Пістолет ТТ: фото, технічні характеристики, патрон, калібр, пристрій, забійна сила, історія, розміри

  1. Історія створення
  2. недоліки
  3. аналоги

Розглядаючи технічні характеристики пістолета ТТ варто відзначити, що вага становить 910 г, в свою чергу, довжина дорівнює 116 мм.

Обойма розрахована на 8 куль, а довжину прицільної лінії можна розглядати в рамках 156 мм. 50 м - дальність прицілу. Пристрілка даного пістолета здійснюється на відстані 25 м.

Швидкість кулі дорівнює 420 м / с. У структурі механізму можна виділити 45 основних деталей. Пістолет функціонує, використовуючи енергію віддачі з короткоствольною ходом.

Функція замикання здійснюється шляхом з'єднання виступів кожуха-затвора з певними фігурами на стовбурі. Далі зсувні сережка знижує ствол до рівня казенної частини, виходячи з цього, ствол і затвор відокремлюються. В ТТ всі деталі ударного механізму об'єднані в одну загальну колодку.

Примітка експерта: для того, щоб неповно розібрати пістолет не потрібні ніякі інструменти, так як розбирається він дуже легко.

Історія створення



В епоху становлення Червоної Армії на початку 20-х років виникла проблема обладунку в цілому і приватного зброї, що застосовується в ближньому бою.

Радянським розробника потрібно було розробити такий пістолет, який підійшов би для стрільби кулями калібру 7,63 мм від Маузера зразка 1897 року.

У проведеному урядом конкурсі брали участь такі конструктора як Токарев, Коровін і Прілюцкій.

Перемогу здобув Токарев з великим відривом від своїх підопічних. Так як перше виробництво ТТ було запущено в Тулі, тому він отримав назву Тульський Токарев.

Зверніть увагу: запобіжник в ТТ відсутня як окремий елемент корпусу, запобігання пістолета здійснюється шляхом постановки курка на запобігання.

Згідно з технічними характеристиками він не давав фору військовим пістолетів тих часів, а навіть перевершував їх за низкою характерних рис.

Наприклад, можна розглянути західні стандарти стрільби на відстані 50 м при якому максимальне розсіювання допускається 35.5 см, хоч і при стрільбі з ТТ відстань розсіювання дорівнює 15 см.

Поряд з пістолетом використовувалися і 7.62 мм патрони типу «П» (7.62х25 мм.), Які виготовлені на базі відомого потужного патрона 7.63 мм Маузер. Однак пізніше були впроваджені різні патрони, наприклад з бронебійними і трасуючими кулями.

недоліки



Пістолет ТТ дуже легкий в обслуговуванні і у нього досить низька собівартість. Такого ефекту конструктор Токарев домігся за рахунок дуже простої конструкції зброї.

В силу істотної кінетичної сили кулі (трохи менше 500 Дж) у цього пістолета дуже висока пробивна сила, а також досить ефективна влучність для даного типу зброї.

Однак, протягом експлуатації виявилися і деякі недоліки. Серйозним недоліком була відсутність звичайного запобіжника. Було зафіксовано безліч нещасних випадків, які відбувалися через відсутність запобіжника.

Під час падіння зброї з патроном в магазині відбувався постріл. В архіві навіть був окремий розділ з нещасними випадками, щоб відрізнити їх від реальних злочинів, фальсифікованих під нещасний випадок.

Також дуже важливим недоліком є ​​недостатньо міцна фиксированность магазину, що призводить стрілка в обеззброєний стан під час бойових дій.

Ще в 1931-32 рр. були виготовлені кілька тисяч примірників, які випробовувалися в польових випробуваннях, які виявили деякі недоліки, одним з яких якраз було випадання обойми під час використання.

Конструктор Токарев провів деяку реконструкцію зброї і в 1933 році представив оновлений ТТ-33, в якому була вирішена проблема з випаданням магазина.

Уже в 1934 році дана модель була прийнята на озброєння. Включаючи період Великої Вітчизняної Війни ТТ виготовлявся одночасно з револьвером Нагана .

Через недовгий час ТТ цілком ліквідував з випуску Наган. Слід зазначити, що 22 червня 1941 рр. зазначалося приблизно 600 тисяч ТТ-33 на озброєнні Червоної армії. Однак протягом війни виготовлення ще більше зросла.

аналоги


Зазвичай при виробництві пристойною, якісної речі, виробник звинувачується в плагіаті. Що і сталося з пістолетом Токарєва. Часто ТТ, ще з давніх часів, порівнюють з пістолетом

Браунінг, який випускався в 1903 рр. А в Сполучених Штатах ТТ часто називають Браунінг-Токарев.

Може бути, люди не даремно так говорять і Токарев грунтувався у своїй розробці на даний бельгійський пістолет, адже якщо порівняти ТТ і Браунінг, то вони мало чим відрізняються.

Звичайно ж Токарев допрацював і зробив зброю на клас вище. Хотілося б додати, що прототип Браунінг, який вибрав Токарев, проводився вже 37 років і був одним з найпопулярніших пістолетів в Росії і не тільки. У Росії Браунінг використовувався для озброєння жандармського корпусу.

Дивіться докладний відео про ТТ і його технічні характеристики:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация