Південний фасад, Левова тераса Воронцовського палацу (Алупка) - путівник по відпочинку в Криму

  1. опис
  2. левова тераса
  3. фотографії

Центральним чином південного фасаду Воронцовського палацу служить урочистий портал. Тут в декоративному оформленні застосовані подібні елементи архітектури Англії і мусульманського зодчества XVI століття. Східний характер підкреслять подвійний аркою блакитний полуциркульной ніші, прикрашеної ліпним орнаментом і майоліковими балкончиками. На фризі напис арабською мовою, шість разів повторює вислів іспанської Альгамбри - Мухаммеда I - «І немає всемогутнього, крім аллаха!». За асоціаціям, навіває написом і іншими елементами декору, цю частину палацу з 1844 року стали називати Альгамброю.

опис

Південний фасад Воронцовського палацу, звернений до моря, має ошатний і святковий вигляд. Він зовсім інший і за архітектурним, і за кольоровим рішенням; в його оформленні чітко виражені елементи східної архітектури. При проектуванні палацу був врахований історично сформований вигляд міст і селищ Криму , Довгий час знаходився під турецько-татарським пануванням і зберіг на початку XIX ст. східний колорит.

Глибока ніша південного фасаду нагадує вхід в мусульманську мечеть. Вона обрамлена подвійний візерункової подковообразной аркою і покрита білим ліпним орнаментом. За фризу ніші проходить напис арабською мовою, шість разів повторює вислів: «І немає переможця, крім аллаха». Одноколірну забарвлення порталу урізноманітнюють легкі балкончики з майоліковими гратами.

Багатогранні стрункі колонки, що обмежують нішу, закінчуються високими башточками з маленькими куполами, що нагадують мінарети. Східні риси притаманні і іншим елементам декору. Відкриті тераси, що оточують корпус, характерні для південних будівель. Вражають майстерно виконані ліпні рельєфи, кам'яні прикраси ажурної балюстради на даху.

Архітектором вдало знайдені пропорції і форми архітектурних деталей, завдяки чому південний фасад палацу зі східними елементами органічно «вписався» в архітектурний комплекс, витриманий в стилі англійської архітектури XVI ст. Поєднання, здавалося б, несумісних архітектурних стилів виконано настільки вміло, з таким художнім смаком і майстерністю, що весь палацовий ансамбль придбав неповторну своєрідність.

Майстерне використання місцевого будівельного матеріалу, талант каменерізів та інших майстрів з народу, що споруджують палац, гармонійне злиття його з навколишнім ландшафтом, зв'язок з російською культурою першої половини XIX ст. (Незважаючи на неросійські, здавалося б, архітектурні форми) - все це дозволяє віднести Алупкінський палац до найцікавіших пам'яток архітектури 30-40-х років минулого століття.

левова тераса

Перед південним фасадом влаштована «Левова тераса», від якої спускаються монументальні сходи з трьома парами левів у натуральну величину з білого мармуру. На нижніх уступах сходи влаштувалися сплячі леви. Він спить і, здається, не підозрює про появу чужинця. Голова лежить на лапах, грива звісилась. Прольотом вище розташувалися леви, пробуджуються від сну: піднімають на передні лапи, розкривають пасти. Така поза говорить про те, що ніхто не пройде непоміченим повз кам'яної варти. Нагорі тераси вхід до палацу охороняє пара стережуть левів. Їх голови з ощеренной пащею повернені в бік сходів, одна з передніх лап з випущеними кігтями спирається на втоплені в постамент ядро ​​- символ непереможності і могутності.

Фігури левів виконані з білого мармуру в майстерні італійського скульптора Боннані. На фігурі сплячого лева, стоїть підпис самого Боннані. Безсонні леви над верхніми ступенями повторюють левів Антоніо Канови з гробниці папи Климента XII в Римі.

фотографії

фотографії

координати: 44 ° 25 '11.20 ", 34 ° 3' 21.20"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация