Питання на співбесіді: до чого готуватися?

У чистому вигляді такі співбесіди зустрічаються нечасто. Але принцип, за яким оцінюють кандидата в кожному конкретному випадку, допоможе розібратися, що і навіщо розповідати роботодавцю.

Кожен, хто шукав роботу, стикався зі стандартними питаннями. На них легко підготувати відповіді заздалегідь - і для роботодавця це головний мінус, адже багато кандидатів лукавлять, щоб сподобатися інтерв'юеру.

  • «Розкажіть про себе». Ніяких секретів тут немає: розкажіть в хронологічному порядку про те, як вибирали навчальний заклад і вчилися, який досвід роботи придбали після і які особисті якості допомагають вам розвиватися. Уявіть свій досвід як історію професіонала, логічну, зв'язну і коротку, не довше ніж п'яти хвилин. Її легко про всяк випадок відрепетирувати будинку.
  • «Назвіть свої сильні і слабкі сторони». Згадайте опис вакансії. Які якості допоможуть у виконанні цієї роботи, а які, навпаки, завадять? Якщо вирішите зізнатися роботодавцю в своїх слабкостях, вибирайте ті, з якими вмієте боротися. «Я дуже забудькуватий» - звучить так собі. Перетворіть слабкість в історію успіху: «Я часто забуваю про обіцянки, які даю колегам. Тому вже другий рік я завжди ношу з собою щоденник, а мій календар забитий справами і зустрічами на місяць вперед: я записую обіцянки в ту ж секунду, коли їх даю ».
  • «Ким ви бачите себе через п'ять років?» Достовірного відповіді роботодавець не чекає і перевіряти через п'ять років не буде. Йому цікаво інше: на чому сфокусовані ваші бажання і що у вас з амбіціями. Якщо ваша мета - керівна посада, а компанія шукає людину на вакансію без кар'єрного росту, то для роботодавця це може стати знаком, що довго на одному місці ви не протягнете.
  • «Чому ми повинні взяти вас на цю посаду?» Підсумуйте сказане, опишіть ідеального кандидата на посаду і знайдіть спільне між цим портретом і своїми якостями: «Якщо я правильно зрозумів, ви шукаєте уважного і відповідального секретаря. На минулій роботі я був єдиним помічником, який жодного разу не отримав штраф від бухгалтерії за помилки в документах. Здається, я вам ідеально підходжу ».

Щоб краще зрозуміти кандидата і уникнути соціально бажаних відповідей, роботодавці ставлять проектні питання: просять кандидата висловити думку про людей і ситуаціях, з якими він ніяк не пов'язаний. Кандидату не потрібно говорити про себе, тому він починає діяти вільніше. Але так як людина судить про події та інших людей з точки зору свого досвіду, інтерв'юер робить з його розповіді корисні висновки.

Проектні питання звучать так:

  • «Навіщо люди роблять кар'єру?» Роботодавець намагається дізнатися про мотиви кандидата, зрозуміти, чому йому важливий або не важливий кар'єрний ріст.
  • «Опишіть типові причини конфліктів в колективі». З відповіді на це питання можна дізнатися про негативний досвід кандидата, його уявленнях про комфортний і некомфортному для нього колективі.
  • «Який клієнт може стати проблемним для компанії?» Це теж питання про негативний досвід, про конфлікти, які можуть повторитися у співробітника в майбутньому.
  • «Чому одні люди досягають в житті успіху, а інші терплять невдачі?» Відповідь на питання розповість про те, як кандидат уявляє собі успіх: у чому його причини, як його повторити.

Ви можете повернути інтерв'юера з гіпотетичних ситуацій в реальність: «Не можу говорити за всіх людей, але особисто мені здається ...»

Успіхи і невдачі на роботі залежать не тільки від самої людини. На результати впливають багато чинників: від доступних технічних засобів до критеріїв оцінки праці в конкретній організації. Нерідкі випадки, коли успішного професіонала з однієї компанії переманювали в іншу, але повторити успіх на новому місці у нього не виходило.

Щоб уникнути таких ситуацій, роботодавці досліджують поведінку людини на попередньому місці - і оцінюють, чи зможе людина стати успішним в їх компанії. У поведінкового інтерв'ю є сувора структура і критерії оцінки. Кандидату на інтерв'ю пропонують розповісти про конкретні проблеми та завдання, які він вирішував.

Зазвичай поведінковий інтерв'ю будується за наступною схемою:

  • Яке завдання вам потрібно було вирішити?
  • Якими засобами ви мали?
  • Який шлях вирішення вибрали?
  • Які перешкоди довелося долати?
  • Оцініть отриманий результат.

Подумайте заздалегідь, про які власні успіхи або невдачі хотілося б розповісти потенційному роботодавцю. Якщо є можливість, зберіть перед інтерв'ю цифри і факти, які допоможуть розповісти про це.

Кейс - це проблемна ситуація, яку кандидату пропонують вирішити. У таку задачку роботодавець закладає важливе для неї питання. Наприклад, компанія шукає на посаду в фінансовий департамент абсолютно чесну людину і перевіряє це якість за допомогою кейсів. Кандидату на співбесіді в цій компанії дадуть завдання, яке можна вирішити кількома очевидними шляхами, один з яких - схитрувати і сказати неправду.

Зазвичай роботодавець описує гіпотетичну ситуацію і пропонує кандидату розповісти, як би він з цієї ситуації вийшов. наприклад:

  • У вас обмежений бюджет на проведення масового заходу. На чому ви будете економити, щоб якість заходу постраждало мінімально?
  • Про вашої компанії вийшов ряд негативних публікацій у ЗМІ. Ви знаєте, що все написане - правда, але керівник хоче спростування. Опишіть алгоритм дій для вирішення цієї проблеми.

Зрозуміти, що саме хоче дізнатися роботодавець за допомогою кейса, дуже складно. Краще не вгадувати, а чесно розповісти, як, по-вашому, можна вирішити задачу.

Ще один комплексний метод оцінки - ассессмент-центр - включає в себе відразу кілька блоків: ігри, групові дискусії та індивідуальну презентацію кандидата. Це дуже ефективний метод оцінки, який при цьому забирає багато часу і застосовується нечасто.

Готуйтеся до чогось подібного, якщо йдете на співбесіду в велику іноземну компанію і претендуєте на керівну посаду. Швидше за все, доведеться зробити невелику самопрезентацію, брати участь в бізнес-іграх, вирішувати завдання в команді і презентувати свої рішення.

У цьому випадку роботодавець оцінює кандидата відразу за багатьма параметрами: він вживу бачить, як він спілкується, вирішує проблеми, які ролі грає в команді і як вибудовує відносини. Тому кращий рада для підготовки до такого інтерв'ю - виспатися, прийти на нього в хорошій формі і робочому настрої.

Цей метод використовують, щоб швидко закрити «масову» позицію або відразу кілька вакансій: наприклад, вибрати кілька операторів кол-центру або кілька продавців-консультантів. Роботодавець встигає за короткий час познайомитися з усіма кандидатами і задати їм однакові запитання. Будьте ввічливі і ведіть себе природно - цього достатньо, щоб справити хороше враження.

Іноді питання на співбесіді ставить в тупик. наприклад:

  • «Чому каналізаційні люки круглі?»
  • «Що б ви робили, якби зменшилися до розмірів монети і опинилися в міксері, який через кілька хвилин почне роботу?»
  • «Скільки в Чехії жовтих автомобілів?»

Правильної відповіді на ці питання не існує. Роботодавець просто хоче дізнатися, як саме кандидат буде вирішувати задачу. Візьміть паузу і продумайте свою відповідь. Тут важливо просто поміркувати на тему - скажімо, зіставити чисельність жителів Чехії із загальною чисельністю автомобілів і популярністю жовтого кольору, тощо: все залежить від вашої фантазії і почуття гумору. Головне не губитися і висловлювати свої припущення, навіть якщо точної кількості жовтих машин в Чехії ніхто не знає.

Передбачити питання і хід думок роботодавця неможливо. Може бути, питанням про жовті машини в Чехії він перевіряє ваші знання автопрому, а кейси дає, щоб перевірити, наскільки складно ви викладаєте свої думки. Краще зосередитися на своїх відповідях і зробити все від вас залежне, щоб отримати цікаву роботу.

Пам'ятайте, що і ви оцінюєте роботодавця. Задавайте питання, важливі для вас. Удачі на інтерв'ю!

Хочу готове резюме! Які якості допоможуть у виконанні цієї роботи, а які, навпаки, завадять?
«Ким ви бачите себе через п'ять років?
«Чому ми повинні взяти вас на цю посаду?
«Який клієнт може стати проблемним для компанії?
«Чому одні люди досягають в житті успіху, а інші терплять невдачі?
Якими засобами ви мали?
Який шлях вирішення вибрали?
Які перешкоди довелося долати?
На чому ви будете економити, щоб якість заходу постраждало мінімально?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация