусі, що і громадяни інших країн СНД. З першого грудня проти порушників будуть вживатися заходи адміністративного характеру, включаючи закриття в'їзду », - сказав глава ФМС РФ.

Крім питання про пільговий режим для громадян України на брифінгу обговорювалося питання оплати єдиного трудового патенту іноземними громадянами, охочими проживати і працювати на території Росії.

Якщо говорити про ситуацію щодо біженців з України, то за даними ФМС РФ з 1 квітня 2014 року на територію Росії в'їхало і не вибуло понад мільйон громадян України. Точна цифра жителів України, що біжать від війни на територію Російської Федерації перевищує 1 089 600 чоловік. Найчастіше люди цілими сім'ями залишали свої будинки в екстреному порядку, рятуючись від бойових дій на Південному Сході України.

Моніторинг Федеральної Міграційної Служби РФ

Станом на 30 вересня 2015 року зазначені Федеральної Міграційної Служби РФ свідчать:

  • з 01.04.2014 з території України на територію РФ в'їхало і не вибуло 1 089 618 громадян України;
  • в 69 суб'єктах РФ були розгорнуті 321 пункт тимчасового розміщення для біженців з України, в яких розміщувалися 18 156 осіб, в тому числі 5 794 дітей віком до 18 років, а 569 566 осіб розміщувалися в приватних будинках на території Росії;
  • з клопотанням про надання статусу біженця в період з початку 2014 р по 30 вересня 2015 звернулося 6 082 громадянина України;
  • з офіційною заявою про надання тимчасового притулку в Росії звернулися 395 119 громадян України;
  • в Федеральну міграційну Службу для оформлення дозволу на тимчасове проживання звернулося 259 965 громадян України;
  • із заявою про участь у « Державну програму сприяння добровільному переселенню співвітчизників на територію Росії з-за кордону »Звернулося 146 367 чоловік з України;
  • із заявою про надання громадянства Російської Федерації в зазначений період звернулося 125 312 громадян України;
  • із заявою про оформлення посвідки на проживання в РФ звернулося 60 206 осіб.

Державним бюджетом Російської Федерації на цілі по підтримці і гуманітарної допомоги українським біженцям з весни 2014 роки виділено понад 11 мільярдів рублів.

База даних оплати патенту на здійснення трудової діяльності іноземцями

На брифінгу ФМС 30 жовтня 2015 року в Москві заступник глави Федеральної Міграційної служби РФ повідомив:

ФМС Росії спільно з Федеральним казначейством розроблено механізм автоматичної ідентифікації оплати патенту на здійснення трудової діяльності і відповідно продовження законності перебування іноземного громадянина на території Російської Федерації.

Дана система зберігає і оновлює інформацію про всі оплачених дійсних патентах на роботу іноземців на території РФ в щоденному режимі, даний механізм запобігає шахрайські дії по підробці паперових квитанцій про оплату трудового патенту іноземними громадянами.

За даними Федерального казначейства за період з січня по жовтень 2015 року в регіональні бюджети надійшло понад 24,2 млрд. Рублів, що в 1,7 рази перевищило аналогічний показник 2014 роки (14 млрд. Рублів). ФМС при цьому оформила понад 1 500 000 трудових патентів іноземним громадянам.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация