Південнокорейська вона

Республіка Корея (в деяких джерелах - Південна Корея, корейський варіант - Техан Мінгук) - держава в Південно-Східній Азії, що займає південну частину Корейського півострова. Має загальну сухопутний кордон на півночі з Народно-Демократичною Республікою Корея (КНДР) . Крім цього має ще й морські кордони з Японією в Корейській протоці в районі островів Цусіма. Основна частина назви держави «Корея» походить від назви стародавньої держави Корі, яке існувало на Корейському півострові в період з 918 по 1392 рік нашої ери. У свою чергу, назва стародавньої держави «Корі» походить від назви іншого більш стародавньої держави півострова - Когурьо, яке розташовувалося в період свого розквіту на півночі півострова Корея і територіях на південному сході Китаю і російського Примор'я.

Територія Республіки Корея омивається на заході водами Жовтого моря, на сході - Японського, а на півдні - Західного Прохода, що є відгалуженням Корейської протоки. Територія країни включає в себе низовини і рівнини Тхе Джун на заході, а також в долинах річок Ханган і Нактонган і невисокі Східно-Корейські гори на сході. До складу території Республіки Корея входять також острови Уллиндо, Хиксан, Чеджудо і інші. Загальна площа території Республіки Корея перевищує 99 тисяч квадратних кілометрів.

В даний момент на території Південної Кореї проживає майже 49 мільйонів чоловік. В етнічному плані в країні абсолютна більшість населення складають корейці, на частку представників інших націй і народностей припадає менше 1 відсотка. Державною мовою в Республіці Корея є корейський.

Столицею Республіки Корея є місто Сеул, розташований в північно-західній частині країни в долині річки Ханган і населений більш ніж десятьма мільйонами жителів. Крім столиці країни, варто відзначити міста як Пусан, Інчхон, Тегу, Теджон, Кванджу і інші.

На південь Корейського півострова перші люди прийшли з півночі в період, віддалений від нас приблизно на 70 тисяч років. Перші держави на території півострова стали виникати в північній його частині ще в кінці третього тисячоліття до нашої ери. На початку нашої ери на території півострова утворилося три могутніх держави - Сілла, Пекче і Когурьо. На зміну їм в 935 році утворилося феодальну державу Корі, яке поширилося як на північну частину півострова, так і на південну. У 1231 році на територію півострова Корея вторгаються монголи, які за короткий час підпорядковують його своїй владі. Після занепаду монгольської держави територія півострова потрапляє до складу китайських імперських держав. Після закінчення Японсько-Китайської війни 1894-95 років весь Корейський півострів стає спочатку протекторатом, а потім і союзником Японії . На початку російсько-японської війни 1904-1905 років російські війська, що вступили на територію Кореї, були практично без бою витіснені висадилися на півострів японцями. У порту Чемульпо (Інчхон) російським командуванням були забуті крейсер «Варяг» і канонерський човен «Кореєць», які після безглуздого бою з японською ескадрою, зазнавши величезних втрат, були в паніці затоплені своїми екіпажами. У 1910 році Корея анексує Японією і стає при цьому фактично її колонією. У Другій світовій війні Японія зазнала поразки і капітулювала, що привело до окупації півдня півострова американцями, а півночі - радянськими військами. Поділ Корейського півострова на дві держави відбувається в 1948 році. Як результат, освітньої Республіка Корея і Народно-Демократична Республіка Корея (КНДР) . В кінці червня 1950 року КНДР , При підбурюванні СРСР і Китаю, вторгається на територію Республіки Корея, досить швидко витісняючи її війська на південь півострова і захоплюючи Сеул. У розгорілася війну під егідою ООН на стороні Південної Кореї вступають США і їх союзники, що призводить до виникнення кількох великих поразок північнокорейської армії та її відступу на північ. Перебуваючи на грані краху, Північна Корея була врятована китайцями, які перейшли річку Ялудзян, завдавши ряд відчутних ударів по американським і південнокорейським військам. У 1953 році було укладено перемир'я, яке встановило новий кордон між Північною і Південною Кореями, яка існує і зараз.

В даний час Республіка Корея - це, на відміну від КНДР , Процвітаюче, стабільне економічно і політично держава.

В даний час Республіка Корея - це, на відміну від   КНДР   , Процвітаюче, стабільне економічно і політично держава

Грошовою одиницею Республіки Корея в даний час є південнокорейська вона (в деяких джерелах зустрічається терміни «корейський вон», «південнокорейський вон», а також «корейська вона») (KRW, код 410). Вважають, що назва корейської валюти «вона» походить від назви китайської грошової одиниці - юаня і японської валюти - ієни , Назви яких в свою чергу походять від китайського ієрогліфа 圓, що позначає «круглий об'єкт» або «кругла монета». Південнокорейці називають свою грошову одиницю 원화 (он хуа), що перекладається дослівно, як «валюта геть».

В період японської окупації Корейського півострова на його території в обіг перебувала валюта, яка називається корейської ієною Тесен-банку. Після приходу на південь півострова американців, тут продовжували використовувати старі японські банкноти зі спеціальною позначкою у вигляді штампів окупаційної влади. Південнокорейська вона вперше була введена в обіг в кінці 1948 року. У 1953 році Банком Кореї в обіг був введений південнокорейський хван, який обмінювався в співвідношенні 1 хван за 100 вон. У 1962 році в грошовий обіг було повернуто південнокорейська вона. Обмін здійснювався в співвідношенні 10 Хван за 1 вону.

Нестабільність економіки країни і гримнула економічні кризи в період 60-70 років знецінили національну валюту Південної Кореї, і в даний час її курс такий, що при банківському обміні за один долар США дають +1034 геть, за один євро - приблизно +1338, за 1 російський рубль - майже 24,5, за 1 українську гривню - близько 75 південнокорейських вон.

1 південнокорейська вона номінально складається з 100 чонов. Назва розмінною грошової одиниці Південної Кореї походить від назви монети, що знаходилася в обігу в період X-XI століть на території держави Корі.

Банком Кореї, який відає в країні емісійною політикою, випущені в обіг банкноти номіналом в 1000 (одну тисячу), 5000 (тисяч), 10000 (десять тисяч) і 50000 (п'ятдесят тисяч) південнокорейських вон. Крім цього, випущені і знаходяться в грошовому обігу і монети номіналом в 1 (одну), 5 (п'ять), 10 (десять), 50 (п'ятдесят), 100 (сто) і 500 (п'ятсот) он.

Крім цього, випущені і знаходяться в грошовому обігу і монети номіналом в 1 (одну), 5 (п'ять), 10 (десять), 50 (п'ятдесят), 100 (сто) і 500 (п'ятсот) он

Банкноти південнокорейських вон досить цікаві за своїм дизайном і оформлення. На лицьовій стороні південнокорейських банкнот зображені портрети корейських історичних державних діячів і діячів мистецтва. Так, на банкноті номіналом в 1000 геть зображений портрет Лі Хвана, в 5000 он - Юльгока Лі І, в 10000 геть - Седжона Великого, в 50000 геть - Сін Саімдан. Цифровий номінал банкноти зображений в нижньому лівому кутку в горизонтальному положенні і в правому верхньому - у вертикальному. Назва банку-емітента на корейській мові зображено у верхній центральній частині купюри. На реверсі південнокорейських банкнот зображуються фрагменти картин видатних корейських художників та предмети, що символізують науку. Так, на зворотному боці банкноти номіналом в 1000 геть зображений фрагмент пейзажу відомого корейського художника Чон Сона, в 5000 он - фрагмент картини художниці Сін Саімдан «Комахи і рослини», в 10000 геть - телескоп, глобус і карта зоряного неба, в 50000 геть - квітуча слива і пагони бамбука з картини Сін Саімдан. Цифровий номінал купюри зображено у верхньому правому кутку в вертикальному положенні і в нижньому лівому - в горизонтальному. Назва банку-емітента англійською мовою зображено у верхній центральній частині банкноти.

Банкноти південнокорейських вон друкуються на Національному монетному дворі Республіки Корея в місті Сеул.

Дизайн південнокорейських монет також досить цікавий. Так, на їх аверсі монети номіналом в 1 вону викарбувано зображення троянди Шарона, в 5 он - кобуксон Кобуксон, в 10 он - пагода численних скарбів Таботхап, в 50 он - квітка рису, в 100 вон - портрет Лі Сунсін, в 500 он - журавель в польоті. Крім титульних зображень на аверсі південнокорейських монет карбується також і їх номінал мовою хангиль. На реверсі монет карбується їх цифровий номінал, назва банку-емітента і рік випуску серії. Південнокорейські монети всіх номінальних достоїнств мають правильну круглу радіальну форму. Монети номіналом в 1 вону виготовляються з алюмінію, в 5 і 10 (серії 1983 року) он - з високоцінковой латуні, в 10 (серії 2006 року) он - з алюмінію, покритого міддю, в 50 он - з мідно-цинко-нікелевого сплаву , в 100 і 500 вон - з мідно-нікелевого сплаву.

Всі південнокорейські монети також карбуються на Національному монетному дворі Республіки Корея в місті Сеул.

Туристам і гостям, які відвідують Південну Корею, обміняти свою валюту на південнокорейську досить просто. Це можна зробити як в банківських установах, так і спеціальних ліцензованих державою обмінних пунктах. Вони розташовані практично повсюдно у великих і середніх містах країни, в аеропортах, готелях і навіть ресторанах. У місцях дислокації американських військових баз в зверненні обмежена перебуває також і долар США.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация