Пітер Пауль Рубенс в Ермітажі

  1. Венера і Адоніс.
  2. Отцелюбіе римлянки
  3. Союз землі і води
  4. Вакх

Терміново ведіть сюди дітей. Поки всеперемагаюче чиновницьке мракобісся не дісталися до цього залу і не написало на ньому 18+.

Пітер Пауль Рубенс - фламандський живописець жив з 1577 по 1640 рр. Він вважається найяскравішим представником бароко в живопису. Характерною особливістю його картин є так звані «рубенсівські» жінки - жінки, дихають здоров'ям і мають досить характерні форми. В Ермітажі є прекрасна колекція картин і портретів Рубенса.

Терміново ведіть сюди дітей

Однак багато мистецтвознавці бачать в цій картині не просто портрет невідомої камеристки. Історики висувають наступну версію написання портрета. У 1623 році померла дочка Рубенса Клара Сирена. Є припущення, що насправді це посмертний образ його дочки, тільки в зрілому віці.

Те що на картині зображений неживої людина, говорить також той факт, що зіниці розташовані не по центру райдужної оболонки. Навряд чи Рубенс не знав про те, що живу людину так зображати не можна.

На відміну від своїх сучасників Веласкеса, Вермеєра або Рембрандта, Рубенс не зважав майстром психологічного портрета. Саме з цієї причини дехто сумнівався в авторстві Рубенса, аж надто хороший портрет.

Сюжет полотна взято з історії Стародавнього Риму. Тут зображений ключовий момент в історії Риму - перехід від царської форми правління до республіки. Секст Тарквіній, син царя забажав дружину римського патриція Лукрецию, пробрався до неї в будинок і згвалтував.

Лукреція не змогла винести ганьби, розповіла все чоловікові і заколола себе на його очах. Жителі Риму були так обурені цим, що скинули царів і встановили республіку.

Картина не належить Ермітажу. Вона була вивезена з Німеччини після війни і на якийсь час про неї ніхто не чув. Однак в 2003 році її купив один колекціонер. Оскільки картина потребувала реставрації колекціонер звернувся до Ермітажу. Картину відновили і тепер вона виставлена ​​в Ермітажі.

Венера і Адоніс.

Венера і Адоніс

Отцелюбіе римлянки

Отцелюбіе римлянки

В основу цієї картини також покладена римська легенда, розказана римським письменником Валерієм Максимом в 1 в. н. е. Якийсь літній чоловік, Кимоне, перебував у в'язниці. Його засудили до голодної смерті. Тюремник дозволив Перо, дочки Кимона, відвідувати його. Не в силах бачити як вмирає її батько, дочка вирішила годувати його грудьми (недавно вона народила дитину).

Оскільки переказує не вмирав, тюремники простежили за дочкою. Вчинок Перо погрожував їй стратою. Однак любов до батька взяла верх над страхом смерті. У підсумку судді зглянулися: Кимона відпустили, а Перо не покарали.

джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-40617/

Союз землі і води

Союз землі і води

На картині зображена алегорія союзу Землі, яку уособлює богиня Кібела і Води, у вигляді морського бога Нептуна, повного енергії і сили. Над ними з крилами - Вікторія, вона покладає золоту корону на голову богині. Сучасники Рубенса вважали, що художник зобразив на цьому полотні союз міста Антверпена з річкою Шельдой, тобто союз торгівлі і морських доріг - запорука і символ процвітання Фландрії.

Вакх

Вакх

Ця картина справила на мене напевно найбільше враження в дитинстві. Я довго не могла зрозуміти - хто ж тут зображено чоловік чи жінка? По - моєму це найкраща агітка для антиалкогольної компанії.

Цікаві місця Петербурга

Я довго не могла зрозуміти - хто ж тут зображено чоловік чи жінка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация