По країнах і континентах - Сайт проекту "Новий Світ" (Б-Д)

  1. Компас - Вікіпедія
Команда "Діти капітана Гранта"

«Винаходи, які підготували

Великі географічні відкриття »

Великі географічні відкриття з'являлися не на порожньому місці. Цьому сприяли винаходу, які, як намистинки збиралися в намисто протягом багатовікової історії.

Картографічні зображення з'явилися задовго до будь-яких форм писемності і супроводжували людство з початку його зародження.
Розвиток ремесла і торгівлі, великі географічні відкриття, виникнення університетів - все це сприяло становленню освіти, зростання освіченості. Книг було потрібно все більше і більше.

Тоді і виникло книгодрукування. Винахід друкарства - одне з найбільших відкриттів в історії людства.
Б лагодаря поширенню друкарства і гравірування на міді відбувся розвиток картографії, формування сучасної карти світу, де були показані материки і океани, видавництву карт, яке стало можливо.

друкарський верстат

Розквіт картографії доводиться на епоху Відродження і Великих географічних відкриттів. стародавня мапа (світу) - п ортулан (або портолани) використовувалася головним чином європейськими мореплавцями середніх віків.


Великі географічні досягнення нерідко були пов'язані з технічним прогресом.

З відкриттям магніту в історії настала так звана епоха откриmій і винаходів (з XIV по початок XVI століття), коли, з одного боку, нові винаходи зробили переворот в сфері матеріальних і економічних інтересів середньовічного суспільства, з іншого - географічні відкриття розсунули арену історії і ввели в коло культурного руху невідомі досі материки і острови.

Став використовуватися компас, в поєднанні з астролябією допомагає орієнтуватися у відкритому морі.

Три тисячі років тому магніт знайшов практичне застосування - компас. Існує поширена думка, ніби вперше компас був застосований мореплавцями. Насправді ж перші компаси з'явилися на суші. Ними користувалися воєначальники, завойовували далекі землі, і купці, які водили торгові каравани. Старовинні компаси нітрохи не походили на сучасні. Це були дерев'яні фігурки, часто художньо виконані. Вони встановлювалися на візках і оберталися на вертикальному стрижні. В основу фігурки вставляють шматочок магнітної руди або намагніченого заліза, тому її витягнута рука завжди вказувала на південь. Потім такі ж компаси перекочували на кораблі. В Європі компас з'явився лише в XIII столітті. Без перебільшення можна сказати, що це було революційний винахід - без нього не було б великих географічних відкриттів, які вписали блискучу сторінку в історію людської цивілізації.

Невеликий навігаційний прилад - компас - дозволив здійснювати протяжні маршрути у відкритому морі.

Компас (в професійного мовлення моряків: компас) - пристрій, що полегшує орієнтування на місцевості. Найпростіше механічний пристрій - магнітний компас складається з магнітної стрілки, яка вільно обертається в горизонтальній площині і під дією земного магнетизму встановлюється уздовж магнітного меридіана. Компас служить для орієнтування щодо сторін горизонту.
Історія компаса починається в Китаї.

Астролябія-

один з найстаріших астрономічних інструментів створений понад дві тисячі Елетен тому. Перша астролябія з'явилася в Стародавній Греції. Вітрувій в своєму писанні «Десять книг про архітектуру», розповідаючи про астрономічний інструмент, званий «павуком», говорить, що його «винайшов астроном Евдокс, а інші кажуть - Аполлоній». Однією з основних частин цього інструменту був барабан, де було намальовано небо з зодіакальним колом.
Астролябію іноді називають найпершим комп'ютером. Безсумнівно, цей пристрій з глибокої загадковістю і красою. У XIX ст. на геодезичних роботах з'являються всі основні види геодезичних інструментів: теодоліт, нівелір, мензула, кипрегель, сталева стрічка, базисні прилади, нормальної заходи. З історичних документів нам стало відомо, що геодезичними приладами стали користуватися в далекому минулому, ще в XIII- XII століттях до н.е. при будівництві зрошувальних каналів в Вавилоні, Єгипті та Китаї.
Буссоль (фр. Boussole, компас) - геодезичний інструмент для вимірювання кутів при зйомках на місцевості, спеціальний вид компаса
Мензула (від mensula - столик) - топографічний інструмент, службовець для виробництва точних і докладних зйомок. Винайдено баварським математиком Іваном Преторії близько 1610 г.
Инклинометр (від лат. incline - нахиляє і ... метр) - прилад , Призначений для вимірювання кута нахилу різних об'єктів, щодо гравітаційного поля Землі.
Нівелір - (від франц. Niveler - вирівнювати); оптико-механічний інструмент для геометричного нівелювання, тобто визначення різниці висот між різними точками, забезпечений зорової трубою, що обертається в горизонтальній площині, і чутливим рівнем.
Нівелір для маршрутно-глазомерной зйомки (один з інструментів, яким користувався в експедиції по Центральній Азії Н.М.Пржевальскій).

Придбано Н.М.Пржевальскім в магазині оптичних і механічних інструментів Белау і сина, СПб 1870-ті р

Важливим винаходом є метальні вибухові речовини.

Першим представником вибухових речовин був димний порох - механічна суміш калієвої селітри , вугілля і сірки , Зазвичай в співвідношенні 15: 3: 2.

Існує стійка думка, що подібні склади з'явилися ще в давнину і застосовувалися головним чином в якості запальних і руйнівних средств.На сьогоднішній день прийнято основний науковий консенсус про те, що порох був винайдений в Китаї і потім поширився по Близькому Сходу , А пізніше потрапив в Європу . Можливо, це було зроблено в IX столітті, коли алхіміки шукали еліксир безсмертя. Його поява призвела до винаходу феєрверків і ранніх зразків вогнепальної зброї . Поширення пороху в Азії з Китаю в значній мірі приписується монголам. Гіпотетично, порох потрапив в Європу через кілька століть.

Китайське слово «порох», що означає «Вогонь медицини», увійшло у вжиток через кілька століть після відкриття суміші. Незабаром китайці застосували порох для розвитку зброї: в наступні століття вони виробляли різні види порохового зброї, включаючи вогнемети , ракети , бомби , примітивні гранати і міни , Перш ніж було винайдено вогнепальну зброю, що використовує енергію пороху власне для метання снарядів [11] .

Мушкетон

- коротке військове рушницю з розширенням в дуловій частині стовбура у вигляді воронки або плоского розтруба. Мушкетони з'явилися в Західній Європі в середині XVI ст. і основне застосування знайшли на флоті, тому часто робилися з бронзовими стовбурами. Мушкетони призначалися для стрільби картеччю з близької відстані.
Гармати стали більш маневреними, так як їх тепер встановлювали на поворотних лафетах.

Одні з перших гармат в історії. Китай. Справа залізна гармата 14 століття, зліва бронзове знаряддя 1409-1411 років. Імовірно обидва гармати стріляли картеччю на короткі дистанції. Використовувалися проти монгол. Ліве знаряддя має маркування, місце виготовлення і порядковий номер.

Винайшли розривні сну ряди. Було вдосконалено ручна вогнепальна зброя: у піхотинців з'явилися важкі рушниці - мушкети. З мушкетів стріляли з підставки досить влучно на 150-200 кроків. Стволи гармат і рушниць стали відливати в спеціальних формах, а отвори в Свол робили на свердлильному верстаті.

Та й все-таки можуть бути неможливі Відкриття без досліджень морів і океанів!

Великі географічні відкриття неможливі були без кораблів! Надійні суду дозволили завершити освоєння Світового океану.


Галеон (ісп. Galeón, також галеон, від фр. Galion) - велике багатопалубні вітрильне судно XVI-XVIII століть з досить сильним артилерійським озброєнням, яке використовували як військове і торгове.

Створення нового типу вітрильних кораблів - каравел дозволило експедиції X. Колумба перетнути Атлантичний океан (1492 г.).

Вітрила.

Це велике відкриття людина зробила давним-давно, хоча ніхто не знає конкретно, коли це сталося.

Вітрила давали можливість човні легко плисти вперед в тому напрямку, куди дув вітер.

Перші парусні кораблі середньовіччя з'явилися за часів хрестових походів. В Америці вітрила шили з щільної бавовняної парусини, яка виглядала білосніжною.

Карта меркаторской проекції,

каравела, астролябія, компас.
Серйозні зміни відбулися в засобах транспорту: завдяки компасу стали можливі далекі від берегів подорожі у відкритому океані, і були створені нові вітрила, що дозволяли лавірувати і плисти проти вітру. Всі ці нові відкриття і винаходи підготували великі географічні відкриття кінця XV-XVII ст, що також сильно розширило кругозір європейців. Саме в цей час європейці відкрили нові країни, проклали нові, невідомі раніше шляху до віддалених від них куточках земної кулі.
Все це сприяло тому, що:
1492 - відкриття Америки Х. Колумбом,
1499 г. - експедиція Васко да Гами відкрила шлях до Індії,
1519-1522 рр. - навколосвітня експедиція Ф. Магеллана

ВИСНОВОК: Ще можна багато навести прикладів і зобретеній, які підготували Великі географічні відкриття- це і підзорна труба, телескоп, підводний човен, глобус і т.д. Але н а цій сторінці ми спробували розмістити найбільш важливі винаходи людства, які сприяли Великим географічним відкриттям. Винаходи, які справили величезний вплив на все подальше життя, які змінювали уявлення про Світі.

посилання

Компас - Вікіпедія

Публікацію підготували:

Візовська Андрій Візовська Андрій

і Решетченко Микола

Коментарі

6 етап

Назва команди і ОУПропозиції та рекомендації
команд
оцінка
(від 1 до 5)
Відповіді команди

Керівники проекту Вам необхідно виконати завдання № 3 6 етапу і не забудьте про колективну роботу по створенню словника "Мова відкриттів".
Молодці! Чудова робота. Всі критерії дотримані.
Бажаємо вам завжди йти вперед і досягати поставлених цілей. 5 Большое спасибо !!!
Команда "Робінзон" МКОУ "Корміловскій ЗОШ №1" Хлопці, бажаємо удачі =) Дякую! Команда "Мандрівники", МКОУ "Розентальская ЗОШ" Удачі! Терпіння! Не здавайтесь!
МОЛОДЦІ! додайте ще посилань і активуйте їх! 5 Дякую! Посилання додали і активували.
Команда Глобус Терпіння і труд все перетруть. Молодці, що встигли з роботою, ми за вас переживаємо. 5 Дякую! Ви справжні друзі !!!
Команда "Меридіан" БОУ м.Києва "Ліцей №25" Хлопці, вперед) залишилося ще трохи)
Ми стараємось!:)))
Команда "Червоні вітрила"
Коу "Ісількульского школа-інтернат" УДАЧІ !!! УСПІХІВ !!! ДЯКУЄМО!!!

«Шукачі пригод» МКОУ «Іртишська ЗОШ»


молодці.
5
Дуже дякую!
Команда "Сибіряки" БОУ м.Києва "ЗОШ № 133" Хлопці, покваптеся! Часу мало.
"Мандрівники" МКОУ "Шіпуновская ЗОШ Хлопці, чекаємо роботу. Часу мало. Команда" Першовідкривачі "Коу" Самсонівська ЗОШ "Сподіваємося, що ви закінчуєте роботу. Бажаємо успіху. Дякую. Команда" Сибіряки "МКОУ" Новологіновская ЗОШ "Чому у вас нічого немає ? Етап закінчився! Команда УСПІХ Хмаровская школа
Хлопці поверніться в проект ми вас чекаємо !!!!!
Команда "Першовідкривачі"
Коу "Самсоновка ЗОШ" Молодці 5 Спасибо большое!
Команда "Надія" МКОУ "Надеждинська ЗОШ" Гарна робота! 5 Дякую! Команда "У пошуках Ельдорадо" БОУ "ЗОШ УІОП №73" Робота зроблена на швидку руку, навіть не додумалися хоч трохи змінити статті, скопіювали як було! Робота не відповідає рівню 8 класу. 4 Дякую за критику.


Команда" Сибіряки "МКОУ" Новологіновская ЗОШ "Чому у вас нічого немає ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация