Пізанська падаюча вежа. Опис, фото, цікаві факти

  1. Основна інформація
  2. Будівництво Пізанської вежі і причини падіння
  3. Ідеї ​​і роботи по збереженню Пізанської вежі
  4. Цікаві факти

Пізанська вежа, мабуть, одна з найвідоміших і впізнаваних пам'яток світу і один із символів Італії. До речі, не поступається за популярністю самого римського Колізею .

Мало хто знає, що вежа входить до складу цілого архітектурного комплексу собору Санта Марія Ассунта, розташованому в межах міста Піза. Крім вежі в комплексі є Кафедральний Собор, Площа Чудес, цвинтар і баптистерій (спеціальне приміщення для здійснення обряду хрещення). Але зараз ми зупинимося тільки на Пізанської вежі. Їй в даному ансамблі відводилася роль дзвіниці, яку вона з успіхом виконує досі.

Їй в даному ансамблі відводилася роль дзвіниці, яку вона з успіхом виконує досі

Пізанська Падаюча вежа

Розташована вежа в північно-західній частині «італійського чобота» в місті Піза, в 9,5 кілометрах від узбережжя Середземного моря.

Всесвітню славу вона отримала через те, що має нахил щодо вертикальної осі. Тому її ще називають Падаюча вежа. Причому вежа падає на протязі вже більше 800 років.

Основна інформація

Для початку трохи статистичних даних.
Максимальна висота Пізанської вежі - 56 метрів 67 сантиметрів. Будівля являє собою круглу порожню структуру з гвинтовими сходами по периметру, вбудовану між зовнішньою і внутрішньою стіною.

Будівля являє собою круглу порожню структуру з гвинтовими сходами по периметру, вбудовану між зовнішньою і внутрішньою стіною

Внутрішня частина Пізанської вежі на верхніх рівнях

Діаметр будівлі в основі складає 15,5 метрів. Загальна вага вежі оцінюється в 14453 тонни. За оцінками вчених, для побудови потрібно 29424 кам'яних блоку. Товщина стіни зменшується в міру збільшення висоти, і починається від 4,9 метрів біля основи і закінчується в 2,48 метра у верхній точці.

Внутрішня частина Пізанської Вежі на першому рівні

Ви пам'ятаєте, що всередині стіни розташовані сходи, що ведуть до верхньої частини башти. Так ось, ширина сходів також зменшується до вершини, досягаючи всього 40 см. В кінці підйому. А для того, щоб не створювалася пробка з туристів, що йдуть вгору і спускаються вниз, встановлений спеціальний людина-світлофор. В його обов'язки входить регулювання людинопотік, тому у верхній частині організовано реверсивний рух (тобто одностороннє, періодично змінюється, рух вгору-вниз). Дотримуйтесь правил внутрібашенного руху. Всього ж доведеться подолати 294 сходинки, щоб дістатися до верху башти.

Туристи за роки витоптали в порожках сходи значні поглиблення

До кінця 20 століття нахил вежі становив 5,5 градусів, але після проведених відновлювальних робіт з 1990 по 2001 роки нахил став 3,97 градусів. Це означає, що верх вежі зміщений горизонтально на 3,9 метра щодо центру.

Будівництво Пізанської вежі і причини падіння

Пізанська вежа - один з найвідоміших довгобудів першої половини другого тисячоліття. Її будували майже 200 років. Будівництво йшло 199 років і відбувалося в 3 етапи.

Перший почався в серпні 1173 року.

Тут варто зазначити, що формальна закладка будівлі була покладена на початку січня 1172 року. Тоді одна відома вдова заповіла 60 сольдо на будівництво дзвіниці. Гроші були витрачені на закупівлю кількох кам'яних блоків, які поклали в основу башти. Якщо вважати цей рік роком початку будівництва, то зведення тривало рівно 200 років.

Уже в 1178 році, в ході будівництва другого поверху, будівля дала крен. Це пов'язано з тим, що в проекті спочатку була допущена помилка. А саме, лише 3-метровий фундамент на слабкому і нестабільному ґрунті. В результаті чого, з одного боку вежі підставу виявилося більш м'яке і поступово просідала.

В результаті чого, з одного боку вежі підставу виявилося більш м'яке і поступово просідала

З 1178 року будівництво було заморожено майже на сто років, так як в цей час Пізанська республіка активно воювала з Флоренцією, Луккой і Генуєю, а на дзвіницю не залишалося ні часу, ні коштів.

Незважаючи на те, що будівля мала нахил, в 1272 році будівництво відновилося. Керував проектом Джованні ді Сімоне. Замість того, щоб в корені виправити прорахунки на початку зведення, інженери і будівельники стали робити наступні рівні з різною висотою стелі. Тобто з того боку, куди нахилялася вежа, стеля була вище. В результаті такого архітектурного ходу, вийшло так, що вежа стала трохи зігнутою і віддалено схожою на банан. Правда, це не дало результату, будівля продовжило своє «падіння».

У 1284 Генуя здобула перемогу над Пизой. І знову будівництво зупинилося на кілька десятиліть.
Відомо, що 7-й поверх був побудований в 1319, а безпосередньо верхня частина з дзвіницею була завершена в 1372 році під керівництвом Томмазо де Андреа Пізано.

У дзвіниці передбачено місце для 7 дзвонів, за кількістю нот. Найбільший дзвін встановили в 1655 році.

Найбільший дзвін встановили в 1655 році

Дзвіниця Пізанської вежі

Ідеї ​​і роботи по збереженню Пізанської вежі

Так як Пізанська вежа є значним туристичним і архітектурним об'єктом (досить похилого віку), то вона постійно вимагає догляду і реставрації. Зокрема періодично змінюють пошкоджені часом і ерозією колони. Проводять обов'язкові роботи по зміцненню грунту, в число яких входять підземні заходи і надземні.

Підземні роботи мали на увазі дбайливе і хірургічно акуратне виймання ґрунту з-під фундаменту з метою стабілізувати вежу.

Так як Пізанська вежа «падає» на південь, то в надземні роботи входила установка на противагу масивних свинцевих блоків з північної її сторони.

Велику допомогу в підтримці падаючої вежі надає переважна більшість туристів, які всіма силами намагаються утримати Пізанську Вежу заради ефектного знімка. Якщо ви подумали, що це жарт, то ви маєте рацію, але лише частково. Утримати вежу силою думки не вийшло ще в жодного туриста, але ось фінансову підтримку вони щорічно здійснюють. Чим більше туристів намагається підтримати вежу морально, тим більше підтримується вона матеріально, адже відвідування пам'ятки платне. Вартість - 18 євро з людини.

Це не флешмоб. Це туристи підтримують Пізанську Вежу. Кожен по своєму Це не флешмоб Туристка намагається вкрасти Пізанську Вежу

Подбати про покупку квитків варто заздалегідь, так як кількість бажаючих потрапити в Пізанську Вежу досить велике, а одночасно всередину пропускають не більше 40 осіб.

Для отримання ідеальних фотографій слід вибирати ракурси зі східною і західною боку вежі (нагадаємо, вежа нахилена на південь).

Для отримання ідеальних фотографій слід вибирати ракурси зі східною і західною боку вежі (нагадаємо, вежа нахилена на південь)

З цього ракурсу Пізанська Вежа пряма

Коли впаде Пізанська Вежа невідомо. З огляду на, що вона падає не одне століття і за розрахунками вчених простоїть ще не менше 200 років, то у вас ще є час її побачити.

З огляду на, що вона падає не одне століття і за розрахунками вчених простоїть ще не менше 200 років, то у вас ще є час її побачити

Цікаві факти

  1. Деякі дослідники припускають, що нахил вежі був навмисно закладено в проекті. Але з великою часткою ймовірності це є помилкою, і всерйоз такі гіпотези не розглядаються
  2. Здавалося б, Пізанська вежа повинна увійти в Книгу Рекордів Гіннеса. Але в червні 2010 року почесне місце в номінації «Найбільша рукотворна Падаюча Вежа» зайняло будівлю Кепітал Гейтс (Capital Gate) в Абу-Дабі. Нахил цієї конструкції 18 градусів, що майже в 5 разів більше, ніж у Пізанської вежі. Але в даному випадку цей ухил був спочатку задуманий в проекті
  3. У відомому Світі Головоломок Стюарта Лендсборо поблизу міста Ванака в Новій Зеландії є своя Падаюча вежа з кутом нахилу в 53 градуси
  4. У США, в передмісті Чикаго є водонапірна вежа, виконана в точності як Пізанська вежа, тільки в половину її справжніх розмірів
  5. Весь комплекс будівель собору Санта Марія Ассунта (в тому числі, звичайно ж, і Пізанська вежа) 30 грудня 1986 був внесений до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО
  6. У 2008 році було оголошено, що «падіння» башти зупинено, але, по всій видимості, сама Вежа цього не почула і продовжила відхилятися від вертикальної осі приблизно на 1 міліметр на рік
  7. Існує напівлегенда про досліди Галілея на Пізанської вежі. У ній говориться, що знаменитий учений проводив експерименти, кидаючи ядра різної маси з Падающей Вежі, з метою довести, що швидкість падіння не залежить від маси тіла. Але достовірних відомостей про це не збереглося
  8. Під час Другої світової війни німці використовували Пізанську Вежу за спостережний пункт. Американські розвідники дізналися про це і планували провести артилерійський удар по місцевості. Але коли вони побачили красу і унікальність вежі, то від ідеї обстрілу відмовилися

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация