Плани на травневі: 3 прогулянкових маршруту по Києву. маршрут №2

Маріїнський парк - Хрещатик - Золоті ворота

Маріїнський парк - Хрещатик - Золоті ворота

1. Маріїнський парк

Парк розташований біля однойменного палацу - церемоніальної резиденції президента України. Уже кілька років твір архітектора Растреллі, побудоване на замовлення імператриці Єлизавети, знаходиться на реставрації. Найстаріший парк столиці - ідеальне місце для прогулянок. У травні тут відкривається прокат сігвеях. У глибині парку захований будиночок доглядача, який називають найдорожчою нерухомістю столиці: в його вікнах відображаються Верховна рада і Кабмін.

2. Вертолітний майданчик

Вертолітний майданчик побудували на дніпровських схилах у 2012 році нібито для доставки президента Віктора Януковича з його заміської резиденції. Зараз на майданчику знімають кліпи і влаштовують покази мод. У бункероподобном будівлі планують розмістити офіси і конгрес-хол.

3. Будинок на Грушевського, 9а

Житловий будинок, що виріс на дніпровських схилах, спотворив панораму правого берега столиці, за що отримав народне прізвисько «Монстр на Грушевського». На вартість квартир, втім, це не сильно вплинуло: ціна квадратного метра стартує від п'яти тисяч доларів. Один з прописаних тут мешканців - футболіст Андрій Шевченко.

4-5. Верховна рада і Кабінет міністрів

На вулиці Грушевського розташовані будівлі Верховної Ради та Кабінету міністрів. На відміну від німецького Бундестагу або британської Палати представників, туристам неможливо потрапити всередину парламенту без попереднього запису.

6. Національний банк

Пряникове будівлю Нацбанку, колишнє центром ділового кварталу в дореволюційному Києві, стилізовано під італійський палаццо. Фінансовий центр країни охороняють фігури крилатих грифонів. На фасаді можна розглянути рельєфні знаки, що позначають сфери діяльності: торгівлю, промисловість, сільське господарство і транспорт.

7. Будинок з химерами

За однією з міських легенд, Владислав Городецький побудував будинок з химерами на спір: його противник не вірив, що можна звести будівлю на краю такого крутого яру. Парі Городецький виграв. Архітектор будував будинок для себе, а зайві кімнати планував здавати. За часів СРСР тут розміщувалася комуналки і поліклініка № 1, а зараз - резиденція президента. Химерні скульптури можна розглядати довго: затятий мисливець Городецький списав химер зі слонів, носорогів, левів. Головний туристичний атракціон - знайти серед страховиськ крокодила.

8. Адміністрація президента

Будівля Адміністрації президента побудували в 1930 роках для штабу Київського військового округу. Туристам будівлю цікаво перш за все табличкою «Президент України», на тлі якої можна безперешкодно сфотографуватися.

9. «Пузата хата»

Мережа столових підійде для першого знайомства з українською кухнею: їсти борщ, вареники з вишнею і котлета по-київськи. Ситний обід обійдеться в 50-60 гривень ($ 6-7,5).

10. Піаніно на Хрещатику

Перше вуличне піаніно з'явилося на Хрещатику ще минулого літа, давши поштовх тренду - зараз в місті з'являється все більше інструментів. Перше ж піаніно стоїть на колишньому місці, практично навпроти метро, ​​і пограти на ньому, як і раніше, може будь-хто. За інструмент часто сідають професійні музиканти і навіть влаштовують джазові вечори. Поруч з піаніно є кіоск з пристойним кави.

11. Бессарабський ринок

На Бессарабці, найдорожчому ринку в місті, продають найсмачніше «генеральське сало» - зі світло-рожевого прожилком. На десерт варто взяти півкіло сирної запіканки з цукатами. Побачивши клієнтів з акцентом, ціни можуть подвоювати - потрібно торгуватися.

Побачивши клієнтів з акцентом, ціни можуть подвоювати - потрібно торгуватися

12. Кінотеатр «Київ»

У «Києві» проходять головні події кінофестивалю «Молодість», дні європейського кіно і ретроспективні покази іменитих режисерів. З 9 травня в кінотеатрі показують фільм українського виробництва «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» - про долю радянського військового пілота, який став вождем індіанського племені в Канаді.

13. Gogol BARdello (Шота Руставелі, 16а)

Бразильсько-балканської-український музичний бар-ресторан на Шота Руставелі, недавно відкритий фронтменом і засновником групи Gogol Bordello Євгеном Гудзем. З головних достоїнств місця - інтернаціональна кухня, велика алкогольна карта, яскравий інтер'єр, атмосфера циганського веселощів і концертний майданчик Sentrum по сусідству.

14. Ресторан «Конкорд»

Пафосний інтер'єр, вигадливе меню, піджачний публіка - словом, не місце для вечері в демократичній обстановці, але варіант для романтичної зустрічі за келихом шампанського: з відкритої тераси відкривається вражаючий вид на місто.

15. «Жовток» і «Банку»

У «Банку» всі страви і напої подають в різнокаліберних банках. У дайнеру «Жовток», задуманому як пародія на класичні американські кафе, готують креольський джамбалайю з рису, оладки з арахісовим маслом і подають блакитне вино.

16. Червоний корпус

Головний корпус Університету ім. Шевечнко, побудований на замовлення Миколи І в 1843-му, спочатку був білим, але пізніше його пофарбували в червоно-коричневий колір за прикладом Зимового палацу в Санкт-Петербурзі. Легенда свідчить, що на забарвленні під дикий камінь наполягав сам Микола І, вважаючи, що «цей колір, видаляючи будь-яку строкатість, є самий пристойний для великої будівлі».

17. Трамвай-кав'ярня

У трамваї розміщується «Інформаційно-туристичний центр», де можна безкоштовно отримати карту Києва, скористатися Wi-Fi і випити кави. Ідея проекту належить київському скульптору Костянтину Скритуцький - автору музичних фігур на Пейзажній алеї.

19. «Перепічка»

Непримітне віконце легко знайти по великій черзі. Соковиту сосиску в хрусткому тесті продають тут з 1981 року. В СРСР - за 22 копійки, зараз - за 5,5 гривні (близько $ 0,7). На дверях магазинів в окрузі зустрічаються оголошення «З Перепічка вхід заборонений».

22. Ресторан La Bodeguita del Medio

Кубинський ресторан визнали найкращим закладом Києва в «Підсумках року - 2011» на The Village . Тут часто влаштовують сальса-вечірки, в меню - морепродукти, птиця, страви латиноамериканської кухні. Є великий вибір коктейлів: вісім видів мохіто, сім видів дайкірі.

24. Дворик з воронами

У дворику на Рейтарській, 9б знаходиться вольєр з воронами. Птахи вміють імітувати звуки сигналізації і вміло випрошують «корочку хліба». Якщо пощастить, місцеві жителі розкажуть біографію ворон Кирила, Карлуш і Корбина.

25. Персональна галерея «Щастя» Євгенії Гапчинської

Персональна галерея художниці Євгенії Гапчинської розміщується в звичайній квартирі. На картинах - чепурні сюжети за участю дітей, одягнених в костюми середньовічної Європи. Інфантильна живопис Гапчинської коштує дорого: роботи художниці купують українські політики, відомі спортсмени та зірки естради.

26. Ляльковий театр

Театр побудували в парку над Європейською площею кілька років тому. Найближчий спектакль тут пройде 10 травня. Неподалік від Лялькового театру розташований Музей води, головна визначна пам'ятка якого - унітаз в людський зріст.

Неподалік від Лялькового театру розташований Музей води, головна визначна пам'ятка якого - унітаз в людський зріст

27. Тролів

Атракціон знову запускається в травні. Пролетіти 532 метра над Дніпром - від арки Дружби Народів до Труханового острова - можна менше ніж за хвилину, але навіть при швидкості від 40 до 60 км / год можна встигнути розглянути Пішохідний міст, дніпровські кручі, найближчі пляжі і рідкісні човни на річці. Ціна за квиток - $ 12,5.

28. Пішохідний міст

Висячий міст з'єднує центр Києва з головним київським курортом - Трухановим островом. Ідеальна локація для фотосесій на тлі дніпровських круч і річки з прогулянковими корабликами. Вночі міст красиво підсвічується.

дивитися маршрут №3

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация