Пилипчук Петро Пилипович

  1. біографія
  2. Шлях по сходинках влади
  3. нагороди
  4. захоплення
  5. Відгуки
  6. Політичний «дах»
  7. компромат

15:01 (Оновлено 16.04.2019 о 20:53)

Голова Верховного суду України Пилипчук Петро Пилипович

Всі новини та згадки про Пилипчук на FaceNEWS

Варто відзначити, що колишній глава Верховного суду Василь Онопенко, також висловив свою підтримку Петру Пилипчуку на посаду голови ВСУ. За його словами, Кандидатура Петра Пилиповича - це вдала кандидатура. А все, що можна було зробити, він зробив, але, можливо, необхідно, щоб хтось зробив більше.

У свою чергу, Петро Пилипчук зазначив, що бачить своїми завданнями на даній посаді забезпечення судочинства на належному рівні, а також фінансове забезпечення діяльності судів.

Давайте трохи дізнаємося про сходинках життя Петра Пилипчука.

Найбільш тісно пов'язаний з: Ярославом Романюком, Анатолієм Яремою.

біографія

Петро Пилипчук народився 13 жовтня 1947 р в селі Тернавцев Ізяславського району Хмельницької області. У 1973 році Петро Пилипчук закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство» та був обраний народним суддею Дзержинського районного народного суду м.Харкова, а в 1976 р - суддею Харківського обласного суду.

Шлях по сходинках влади

Протягом 1980-1983 років Петро Пилипчук займав посаду заступника начальника відділу юстиції виконавчого комітету Харківської обласної Ради народних депутатів. З вересня 1983-го він працював суддею Верховного Суду України.

У травні 1997 Петро Пилипчук був обраний суддею цього суду безстроково. З грудня 2002 року - заступник Голови Верховного Суду України, а з червня 2004 року - перший заступник Голови Верховного Суду України.

З листопада 2005 Петро Пилипчук обраний головою Ради суддів України. До останнього часу він був суддею вищого кваліфікаційного класу. Член Президії Верховного Суду України. Заступник голови Науково-консультативної ради при Верховному Суді України.

нагороди

За особисті заслуги у здійсненні правосуддя, значний внесок у забезпечення захисту прав і свобод громадян Указом Президента України від 12 грудня 1995 р Петру Пилипчуку присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України».

А в жовтні 2002 р за заслуги перед Українським народом у сприянні становленню правової держави, вагомий особистий внесок у забезпечення захисту прав і свобод громадян впровадження судово-правової реформи в Україні Петро Пилипчук нагороджений почесною грамотою Верховної Ради України.

Також, Указом Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток судової системи України, зміцнення законності і правопорядку високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод громадян Петро Пилипчук нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

захоплення

Журналістика

Відгуки

Петро Пилипчук активний учасник розробки методичних рекомендацій з питань застосування судами законодавства, проведення семінарських занять, з суддями, конференцій з питань реформування законодавства про судовий устрій, запобіжних заходів в кримінальному судочинстві, суду присяжних та апеляційного провадження.

За участю Петра Пилипчука підготовлений ряд постанов Пленуму Верховного Суду України. Він автор ряду статей з питань кримінального права і процесу, співавтор науково-практичного коментаря Кримінально-процесуального кодексу України в 2003 р

Політичний «дах»

Петро Пилипчук є компромісною фігурою і єдиним прохідним кандидатом на пост глави ВСУ. Андрій Портнов з Адміністрації президента хотів поставити на чолі Верховного Суду Ярослава Романюка, а Сергій Ківалов - Віктора Кривенка.

Але судді ВСУ не хотіли, щоб Верховний Суд очолив ставленик влади. Колишній глава ВСУ Василь Онопенко дуже заважав владі отримати контроль над останньою інстанцією в разі судових розглядів по майбутніх парламентських виборів. Але його вдалося нейтралізувати судом проти зятя - Євгена Корнійчука. На початку грудня Онопенко відмовився виставляти свою кандидатуру на пост глави Верховного Суду, а Корнійчука амністували.

компромат

У жовтні нинішнього року Петру Пилипчуку виповнилося 64, а максимальний термін перебування на посаді судді - 65 років. Це дасть час основним гравцям за рік якісніше підготуватися до наступних виборів. За цей час буде істотно почищений кадровий склад ВСУ, в тому числі з використанням можливостей Вищої ради юстиції (контролюється Ківаловим) і Генпрокуратури. Верховний суд буде наповнений "своїми" суддями.

Читайте також: досьє на Панов Віталій Володимирович

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация