Пиво. Способи приготування. Користь і шкода від вживання пива

  1. Related posts:

Пиво (англ

Пиво (англ. Beer) - улюблений алкогольний напій в більшості країн. Так, багато німців не уявляють свого життя без щоденної гуртки цього пінного напою. Але пиво користується любов'ю не тільки в Німеччині. Його люблять чехи, англійці, ірландці, шведи, швейцарці та, звичайно ж, росіяни.

Якщо звернутися до термінології, то пиво - це слабоалкогольний напій, який виготовляється на основі збродженого солодового сусла і пивних дріжджів. Зазвичай в пиві міститься від 3 до 6% етилового спирту. Але деякі види напою можуть володіти 8-12 градусної фортецею.

Існує кілька класифікацій пива. Найпопулярніша в Росії - за кольорами. Відповідно до неї, виділяють світле, червоне, чорне і біле пиво. Росіяни вважають за краще світлий або темний напій, хоча в Європі поширені всі види.

Пиво є улюбленим напоєм, тому зараз дедалі популярнішими стають невеликі домашні пивоварні. Кожен бажаючі може придбати пивоварню і мати можливість пити улюблений напій в будь-який час. Існує безліч рецептів приготування пива з різними інгредієнтами. При цьому не можна однозначно сказати, який з напоїв смачніше - покупної або домашнього приготування. Хтось вважатиме за краще літр пива, купленого в магазині, хтось - зробленого власноруч. Але, незважаючи на спосіб приготування, пиво залишається найпопулярнішим алкогольним напоєм у всьому світі.

Вплив пива на організм

Багатьох любителів цього пінного напою цікавить питання: «Чи шкідливо пиво?». Звичайно, регулярне вживання пива у великих кількостях не принесе нічого хорошого. Потрібно пам'ятати про те, що напій негативно впливає на серцево-судинну систему. У медицині існує термін «пивне серце», при якому розширюються його межі, і людський мотор вже не може виконувати свої функції так само якісного, як і раніше.

У чоловіків, що регулярно п'ють пиво, пригнічується вироблення чоловічих статевих гормонів, зате починають активно з'являтися жіночі. Як наслідок, у представників сильної статі збільшуються грудні залози, розширюється таз, з'являється живіт.

У жінок пиво підвищує ймовірність раку молочної залози. Особливо цей алкогольний напій протипоказаний жінкам, які годують груддю, так як це може негативно позначитися на здоров'ї дитини.

При цьому не потрібно забувати про пивний алкоголізм, який розвивається швидше горілчаного, зате піддається лікуванню набагато важче. Наслідками надмірного вживання пива можуть стати: гепатит, зниження інтелекту, цироз печінки, ураження клітин, міокардит дистрофія.

Але це лише один аспект, який відповідає на питання, чим шкідливо пиво. Не потрібно думати, що цей пінний напій має тільки негативний вплив на організм людини. Тут доречно згадати мудрість, яка говорить про те, що «в краплі - ліки, в ложці - отрута». Те ж саме можна сказати і про пінний напій. Надмірне вживання пива обов'язково позначиться на організмі негативно, але при помірному споживанні воно, навпаки, робить позитивний вплив.

Так, в пиві містяться речовини, необхідні організму: білки, цукри, біоенергетичні елементи і вітаміни. Невелика кількість пінного напою сприяє поліпшенню травлення і виділення шлункового соку. До того ж пиво є профілактичним засобом від атеросклерозу. Періодичне вживання напою сприяє руйнуванню каменів у нирках і підвищенню імунітету.

Користь пива в косметології відома здавна. Жінки застосовують цей напій для догляду за волоссям і шкірою. Щоб надати волоссю блиску і шовковистості, досить обполоснути їх після миття пивом. Якщо проводити цю процедуру регулярно, то зникне лупа, шевелюра стане більш слухняною і пружною. Існує багато масок для шкіри на основі пива, так як воно сприяє розгладженню зморшок. Якщо напій вилити на розпалені вугілля в лазні, то піднявся пивний пар зробить шкіру шовковистою і ніжною.

При вживанні пива треба знати міру. Потрібно пам'ятати про те, що це алкогольний напій і зловживання ним може призвести до катастрофічних наслідків. Зате люди, які знають міру, зможуть особисто переконатися в позитивних якостях пива.

Історія пива

Історія пива

Пиво - один з найдавніших алкогольних напоїв. Перше пиво варили ще в Стародавньому Єгипті, Китаї і Вавилоні. Так, шумери знали не менше п'ятнадцяти способів приготувати цей пінний напій. Єгиптяни також досконало володіли технікою виготовлення пива. Причому у них вона була пов'язана з хлібопечення. У нагріті на вогні широкі прямокутні форми поміщали пшеничне або ячмінне тісто. Отримані заготовки запікали до тих пір, поки вони зверху не покривалися рум'яною скоринкою, залишаючись усередині Непропечений. Приготовану таким чином випічку присипали прянощами і заливали фініковим соком. Процідивши масу, її залишали до тих пір, поки вона не починала бродити. Отриманий напій користувався великою популярністю у єгиптян. Таким чином, історія пива починається задовго до нашої ери.

З Єгипту рецепти приготування пінного напою потрапили в Ефіопію і Персію, а звідти - на Кавказ.

Якщо говорити про історію появи пива в Європі, то тут батьківщиною пінного напою вважається Німеччина. Там же, в 12 столітті, в пиво почали додавати хміль. До цього ж в процесі приготування використовували прянощі і трави. У середні століття напій варили в монастирях, але потім його виробництво поширилося за їх межами. Спочатку пиво вважалося вином для бідняків, і феодали не пили його. Але поступово напій завоював любов знаті, які стали регулярно вживати його.

Якщо говорити про Давню Русь, то вже в 9 столітті виготовлення пива було широко поширене. Його варили практично в кожній родині, незалежно від ступеня багатства. Без пива не обходилося жодне застілля, будь то скромний стіл в селянській родині, або пишний обід в царських хоромах.

13 липня 1568 року - важлива дата в історії пінного напою. Саме тоді з'явилося перше пляшкове пиво. За кілька днів до цього Павло Олександр новел розлили напій по винних пляшках, щоб його було зручніше возити з собою. Через деякий час він дістав пляшки і зрозумів, що пиво повністю зберегло свій смак, насиченість і запах. З цього моменту почалося виробництво пляшкового пива.

На сьогоднішній день пиво є третім за популярністю напоєм. Його змогли випередити лише вода і чай. При цьому з кожним днем ​​число любителів пінного напою збільшується, тому, можливо, настануть часи, коли пиво буде популярнішим чаю.

властивості пива

Про цілющі властивості пива відомо практично всім його шанувальникам. Так, цей пінний напій сприяє виробленню шлункового соку, покращує травлення, знижує ймовірність захворювань серця, сприяє руйнуванню каменів у нирках. У пиві міститься багато вітамінів і біоенергетичних елементів, які сприяють підвищенню імунітету. І це не кажучи вже про косметологічні властивості пінного напою, який використовується для зміцнення волосся, розгладження зморшок, додання шкіри бархатистости.

Але не всі властивості пива вітають його шанувальникам. Так, багатьом не подобається, що пиво піниться. Але насправді це є показником якісного напою. Велика кількість щільної дрібної піни свідчить про те, що під час приготування були дотримані всі технології, а використане сировину було високої якості.

Якщо говорити про культуру пиття, то більшість воліють холодне пиво, особливо в жарку погоду. Шанувальники напою жартують, що ніщо не може зігріти краще, ніж гуртка прохолодного пива.

Пиво має різні властивості, більшість з яких позитивно позначаються на організмі людини.

Як роблять пиво

Як роблять пиво

Пиво можна приготувати не тільки у виробничих умовах, але і вдома. Це не впливає на якість пива, тому хороший напій можна зробити навіть самостійно. Зараз продають спеціальні маленькі пивоварні, які може придбати будь-який бажаючий. Але ми поговоримо про пінний напій, що виготовляється в промислових умовах.

Справжнє пиво готується з води, дріжджів, солоду і хмелю. Солод - це висушені злаки. Найчастіше для його приготування використовують ячмінь. На жаль, якісний солод важко зробити, тому в Росії найчастіше використовують висушені злаки, привезені з Європи. Залежно від ступеня сушки солоду отримують пиво різних кольорів: білого, світлого, темного, червоного. Хміль додають напою пікантний гіркуватий смак і сприяє утворенню піни.

Приготування пива проходить в кілька етапів:

Підготовка солоду. Вона включає в себе пророщування злакових зерен, їх сушку і очищення. Чим більше буде висушений солод, тим темніше буде колір напою.

Затирання сусла. Роздрібнення солоду і змішування його з водою.

Фільтрація затору. Затор - подрібнені зернопродукти, змішані з водою. Його поміщають в фільтр, де затор розформовується на нерозчинені ячмінні залишки, звані дробиною, і сусло без хмелю.

Кип'ятіння сусла. На цьому етапі в сусло додається хміль, і отриману суміш кип'ятять протягом декількох годин.

Освітлення сусла. За допомогою гідроциклону, куди поміщається сусло, від нього відділяється нерозчинні частинки хмелю і ячменю.

Перекачування сусла в бродильний резервуар. За цей час сусло насичується киснем і охолоджується.

Додавання дріжджів. У сусло додаються пивні дріжджі, і отриманий розчин залишають на кілька тижнів для бродіння.

Позбавлення пива від залишків дріжджів шляхом фільтрації. Цей етап необов'язковий і використовується, здебільшого, тільки в промисловому виробництві. Багато ж любителі пінного напою віддають перевагу саме нефільтроване пиво.

Деякі види пінного напою піддаються пастеризації. Але вважається, що після нагрівання виходить не таке смачне пиво.

Як видно, процес приготування пива включає в себе сім обов'язкових і два необов'язкових етапу. В результаті чого виходить смачний пінний напій, улюблений мільйонами людей.

Related posts:

Стаття прочитана 2530 раз (a).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация