Піррова перемога Михайла Прохорова

Михайло Прохоров заявив, що не збирається йти з посади голови "Правого дела" і розігнав керівні органи партії. Перший, закритий для преси день з'їзду? пройшов в нервовій обстановці, змусивши спостерігачів засумніватися в подальшому існуванні партії з її нинішнім главою.

Фото: AP

Почавши за здоров'я, "Правое дело" за усталеною вже традицією закінчує за упокій. Створена в листопаді 2008 року за допомогою злиття СПС, ДПР та "Громадянської сили" партія дуже швидко загрузла у внутрішньокорпоративних інтригах, що закінчилися виходом з партії одного із співголів і повної втрати над партією з боку решти. Протягом року "Правое дело" шукало нового лідера, який за сумісництвом став би ще й спонсором, і витягнув "Правое дело" з електорального болота.

Прихід Михайла Прохорова багатьох надихнув. Але не надовго. Новий лідер партії, зажадавши (і отримувати) практично необмежені повноваження, почала вибудовувати партійну модель виходячи з якихось своїх, а частково з рекомендованих запрошеними піарниками міркувань. Так чи інакше, але всі вони входили в суперечність з існуючими принципами ліберальної партії і запитами суспільства на появу на політичному полі по-справжньому праволіберальної сили.

За кілька днів до вересневого з'їзду партії стало ясно, що обіцянка Прохорова включити до складу федеральної частині списку скандального політика Євгена Ройзмана виявилися не жартом. У підсумку, ряд керівників регіональних відділень виступили з відкритими зверненнями , Що вказують Прохорову на помилковість такого вчинку і застережних колег від необачного рішення, оскільки, як, наприклад, заявив лідер орловських «правих» Ігор Федоров, "в іншому випадку відбудеться дискредитація ліберальної ідеї в Росії, і разом з партією зазнають краху надії росіян на краще майбутнє ".

Також по темі: Прохоров мріє про дискримінацію

І, загалом-то, справа виявилася не тільки в Ройзманом. З боку регіоналів накопичилося чимало претензій до Прохорову за частиною як ідеології, так і в частині формування регіональних відділень. Одним словом, дійшло до того, що делегати всерйоз почали обговорювати можливість постановки питання про позбавлення його повноважень Голови або, як мінімум,

Достовірної інформації про те, що відбувалося в Великому залі Російської Академії наук в цей день, ні в кого не було. ЗМІ посилалися на власні "джерела" в партії, котрі повідомляли часом зовсім несподівані речі. Проте, було ясно, що ніякої єдності в партії немає. "Схема така: третина з'їзду проти нас, третина не розуміє, третина коливається", - повідомив розклад сил серед делегатів завтрашнього з'їзду один потенційний другий номер федерального списку партії на виборах журналіст Олександр Любимов.

Михайла Прохорова на сьогоднішньому обговоренні не було, що породило ряд чуток і ще більш похитнуло впевненість прихильників Прохорова. В кінці дня стало зрозуміло, що більшість делегатів з'їзду готові виступити проти діючого голови, після чого Прохоров прийняв єдине, але, на жаль, зовсім самогубне рішення, заявивши про розпуск виконкому партії і виключення з "Правого дела" тих, хто виступав проти нього. "Я хочу підписати в рамках статуту виключення з партії Богданова і братів Рявкіних за нанесення шкоди нашій партії", - сказав Прохоров на прес-конференції в середу.

сам Богданов вважає заяву Прохорова неправомірним . "За Статутом партії члена партійного органу може виключити з партії тільки той орган, який його обирав. Я являюсь членом мандатної комісії, яку обрав з'їзд. Відповідно, мене може виключити лише з'їзд", - пояснив Богданов "Правде.Ру", зазначивши, що має намір обов'язково прийти на другий день з'їзду 15 вересня. За словами Богданова, Прохорова "підставили" радники. "Це його заяву (про виключення) - це підстава його штабу, до якого входять незрозумілі люди, які не мають ніякого відношення до партії", - цитує Богданова РІА Новини.

В адміністрації президента РФ назвали істеричними останні заяви лідера партії "Правое дело" Михайла Прохорова. "Останні заяви Прохорова нагадують істерику", - заявив " Інтерфаксу "В середу ввечері джерело в адміністрації глави держави.

"Дійсно, вчора відбулася зустріч Прохорова в адміністрації президента Росії, на якій Прохоров погодив, що перший день з'їзду" Правого дела "буде присвячений процедурних питань. На другий день з'їзду повинно було бути прийнято політичне рішення з питання, пов'язаного з виключенням Ройзмана (глава фонду "Місто без наркотиків" Євген Ройзман - прим.), і М.Прохоров повинен був вирішити, йде він разом з Ройзманом, або залишається на чолі партії ", - сказав співрозмовник агентства.

"А на третій день з'їзду його учасники повинні були затвердити передвиборчу програму і партійні списки на вибори в Держдуму", - відзначило джерело в адміністрації президента.

Також читайте: У Прохорова запаморочення без успіхів

Решта "праводельци" перебувають в деякому шоці від рішень свого лідера. За словами члена федеральної політради "Правого дела" Бориса Надєждіна, теоретично, хоча він і не впевнений на 100%, Прохоров має на це право. "Я розумію Прохорова, тобто він хоче жорстко розрулити ситуацію, але я волів би вирішувати питання на основі домовленостей і голосування, тому що у лідера дійсно гігантські повноваження згідно з новим статутом, але мені здається, що такі рішення приймати коштувало б порадитися ну хоча б з членами політради ", - сказав він. "Я б на місці лідера цим правом користувався вкрай акуратно", - зазначив Надєждін.

З точки зору піару, план Прохорова і його консультантів спрацював на 200%. Інша справа, чи потрібен був такий скандал партії за три місяці до виборів, оскільки розколу уникнути абсолютно точно не вдасться. Справа в тому, що Богданов і Рявкін уособлюють собою дві системоутворюючі "Правое дело" структури - колишні Демократичну партію Росії і "Громадянську силу" відповідно. А з огляду на те, що Прохорову за два минулі місяці практично повністю вдалося позбутися залишків СПС, базис партії складають тепер новоприбулі люди, за рідкісним винятком мають досвід в політиці.

"Думаю, що Михайло Дмитрович помилився, вважаючи, що партія це проект, який можна просто купити. Партія це проект, в якому необхідно домовлятися з людьми, в тому числі і зі своїми підлеглими, як з однодумцями", - вважає президент Інституту національної стратегії Михайло Ремізов.

"Ось цієї культури формування політичної команди, як мені здається, йому не вистачило. Тому що за ті кілька місяців, які він керував партією, він налаштував проти себе значну частину людей, які аплодували його приходу в партію. ​​Причому налаштував не якимись жорсткими , але справедливими або необхідними рішеннями, а жорстким, специфічним стилем керівництва, при якому і форма, і зміст рішень виявляються незрозумілими і неприйнятними для багатьох членів партії, при якому партія по ходу руху втрачає свій ядерний елект рат не набувши нового ", - заявив він в інтерв'ю" Правде.Ру ".

На думку політолога, корінь проблеми в тому, що закони менеджменту і закони формування команди в політиці дещо різні. "Михайло Дмитрович цього не врахував і зараз потрапив в складну ситуацію, тому що він не може без серйозних репутаційних втрат здатися і піти. Він прагне зберегти своє становище в" Правом справі ", він за це бореться. Це цілком резонно і природно, але, звичайно, навіть в тому випадку, якщо він здобуде перемогу в партії, ця перемога може виявитися пірровою, бо шанси на виборах за такого сценарію з'їзду можуть істотно знизитися ", - уклав експерт.

Перший, закритий для преси день з'їзду?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация