План «Б» і подвійна гра Навального: чим відповість «злий геній» Кремля за недопуск на вибори

Главі Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексію Навальному офіційно відмовили в реєстрації кандидатом в президенти РФ через судимість за тяжкою статтею.

Влада могла б допустити опозиціонера на президентські вибори, щоб додати інтригу, але вони вирішили зупинитися на варіанті спокійній кампанії з прогнозованими кандидатами, вважають експерти. У Кремлі, вважають політологи, в кампанії Навального бачать подвійну гру.

Документи Олексія Навального ЦВК розглянув в останню чергу, пише «Коммерсант». До нього відмову отримали бізнесмен Сергій Полонський (в ініціативній групі виборців по його висунення було менше 500 чоловік) і журналіст Олег Лур'є. Останньому відмовили з тієї ж причини, що і Навальному: наявність непогашеної судимості за тяжкою статтею КК РФ. Олег Лур'є був засуджений на чотири роки за вимагання і звільнився в 2011 році. Олексій Навальний засуджений умовно у справі «Кировлеса» на п'ять років позбавлення волі. Глава ФБК раніше заявляв, що право на участь у виборах йому гарантує Конституція, в якій говориться, що виборчого права позбавляються лише недієздатні і громадяни, які перебувають в місцях позбавлення волі. Член ЦВК Борис Ебзеев вважає, що відмова кандидатам в реєстрації не буде порушенням Основного закону. Опозиціонер заявив, що суть ЦВК не змінилася з приходом в неї Елли Памфілова. «Як і при панові Чурова, ви плетете якісь юридичні мережива. Я як юрист заслухався, коли виступав Борис Ебзеев, думаю: як людина добре говорить і багато різних відсилань на Європейську конвенцію з прав людини! - сказав пан Навальний. - Я довів до ЄСПЛ, що вироки були сфальсифіковані ». «Комісія не печеньки, щоб усім подобатися» , - заявила у відповідь глава ЦВК Елла Памфілова. - У кожної людини в складі ЦВК є серйозна біографія. Він не раз дивився складних ситуацій в обличчя. І вони свої рішення приймають виходячи з закону! Якщо у вас судимість - до чого тут ЦВК ?! »У ході перепалки Олексій Навальний попросив главу ЦВК« натиснути кнопочку »і дати йому відповісти на питання. «Ви посилаєтеся на героїчні факти своєї біографії, вітаємо вас! Але ми платимо вам зарплату. Ви - люди, які сидять на моїй шиї, і я як платник податків хотів би, щоб ви зайнялися своєю роботою. Ви чиновники, і ваш обов'язок - врахувати контекст цієї ситуації: вирок був скасований », - відповів пан Навальний, ніж вивів Еллу Памфилову з себе. Я тяжко працювала все 12 років за радянської влади, а ви збираєте гроші незаконним чином і дурять нещасну молодь! »- закричала вона. Олексій Навальний подякував їй за «розкриття істинного до нього відношення».

Опозиціонер нагадав, що в його висунення брали участь 14 910 громадян у 20 містах країни. Але раз влади це проігнорували, то він оголошує «страйк виборців». За словами Навального, вона буде полягати в тому, що його штаби не розпускаються, а починають агітацію виборців за те, щоб вони не брали участі у виборах. Опозиціонер пообіцяв, що, незважаючи на це, його спостерігачі 18 березня на ділянках будуть - щоб зловити владу на фальсифікації явки, яка для неї є головною турботою. І, природно, заявив Навальний, легітимність тієї влади, яка збереже себе після виборів, він і його прихильники не визнають. Пізніше в своєму Twitter Навальний також підкреслив: «Запитують про вуличної акції протесту проти рішення ЦВК. Так, звичайно, ми будемо влаштовувати загальноросійську акцію протесту. І ми будемо її ретельно готувати. Вона повинна бути дійсно загальноросійської ». Ще до засідання ЦВК юрист федерального штабу Навального Іван Жданов заявляв «Независимой газете», що ні на що інше, крім як на реєстрацію ініціативної групи, вони і не розраховують. Але все ж пояснив, що закон, за яким виборче право опозиціонера обмежена, суперечить Конституції. Юрист Олександр Кобринський пояснив виданню: «Те, що закон суперечить Конституції, повинен був підтвердити Конституційний суд, а він, навпаки, сказав, що не суперечить». На думку Кобринського, відмова в реєстрації Навальному був вирішений наперед. Експерт зазначив, що метою Навального було показати серйозність своїх намірів ( «Навальному повернули документи» ).

У ситуації з недопуском Навального на вибори важлива не зовнішня причина (його судимість), а внутрішня мотивація Кремля, сказав «РБК» співробітник Центру політичних технологій Олександр Івахнік. На його думку, влада могла б «переграти рішення» і допустити опозиціонера до кампанії, якби була зацікавлена ​​«в реальному інтризі». «Але у Кремля лінія була на проведення неконфліктній кампанії, - пояснив він. - У влади завдання провести максимально чергову кампанію без епатажу ». Справа в тому, що кандидат Навальний отримав би допуск на федеральні телеканали, а Кремль відвик від «критики лідера в федеральному телеефірі», уточнює Івахнік. Крім того, виступи опозиціонера на федеральних телеканалах залучили б раніше незнайомий з ним електорат. «Ясно, що Навальний б не виграв, - додав Івахнік. - Але при його активній роботі - а він ефективний організатор - він отримав би близько 15% голосів виборців ». У 2013 році опозиціонер брав участь у виборах мера Москви, де зайняв друге місце після Сергія Собяніна, отримавши 27,2% голосів. Для створення інтриги на виборах Кремль буде використовувати інших кандидатів - Собчак і несподівано висунувся від КПРФ директора радгоспу імені Леніна Павла Грудінін, уклав політолог. Недопуск Навального вдарить по репутації виборів, оскільки це єдиний з кандидатів, який весь рік вів виборчу кампанію, сказав РБК політолог Олександр Кинев. За його словами, Навальний зміг зібрати ініціативні групи для висунення по всій Росії, а його недопуск тільки зіграє на подальшу «символізації» засновника ФБК ( «ЦВК проголосувала за спокій» ).

У той же час, відзначає «Московський комсомолець», на думку путінських політичних стратегів, вимога «злого генія» путінського Кремля Олексія Навального про своє допуск на вибори-2018 - не більше ніж відволікаючий маневр. Реальна мета політика - президентські вибори 2024 року. А облягаючи зараз Центральну виборчу комісію, Навальний хоче або обвалити явку на вибори і знизити тим самим легітимність влади, або як мінімум оголосити низьку явку на вибори прямим результатом своїх дій. Випущений Олексієм Навальним 2 березня 2017 роки фільм «Він вам не Дімон» деякі видні мешканці Кремля, за їх власним визнанням, сприйняли як «удар нижче пояса», укол шпагою, який абсолютно неможливо парирувати. Але інтелектуальний нокдаун, в якому перебували політтехнологи влади, тривав не дуже довго. Ближче до кінця року чиновники навіть прийшли до висновку: випустивши свій фільм-розслідування про Дмитра Медведєва вже навесні, Навальний зробив велику тактичну помилку. Як відверто визнають у високих кабінетах, якби ця стрічка з'явилася зараз, в самому напередодні президентських виборів, вона б принесла влади незрівнянно більший політичний збиток. А так кремлівські політтехнологи встигли звикнути до Олексія Анатолійовича і почали навіть ловити кайф, граючи з ним в «політичні кішки-мишки». За оцінками чиновників, найстрашніший сон Навального - виявитися зареєстрованим на нинішніх виборах в якості кандидата в президенти. Насправді йому зовсім не потрібна ця реєстрація. Його реальна задача стати «мучеником і жертвою режиму», отримати можливість гучно оголосити на всю Росію: «Всі ті, хто не прийшов на ці вибори, зробили це виключно через моїх закликів!» ( «Зображуючи жертву» ).

Ще влітку цього року було зрозуміло, що Центрвиборчком відповість на клопотання відмовою, зауважує «МК». Але настільки ж очевидно, що для Навального це не сюрприз, що у нього є план «Б». Крім «страйки виборців». Подробиці Олексій Анатолійович, зрозуміло, не розголошує, але і так можна здогадатися, що це буде юридична війна. Закон передбачає можливість оскарження рішення ЦВК про відмову в реєстрації у Верховному суді: скарга повинна бути розглянута не пізніше ніж у п'ятиденний термін. Той, звичайно, теж не піде на поводу у опозиціонера, але вердикт ВС, нехай і негативний, відкриває шлях до Конституційного суду і Європейського суду з прав людини. Навряд чи Навальний вдасться до першого варіанту: КС уже розглядав схожу справу і ніяких протиріч з Конституцією в виборному законодавстві не побачив. А ось другий маршрут вельми і вельми перспективний. Для довідки: не далі як в минулому році ЄСПЛ визнав вирок щодо Навального у справі «Кировлеса» необгрунтованим. При цьому є всі підстави вважати, що зазвичай неповороткі страсбурзький судді цього разу сильно прискоряться. А позитивне для Навального рішення ЄСПЛ ставить під сумнів легітимність проведених в його відсутність президентських виборів. Втім, влада з її численними помічниками також не сидять склавши руки: тролінг, націлений на самого Навального, видно, що називається, неозброєним оком. Важко, наприклад, назвати збігом той факт, що документи одночасно з ним подавали ще два свідомо «непрохідних» кандидата - Полонський і Лур'є. У обох в резюме також значаться «важкі» судимості, і термін заборони на висунення на виборні посади в обох також далеко не закінчився. Їх і «забанили» всіх трьох відразу. Мовляв, ні для кого не робимо виключення. Цілком можливо, що той же трюк буде повторений і в Верховному суді. Але ось в Страсбурзі виконати його буде вже досить важко ( «Чи є у Навального план« Б » ).

Якщо у вас судимість - до чого тут ЦВК ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация