Пояс Пресвятої Богородиці: в Москві з 21 по 27 листопада в храмі Христа Спасителя

У Кафедральному Храмі Христа Спасителя, Пояс Пресвятої Богородиці перебуватиме з 19 по 27 листопада 2011 року.

Коли привозять святиню?

19 листопада 2011 року, в Храмі Христа Спасителя, в 16.00 годині розпочнеться всенічне бдіння.

О 17.00 Пояс Пресвятої Богородиці прибуде в Храм. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило і сослужащих духовенство вийдуть зустрічати Святиню.

Після того, як духовенство і максимальне число прихожан увійдуть в Храм, доступ в нього буде припинений і буде формуватися чергу на вулиці.

Коли буде відкритий доступ?

Після полієлеєм відкриється доступ, що знаходяться в Храмі до Святині і тільки після цього Святиня буде доступна для поклоніння всім, хто не встиг увійти в Храм і очікує на вулиці (можливе час 24.00).

Доступ прихожан для поклоніння Великої Святині планується здійснювати цілодобово Доступ прихожан для поклоніння Великої Святині планується здійснювати цілодобово.

Освячені від Пояса Пресвятої Богородиці стрічки (маленькі паски) роздаватимуть афонські монахи у ковчега зі Святинею тим, хто вже до нього приклався.

Звичайно ж, до 27 листопада, на жаль, не всім вдасться прикластися до святині. Переконливе прохання, плануйте час відвідування Кафедрального Храму Христа Спасителя, в ці дні, завчасно.

Якщо не виходить приїхати?

Звертаємо Вашу увагу на те, що ось уже два роки в Храмі Христа Спасителя знаходиться частка Риза Пресвятої Богородиці і всі, хто відвідує Храм можуть, абсолютно вільно, до неї прикластися.

Якщо Вам не вдалося, з яких-небудь причин прикластися до Поясу Пресвятої Богородиці - ви зможе безперешкодно і в будь-який зручний для вас час приїхати в Храм Христа Спасителя, помолитися перед Часткою Ризи і прикластися до такої ж за значимістю Святині, як і привезена з Афона .

У зв'язку з ювілеєм Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, його 65-річчям, і приїздом на Літургію 20 листопада Глав і представників Помісних Церков, доступ до Поясу Богородиці буде припинено з 9.00 до 9.30.

Увага!

Пояски роздаватимуть після відходу від Святині.

Як прикладатися до Поясу Богородиці?

У зв'язку з величезною кількістю бажаючих підійти до Святині, передбачається дещо змінити традицію підходу до Неї. Відповідні будуть не прикладатися губами до ковчега з Поясом, а проходячи повз, стосуватися його рукою.

Відповідні будуть не прикладатися губами до ковчега з Поясом, а проходячи повз, стосуватися його рукою

Це не в традиції нашої Церкви, а робиться це для того, щоб якомога більше людей доторкнулися до Святині. Оскільки рух черги передбачається швидким, заздалегідь потрібно написати записки за здоров'я своїх близьких і подати їх служителям Храму, які приймають треби для прочитання їх на молебні.

Підходячи до Святині, потрібно пам'ятати головне, що не так дотик до Неї, скільки молитва за себе і за своїх близьких і відчуття реальної присутності Самої Цариці Небесної принесуть духовну розраду і зцілення тим, хто буде цього гідний, тому підходити до Святині потрібно з благоговінням, терпляче, не піддаючись на різні спокуси, творячи невпинну молитву. Тим же, хто не зможе підійти до Поясу Богородиці, або буде незадоволений підходом, ще раз нагадую про те, що в нашому Храмі постійно знаходиться частина Ризи Господньої і частина Ризи Божої Матері перед якими всякий потребує духовної підтримки може в будь-який зручний для нього час піднести свої молитви.

Хворим ж можу сказати, що для них (і не тільки для них) найголовніше - це причастя Святих Христових Таїн. А для цього не потрібно долати величезні відстані і вистоювати багатогодинні черги, достатньо попросити про це священика з ближніх храму.

Ключар Храму Христа Спасителя, протоієрей Михайло Рязанцев

сайт храму Христа Спасителя

Пояс Богородиці (Відео + текст)

Читайте також: Пояс Пресвятої Богородиці - чудеса [+ фото]

Пояс Пресвятої Діви Марії, який у наші дні розділений на три частини, - єдина збережена реліквія її земного життя. Згідно Переданню, пояс був витканий з верблюжої вовни самої Дівою, і після Успіння при Вознесіння вона віддала його апостолу Фомі .

У перші століття християнської ери він знаходився в Єрусалимі . Відомо, що в IV столітті він зберігався в Каппадокійської місті Зела, і в цьому ж столітті імператор Феодосій Великий знову привіз його в Єрусалим. Звідти його син Аркадій доставив Пояс в Константинополь.

Спочатку святиню помістили в храм Халкопратіон, звідки в 458 році імператор Лев I переніс його у Влахернську церква. У царювання Льва VI Мудрого (886-912) Пояс принесли в імператорський палац, і з його допомогою зцілилася чоловіка василевса Зоя.

Вона була обуреваема нечистим духом, і імператор молився Богу про зцілення. Було їй бачення, що вона вилікується від своєї слабкості, якщо на неї покладуть Пояс Богородиці. Тоді імператор попросив патріарха відкрити раку.

Патріарх зняв печатку і відкрив раку, в якій зберігалася реліквія. Пояс Божої Матері виявився цілим і неушкодженим від часу. Патріарх доклав Пояс до хворої імператриці, і негайно вона позбулася своєї недуги.

Еммануїл Тзанес. Чудо святого Пояси.

В знак подяки Божої Матері імператриця вишила весь Пояс золотою ниткою. Так він набув того вигляду, який має сьогодні. З подячними гімнами він знову був поміщений в раку, а раку запечатана.

У XII столітті, за царювання Мануїла I Комніна (1143-1180), офіційно був заснований свято святого Пояси, що проводиться 31 серпня. До того його вшановували 1 липня, в спільне святкування з Чесними ризами Богородиці.

Пояс залишався в Константинополі до кінця XII століття. Але серед наслідків ураження Ісаака Ангела від болгарського царя Асана 1185 р було і те, що Пояс виявився викрадений і доставлений в Болгарію. Пізніше він потрапив до сербів.

Князь Лазар I віддав Пояс разом з часткою справжнього Хреста в дар Ватопедського монастиря. З тих пір він зберігається в святилище, розташованому в Кафоликона, головному монастирському соборі.

За правління турків братія монастиря брала з собою Пояс при своїх від'їзди на Крит, в Македонію, Фракію, Константинополь і Малу Азію. Вони робили це з метою поширити благодать святині, підняти дух поневолених греків і позбавити їх від траплялися епідемій.

Коли привозять святиню?
Коли буде відкритий доступ?
Якщо не виходить приїхати?
Як прикладатися до Поясу Богородиці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация