Пояс Богородиці в монастирі Троодитисса

Розташований на південних схилах гір Троодос на висоті 1500 метрів православний чоловічий монастир Троодитисса (Ιερά Μονή Τροοδίτισσας) є одним з найстаріших монастирів Кіпру. Безцінними реліквіями монастиря є чудотворний образ Богородиці Троодитисса і Пояс Богородиці, відомий чудесами зцілення від безпліддя та інших важких захворювань.
Живе в горах Троодоса

Більше тисячі років тому в одній з печер гір Троодос пастух знайшов ікону Діви Марії. Ікона отримала ім'я завдяки місцю знаходження - її назвали Богородиця Троодитисса - «живе в горах Троодоса». На місці знаходження ікони багато років існував скит (грец. Σκήτη) - відокремлене житло відлюдника. Пізніше поруч зі скитом був заснований монастир, який існує і сьогодні.

пояс Богородиці

У вівтарному просторі церкви монастиря зберігається шкіряний пояс, прикрашений срібними з позолотою різьбленими пластинами. На кожній пластині вигравіруваний Золотий Гранат - символ родючості. Цей пояс кілька століть назад подарувала монахам обителі мешканка однієї з найближчих сіл. Протягом декількох років вона приходила до Богородиці Троодитисса з уклінним молитвою - жінка була безплідна. Молитва її була почута, і на знак вдячності за здобуту радість материнства жінка подарувала монастирю виготовлений своїми руками гарний пояс.

Ось уже друге століття пояс цей живе у святій обителі. Кажуть, що чудотворна сила Пояси Богородиці - так називають ченці намоленого у ікони Діви Марії пояс - здатна зцілити багато важких захворювань. Найчастіше за допомогою до Поясу Богородиці звертаються жінки. Паломниці приїжджають в монастир рано вранці, і звертаються з проханням до настоятеля монастиря. Якщо жінка перебуває в церковному шлюбі (шлюб вінчаний), настоятель монастиря виносить древній пояс з вівтарного простору, і з молитвою надягає його на стражденну. Після цього жінка молиться у древньої ікони Богородиці.

Багатьом християнським сім'ям подарував Пояс Богородиці велике щастя: з усіх кінців світу приходять в монастир листи з фотографіями народжених дітей, вимолив у монастирі Троодитисса у життєдайної ікони ...

Якщо вам необхідно вирушити з молитвою до Поясу Богородиці, зателефонуйте або напишіть мені, і я організую для вас паломницьку поїздку до великої християнської святині (+357 99163404, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду. ).

)

святі реліквії

Праворуч від іконостасу знаходиться ще одна велика реліквія - образ Богородиці, написаний іконописцем Іоаннісом Корнаро в XVIII столітті. На іконі цієї Богородиця зображена сидить на троні в оточенні ангелів. Немовля Христос написаний фронтально. Це один з основних типів зображення Богоматері, що отримав назву Оранта. Ікона покрита срібним окладом. І лише відкривши маленькі дверцята на окладі ікони, ви зможете прикластися до неї.

Зліва, біля входу до церкви, знаходиться ще одна прекрасна ікона, на якій зображений святий Стіліанос - покровитель і захисник дітей Зліва, біля входу до церкви, знаходиться ще одна прекрасна ікона, на якій зображений святий Стіліанос - покровитель і захисник дітей. В руках у нього дитина, і сувій, на якому написано, що діти - це подарунок від Бога.

Історія монастиря

Згідно з переказами, монастир був заснований невдовзі після періоду іконоборства. Побіжний чернець з Греції таємно привіз ікону Богородиці на Кіпр. Поселившись в одній з печер в горах Троодоса, він провів своє життя в молитвах біля чудотворної ікони. І в зимовий холод, і в літню спеку він вів життя затворника, харчуючись лісовими ягодами і травами. Через багато років тіло ченця-відлюдника було виявлено в печері. Очевидці говорили, що монах виглядав сплячим безтурботним сном ...

Протягом декількох років ікона залишалася в печері одна, поруч з навіки заснув ченцем. Але одного разу два пастуха з найближчого села побачили світ, який піднімався над горами Троодоса. Спочатку пастухи подумали, що це пожежа. Але, придивившись, вони помітили, що спалахи світла то з'являються, то згасають, як ніби хтось намагається привернути до себе увагу. Пастухи повернулися в село, і, зібравши групу людей на чолі зі священиком, вирушили на пошуки таємничого світла. Пошуки затягнулися до пізньої ночі, але шлях у темних горах їм висвітлював таємничий світ, який немов розливався перед ними, показуючи вірний шлях.

Після виявлення ікони було прийнято рішення про будівництво монастиря. Але гора, де знаходилась печера відлюдника, була дуже крута. Крім того, поруч не було джерела з водою. Воду вирішили привозити в монастир в спеціальних посудинах з гірської річки, що протікала неподалік. І хоча вже були найняті каменотеси, і все було готово для закладення фундаменту нової обителі, початок робіт незмінно відкладалося з різних причин.

І раптом рано вранці сталося чудо: повний свіжої води глечик був виявлений на західному схилі гори, в декількох метрах нижче від входу в печеру - Ангел Господній помістив туди цей знак, показавши прихований джерело джерельної води. І тоді закипіла робота - будівництво монастиря почалося! Через кілька років новий будинок для ікони Богородиці Троодитисса був готовий.

Ніхто не знає точної дати споруди монастиря Троодитисса. Згідно з деякими джерелами, це 990 рік. Скит монаха-відлюдника існує до сьогоднішнього дня. До нього можна піднятися по гірській стежці, яка бере свій початок приблизно в кілометрі від монастиря Троодитисса.

Найперша згадка про монастир Троодитисса в літописах Кіпру датується XIV століттям. У 1585 році храм монастиря був спалений турками. У 1842 році монастир пережив ще одну пожежу, причиною якого стала залишена в храмі запалені свічка.

У праці і молитвах ...

Ченці обителі ведуть тихе життя затворників, зберігаючи традиції чернечого життя. Своїми руками на крутих схилах гір Троодоса вони створили справжній оазис - величезний город, на якому розбиті грядки з кабачками, капустою, морквою ... Рядами стоять яблуні, черешня, груша ... Біля входу в монастир височіє кілька горіхових дерев.

Коли б ви не приїхали в монастир, ви завжди застанете ченців в працях: вони самі реставрують древній іконостас, лагодять стареньку дах, міняють облицювання стін монастиря, доглядають за квітами ...

Сьогодні в монастирі живе 10 ченців: батько Геннадіос, ієродиякона Панаретос і Софроній, монахи Спиридон, Евфіміос, Варнава, Нектаріос, Арсеніос, Никодим, Філарет. Натоятелі монастиря Дамаскінос і Панкратіос. Старший настоятель братства - архімандрит Афанасій.

Вхід в монастир відкритий для кожного, але на воротах монастиря висить оголошення: «We are not in a position to accept tourists» (дослівний переклад з англійської «Ми не приймаємо туристів» - так в делікатній манері монахи просять не порушувати спокій обителі звичайним мирським цікавістю .

Головне свято монастиря Богородиці Троодитисса відзначається 15 серпня, в день Успіння Богородиці. У цей день святкова служба в монастирі починається задовго до світанку. Прихожан на службу приїжджає з усієї округи стільки, що багато хто з них моляться у дворику монастиря, слухаючи святкову проповідь лунає з голосно говорітеля. Біля входу в монастир проводиться святковий ярмарок. Але, звичайно ж, головним і найсмачнішим частуванням на ярмарку є святкова кутя і хліб, приготовані монахами монастиря Троодитисса.

Олена Ніколаєва
Тел. +357 99163404

Замовте індивідуальну поїздку по Кіпру з Оленою Ніколаєвої.
www.kipr-excursions.com

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация