Пишатися Гітлером: "Зробимо Німеччину великої знову"

"Ультраправі пройшли в Бундестаг!" - саме це стало Основний новиною відбулися в Німеччині парламентських виборів. І нехай в ході голосування очікувано переміг голос розуму (тобто партія 63-річного канцлера ФРН Ангели Меркель ХДС / ХСС), все ж набір популярності екстремістським рухом "Альтернатива для Німеччини" - дуже тривожний сигнал.

Насправді розподіл голосів відповідало наступному співвідношенню: за християнських демократів - 33%, за СДПН - 20,5% (найгірший результат цієї партії за всю історію виборів в парламент). За АДГ - 12,6% голосів, "Вільні демократи" - 10,5%, "Ліві" - 9%, "Зелені" - 9,5%. Виходить, що ультраправі стали третьою за популярністю партією в країні.

Причому лідер АДГ Олександр Гауланд заявив, що збирається оголосити "полювання" як на уряд своєї країни, так і особисто на Ангелу Меркель, "щоб повернути наш народ собі". Ці слова були вимовлені в ході виступу перед соратниками одразу після оголошення попередніх результатів виборів, що відбулися. Лідер і один з ідеологів партії Фрауке Петрі вже відмовилася увійти до фракції своєї партії в новому скликанні: їй не подобається анархістський настрій деяких її прихильників, який "хороший для опозиції, але поганий для роботи в парламенті".

У російській пресі даються нейтрально-позитивні коментарі загальної політичної спрямованості АДГ. Так, відзначається, що ця партія прославилася тим, що завжди виступала за відмову від євро, опір просуванню ісламу, боротьбу зі злочинністю, розрядку у відносинах з Росією і скасування санкцій. Всі ці гасла звучать, звичайно, вражаюче.

Є й деякі об'єктивні обставини саме таких результатів голосування. Зрозуміло, підйом ультраправих безпосередньо пов'язаний з певним фіаско Ангели Меркель в справі асиміляції новоприбулих з Близького Сходу і Африки іммігрантів, а також з відмовою канцлера від політики мультикультуралізму ( "мульти-культи"). Так що слідом за ентузіазмом, коли численні німецькі громадяни зустрічали іммігрантів мало не хлібом-сіллю, прийшов час Пегіди. Як відомо, Пегіда - це рух, спрямований проти ісламізації Європи.

Тому, швидше за все, голосування за "Альтернативу для Німеччини" є мимовільної реакцією німців на соціальне неблагополуччя багатьох новоприбулих іммігрантів. Проте, "Альтернатива для Німеччини" - це не просто партія пасивного опору навалі, що бере приклад з політики правлячих партій Угорщини, Чехії, Прибалтики або Польщі. Всі ці країни фактично заборонили в'їзд на свою територію прибульцям в ЄС.

Олександр Гауланд йде набагато далі. Нещодавно він знову підняв на щит гасло нацистів "Німеччина понад усе!" За коментарем я звернувся до незалежного німецького журналіста Хайнер Хессе:

- Партія AfD була створена в листопаді 2012 - лютому 2013 року, в епоху Майдану, Олександром Гауландом, вихідцем з ХДС (Християнсько-демократичного союзу Німеччини), одним з партійних лідерів якого він був кілька десятиліть.

Але взагалі-то в Німеччині спостерігається політичне лицемірство. Тому що, з одного боку, німецькі політичні партії дружно демонструють бажання працювати з Росією і висловлюються проти конфронтації з вашою країною. А з іншого боку, ці партії відкрито підтримують і навіть фінансують партію Майдану, адміністрацію Порошенко і війну Києва з російськомовним населенням Донбасу.

Щоб зрозуміти Німеччину, треба зрозуміти її психологію і розбіжність між двома рівнями свідомості, коли одні слова на устах, а зовсім інші думки висловлюються за кулісами. По крайней мере, після закінчення літніх відпусток лідер АДГ виступив з програмною промовою і заявив, що тепер Німеччина має намір змінити свою поведінку: вона буде захищати свій Lebensraum (життєвий простір), свою мову і дотримуватися норм свого суверенного права на власній території.

Думка, висловлена ​​німецьким оглядачем, збігається з прямо продекларованим і дуже небезпечним бажанням керівництва АДГ зайнятися ревізіонізмом в оцінці діянь Третього рейху. Гауланд провів партійний зліт біля підніжжя знаменитої Вежі Барбаросси (Тюрінгія, гірський масив Кіфхойзер). Цей пам'ятник символізує кровну єдність і велич німецької нації. Виступаючи там з програмною промовою, лідер АДГ зажадав "визнати подвиг німецьких солдатів епохи Третього рейху" і навіть заявив, що "ми маємо право пишатися Гітлером". Коментарі тут зайві, а партійні гасла вселяють відвертий страх.

Коли до влади в Німеччині прийшли нацисти, вони теж хотіли звільнення від контрибуцій на користь переможців Першої світової і глибоких реформ режиму Веймарської республіки, не кажучи вже про військово-промисловому та політичному альянсі з Радянським Союзом. Сумна аналогія напрошується сама собою.

Читайте статтю на англійської версії Pravda.Ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация