Після авіакатастрофи під Києвом пілотів судять, а парашутисти продовжують стрибати

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

11 червня 2013, 7:01 Переглядів:

Техніка безпеки. Люди отримують травми через власну необережність. Фото: Юрій Кузнєцов

Рік тому на аеродромі "Бородянка" (в 40 км від Києва) розбився літак з парашутистами. Потрапивши в грозу через 15 хвилин після зльоту, Л-410 йшов на аварійну посадку. Але до аеродрому так і не долетів - звалився посеред поля, розвалившись на дві частини. Загинуло 5 людей, постраждали - 17.

СУД. Екіпаж заздалегідь попередили про негоду. Але, понадіявшись на свій чималий досвід (говорили в прокуратурі, яка майже рік розслідувала справу), пілоти таки вирішили полетіти. У березні справу передали в Бородянський райсуд. "Зараз проходять засідання. У порушенні правил безпеки руху і експлуатації повітряного транспорту (ч. 3 ст. 276 КК Україна - Авт.) Звинувачуються двоє людей - командир і другий пілот ", - сказала нам прес-секретар прокурора Київської області Світлана Судак . Їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Вони не арештовані. Як розповів "Сегодня" один з інструкторів на аеродромі "Бородянка", потерпілі парашюстісти оговталися і "зав'язувати" з стрибками не збираються. "Часто ми їх тут бачимо. З ними все в порядку", - говорить він. А ось місцеві жителі до цих пір з жахом згадують трагедію і просять українців не випробовувати долю. "Навіщо взагалі ці стрибки з парашутом. Як то кажуть, береженого і Бог береже!", - сказала нам пенсіонерка з Бородянки Ольга Шевченко .

БЕЗПЕКА. За словами досвідчених інструкторів, в парашутному спорті найважливіше - слідувати інструкціям і бути гранично уважним. "Як правило, якщо парашут не відкривається - це вина інструкторів, які контролюють укладання. Та й програма підготовки зараз коротка - 6-годинна. За часів СРСР до першого стрибка людей готували три місяці", - сказав "Сегодня" інструктор вінницького авіаційно-спортивного клубу Віктор Новицький. Найчастіше люди травмуються вже під час приземлення. "Головне правило - за 50 метрів до землі звести ноги разом, а стопи тримати паралельно землі. Багато цього не роблять, через що можуть бути переломи, розтягнення та інші травми", - сказав "Сегодня" представник "Української школи пілотів" ( стрибають на "Бородянці") Олег.

"Говорили про те, що з кимось може статися нещастя"

На аеродромі "Чайка" вчора попрощалися з пілотом літака, що розбився 8 червня Як-52 Анатолієм Довгопол. Провести в останню путь льотчика-інструктора приїхало понад 300 осіб. Люди несли квіти і вінки з стрічками: "Улюбленому брату", "Кращому другу", "Колезі". "Багато було учнів Анатолія Івановича. Також прийшли пілоти, які працюють в різних авіакомпаніях, військові льотчики, спортсмени, члени збірної України з аеробатіке. Прощалися з ним на" Чайці "- у вестибюлі будівлі аероклубу. Поруч, в ста метрах, - кладовище. там його і поховали ", - розповідає пілот Василь. "Дуже багато людей було - давно я не бачив такого похорону. Багато було і тих, кого Толя вивів в люди. Після похорону льотчики групками розійшлися на поминки - в аероклубі накрили столи", - розповів "Сегодня" друг загиблого Євген Сергієнко. Колеги Довгопола до сих пір не можуть повірити в те, що трапилося. "Це був зрив в штопор. Але відмова двигуна - ще не привід побиватися. Навіть якби він сідав на дерева, сад, паркан, таких би наслідків не було. Анатолій Іванович був одним з найдосвідченіших інструкторів в цьому класі літаків", - говорить пілот Василь. "Після того як Толік загинув, я згадав недавню зустріч з ним. Ми ходили на кладовище на могилу загиблого товариша. Розмовляли про літаки, якість бензину і про те, що з кимось із нас може статися нещастя. Чи не знали тільки, з ким і коли. Виявилося, що з Толіком ... "- сказав" Сегодня "його колега.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Після авіакатастрофи під Києвом пілотів судять, а парашутисти продовжують стрибати". інші кримінальні новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Зеленюк Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация