Пояс Пресвятої Богородиці в Москві: 19-27 листопада

Пояс Пресвятої Богородиці перебуватиме в Москві перед поверненням в монастир Ватопед на Афон з 19 по 27 листопада.

Перебувати пояс Богородиці буде в храмі Христа Спасителя. Доступ цілодобовий.

Святиня прибуде в Москву 19 листопада в 15.00. Після молебню в аеропорту Пояс Богородиці буде доставлений в Храм Христа Спасителя, де о 16.00 розпочнеться Всенічне бдіння.

Очікується, що о 16.30 - 17.00 Пояс Пресвятої Богородиці прибуде в Храм. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило і сослужащих духовенство вийдуть зустрічати святиню.

Після полієлея відкриється доступ до Святині перебувають в Храмі (доступ в храм буде відкритий в 10.00 і закритий в міру наповнення храму), і тільки після цього святиня буде доступна для поклоніння всім, хто не встиг увійти в Храм і очікує на вулиці (можливе час 24.00 ).

Доступ прихожан для поклоніння великої святині планується здійснювати цілодобово до 21.00 27 листопада.

У зв'язку з 65-річчям Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і приїздом на літургію 20 листопада глав і представників Помісних Церков, доступ до Поясу Богородиці буде призупинено 20 листопада з 9.00 до 9.30.

У Росії святиня знаходиться протягом місяця, з 20 жовтня по 23 листопада і її везуть по одинадцяти містах - від Владивостока до Калінінграда. Першим святиню прийняв Санкт-Петербург. Пояс Богородиці перебуватиме в Єкатеринбурзі - 24-27 жовтня, Норильську - 27-29 жовтня, Владивостоці - 29 октября-1 листопада, Красноярську - 1-4 листопада, Нижньому Новгороді - 4-6 листопада, Дівєєві - 6-7 листопада, Саранську - 7-10 листопада, Самарі - 10-13 листопада, Ростові-на-Дону - 13-16 листопада, Калінінграді - 16-19 листопада.

Пояс Богородиці (Відео + текст)

Читайте також: Пояс Пресвятої Богородиці - чудеса [+ фото]

Пояс Пресвятої Діви Марії, який у наші дні розділений на три частини, - єдина збережена реліквія її земного життя. Згідно Переданню, пояс був витканий з верблюжої вовни самої Дівою, і після Успіння при Вознесіння вона віддала його апостолу Фомі .

У перші століття християнської ери він знаходився в Єрусалимі . Відомо, що в IV столітті він зберігався в Каппадокійської місті Зела, і в цьому ж столітті імператор Феодосій Великий знову привіз його в Єрусалим. Звідти його син Аркадій доставив Пояс в Константинополь.

Спочатку святиню помістили в храм Халкопратіон, звідки в 458 році імператор Лев I переніс його у Влахернську церква. У царювання Льва VI Мудрого (886-912) Пояс принесли в імператорський палац, і з його допомогою зцілилася чоловіка василевса Зоя.

Вона була обуреваема нечистим духом, і імператор молився Богу про зцілення. Було їй бачення, що вона вилікується від своєї слабкості, якщо на неї покладуть Пояс Богородиці. Тоді імператор попросив патріарха відкрити раку.

Патріарх зняв печатку і відкрив раку, в якій зберігалася реліквія. Пояс Божої Матері виявився цілим і неушкодженим від часу. Патріарх доклав Пояс до хворої імператриці, і негайно вона позбулася своєї недуги.

В знак подяки Божої Матері імператриця вишила весь Пояс золотою ниткою. Так він набув того вигляду, який має сьогодні. З подячними гімнами він знову був поміщений в раку, а раку запечатана.

У XII столітті, за царювання Мануїла I Комніна (1143-1180), офіційно був заснований свято святого Пояси, що проводиться 31 серпня. До того його вшановували 1 липня, в спільне святкування з Чесними ризами Богородиці.

Пояс залишався в Константинополі до кінця XII століття. Але серед наслідків ураження Ісаака Ангела від болгарського царя Асана 1185 р було і те, що Пояс виявився викрадений і доставлений в Болгарію. Пізніше він потрапив до сербів.

Князь Лазар I віддав Пояс разом з часткою справжнього Хреста в дар Ватопедського монастиря. З тих пір він зберігається в святилище, розташованому в Кафоликона, головному монастирському соборі.

За правління турків братія монастиря брала з собою Пояс при своїх від'їзди на Крит, в Македонію, Фракію, Константинополь і Малу Азію. Вони робили це з метою поширити благодать святині, підняти дух поневолених греків і позбавити їх від траплялися епідемій.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация