Плани на травневі: 3 прогулянкових маршруту по Києву. маршрут №3

Поштова площа - Контрактова площа - Андріївський узвіз

Поштова площа - Контрактова площа - Андріївський узвіз

1. Арт-причал (Гаванський міст)

Зараз в картинній галереї, розташованій під Гаванським мостом, проходить виставка фотографій відомих дигерів і руферів. Правда, на причалі частіше зустрінеш любителів мистецтва, а рибалок або парочки з вином. На території багато місць, де можна посидіти і помилуватися видом на Дніпро і недобудований Подільський міст.

2. Поштова площа

Поштова площа вже другий рік перебуває в стані реконструкції. Тим, хто перш бував тут, буде цікаво поглянути на перебудовану розв'язку. Ще тут працюють причали з екскурсійними трамвайчиками: від річвокзалу можуть відвезти вниз по Дніпру - до мальовничих місцях (Українка, Трипілля). Хто не збирається пересідати на катер, може обійти площа стороною - відправитися відразу на фунікулер або до колони Магдебурзького права.

3. Колона Магдебурзького права

Саму колону до ремонту мало хто помічав, але минулого літа до святкування Хрещення Русі її відреставрували і облаштували прилеглу територію. Тепер тут приємно гуляти ввечері - все прольоти сходів висвітлюються, частина набережної перетворилася в доглянутий променад. Правда, трохи далі в сторону метро «Дніпро» починаються зарості і бездоріжжя. Варто зайти в підземний перехід навпроти колони - тут на стінах намалювали карту Києва X-XII століть. А ось барельєфи на виході з переходу вже встигли постраждати від вандалів.

4. Фунікулер

Канатна дорога на фотографіях виглядає вражаюче: здається, що з вагончиків відкривається вражаючий вид на річку. Насправді фунікулер їде через зарості, і пейзаж за вікном малоцікавий. Сто років тому фунікулер був єдиним транспортом, що зв'язує нижній місто з верхнім. Сьогодні ж він служить скоріше атракціоном. У минулому році підйомник відремонтували.

5. Пейзажна алея

Головна визначна пам'ятка місця - мозаїчні коти молодого скульптора Костянтина Скритуцького. Нещодавно на Пейзжаке з'явилася ще одна дитяча площадка з його роботами. Оскільки ініціатором проекту виступив Нацбанк, скульптури тут відповідні: наприклад, серед негативних персонажів - «Крокодил-хабарник», «Скорпіон-контрабандист» і «Павук-рекетир».

6. «Ольжин двір» і 400-річна липа

Одне з найбільш живучих закладів Києва. Проста кухня, низькі ціни, інтер'єр оформлений силами завсідників - традиція клеїти на стіну купюри живе до сих пір. Бар настільки популярний, що перейшов в категорію «вже не той». Увечері всередині навряд чи знайдеться вільний столик, зате вже працює літній майданчик. Поруч з «Ольжин двором» - ще одна визначна пам'ятка Пейзажки, 400-річна липа, за легендою посаджена митрополитом Петром Могилою.

7. Кокоревська альтанка

У 1863 році петербурзький меценат Василь Кокорев приїхав до Києва і, захопившись панорамою міста, пожертвував гроші на оглядову альтанку біля Андріївської церкви. За легендою, гроші поклали в банк, забули про них і згадали лише через 33 роки. За цей час набігли відсотки. У підсумку вирішили побудувати дві альтанки: одну - на Андріївському узвозі, іншу - на Володимирській гірці.

8. fluRAnet

У магазині є майже все необхідне для подорожі в світ психоделічного трансу - флуоресцентна одяг і прикраси, індійські сигарети біді, курильні приналежності в асортименті і інші аксесуари. Сюди можна зайти навіть без мети купити що-небудь: тут смачно пахне сандалом, а товари світяться в темряві.

9. Андріївський узвіз

Нещодавно на головній туристичній вулиці на фасаді одного з будинків намалювали графіті - українку, яку в народі вже встигли прозвати інопланетянкою, аватаром або роздає Wi-Fi. Втім, і без стріт-арту на Андріївському завжди є що подивитися. Асортимент сувенірів на тутешніх прилавках оновили - туристам тепер пропонують балаклави з жовто-синьою символікою та інші товари, що нагадують про нещодавні події на Майдані.

Асортимент сувенірів на тутешніх прилавках оновили - туристам тепер пропонують балаклави з жовто-синьою символікою та інші товари, що нагадують про нещодавні події на Майдані

10. Gnezdo (Андріївський узвіз, 21)

Новий атмосферне бар на Андріївському узвозі відкрився зовсім недавно, але вже встиг заробити популярність завдяки вечірникам, на яких грають місцеві музиканти, і великий коктейльній карті.

11. Музей однієї вулиці

Музей присвячений історії Андріївського узвозу та його жителям. Серед експонатів - старовинна чашка з підставкою для вусів, ділові візитки кінця XIX століття, що належали настоятелю Андріївської церкви Федору Титову, каретні годинник з баштовим боєм, касовий апарат, який пережив дві світові війни, рекламні плакати похоронних бюро та інші речі, що мають пряме відношення до історії вулиці.

12. «Львівська майстерня шоколаду»

Заклад львівської мережі кав'ярень облаштовано в дусі типовою «цукерні»: дерев'яні меблі, маленькі столики, накриті мереживними скатертинами, в меню - кава і великий вибір десертів. Тут же працює магазин, в якому можна купити шоколадні цукерки ручної роботи.

13. Гостинний двір

Зараз Гостинний двір, який збираються перебудувати в торговий центр, обнесений будівельною огорожею. Активісти, які виступають проти реконструкції будівлі, довгий час тримали оборону Гостиного двору - на його території розбили табір, несли цілодобове чергування. Протистояння було довгим і скандальним - з бійками.

14. Пам'ятник Григорію Сковороді

Пам'ятник Сковороді звернений до стін Києво-Могилянської академії, де свого часу навчався і викладав філософ. Служить традиційним місцем зустрічі «могилянців» і творчої молоді. Щороку студенти миють Сковороду з милом і надягають на нього академічну шапочку бонет.

15. Києво-Могилянська академія

Вважається однією з найстаріших вищих шкіл у Східній Європі. Має репутацію справжньої альма-матер, яка сформувала ідейний студентське співтовариство. Біля вузу не паркуються мерседеси, а самі «могилянці» зовнішнім виглядом нагадують швидше хіпі, ніж учнів респектабельного університету.

16. Фонтан «Самсон»

Фонтан побудували ще за Київської Русі, а в XVIII столітті підвели до нього водопровід. У 1934 році будівництво знесли - є версія, що перестаралися, виконуючи лаконічний наказ місцевого начальника «прибрати», яке стосувалося сміття навколо. Напередодні святкування 1500-річчя Києва фонтан відновили.

17. Контрактова площа

У минулому тут знаходився діловий центр столиці - площа, розташована неподалік від порту, служила традиційним місцем підписання купецьких контрактів. Сьогодні ділова публіка Контрактову не шанує, але вечорами життя тут кипить: студенти п'ють пиво, вуличні музиканти грають рок.

18. Freud House

Вільний простір, що відкрився на Подолі зовсім недавно. У будинку Фрейда, як і в інших подібних місцях, відвідувачі платять тільки за час. Тут є вітальня, кухня, бібліотека і кабінет. У Freud House влаштовують кінопокази, турніри з настільних ігор, проводять лекції та літературні вечори.

19. Кінотеатр «Жовтень»

Найстаріший кінотеатр Києва в останні роки оточений скандалами через спроби виселити його творчий колектив. Співробітники тримають оборону, заручившись підтримкою городян. В кінотеатрі старі зали, незручні крісла і застарілий інтер'єр, але кіномани люблять «Жовтень» за репертуар - тут завжди можна подивитися фестивальне або артхаусне кіно, а також фільми мовою оригіналу.

20. Closer

Раніше адресу «Лісового причалу» тримали в секреті і доводилося поблукати, перш ніж знайти те чи бар, то клуб на території колишньої стрічкоткацькі фабрики. Тепер шлях через заводську прохідну всім відомий, а невеликий бар розрісся до арт-простору. Тут влаштовують вечірки і квартирники, проводять кінопокази та виставки сучасних українських художників, а недавно відкрили дитячу студію творчості.

21. Замкова гора

З Замкової гори (Хоривицею) - однієї з трьох лисих гір Києва - відкривається панорамний вид на місто. За старих часів язичники проводили тут обряди сонцестояння, а пізніше на горі з'явилося церковне кладовище. Сьогодні Замкова гора входить в історико-архітектурний комплекс «Древній Київ».

22. Ресторан «Канапа»

Заклад ресторатора Діми Борисова і музиканта Олега Скрипки, задумане ними як місце, куди варто вести іноземних гостей для знайомства з української міської кухнею. У винній карті переважно продукція приватних українських господарств. Для бажаючих в «Канапе» планують влаштовувати екскурсії по маловідомому Києву. В меню є холодець з зайця, борщ з молекулярної сметаною, перлотто з зобної залозою і кістковим мозком.

23. Воздвиженка

Воздвиженський вулицю, яка відкрилася відносно недавно, архітектор Києва обізвав «селом Міккі-Мауса»: будинки з конусними дахами і строкатими фасадами дійсно чимось нагадують парк Діснея. Вулиця поки що ні заселена, зате вже є декорацією на зйомках кліпів і фільмів.

Вулиця поки що ні заселена, зате вже є декорацією на зйомках кліпів і фільмів

ФОТОГРАФІЇ: Pryana Ana , Jorge Lascar / Flickr , Shutterstock.com , Аня Гаріенчік, Jenifer Boyer / Flickr.com , Andrew / Flickr.com , Orhan Cam / Shutterstock.com , Ppl / Shutterstock.com , Dasha Bondareva / Flickr.com , Vk.com/chocolate.lviv , Igor Skliarevsky

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация