Піраміда Хеопса

У Гізі знаходиться найдавніше з чудес світу, що збереглися до наших днів - Єгипетська піраміда Хеопса. Велика піраміда, так ще її називають через величезних розмірів і по праву поміщають першої в списку чудес світу. Свою назву піраміда отримала по імені засновника - фараона Хеопса.

Свою назву піраміда отримала по імені засновника - фараона Хеопса

Піраміда Хеопса є найбільшою спорудою, якщо не брати до уваги Великої Китайської Стіни, спорудженим руками людини. Висота в 146,6 порівнянна пятидесятиповерховому хмарочосу, а на площі в 230 х 230 м. Спокійно могли б розміститися п'ять найбільших соборів світу: Вестмінстерське абатство в Лондоні, собор святого Павла, флорентійський і міланський собори і собор святого Павла в Римі. Будівельного каменю, використаного при будівництві, вистачило б, щоб звести все церкви Німеччини.

Юний фараон Хеопс віддав наказ про будівництво піраміди після смерті батька Снофру. За прикладом своїх попередників, Хеопс хотів після смерті бути похованим в піраміді. І його піраміда повинна бути прекрасніше і розкішніше всіх інших пірамід. Вага цієї споруди становить 6400000 тонн, тому, перш, ніж приступити до будівництва, були проведені підготовчі роботи. Вони тривали більше 10 років і понад 400 осіб - архітекторів, каменотесів, художників виконували ці роботи. Будівельний майданчик розташовувалася південніше сучасного Каїра в семи кілометрах від Гізи.

Єгипет в період спорудження піраміди був процвітаючою і багатою країною, урожай селяни знімали до трьох врожаїв на рік. Але з червня по листопад Ніл виходив з берегів і селяни не могли працювати на своїх полях. І, коли в селах з'являвся посланець фараона, який запрошував на будівництво піраміди, все з радістю погоджувалися. Це пояснювалося декількома причинами: під час роботи кожен єгиптянин отримував одяг, харчування і платню. Це було почесно і природно, адже кожен сподівався, що саме його торкнеться частинка безсмертя великого фараона. Будівництво піраміди Хеопса тривало 30 років і, за свідченням історика Геродота, в ньому брало участь близько 100 000 чоловік.

тут представлена інформація про всіх інших чудес світу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация