Питання і відповіді - Бізнес і ВНЖ в Словаччині і Чехії.

  1. Click here to edit.
  2. Click here to edit.
  3. Click here to edit.
  4. Щоб змінити, натисніть тут.
  5. Click here to edit.
  6. Click here to edit.

Click here to edit.


Чи законно мати два громадянства громадянам Росії?
Як ми розуміємо, кожна держава зацікавлена ​​в платників податків, а також в людях, які будуть нести службу в армії. Тому багато країн не заохочують подвійного громадянства. Але і заборонити не можуть (хоча Німеччина і Данія, наприклад, заборонили). Є об'єктивні обставини, які сприяють виникненню осіб з двома громадянствами. Перш за все, це міграційні процеси (люди їде туди, де жити економічно вигідніше і простіше). Більш того, багато країн (Канада, Австралія, Нова Зеландія, США) мають програми цілеспрямованого залучення мігрантів на свою територію. Як правило, намагаються залучити професіоналів, бізнесменів, інвесторів. І звідси терпиме ставлення до осіб з двома громадянствами і двома легальними паспортами. Ізраїль, Німеччина, Греція пішли трохи іншим шляхом, а саме: пом'якшили умови надання громадянства за етнічними ознаками. Виходячи з вищевикладеного, резюмуємо: джерело подвійного громадянства криється, як правило, у внутрішньому законодавстві кожної з двох держав. Подвійне громадянство виникає, якщо в законодавстві не міститься повного набору обмежувачів, що перешкоджають його виникненню.
А в тих випадках, коли громадянин РФ набуває друге громадянство, він не втрачає автоматично громадянство РФ, але і не має подвійного громадянства в юридичному сенсі цього слова. Він просто набуває друге громадянство. Говорячи простими словами, коли володар двох паспортів, один з яких російський, знаходиться на території РФ, держава розглядає його виключно як громадянина РФ. А його друге громадянство просто ігнорується.
У РФ не існує заборонних норм щодо набуття громадянами РФ другого громадянства, тому придбання другого громадянства є абсолютно законною процедурою. Це означає, що мати другий паспорт "легітимно".
У статті 62 Конституції РФ написано:
1. Громадянин Російської Федерації може мати громадянство іноземної держави (подвійне громадянство) відповідно до федеральним законом або міжнародним договором Російської Федерації.
2. Наявність у громадянина Російської Федерації громадянства іноземної держави не применшує його прав і свобод і не звільняє від обов'язків, що випливають з російського громадянства, якщо інше не передбачено федеральним законом або міжнародним договором Російської Федерації.
3. Іноземні громадяни та особи без громадянства мають Російської Федерації правами і несуть обов'язки нарівні з громадянами Російської Федерації, крім випадків, встановлених федеральним законом або міжнародним договором Російської Федерації.
Випадки придбання російськими громадянами іноземного громадянства не є караним діянням, однак, отримане таким чином громадянство, так само як і відповідні іноземні документи (закордонний паспорт), не визнаються російським законодавством і не діють на території Росії.
Що дає отримання другого громадянства - другого паспорта Євросоюзу
Перш за все, це можливість жити і працювати в будь-який з 27 країн ЄС, можливість без візи переміщатися практично по всьому світу, поселити сім'ю в Євросоюзі і дати можливість дітям навчатися в будь-якому найпрестижнішому університеті світу.
Другий паспорт громадянина ЄС дає погано знайому громадянам Росії свободу пересування світом без отримання віз до Європи і хороші перспективи на майбутнє життя і роботу в Євросоюзі.
Подвійне громадянство і друге громадянство. Суть і відмінність понять з точки зору юриспруденції.
Поняття подвійне громадянство є окремим випадком множинного громадянства. У міжнародному праві і російському законодавстві поняття подвійне громадянство означає наявність у особи одночасно громадянства (або підданства - якщо держава очолює не президент, а монарх) двох або більше держав. На жаль, у Росії повністю легалізований це питання з Туркменією і Таджикистаном.
А по інших країнах світу, росіянам хоча і не заборонено мати друге громадянство і другий паспорт, але власники двох або навіть кількох громадянств не розглядаються російською владою на своїй території як подвійні громадяни. Це в юриспруденції називається "правовим вакуумом".
Правовий вакуум - це не законодавча заборона мати два громадянства. Тому люди можуть собі дозволити оформити друге громадянство і другий паспорт на легальних підставах і спати спокійно з двома повністю легальними паспортами
Як було зазначено вище, прикладом легалізації подвійного громадянства на міждержавному рівні можуть служити Угода Росії з Туркменістаном і Договір Росії з Таджикистаном про врегулювання питань громадянства. Угода і Договір визначають, зокрема, що кожна зі Сторін визнає за своїми громадянами право придбати, чи не втрачаючи її громадянства, громадянство іншої Сторони. Щодо прав та обов'язків подвійних громадян, їх соціального забезпечення і військової служби Угода та Договір визначають, що дані питання належать до компетенції тієї Сторони, на території якої такі громадяни постійно проживають. При цьому особи, які пройшли військову службу в одній із Сторін, звільняються від призову на військову службу на території іншої Сторони. Подвійні громадяни користуються захистом і заступництвом кожної із Сторін. Наявність у громадян паспортів двох держав дає їм переваги для безвізових поїздок з однієї держави в іншу.

Click here to edit.


Чи законно мати два громадянства громадянам України?
Ст. 2 ЗУ "Про громадянство України" ( "Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України") викликає подив у багатьох фахівців
Проблема подвійного громадянства в Україні чи наявність другого громадянства у громадянина України відроджується із завидною постійністю як мінімум раз на рік.
Скажімо, в 2008 р сплив скандал, завдяки якому прокуратура Севастополя виявила, що більш як 1500 військовослужбовців Чорноморського флоту, громадян Росії, незаконно отримали паспорти і громадянство України.
Приблизно в цей же час ВР вирішила зайнятися питанням другого громадянства і внести зміни до вітчизняного законодавства, що передбачає відповідальність за "многогражданственность". У 2009 р законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за множинне громадянство, був прийнятий в першому читанні, що викликало масу емоцій серед противників єдиного громадянства.
2010 рік також не став винятком. Причиною цього разу послужила загибель громадянина України, жителя Севастополя під час теракту в московському метро. Будь загиблий представником звичайної "мирної" професії, ніхто, напевно, і не згадав би про його приналежність до двох держав. Як з'ясувалося, жертвою вибуху виявився капітан першого рангу Чорноморського флоту Росії, який одночасно є громадянином України і Росії. Виходить, що російський офіцер був громадянином України. З цього і почався новий виток полеміки з питання подвійного громадянства українців.
Паспорт зайвим не буває.
Дійсно, на території України (скажімо, в Криму) багато громадян мають по два паспорти. Ось що з цього приводу говорить Геннадій Москаль: "У Чернівецькій області маса українців, які є також громадянами Румунії. У Закарпатті маса наших громадян мають чеська, словацька, угорська паспорта. На Львівщині багато українців отримали громадянство Польщі, а в Криму та східних областях - громадянство Росії. Цією проблемою просто ніхто не займається! ". При цьому офіційної статистики, яка б показала реальний стан з "подвійними" громадянами як не було раніше, так і немає.
Хотілося б відразу звернути увагу, що наявність двох паспортів різних держав не є ще подвійне громадянство. З точки зору міжнародного права поняття "подвійне громадянство" і "друге громадянство" мають деякі відмінності. Так, сам термін "громадянство" означає правову належність особи до конкретного державі. Зрозуміло, кожна держава встановлює певні права та обов'язки для своїх громадян. Яскравим прикладом таких обов'язків і прав може стати, скажімо, служба в армії або робота на державних посадах. Якщо громадянин має подвійне громадянство, це означає, що він може вибрати, перед якою державою нести права і виконувати обов'язки, інакше - якій державі повинен він, і яке держава винна йому (кому платити податки, чиєю соціальною допомогою користуватися і ін.). Якщо ж громадянин має друге громадянство (третє, четверте), то він де-юре виявляється зобов'язаним перед усіма державами, тобто виконує обов'язки (і має права) перед усіма державами, паспорти яких він має. Де-факто ж, з обивательської точки зору, мати два паспорти досить корисно. Скажімо, можна вибрати, в якій державі буде житися "пільгових". Самі подумайте, що краще - отримувати ізраїльську пенсію або пенсію в Україні? Тобто у всіх цих випадках наявність ще одного паспорта - це, швидше, якийсь вид страховки на випадок будь-яких непередбачених обставин, що, як правило, не подобається владі країни постійного перебування такого космополіта.
Хоча трапляються й винятки з цього правила. Наприклад, Китай завжди визнає китайців, що проживають за кордоном (і мають громадянство зарубіжної держави), і видає їм так званий "паспорт закордонного китайця". Такий же документ передбачає і Угорщина - "паспорт закордонного угорця" (які, до речі, є у громадян України, які проживають у Львівській області). У свою чергу і Росія замислилася над долею своїх співвітчизників за кордоном, тому в березні 2010 р в Держдуму внесено законопроект, метою якого є удосконалення самого поняття "співвітчизник" і визначення порядку видачі "карти росіянина", документа, який не дає друге громадянство, але надає певні пільги для "закордонних українців".
Закон визнає наявність другого паспорта!
Примітно, що якщо Конституція РФ прямо передбачає наявність подвійного громадянства (але не другого), то Основний Закон України в ст. 4 закріпив імперативну норму (мовою оригіналу - Ред.): "В Україні існує єдине громадянство". До речі, це положення свого часу викликало ряд дискусій серед вчених-юристів. Одні стверджували, що "єдине" громадянство означає єдине (тобто в одному екземплярі, унікальне), другі ж розуміли цю норму як єдине (тобто загальне, цілісне) громадянство. Приводом для таких міркувань було питання: "Чи передбачає Конституція України подвійне громадянство?".
Як видно, філологічну значення дає підстави вважати, що і в першому, і в другому випадку в нашій державі чітко визначено одне громадянство. Інша справа, що, приймаючи Закон про громадянство, наші законодавці допустили помилку. Зокрема, ст. 2 ЗУ "Про громадянство України" називає принципом побудови законодавства про громадянство єдине громадянство - громадянство держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. І тільки. Таким чином, законодавчо закріплена неможливість мати громадянство, наприклад, Київської області. Очевидно, що конкретного заборони на друге громадянство ця норма не містить.
Цікавий і той факт, що та ж стаття закону побічно допускає можливість придбання громадянином України другого громадянства (не подвійний!): "Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України" . Це означає, що якщо громадянин України набув громадянство іншої держави, а воно (інша держава) не потребуватиме від нього відмовитися від своєї правової приналежності до України, то все взаємини такого громадянина з Україною будуть розглядатися як відносини українського громадянина зі своєю державою. Це, в свою чергу, анітрохи не зменшує права цього громадянина в другому державі, в якому він також визнається громадянином.
А відповідальності немає ніякої ...
На сьогоднішній день в Україні жодним нормативно-правовим актом не передбачається відповідальність за два і більше паспорта. Інакше кажучи, до відповідальності за друге громадянство громадянина притягнути не можна. Що стосується позбавлення громадянина України громадянства України, то, знову-таки, з точки зору закону про громадянство, припинити громадянство України можна лише в трьох випадках: 1) в результаті виходу з громадянства України; 2) в результаті втрати громадянства (настає у випадках придбання громадянства України шляхом обману, подання фіктивних документів або добровільного вступу на військову службу іншої держави); 3) за підставами, передбаченими міжнародними договорами України. У контексті нашої статті важливим є ще одна підстава для втрати громадянства України - добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.
Таким придбанням вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке придбання відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Але, наприклад, якщо громадянин одружився з іноземним громадянином і автоматично набув громадянство чоловіка, то позбавити громадянства України його не можуть. Не можна позбавити громадянства України і в тому випадку, якщо громадянин України досяг повноліття і автоматично придбав інше громадянство в результаті застосування законодавства про громадянство іноземної держави, за умови неотримання їм документа, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави. Як бачимо, при набутті громадянства іноземної держави українське громадянство припиняється не завжди. Це ще раз підтверджує можливість отримання другого громадянства.
У будь-якому випадку висновки очевидні. По-перше, подвійне громадянство в Україні не передбачено. По-друге, друге громадянство має місце бути через недостатнє правового регулювання цього питання. Тому громадянам України, які мають паспорти іноземних держав, поки нічого не загрожує.

Click here to edit.


Коли закінчується термін дії паспорта країни другого громадянства - як його продовжувати або замінювати?
Летіти в країну видачі? Або можна отримати в найближчому до місця проживання посольстві? Якщо, маючи другий паспорт іншої країни, людина не виїжджає з цього паспорту нікуди, чи зможе він потім отримати новий паспорт?
Якщо у людини оформлено легальне друге громадянство, то він може отримати паспорт на новий термін і в країні видачі, і в найближчому посольстві або консульстві.

Щоб змінити, натисніть тут.


Чи дає Румунське громадянство право працювати у Великобританії?
Громадянам Румунії, які знайшли роботу у Великобританії, необхідно зареєструватися в Home Office за Правилами реєстрації Працівника відразу ж за фактом знаходження роботи.
За фактом реєстрації видається Сертифікат Реєстрації Працівника терміном на 12 місяців. Цей сертифікат підтверджує, що людина може працювати і перебувати в Великобританії до тих пір, поки він працює на зазначеному в сертифікаті робочому місці.
Якщо працівник змінив місце роботи до того, як він відпрацював безперервно 12 місяців (і отримав EEA residence permit), то Сертифікат втратить чинність (анулюється), і працівникові необхідно відновити свою реєстрацію. Роботодавець повинен упевнитися, що працівник зареєструвався.

Click here to edit.


Чому суд по відновленню румунський громадянство проходити в Молдові?
У Сейчас годину з'явилися компании, Які предлагают послуги з румунський громадянство через решение російського суду.
СУД - всегда за місцем проживання відповідача. У нашому випадка відповідачамі є Ваші бабуся / дідусь по боку батька або матері. Ми - НЕ доводяться, что смороду були румуно! Румунська громадянство НЕ відновлюється за національністю. Ми віходімо в суд Із заявив про факт Визнання АКТІВ Цивільного стану на ваших бабусю / дідуся на теріторіях, что входять до складу румунський князівства з 1918-1940гг. До 1918 року ЦІ территории були Частина Російської Імперії, и там всегда проживали українські та російські громади. Доводячі факт народження - ми доводяться факт проживання ваших предків на ціх теріторіях. Ми повінні довести, что Ваші предки народу на теріторіях, Згідно окупованіх СРСР, таким чином, смороду вимушено були позбавлені румунський громадянство, тобто, суд НЕ может буті в России. Віконуючі решение суду, орган загсу відновлює актового запису на ваших предків и вносити ее в архів. З цього моменту Офіційно Ваші предки були Народжені в Бессарабії. Мін'юст в обов'язковому порядку робить запит про дійсність актового запису. Орган загсу відповість, що така актовий запис існує і відновлена ​​на підставі рішення суду.

Click here to edit.


Як же бути, якщо свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану, виданий при здійсненні запису втрачено?
Відповідно до системи діючих правових норм факт державної реєстрації може бути підтверджений повторним свідоцтвом або довідкою встановленої форми.
Порядок видачі документів, що підтверджують факт державної реєстрації актів цивільного стану, регламентований положеннями Федерального Закону від 15 листопада 1997 р №143-ФЗ «Про актах громадянського стану».
Пунктом 2 статті 9 названого закону визначається коло осіб, які мають право звернутися до органу РАЦС за видачею повторного свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного стану.
До таких відносяться особи, щодо яких органом ЗАГС була складена запис акта цивільного стану, на підставі якої видавалося раніше втрачене свідоцтво. Повторне свідоцтво видається родичу або іншій зацікавленій особі в разі, якщо особа, щодо якої була складена запис, померло.
Повторне свідоцтво про народження неповнолітньої особи видається його батькам (особам, що їх замінюють) або представнику органу опіки та піклування.
Якщо зазначені особи не мають можливості самостійно отримати повторне свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану, вони можуть уповноважити інших осіб на отримання повторного свідоцтва, при цьому повноваження повинні бути в обов'язковому порядку засвідчені нотаріально.
Законом визначено також коло осіб, яким повторне свідоцтво видано бути не може.
До таких осіб належать батьки або один з батьків, якщо вони позбавлені батьківських прав щодо дитини, у випадках, коли звертаються за отриманням повторного свідоцтва про народження цієї дитини.
Особам, розірвав шлюб, і особам, шлюб яких визнаний недійсним, також не може бути видано повторне свідоцтво про укладення шлюбу.
Названим особам на підтвердження факту державної реєстрації видається довідка, встановленої форми.
Відповідно до чинного законодавства книги державної реєстрації актів цивільного стану, зібрані з перших примірників записів актів громадянського стану, зберігаються в органі РАЦС за місцем державної реєстрації цих актів. В органах РАГС муніципальних районів, поряд із зареєстрованими в них актами, зберігаються записи актів громадянського стану, складені органами місцевого самоврядування поселень, розташованих в межах району. В Алтайському краї місцем зберігання названих документів визначені 76 відділів і комітетів ЗАГС. Термін зберігання документів на місці 100 років.
Таким чином, запити щодо записів складених в період з 1924 року по теперішній час рекомендуємо надсилати поштою на адресу районного (міського) відділу РАЦС за місцем реєстрації даного акту цивільного стану. Відносно записів складених до 1923 року включно на адресу Державного архіву Алтайського краю (вул. Анатолія, 72, м Барнаул, 656049).
Направлення запитів на адресу управління ЗАГС Алтайського краю не є доцільним, в зв'язку з існуючою нормою про те, що повторний документ про реєстрацію акта цивільного стану видається органом РАЦС суб'єкта, в якому зберігається другий примірник, тільки в разі, якщо перший примірник запису не зберігся. При відсутності першого примірника повідомлення встановленої форми долучається до запиту безпосередньо органом ЗАГС району (міста), містить повну інформацію про збереження актів, підписується його керівником, засвідчується печаткою. Тільки після отримання відомостей про стан фонду перших примірників, розгляд запиту стає функціональним обов'язком фахівців управління ЗАГС Алтайського краю.
У разі відсутності першого і другого примірників управлінням ЗАГС видається повідомлення про відсутність запису акта цивільного стану з роз'ясненням подальших дій. Як правило, подальшими діями є звернення до суду з питання відновлення втраченого запису або встановлення родинних відносин.
У заяві про витребування документа про реєстрацію акта цивільного стану необхідно вказати найменування заявленого акта цивільного стану із зазначенням відомих реквізитів (місце і час його складання); дані особи, щодо якої він складений; інформацію про те, в зв'язку з чим потрібно документ; інші відомості, що мають значення для перевірки наявності в архівах органів ЗАГС необхідного запису акта цивільного стану. Від повноти і точності опису необхідних для пошуку відомостей багато в чому залежить якість і термін виконання запиту.
Розгляд звернень про видачу повторних документів, що підтверджують факти реєстрації актів цивільного стану обов'язково для всіх органів ЗАГС. При цьому необхідний документ при особистому зверненні видається в день звернення; при письмовому зверненні в можливих випадках направляється за вказаною адресою, або в орган РАЦС за місцем проживання громадянина з метою перевірки повноважень особи на отримання документа і стягнення державного мита в встановлених законом випадках. У зв'язку з цим адреса місця проживання та перебування органу ЗАГС слід вказувати повністю, включаючи індекс.
У разі відсутності необхідних документів видається негативну відповідь встановленої форми, який в необхідних випадках є підставою для звернення до суду з питання відновлення втраченого запису або встановлення родинних відносин.

Чи законно мати два громадянства громадянам Росії?
Чи законно мати два громадянства громадянам України?
Самі подумайте, що краще - отримувати ізраїльську пенсію або пенсію в Україні?
Приводом для таких міркувань було питання: "Чи передбачає Конституція України подвійне громадянство?
Коли закінчується термін дії паспорта країни другого громадянства - як його продовжувати або замінювати?
Летіти в країну видачі?
Або можна отримати в найближчому до місця проживання посольстві?
Якщо, маючи другий паспорт іншої країни, людина не виїжджає з цього паспорту нікуди, чи зможе він потім отримати новий паспорт?
Чи дає Румунське громадянство право працювати у Великобританії?
Чому суд по відновленню румунський громадянство проходити в Молдові?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация