Платіжні системи банківських карт (Visa, Mastercard, МИР): відмінності, як вибрати?

  1. Що таке платіжна система
  2. З історії платіжних систем банківських карт
  3. Як працює платіжна система банківських карт
  4. Принцип роботи
  5. Платіжні системи банківських карт в Росії і їх особливості
  6. Visa
  7. MasterCard
  8. СВІТ
  9. American Express
  10. UnionPay
  11. Яку платіжну систему вибрати?
  12. Питання та відповіді
  13. документи

Платіжна система - важливий параметр банківської карти, вона визначає, де і як вона буде використовуватися. На неї вказує логотип, зазвичай розташований в правому нижньому кутку карти. У цій статті # ВсеЗаймиОнлайн розповість вам про те, як працюють платіжні системи банківських карт, і про особливості найбільш популярних в Росії систем.

На те, як ви будете використовувати карту, можуть вплинути багато особливостей платіжної системи, такі як технічний пристрій або регіони присутності. Найчастіше система пропонує своїм клієнтам різні додаткові можливості і бонуси. Від її роботи залежить надійність і безпеку ваших платежів.

Що таке платіжна система

Якщо говорити в цілому, то платіжна система - комплекс правил, процесів і обладнання, через який проводиться звернення грошей між людьми і організаціями. Цей комплекс повинен забезпечувати безперебійні, безпечні, надійні і ефективні процеси передачі грошей на загальних для всіх учасників умовах. Найчастіше така система є незалежною - не належить ніяким фінансовим організаціям - і займається тільки проведенням грошових операцій.

У більш вузькому сенсі під цим терміном часто розуміється система обороту банківських карт. У цю систему входять самі карти різних видів, інструменти для їх випуску та обслуговування, і правила їх використання. Платіжна система може працювати незалежно від інших організацій або через посередників - найчастіше, в їх ролі виступають банки.

Платіжна система - важливий параметр банківської карти, вона визначає, де і як вона буде використовуватися

За обсягом поширення платіжні системи діляться на міжнародні та місцеві. Міжнародна охоплює відразу кілька країн і співпрацює з багатьма організаціями всередині цих країн. Місцева зазвичай не виходить за межі однієї країни або однієї організації.

Крім банківських карт, платіжна система може використовувати і інші інструменти, такі як паперові чеки, електронні гаманці, блокчейн або опціони.

З історії платіжних систем банківських карт

Першою системою платіжних карт стала Diners Club, яка з'явилася в 1950 році в США. У тому ж році система випустила перші в історії кредитні карти. При цьому компанія була ні банком, а свого роду клубом, куди входили люди, зацікавлені ідеєю оплачувати свої витрати в будь-який час без готівки на руках.

Перші кредитки Diners Club призначалися для оплати обідів в ресторанах. Вони були паперовими і були, по суті, документом, що підтверджує платоспроможність власника. Раз на місяць члени клубу отримували виписки по оплаченим таким способом рахунках, за якими потім потрібно було внести платежі.

Власне банківські карти з'явилися пізніше, і спочатку єдиної системи для їх випуску та обслуговування не було. Кожен банк випускав власні картки, які могли використовуватися тільки усередині нього. Першим свої банківські карти почав випускати Long Island Bank, невеликий банк з Нью-Йорка, в 1951 році.

Першою міжбанківською системою стала Interbank Card Association (майбутня MasterCard), яка з'явилася в 1966 році. У той же час активно розвиваються American Express в США, Eurocard в Європі і JCB в Японії.

Паралельно розвивалися технології проведення платежів і збереження інформації про них. Самі карти з паперових стали пластиковими, на них з'явилися магнітні смуги, а пізніше - електронні чіпи, які зберігають інформацію про рахунок. Для обробки операцій стали використовуватися комп'ютерні системи. Розвиток Інтернету дозволило проводити всі операції в реальному часі в режимі онлайн.

В СРСР власні платіжні системи, засновані на банківських картах, майже не розвивалися. Іноземні картки були доступні тільки дуже вузькому колу осіб і використовувалися далеко не скрізь. Прийомом і обслуговуванням карток займалися ВАО «Інтурист» і Зовнішекономбанк. У 1988 році Зовнішекономбанк став першим радянським банком, який випустив карту в іноземній платіжній системі. До кінця XX століття на нашому ринку найбільш активно діяли Visa і Europay (згодом увійде в MasterCard).

Першою вітчизняною системою банківських карт стала СТБ, яку створив банк Столичний в 1992 році. Однак, вона не набула великого поширення і зараз вже не використовується. У 1994 році з'явилася Золота Корона, яка стала більш популярною. Зараз вона більше відома завдяки грошовим переказам, а банківські карти в ній зустрічаються рідше.

У 2012 році з'явилася система ПРО100, яку розробив Сбербанк на базі технологій MasterCard. Картки цієї системи повинні були об'єднувати платіжний інструмент і документ, що підтверджує особу. Спроба створити такий інструмент виявилося не надто вдалою, і, незважаючи на певну поширеність, до 2017 року робота системи була згорнута. Їй на зміну прийшла система СВІТ .

Як працює платіжна система банківських карт

Учасники системи

В основі будь-якої платіжної системи лежить процесинговий центр - організація або її підрозділ, який забезпечує технічну взаємодію між учасниками цієї системи. Зазвичай такі центри створюються при великих банках. Наприклад, вони є у Ощадбанку і ВТБ. Щоб процесинговий центр міг працювати в системі, він повинен отримати дозвіл і ліцензію від неї. У Росії центр також повинен пройти додаткову перевірку у ФСБ.

Іншими важливими учасниками є емітенти - організації, які випускають і обслуговують карти, і еквайєри, які організовують прийом карт до оплати. У нашій країні емітентами та еквайєрами зазвичай стають банки. Емітент зобов'язаний випускати карти, відкривати і обслуговувати прив'язані до них рахунки. Еквайєр організовує прийом платежів по картах і обслуговування в банкоматах.

Один і той же банк може бути одночасно і емітентом, і еквайєром. Для взаємодії між різними банками створюються розрахунково-клірингові центри. Для ведення відповідних операцій всім цим організаціям потрібні обладнання та дозволу від платіжної системи.

Нарешті, в систему входять власники банківських карт - фізичні та юридичні особи, які користуються ними. Власником банківської карти завжди залишається випустив її емітент. Сюди також входять організації, які користуються послугами еквайєрів для прийому оплати своїх товарів і послуг за допомогою банківських карт.

Контролем над усіма учасниками займається головний офіс. Він встановлює загальні правила участі в системі, організовує розробку використовуваних в ній технологій, володіє правами на торгову марку.

Роботу платіжних систем в Росії визначає Федеральний закон №161-ФЗ " Про національну платіжну систему ". Нагляд за їх роботою веде Центробанк. Вся інформація про діючі в країні системах заноситься в окремий реєстр.

Принцип роботи

При використанні карти - наприклад, при оплаті покупок - держатель підтверджує операцію, а еквайєр зчитує інформацію карти і відправляє запит в процесинговий центр. Центр обробляє запит, і, якщо знаходить таку карту в системі, передає інформацію емітенту. Емітент перевіряє стан рахунку карти і, якщо на цьому рахунку достатньо грошей, блокує на рахунку потрібну суму і передає відповідний запит через процесинговий центр еквайєру. Він підтверджує факт оплати, повідомляє про це власнику картки і магазину, в якому була оформлена купівля.

Пізніше створюється список проведених платіжних операцій, який передається через еквайра в процесинговий центр. Він формує реєстр платежів і передає повідомлення для емітентів, еквайєрів і клірингового центру. На підставі повідомлення кліринговий центр відправляє запит емітенту, який списує суму платежу і через процесинг передає її еквайєру, а еквайєр - організації, в якій його було придбано. Еквайєр і емітент повідомляють своїм клієнтам про успішно проведені операції.

Схожим чином організовані і інші операції, такі як переклади грошей між держателями карт і зняття готівки в банкоматі. Зараз всі ці операції працюють в режимі реального часу і повністю автоматично. Від запиту про оплату до списання грошей може пройти від декількох секунд до одного дня.

Читайте також

Усередині платіжної системи всі операції здійснюються в одній валюті. Емітент та еквайєр ж можуть використовувати будь-які валюти. Якщо емітент і еквайєр працюють в одній валюті, то додатково обмінювати гроші не потрібно. Якщо ж вони використовують різні валюти, то сума платежу або перекладу конвертується з валюти емітента спочатку в валюту системи, а потім - в валюту еквайра.

Наприклад, власник картки в системі Visa з рублевих рахунком хоче оплатити покупку в Таїланді. В процесі оплати сума, яка списується з рахунку, обмінюється спочатку в долари - основну валюту в Visa - а потім в таїландські бати. Курс обміну залежить від умов емітента та еквайра.

Для кожної карти створюється окремий запис, в якій прописується назва випустив її емітента, тип і статус в системі, інформація про держателя і інші відомості. Кожній карті присвоюється унікальний номер, за яким вона порівнюється із записом. Номер завжди друкується або видавлюється (ембосується) на лицьовій стороні.

Системи постійно працюють над швидкістю, надійністю і безпекою проведення всіх операцій

Платіжні системи банківських карт в Росії і їх особливості

Найпоширенішими в нашій країні є міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard. Картки цих систем випускають майже всі банки, їх найчастіше оформляють і приймають майже скрізь. Менш поширена національна платіжна система СВІТ - в основному, за рахунок переведення на неї пенсіонерів і бюджетників. Інші системи - American Express, UnionPay, JCB та інші - зустрічаються і обслуговуються набагато рідше.

Розглянемо особливості кожної платіжної системи окремо.

Visa

Visa - найбільша міжнародна платіжна система, вона діє в більш ніж 200 країнах світу.

Система була створена в 1958 році великим американським банком Bank of America. Тоді вона носила назву BankAmericard. До початку 80-х років минулого століття вона поглинула ряд інших американських платіжних систем і вийшла на світовий ринок. Тоді ж вона змінила назву на Visa. До кінця 80-х років система прийшла в СРСР. Першим радянським банком, який набрав неї, став Сбербанк. В кінці XX століття система однією з перших запровадила чіпові карти (спочатку вони називалися смарт-картами).

Visa спільно з іншими системами розробила міжнародний стандарт EMV, який встановлює єдиний порядок проведення операцій по картах.

На початку XXI століття Віза стала найпопулярнішою платіжною системою в нашій країні. Крім того, довгий час саме російські обороти в ній становили майже половину від загального обсягу в східноєвропейському регіоні впливу системи.

Платіжна система Visa надає всі основні види і категорії банківських карт і використовує різноманітні інструменти для проведення платежів по ним. Основна валюта в системі - долар США. Всі карти - чіпові або магнітно-чіпові. Для них часто доступна безконтактна оплата за технологією PayWave. Для захисту платежів використовуються код безпеки CVV2 і підтвердження оплати PIN-кодом або SMS-паролем 3D Secure.

Штаб-квартира Visa розташована в США, в місті Фостер-Сіті, Каліфорнія. Генеральний директор компанії з 2016 року - Альфред Ф. Келлі-молодший. Основний розрахунковий центр платіжної системи в Росії - Банк ВТБ.

У Росії майже всі банки випускають кредитні та дебетові карти різних статусних категорій в цій системі. Їх приймають до оплати в усіх торгових точках, де діє безготівковий розрахунок, в тому числі в інтернеті. У таблиці представлені основні види карт в системі Visa і приклади на російському ринку:

Назва

статус карти

приклади

Visa Electron

Електронна

Експрес (Авангард) - дебетова, Миттєва (Підемо!) - кредитна

Visa Classic

Класична

Карта номер один (Востояний Банк) - дебетова, Класична (Сбербанк) - дебетова і кредитна, 100 днів без відсотків (Альфа-Банк) - кредитна

Visa Gold

Золота

Золота (СКБ-Банк) - дебетова, Всі відразу (Райффайзенбанк) - дебетова і кредитна, Card Credit Gold (Кредит Європа Банк) - кредитна

Visa Platinum

Платинова

З великими бонусами (Сбербанк) - дебетова, користь (Хоум Кредит) - дебетова, елемент 120 (Пошта Банк) - кредитна

Visa Infinite

Преміальна, елітна

преміальна (Транскапіталбанк) - дебетова, Infinite (Авангард) - кредитна

Visa Signature

Преміальна, елітна

Універсальна Преміум (Відкриття) - дебетова, привілей (ВТБ) - дебетова і кредитна, преміальна (Сбербанк) - кредитна

В системі є й інші категорії карт - віртуальні Virtuon, Payroll з включеною в неї програмою страховки, Cash, яка призначена тільки для зняття готівки і дрібних витрат, і деякі інші. Однак в Росії вони не поширені.

У своїй ієрархії системи карти Infinite мають більший статус, ніж Signature. Російські банки, навпаки, позиціонують Signature як більш статусний продукт. Тому, якщо вам потрібно отримати більше додаткових привілеїв, то оформляйте картку Infinite.

MasterCard

Друга за розміром і популярності, як в світі, так і в Росії, платіжна система.

Система з'явилася в 1966 році як альтернатива і конкурент BankAmericard. До 1979 року вона називалася Interbank Card Association і Master Charge. У 1968 році система об'єдналася з європейської Eurocard і рядом інших систем. У 1990 році компанія організувала сервіс Maestro - окрему систему, в якій випускаються прості дебетові карти. У 2002 році до складу MasterCard увійшла Europay, яка була присутня в Росії. У нашій країні система набирає популярність в середині 00х років нашого століття.

MasterCard першим ввів статусні категорії банківських карт і заклав для них основні рівні - класичний, золотий, платиновий. Також він першим випустив карти з підтримкою безконтактної оплати - пробний запуск відбувся в 2003 році, а масовий випуск почався в 2006 році.

Як і Віза, МастерКард розпорядженні всі необхідні засоби для організації проведення безготівкових платежів. У ній доступні кредитні та дебетові карти різних статусних категорій. Система випускає чіпові і магнітно-чіпові карти, в тому числі і з підтримкою безконтактної технології PayPass. Платежі захищаються кодом CVC, PIN-кодом і SMS-паролями 3D Secure. Основні валюти в MasterCard - долари США та євро. Власникам преміальних карт доступна програма знижок "Безцінні міста", в яку входять магазини та заклади по всьому світу.

Центральний офіс платіжної системи МастерКард розташований в Харрісона, штат Нью-Йорк. Президентом компанії з 2010 року є Аджайпал Сінгх Банга. Розрахунковим центром системи в Росії є Ощадбанк

Кредитні та дебетові картки MasterCard випускають багато російських банки, їх майже всюди приймають до оплати. Приклади пропозицій по таких картах наведені в таблиці:

Назва

статус карти

приклади

MasterCard Maestro

Електронна

Експрес (Авангард) - дебетова, платіжна (Зв'язок-Банк) - дебетова

MasterCard Standard

Класична

зарплатна (Зв'язок-Банк) - дебетова, Класична (Сбербанк) - дебетова і кредитна, Класична (Локо-Банк) - кредитна

MasterCard Gold

Золота

твій ПСБ (Промсвязьбанк) - дебетова, Золота (Сбербанк) - дебетова і кредитна, Золота (ЮніКредит Банк) - кредитна

MasterCard Platinum

Платинова

капітал Платинум (Россельхозбанк) - дебетова, Класична (Росбанк) - кредитна, Платинум (Русский Стандарт) - кредитна

MasterCard World

преміальна

Тінькофф Блек - дебетова, затишний космос (Рокетбанк) - дебетова, Тінькофф Платінум - кредитна

MasterCard World Black Edition

Преміальна, елітна

привілей (ВТБ) - дебетова і кредитна, преміальна (Сбербанк) - кредитна, Автокарта Black Edition (ЮніКредит) - кредитна

СВІТ

Російська національна платіжна система, яка з'явилася не так давно і до теперішнього часу тільки набирає обертів.

Російська національна платіжна система, яка з'явилася не так давно і до теперішнього часу тільки набирає обертів

СВІТ був заснований в 2015 році. Приводом для цього стали санкції з боку міжнародних платіжних систем, які припинили співпрацю з деякими російськими банками і перестали працювати в Криму. Робота над МИРом почалася в 2014 році, перша карта в ній була випущена взимку 2015 року.

До другої половині 2017 року становили майже все банки Росії випускають і обслуговують карти в системі СВІТ. Вона активно працює майже у всіх регіонах і містах країни. Влітку того ж року на цю систему почали масово переводити пенсіонерів, бюджетників і держслужбовців. Вона уклала договори з MasterCard, UnionPay і JCB для випуску кобейджінгових карт - такі карти можуть діяти відразу всередині двох систем, тому приймаються і за кордоном.

Для роботи національної платіжної системи використовуються як власні розробки, так і досвід іноземних аналогів. Основна валюта в системі - рублі. Всі карти чіпові або магнітно-чіпові, у деяких доступна безконтактна оплата. За безпеку в інтернеті відповідає технологія MirAccept. Восени 2017 року відбувся запуск власної бонусної програми. Взимку підтримка карт СВІТ деяких банків з'явилася в Samsung Pay

СВІТ належить АТ "Національна система платіжних карт" (НСПК), вона ж є його розрахунковим центром. Штаб-квартира НСПК розташована в Москві. Генеральний директор - Володимир Комлєв.

В основному, в Цій сістемі віпускаються дебетові карти різніх статусних категорій. Приклади пропозицій від різних російських банків зібрані в цій таблиці.

Назва

статус карти

приклади

СВІТ

Електронна, класична

почесний пенсіонер (Уралсиб) - дебетова, Роснефть (Россельхозбанк) - кредитна, Пятерочка (Пошта Банк) - дебетова і кредитна

СВІТ Класична

Класична

Пенсійна (Росгосстрах Банк) - дебетова, світ (Зеніт) - дебетова і кредитна, амурський тигр (Россельхозбанк) - дебетова і кредитна

СВІТ Преміальна

преміальна

Тінькофф Блек - дебетова, Мультикарта (ВТБ) - дебетова , Золота з пільговим періодом (Россельхозбанк) - кредитна

СВІТ-Maestro

Класична кобейджінговая

світ (МТС Банк) - дебетова, світ (Газпромбанк) - дебетова,

СВІТ-UnionPay

Класична кобейджінговая

Кобейджінговая (Россельхозбанк) - дебетова

СВІТ-JCB

Класична кобейджінговая

світ (Газпромбанк) - дебетова

Про досвід використання карти СВІТ ви можете прочитати в цієї статті .

American Express

Одна з найстаріших платіжних систем в світі, вона широко поширена в США.

Одна з найстаріших платіжних систем в світі, вона широко поширена в США

American Express заснована в 1850 році, спочатку вона займалася перевезенням цінних вантажів. Пізніше вона перейшла на грошові перекази і дорожні чеки. Першу платіжну карту система випустила в 1958 році, з цього часу вона почала дуже активно займатися фінансовими послугами.

До Росії Американ Експрес прийшла ще в 1887 році, тоді вона пропонувала жителям нашої країни грошові перекази. У 1969 році в СРСР почали приймати до оплати картки цієї системи - в основному, в магазинах і закладах, які обслуговують іноземних туристів. В даний час ключовим партнером American Express в Росії є банк Русский Стандарт.

Система робить упор на якість своїх послуг, а не на популярність. Тому її карти поширені серед досить обмеженого кола осіб, в основному - мандрівників і заможних людей. Для всіх її клієнтів діють такі привілеї, як програма страхування в поїздках, програма знижок і служба з організації подорожей.

В основному, AmEx випускає кредитні карти різних статусних категорій. Основна валюта в системі - долар США. Система також має свою технологію безконтактної оплати ExpressPay, але в нашій країні карти з нею не випускаються.

Головний офіс Американ Експрес розташований в Нью-Йорку. Генеральний директор системи - Кеннет Шено, на своїй посаді працює з 2001 року. Розрахунковий центр платіжної системи в Росії належить банку Русский Стандарт.

У таблиці наведено приклади карт American Express, які можна оформити в Росії:

Назва

статус карти

приклади

American Express

Класична

American Express (Русский Стандарт) - кредитна, увесь світ (Уралсиб) - кредитна

American Express Gold

Золота

American Express Gold (Русский Стандарт) - кредитна

American Express Platinum

Платинова

American Express Platinum (Русский Стандарт) - дебетова і кредитна

UnionPay

Велика платіжна система з Китаю, діє в 157 країнах світу.

Велика платіжна система з Китаю, діє в 157 країнах світу

Система з'явилася в 2002 році, її створив Народний банк Китаю. Згодом вона почала поширюватися в країнах Східної Азії, а в 2007 році вона прийшла в Росію. У 2013 році деякі банки в нашій країні почали випускати картки в цій системі - одними з перших стали Газпромбанк, Лайтбанк і Русский Стандарт. До 2016 року за рівнем оборотів система вийшла на один рівень з Visa і MasterCard.

Юніон Пей використовує ті ж технології, що і міжнародні платіжні системи. В системі доступні кредитні та дебетові карти всіх основних статусних категорій. Основні валюти - юань на території КНР і долар США в інших країнах. Безконтактна технологія UnionPay називається QuickPass, але карти з нею рідко випускаються за межами Китаю.

Китайська платіжна система не бере участі в міжнародних санкції і тому може працювати в Криму. Але торгових точок, де такі карти приймають до оплати, в Росії дуже мало.

Штаб-квартира UnionPay розташована в Шанхаї. Генеральний директор компнаїі - Ши Веньчан, працює в ній з моменту її заснування. Розрахунковий центр UnionPay в Росії - АКБ "Банк Китаю (Елос)".

У таблиці нижче представлені приклади карток в Юніон Пей, які випускають в Росії:

Назва

статус карти

приклади

UnionPay Classic

Класична

Персональна (Россельхозбанк) - дебетова, розрахункова (Газпромбанк) - дебетова

UnionPay Gold

Золота

Золота (Газпромбанк) - дебетова

UnionPay Platinum

Платинова

Платинум (Зеніт) - дебетова і кредитна

Яку платіжну систему вибрати?

Від того, яку систему ви виберете, буде залежати те, де і як ви зможете використовувати вашу карту. У кожної системи є свої особливості, такі як безконтактна оплата або власні програми знижок, свої плюси і мінуси. Цей параметр визначає основну валюту, в якій будуть проводитися деякі операції - наприклад, оплата покупок за кордоном.

Зазвичай системи, в яких випускається карта, завжди вказується на сторінці пропозиції в банку. Якщо карта доступна відразу в декількох варіаціях, то потрібну можна вибрати в процесі оформлення. Якщо ж ви не знайшли інформацію, то ви можете уточнити це питання в службі підтримки банку.

Розглянемо, в яких ситуаціях будуть корисні ті або інші карти.

  • Золота середина - картка Visa або MasterCard. Вона досить універсальна, її можна використовувати для оплати покупок в будь-яких магазинах або для зняття готівки. Її приймуть до оплати не тільки в Росії, але і за кордоном. При цьому Visa більше підійде для США, а МастерКард - для Європи.
  • СВІТ більше підійде тим, хто рідко виїжджає за межі Росії. Для комфортного використання всередині країни у неї є все необхідне. Також ви можете оформити картку СВІТ, якщо ви живете або часто відпочиваєте в Криму - там працює тільки національна платіжна система
  • Карти інших систем підійдуть для більш вузького використання. American Express стане в нагоді мандрівникам, а UnionPay - тим, хто працює або відпочиває в Китаї. Їх можна оформляти як основні і як додаткові

Всі основні умови карти - випуск, обслуговування, розмір ліміту у кредитки або відсотки на залишок у дебетової, а також можливі бонуси і Кешбек залежать, в більшій мірі, від банку, який її випустив. вібрато кредитну або дебетових карту з відповідними умовами в зацікавила вас системі ви зможете на нашому сайті.

Питання та відповіді

Чим карта Visa відрізняється від MasterCard?

І Visa, і MasterCard надають кредитні та дебетові карти різних статусів. Ними можна оплачувати покупки в будь-яких магазинах і в інтернеті. Системи підтримують високий рівень безпеки операцій. Технології PayWave і PayPass для безконтактної оплати сумісні між собою.

Відмінності проявляються лише при поїздках в інші країни і оформленні преміум-карти. У Росії обидві системи зберігають приблизно рівний вплив. За кордоном Visa активніше працює в США, Австралії, країнах Америки і Південно-Східної Азії, MasterCard - в Європі і Африці. Перша система веде розрахунки в доларах, друга - в доларах і євро.

Обидві платіжні системи пропонують різні програми привілеїв для власників статусних карт. У MasterCard це програми знижок та спецпропозиції від партнерів у великих містах світу. У Visa - медичну та юридичну підтримку, консьєрж-сервіс, захист покупок та інші. Чим вище статус карти (золота, платинова, преміальна або елітна), тим більше є привілеїв.

Що таке код безпеки у карт Visa або MasterCard?

Код безпеки поміщається на зворотному боці банківської карти. Він тризначний у карт Visa, MasterCard і МИР, і чотиризначний у American Express. Цей код слугує для підтвердження автентичності мапи при оплаті покупок через інтернет. Код безпеки не записується в чіпі або на смузі карти, не відображається в чеку, його не можна змінити, як PIN-код.

Чим СВІТ відрізняється від інших платіжних систем?

При використанні всередині Росії карта СВІТ не відрізняється від міжнародних карток. Отож її приймають у багатьох торгових точках по всій країні, в тому числі в Криму. Багато карти СВІТ від великих банків підтримують безконтактну оплату. Система підтримує свою програму лояльності з Кешбек за покупки у партнерів.

СВІТ не залежить від зовнішніх чинників - при можливу жорсткість санкцій система продовжить працювати.

За кордоном працюють тільки кобейджінговие карти СВІТ, які випускаються спільно з міжнародними платіжними системами. Також у системи поки немає своєї програми привілеїв для власників преміум-карт.

Чи може карта працювати відразу в двох платіжних системах?

Може. Існують карти, які випускаються в двох платіжних системах - зазвичай в міжнародній та місцевої. Такі карти називаються кобейджінговимі. Процесинговий центр кожної системи, яка бере участь у випуску, визначає карту всередині системи як "свою". Кобейджінговую карту можна відрізнити по значках двох систем на лицьовій стороні.

Наприклад, кобейджінговимі є карти, які випускає СВІТ спільно з Maestro, UnionPay і JCB.

Чи може бюджетник або пенсіонер відмовитися від карти СВІТ?

З 1 липня 2017 року всі бюджетні виплати (в тому числі пенсії і зарплати бюджетних працівників) виплачуються повністю на картографічну інформацію СВІТ. Однак, ви можете оформити додаткову картку в іноземній платіжній системі (наприклад, Visa) і переводити гроші на неї. У карт СВІТ для пенсіонерів і бюджетників зазвичай безкоштовне або недороге обслуговування, тому можна тримати на картці будь-яку суму грошей.

Також ви можете не оформляти карту СВІТ, якщо бюджетні виплати ви отримуєте на рахунок, не прив'язаний до карт. Перекласти виплати на такий рахунок можна за заявою в ПФР. Після цього ви зможете вільно оформляти будь-які картки на стандартних умовах.

Навіщо на чиповой мапі потрібна магнітна смуга?

І чіп, і смуга потрібні для зберігання інформації на карті і взаємодії з терміналами і банкоматами. Чіп надійніший, ніж смуга, і може зберігати на собі більше інформації. Чіпові карти можуть підтримувати безконтактну оплату.

Платіжні системи поступово відмовляються від магнітних смуг і замінюють їх чіпами - цей процес дуже активно йде за кордоном. Але в Росії майже всі карти до сих пір є магнітно-чіповими. Тут смуга потрібна для роботи з банкоматами старих моделей, яких багато в регіонах. Також без чипа часто випускаються моментальні і подарункові карти.

документи

інфографіка

Висновок

У багатьох ситуаціях правильно вибрати платіжну систему у банківської картки так само важливо, як і зручні умови або бонусну програму. Одні системи підійдуть усім, кому потрібна картка, а інші будуть зручні тільки в деяких ситуаціях. Тому перед оформленням карти дізнайтеся більше про роботу системи і про те, що вона пропонує своїм клієнтам.

У будь-якому випадку, ми порадимо вам завести хоча б одну картку Visa або MasterCard, кредитну або дебетову, основну або додаткову. Крім неї, можна оформити карту СВІТ, бажано з безкоштовним обслуговуванням - на випадок, якщо міжнародні системи введуть нові санкції.

Отже, платіжна система - це досить складний комплекс, за яким стоїть велика кількість організацій, процесів і технологій. Але для власника важливіше дізнатися, в якій системі краще оформити карту для своїх потреб. Все залежить від ваших цілей або потреб:

  • Потрібен універсальний платіжний інструмент, який приймуть в будь-якій точці світу - підійде Visa або MasterCard
  • Боїтеся санкцій, рідко виїжджаєте за межі Росії або збираєтеся відвідати Крим - підійде карта СВІТ в одному з великих банків
  • Хочете підкреслити статус або скористатися додатковими привілеями в поїздках - підійде карта American Express
  • Шукаєте альтернативу звичним платіжним системам або вам потрібна карта для розрахунків в Китаї - можна оформити карту UnionPay

Крім платіжної системи, важливі і умови картки, яку ви хочете оформити. Наш сайт допоможе вам підібрати вигідну кредитну або дебетових карту для вашої мети. А якими платіжними системами користуєтеся ви? Поділитися своєю думкою про системах і картах в них ви можете в коментарях. Максим Захаров

Засновник проекту # ВсеЗаймиОнлайн. Довгий час працював у банківській сфері, тому добре знає, як вона влаштована зовні і зсередини. Розбирається у всіх банківських продуктах і правилах їх роботи. У вільний час вивчає нові банківські продукти та технології.

[email protected] (7 оцінок, середнє: 4.1 out of 5)

Платіжні системи карт: Visa або MasterCard - що краще?

Що таке код безпеки у карт Visa або MasterCard?
Чим СВІТ відрізняється від інших платіжних систем?
Чи може карта працювати відразу в двох платіжних системах?
Чи може бюджетник або пенсіонер відмовитися від карти СВІТ?
Навіщо на чиповой мапі потрібна магнітна смуга?
А якими платіжними системами користуєтеся ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация