Планується побудувати котеджне селище на іншому березі Волги

Компанія «РосТрансТермінал» до кінця року має намір доопрацювати концепцію котеджного селища в районі села Рождествено. У разі успіху цей план може стати першим масштабним проектом такого роду. Експерти вважають, що головною перешкодою його успішності на ринку стануть специфічні екологічні умови території.

ВАТ «РосТрансТермінал», структурний підрозділ асоціації підприємств «Версіво», планує побудувати один з перших котеджних селищ на іншому березі Волги на території Самарської області ВАТ «РосТрансТермінал», структурний підрозділ асоціації підприємств «Версіво», планує побудувати один з перших котеджних селищ на іншому березі Волги на території Самарської області. Проект буде реалізований в районі села Рождествено. За словами генерального директора «РосТрансТермінала» Дениса Сергєєва, будівництво селища буде вести генпідрядник - компанія «РОДЕКС Самара». Селище буде представляти собою кілька десятків котеджів економ-класу. Розкрити суму інвестицій і терміни його реалізації Сергєєв відмовився, посилаючись на те, що поки все знаходиться в стадії формування концепції і про подробиці говорити рано. Він додав, що питання із земельною ділянкою під будівництво вже вирішується з главою Волзького району Олександром Адамовим. Отримати коментар представника райадміністрації «Часу» не вдалося, оскільки сам Адамов зараз у відпустці, а обидва його заступники перебували у відрядженні.

Експерти відзначають, що це один з перших подібних проектів на іншому березі Волги і новизна може стати додатковим фактором, що полегшує реалізацію побудованих квадратних метрів.

Зведення котеджного селища обумовлено очікуванням будівництва канатної дороги через Волгу . Її відправна точка імовірно буде перебувати між турою і силікатною заводом, а кінцева - в районі села Рождествено. Будівництво дороги потребують інвестицій в розмірі близько 1 млрд рублів. За словами Сергєєва, розроблено три технічних рішення, з яких до кінця року буде вибрано оптимальне - як з фінансової точки зору, так і з технологічної. Від прийнятого затвердженого проекту канатної дороги залежать деталі концепції котеджного селища. «Ми хочемо, щоб Самарцев могли доїхати до Тури і через сім хвилин опинитися в своєму заміському будинку», - змалював мету проекту Сергєєв.

Учасники ринку заміського житла розійшлися в оцінках планів «РосТрансТермінала». «За умови ефективної реалізації та адекватної цінової політики, селище цілком може виявитися досить затребуваним ринком», - вважає аналітик УК "Фінам Менеджмент» Максим Кдягін. «Волзький берег, особливо його близька до заповідника частина, традиційно відрізнявся високим попитом. Тому проект котеджного селища в районі Рождествено спочатку має великий потенціал », - погоджується голова правління корпорації« Волга-Груп »Петро Сівожелезов. У той же час будівництво на березі Волги пов'язано з рядом специфічних складнощів, зокрема, за словами Сівожелезова, існує велика проблема системного освоєння землі в районі Рождествено і острова прорана - через неврегульованість земельного питання, поганий транспортної доступності, складнощів будівництва інженерної інфраструктури, необхідності дотримання екологічних норм. Саме через ці складнощів за Волгою в безпосередній близькості від міста немає організованих котеджних селищ. «Вирішення всіх цих питань, безсумнівно, матиме значний вплив на подорожчання проекту, переведе його в розряд елітного», - припускає Сівожелезов.

Будівництво канатної дороги і селища вимагає одночасної організації рекреаційної зони в Рождествено, а це, як відзначають експерти, дуже дорогий інвестиційний проект. «Без культурного освоєння правого берега Волги в рамках реалізації цього проекту інвесторам загрожують колосальні збитки, а ми втратимо унікальний екологічний куточок нашого краю», - вважає Сівожелезов.

Крім того, сьогоднішня ситуація на ринку нерухомості не дозволяє робити будь-які прогнози щодо вартості квадратного метра через два-три роки, коли реалізація проектів котеджного селища і канатної дороги будуть йти повним ходом. У зв'язку з цим дуже складно сказати, чи буде проект вдалий для інвесторів

Анастасія ВИШНЯКОВА

«Час»

Час. Події. Думки. тенденції

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация