план Путіна

  1. суть явища
  2. Історія плану
  3. Інтелектуальна власність партії
  4. Брошура з планом
  5. Путін про план Путіна
  6. Де придумали план
  7. План Путіна в дії
  8. Суспільна думка
  9. Цікаві факти

План Путіна - ідеологічна формула, яка позначає політичну і економічну програму Президента Росії Володимира Путіна.

суть явища

Заява про підтримку «Плану Путіна» був одним з основних у передвиборній кампанії партії « єдина Росія »Напередодні парламентських і президентських виборів в 2007 і 2008 роках відповідно.

Концептуальну основу "Плану Путіна" вперше розкрив генеральний директор АПЕК Д.І.Орлов в травні 2007 року. Відповідно до концепції Д.І.Орлова в План Путіна входять розвиток національної моделі демократії, півторапартійна система, справедливе суспільство, економіка інновацій, ставка на великі корпорації, консолідація "русского мира" і інституціональна спадкоємність.

Історія плану

У політичний обіг термін "План Путіна" ввів голова Вищої ради "Єдиної Росії" Б.В.Гризлов.

22 травня 2007 року на розширеному засіданні Вищої ради і Генеральної ради "Єдиної Росії" Б.В.Гризлов виступив з політичним доповіддю на тему "Про реалізацію Плану Путіна Партією" Єдина Росія ".

Інтелектуальна власність партії

26 лютого 2008 року Свердловський обласний суд вирішив, що словосполучення «План Путіна» не є інтелектуальною власністю партії «Єдина Росія» і дозволив громадянам Росії використовувати його на свій розсуд. У суді було оскаржено рішення виборчої комісії про зняття з ефіру рекламних роликів незалежного кандидата в мери Єкатеринбургу Олексія Есаулкова, в яких без дозволу «Єдиної Росії» використовувалося словосполучення «План Путіна». На думку виборчкому, Есаулков не мав права на використання цього словосполучення, так як воно є інтелектуальною власністю партії. Але суд не погодився з доводами виборчкому.

Партія «Справедлива Росія» також обігравала даний гасло у вигляді «План Путіна - перемога справедливості».

Брошура з планом

Крім згадок в гаслах, існує також ілюстрована брошура «План Путіна», яка почала поширюватися безкоштовно як передвиборна реклама перед думськими виборами 2007 року.


У брошурі три розділи, присвячені трьом етапам «Плану Путіна»: «Наведення порядку», «Концентрація ресурсів», «Розвиток країни». Кожен з розділів відкривається розгорнутої цитатою з Путіна, наводяться також висловлювання лідера «Єдиної Росії» Бориса Гризлова, але більшу частину тексту складають анонімні тези.

У брошурі виділено п'ять параграфів:

  • Заощадження народу. Збереження багатства мови, традицій і культурного простору, розвиток освіти і культури;
  • Побудову конкурентоспроможної економіки. Інноваційний шлях розвитку. Підтримка галузей - локомотивів економіки. Розвиток інфраструктури. Підтримка малого бізнесу;
  • Нова якість життя громадян. Продовження національних проектів. Підвищення зарплат, пенсій. Вирішення житлових проблем;
  • Громадянське суспільство: реалізація інтересів кожного;
  • Суверенна держава. Вертикаль влади. Модернізація влади. Протистояння тероризму.

У передвиборчій програмі партії «Єдина Росія» на парламентських виборах 2007 року, «План Путіна» формулюється так:

  • подальший розвиток Росії як унікальної цивілізації, захист загального культурного простору, російської мови, наших історичних традицій;
  • підвищення конкурентоспроможності економіки через вихід на інноваційний шлях розвитку, підтримку науки, розвиток інфраструктури, нарощування інвестицій в першу чергу у високі технології, в галузі - локомотиви економічного зростання;
  • забезпечення нової якості життя громадян шляхом продовження реалізації пріоритетних національних проектів, подальшого і значного підвищення заробітної плати, пенсій і стипендій, надання допомоги громадянам у вирішенні житлової проблеми;
  • підтримка інститутів громадянського суспільства, стимулювання соціальної мобільності й активності, просування громадських ініціатив;
  • зміцнення суверенітету Росії, обороноздатності країни, забезпечення для неї гідного місця в багатополярному світі.

Путін про план Путіна

Про колективної відповідальності

План Путіна - ідеологічна формула, яка позначає політичну і економічну програму Президента Росії Володимира Путіна

Виступаючи на з'їзді Путін прокоментував так званий "план Путіна", на основі якого єдинороси будують свою передвиборчу кампанію. "Ви пов'язали свою партійну стратегію з ім'ям діючого президента - вашого покірного слуги", - почав президент.

"Допускаю, що з точки зору логіки передвиборної боротьби це і має якийсь сенс, але не впевнений, що цей план потрібно було так персоніфікувати. Тим більше, що його автором є не конкретна фізична особа, а великий колектив", - сказав глава держави.

Путін зазначив, що даний план є по суті плодом роботи уряду, регіональної та місцевої влади, Центрального банку, обох палат парламенту. "При цьому безумовно, що без вирішальної підтримки провідної політичної сили - вашої партії, партії" Єдина Росія ", ми не змогли б реалізувати цей план", - сказав президент.

"Ми не змогли б втілити його в конкретних законах, указах, постановах уряду", - зазначив Путін. Він нагадав також, що практично всі кроки, що становлять основу цього плану, широко обговорювалися. Ми не змогли б втілити його в конкретних законах, указах, постановах уряду, - зазначив Путін

Де придумали план

Цей слоган не я придумав, це дійсно придумали в "Єдиної Росії". Власне кажучи, мова йде про те, що у всіх посланнях Федеральним Зборам протягом останніх семи років, практично в кожному (у всякому разі, в останніх п'яти точно) була якась ключова частина цього Послання, присвячена розвитку тієї чи іншої сфери життєдіяльності держави на середньострокову перспективу. Це економіка, соціальна сфера, політика, міжнародна діяльність.

Щороку була якась основна частина. І якщо всі ці основні частини вибудувати в струнку систему, то це можна вважати планом розвитку країни на середньострокову перспективу.

Я про це говорив в своєму Посланні цього року. Я так і сказав, що якщо ми подивимося на все, що було сформульовано в останні роки в посланнях, то побачимо, що це і є план розвитку країни. Але вони в умовах передвиборної боротьби сформулювали це як "план Путіна" ... Це користується підтримкою населення. Я зараз говорив Миколі Злобін, відповідаючи на його питання, певною мірою в цьому "плані" дуже багато питань соціального характеру. Позиціонування Росії як країни, яка проводить незалежну зовнішню політику, також підтримується переважною більшістю населення.

Всі разом це дало партії можливість сформулювати це як "план Путіна", маючи на увазі і досить високий рейтинг чинного Президента. Сьогодні це так, вчора, може бути, було інакше, завтра, може бути, ще щось зміниться. Але в ході передвиборної кампанії з точки зору людей, які формулюють ці слогани, мабуть, цілком обгрунтовано. Я проти цього не заперечую Всі разом це дало партії можливість сформулювати це як план Путіна, маючи на увазі і досить високий рейтинг чинного Президента

План Путіна в дії

Відповідно до думки деяких ніжегородцев одним з найбільш успішних проектів стала реалізація Чебоксарській катастрофи . Однак результати 1930-1940 років досягнуті так і не були.

Суспільна думка

В наприкінці вересня 2007 року ВЦІОМ'ом було проведено соціологічне дослідження, в результаті якого було з'ясовано, що на даний період 70% опитаних не змогли відповісти, в чому полягає «план Путіна».

12% опитаних (від тих, хто знає або щось чув про «план Путіна») вважають, що такий план потрібен країні і його повинен втілювати в реальність сам Володимир Путін (7% від тих, хто знає або щось чув про «план Путіна»).

Цікаві факти

  • План Путіна незабаром стали називати Майн План по аналогії з іншою відомою книгою.

Неофіційний сайт Плану Путіна

Дивіться також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация