«Платон» - наймасштабніша система оплати доріг в Європі і Азії

  1. Що потрібно знати не членам «Linava» про можливість придбання книжок МДП
  2. Скандал навколо «Vlantana Norge AS» - чудеса на віражах
  3. Страхова компанія та інші проблеми перевізників - час збирати каміння
  4. Огляд транспортних подій в листопаді
  5. Економія палива - в чому секрет?

Трохи більше місяця залишилося до введення в експлуатацію самої значної системи оплати доріг «Платон» в Росії. Про неї відомо небагато 50 775 кілометрів платних доріг, 481 рамка контролю, 138 центрів обслуговування, авансова схема платежів. Тому про те, як буде працювати «Платон» і в чому його особливості, ми запитали у зовнішнього провідного консультанта з оплати дорожніх зборів групи компаній Е100 Данила Креца.

- Данило Вікторович, розкажіть, що з себе представляє система «Платон»?

- Зараз найбільша подія в галузі вантажоперевезень - це «Платон», а саме оплата дорожніх зборів на території Російської Федерації вантажними автомобілями масою понад 12 тонн. Старт «Платона» запланований на 15 листопада 2015 року. Знаю, що проект знаходиться на строгому контролі, йде в термін і його перенесення не планується. Тому Е100 вже зараз веде активну інформаційну підтримку своїх клієнтів до введення оплати дорожніх зборів в Росії.

Будь-який проект по оплаті дорожніх зборів містить в собі величезну кількість деталей і нюансів, починаючи від реєстрації в системі до її щоденної експлуатації. І «Платон» не виняток.

Тут важливо завжди пам'ятати, що незнання водієм або керівником фірми того чи іншого аспекту з оплати доріг може привести не тільки до штрафів, а й часто до зупинки транспорту. А це колосальні витрати і неустойки. Тому вже зараз так важливо правильно підготувати і проінформувати перевізників до старту, адже це наймасштабніша система оплати доріг за багато років.

- Якщо порівнювати «Платон» з уже діючими системами оплати, в чому, грунтуючись на своєму досвіді, Ви бачите їх відмінності?

-Ви правильно зауважили - у нашій компанії досить значний досвід роботи з оплатою дорожніх зборів. Наприклад, в 2013 році група компаній Е100 стала найпопулярнішим провайдером надання послуг з оплати дорожніх зборів в Білорусі в системі BelToll серед міжнародних паливних карт. За два тижні до старту ми зареєстрували близько 20 000 бортових пристроїв. Майже п'ятдесят співробітників Е100 ще задовго до старту системи консультували клієнтів компанії, допомагали правильно заповнювати всі документи і відповідали на будь-які питання вантажоперевізників. У 2013 році TollCollect вибрала Е100 своїм маркетинговим партнером по інформуванню польських перевізників про специфіку оплати дорожніх зборів в Німеччині.

Це тільки два факти, які підтверджують, що ніколи не можна залишати перевізника в невідомості, і наш обов'язок донести до нього всю необхідну інформацію, яка допомагає йому в подальшому уникнути захмарних штрафів і довгої зупинки транспорту.

Якщо ж безпосередньо порівнювати «Платон» з системами оплати в інших державах, то можна сказати, що вона відносно проста і зручна Якщо ж безпосередньо порівнювати «Платон» з системами оплати в інших державах, то можна сказати, що вона відносно проста і зручна. Система працює на базі GSM-зв'язку (як німецька, словацька) з додатковою можливістю оплати доріг маршрутною картою або бортовим пристроєм. Наприклад, той же BelToll в Республіці Білорусь має ряд відмінностей. Там в машині обов'язково має бути бортове пристрій, немає інших «інструментів» для внесення плати, працює мікрохвильова технологія, що дозволяє за допомогою рамок контролю і бортових пристроїв реєструвати оплату в системі.

Ті ж рамки стаціонарного контролю у «Платона» встановлені не для оплати, а для сканування номерів вантажівок і служать, скоріше, для контролю, ніж фіксації факту оплати.

Відмінність є і в оплаті. З «Платоном» на особовому рахунку користувача системи завжди повинні бути гроші. Адже система буде працювати тільки на авансової схеми.

Крім того, уряд Росії вже визначилося з тарифом за кілометр пройденого шляху по платній дорозі - він складе 3,06 рубля. В європейських країнах все набагато складніше: є багато факторів, таких як клас емісії Євро, кількість осей, час доби і інші моменти.

На завершення можу сказати, що все ж на даному етапі складно говорити про якісь плюси і мінуси системи, адже в кожній країні є своя специфіка. Як показує практика, всі вони виявляться самостійно після старту і першого року експлуатації.

- Скажіть, як буде проводитися оплата в системі?

- Як я вже казав, це буде авансова схема платежу. Більш конкретно можу сказати, що в системі «Платон» сплатити дороги можна декількома способами. Перший - це оформлення водієм разової маршрутної карти в пункті обслуговування. Другий варіант - використання бортового пристрою.

- Важливе питання: що загрожує за несплату доріг в Росії?

- Штраф за несплату в системі «Платон» досить значний. От 450 000 (приблизно 6 000 €) до 1 000 000 (приблизно 14 000 €). У даній ситуації найнеприємніше - зупинка транспорту. Тут доводиться платити неустойку замовнику і інші витрати, плюс - машина не зможе працювати і приносити дохід. Кожен перевізник може підтвердити, як це важко.

- І останнє, може, трохи провокаційне запитання: чому Е100 надає консультаційну допомогу міжнародним автомобільним перевізникам?

- Маючи в базі кілька тисяч міжнародних автомобільних перевізників, Е100 вважає своїм обов'язком допомогти їм в цьому складному проекті. Одним з переваг карт Е100 є їх багатофункціональність. Працюючи за принципом «Одна карта - море можливостей», компанія вже багато років надає перевізникам не тільки можливість заправитися, а й оплатити дороги, скористатися сервісом, поромом, повернути ПДВ та багато іншого. Ми прагнемо до того, щоб з Е100 можна було оплачувати всі платні дороги Європи і Азії, а у перевізників формувалося розуміння того, що Е100 - це не просто паливна карта. У цьому проекті ми теж хочемо бути першими.

У цьому проекті ми теж хочемо бути першими

Що потрібно знати не членам «Linava» про можливість придбання книжок МДП

Сьогодні основні пункти на порядку денному перевізників - «Пакет мобільності» та коефіцієнт зарплат водіїв. При цьому без належної уваги залишилася новина про те, що тепер книжки МДП (TIR) ​​можуть набувати і не члени «Linava», а це важливий момент як для них, так і для асоціації. Тому редакція «Cargonews» вирішила з'ясувати деталі нового порядку, для чого звернулася в «Linava» зі списком уточнюючих питань.

2019-12-17 40

Скандал навколо «Vlantana Norge AS» - чудеса на віражах

Нещодавно литовське інформаційне поле сколихнуло розслідування LRT, суть якого в тому, що працює в Норвегії транспортна компанія з литовським корінням «Vlantana Norge AS» серйозно порушувала трудові права своїх водіїв (подробиці на литовській мові тут). Редакція «Cargonews» вирішила не дублювати роботу колег з LRT і спробувала прояснити кілька інтригуючих моментів, які залишилися за рамками їх розслідування.

2019-12-09 6 870

Страхова компанія та інші проблеми перевізників - час збирати каміння

Четвертого грудня відбувся повторний тридцять шостий конгрес «Linava», найбільше уваги на якому було приділено установі страхової компанії перевізників. У цій історії трапився різкий поворот, і питання стало руба - продовжувати або закінчувати. Дискусія була палкою. Чи правильно вчинили члени асоціації, покаже час. Але якби це була єдина проблема ...

2019-12-08 232

Огляд транспортних подій в листопаді

Протест перевізників і суперечка з профспілками в Литві. Актуальний «Пакета мобільності» та інші новини з Європи. Угода між Білоруссю і Китаєм і прорив «Nikola». Про це та багато іншого в листопадовому огляді від Cargonews.lt

2019-12-01 263

Економія палива - в чому секрет?

Сьогодні литовським перевізникам важлива кожна копійка. Одна з головних рядків витрат - паливо. Чи можна заощадити в цій сфері, і якщо так, то як і скільки? З цим питанням редакція «Cargonews» звернулася до представників великих виробників тягачів, які до того ж пропонують курси економічного водіння.

2019-11-20 360

Данило Вікторович, розкажіть, що з себе представляє система «Платон»?
Якщо порівнювати «Платон» з уже діючими системами оплати, в чому, грунтуючись на своєму досвіді, Ви бачите їх відмінності?
Скажіть, як буде проводитися оплата в системі?
Важливе питання: що загрожує за несплату доріг в Росії?
І останнє, може, трохи провокаційне запитання: чому Е100 надає консультаційну допомогу міжнародним автомобільним перевізникам?
Чи можна заощадити в цій сфері, і якщо так, то як і скільки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация