Плюси і мінуси тарифних пакетів від банку

  1. Прикріплений файл
  2. Орфографічна помилка в тексті:

23 березня 2011, 10:16 Переглядів: 23 березня 2011, 10:16 Переглядів:   Банки продають клієнтам цілий набір послуг за єдиний щомісячний або щорічний платіж

Банки продають клієнтам цілий набір послуг за єдиний щомісячний або щорічний платіж.

криза пристойно поміняв набір банківських послуг. Пам'ятайте, в 2009 році були популярні вклади на 7 і 14 днів? А ще тоді ж у всіх банках з'явилися ощадні або універсальні вклади (з можливістю часткового поповнення або зняття). Тепер ці вклади не так популярні, а багато банків від них і зовсім відмовилися. Cейчас у деяких великих фінустанов бал правлять тарифні пакети. Це не просто одна-дві послуги, користуються найбільшим попитом клієнтами, а цілий набір послуг, який банки продають клієнтам як би оптом, за єдиний щомісячний або щорічний платіж.

ЗВІДКИ ВЗЯВСЯ ГУРТ. Банкіри, звичайно, пояснюють появу тарифних пакетів турботою про клієнта. "В першу чергу, пропонуючи пакетні пропозиції клієнтам, банки дбають про їх вигоди, щоб вони отримували більшу кількість послуг за меншу вартість. Адже сьогодні багато банків йдуть назустріч своїм клієнтам, намагаються краще зрозуміти клієнтів", - розповів Валерій Пацуй, керівник Департаменту стратегічного розвитку і маркетингу роздрібного бізнесу ПУМБ.

Але банку продаж такого пакета послуг також вигідна. По-перше, так банки продають клієнту відразу кілька послуг і можуть збільшити обсяг коштів клієнта на своїх рахунках. По-друге, після кризи банки намагаються переорієнтувати свої доходи: вони стали отримувати менше процентних доходів від кредитів (через проблеми з погашенням кредитів і зменшенням кредитування), і тепер вони намагаються більше заробити на комісіях за свої послуги (в тому числі за рахунок продажу тарифних пакетів).

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ. Зазвичай тарифні пакети "прив'язують" до платіжних карт або поточними рахунками. Тобто відкриваєш платіжну карту або рахунок - а тобі в навантаження йде цілий букет послуг: відкриття декількох рахунків у різних валютах, кредитний ліміт, інтернет-банкінг, знижки на інші послуги банку (наприклад, зниження процентної ставки по кредиту), страховки. Простим вкладникам тарифні пакети не пропонують, хоча у деяких банків в рамках тарифних пакетів пропонуються бонусні відсотки.

ЧИМ ХОРОШИ ТАРИФНІ ПАКЕТИ

БОНУСИ ПО ВКЛАДАМИ. Найприємніше в тарифних пакетах - можливість побільше заробити на депозитах, так як у більшості банків, які продають послуги оптом, є якісь депозитні надбавки. У одних банків ці надбавки у вигляді бонусних відсотків до вкладу (до 0,75% по вкладах у гривні і до 0,5% - у валюті), у інших - окремий депозитний вклад з особливими умовами розміщення або підвищеними ставками.

ЗНИЖКИ ЗА КРЕДИТАМИ. Здається, банки зовсім осміліли і знову кредитують народ. А тим, хто оформив тарифний пакет, деякі банки кредитують дешевше. Наприклад, в ВТБ Банку в залежності від обраного пакета клієнт може отримати 2% знижки по процентній ставці по кредиту готівкою, 0,75% - за автокредитом, або 0,5% буквально на все покупки, які він оплачує карткою. А у "УкрСиббанку" для "пакетних" клієнтів є програма "Плюсуй з нами", по якій ви можете отримувати знижки в магазинах-партнерах банку.

ЕКСКЛЮЗИВНІ ПОСЛУГИ. Як розповіли нам в ВТБ Банку, буває і так, що в пакетних пропозиціях клієнту доступні ті послуги, які він не може отримати або купити в банку окремо. "Це може бути послуга інкасації коштів, VIP-консьєрж сервіс, допомога персонального консультанта і інші банківські та небанківські продукти і послуги", - розповіли в банку.

НИЖЧЕ ЦІНИ НА ПОСЛУГИ. Як відомо, будь-який товар при покупці оптом обходиться дешевше. цей закон діє і для банківських послуг. "Купівля пакету послуг дає можливість клієнту отримати пільгові умови по всіх продуктах банку", - розповіли нам в ВТБ Банку. І правда. У тому ж ВТБ Банку відкриття картки VISA Classic або MasterCard на 1 рік обійдеться в 100 грн. А пакетну пропозицію з цими ж картками коштує всього на 20 грн. більше, але сюди входить не тільки картка, а й можливість оформити до неї кредитний ліміт, мобільний банкінг, знижка за кредитом готівкою (мінус 2% від відсоткової ставки) і бонусні до депозиту.

ПАКЕТИ НЕ ДЛЯ ВСІХ

Як би не були хороші оптові банківські пропозиції, у них є і зворотна сторона. Головний недолік тарифних пакетів полягає в тому, що з їх допомогою банки, як правило, продають непотрібні клієнту послуги. Наприклад, ви хочете оформити в банку платіжну карту VISA Classic або MasterCard (скажімо, для отримання візи і розрахунків за кордоном під час поїздок), але в банку вам відмовлять в оформленні однієї тільки картки і запропонують цілий букет послуг, за які доведеться доплатити. Так, в середньому картка VISA Classic в банку обійдеться в 50-100 грн., А з додаткових послуг - до 150 грн. Питається, навіщо платити більше?

Також, спокушаючи на тарифний пакет, постарайтеся дізнатися нюанси отримання послуг в ньому. Наприклад, скільки коштує зняття готівки в "своїх" банкоматах і банкоматах банків-партнерів. Або якісь послуги доступні в рамках інтернет-банкінгу і скільки коштує його використання. Справа в тому, що у деяких банків ці послуги платні, а деяких - безкоштовні (при приблизно однаковою "абонплаті" за користування тарифним пакетом).

А ДЛЯ КОГО? Тарифні пакети дійсно не для всіх. Вам не варто купувати послуги банку оптом, якщо ви простий вкладник, хочете відправити простий грошовий переказ або мати тільки одну платіжну картку банку. Тарифний пакет варто брати тільки якщо ви є давнім клієнтом того чи іншого банку або вирішили будувати з новим банком довгострокові партнерські відносини. При це передбачається, що ви будете користуватися більшістю послуг в рамках тарифного пакету. Тільки в такому випадку витрати на нього окупляться.

Клацніть по зображенню для збільшення
Клацніть по зображенню для збільшення

Андрій Бурхливе

Прикріплений файл:

Прикріплений файл


Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Плюси і мінуси тарифних пакетів від банку". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Пам'ятайте, в 2009 році були популярні вклади на 7 і 14 днів?
Питається, навіщо платити більше?
А ДЛЯ КОГО?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация