Поблизу Байкалу багато так званих сакральних місць

Озеро Байкал - найглибше на планеті. Байкал унікальний своєю старовиною: йому близько 25 мільйонів років. Корінні жителі - буряти - вважають озеро священним, ставляться до нього як до живого, розумного і мудрому суті ... Вони впевнені: у ньому живуть духи. І не дарма. Кажуть, що поблизу Байкалу багато так званих сакральних місць з "особливою" енергетикою. Озеро Байкал - найглибше на планеті

Одна з головних байкальских пам'яток - загадковий мис під назвою ритий, розташований в Іркутській області. Він здавна вважається у місцевого населення ритуальним забороненим місцем.

За повір'ям, на Ритом не можна полювати, збирати квіти ... Жінкам ходити туди строго-настрого замовлено, а чоловіки повинні залишати в якості "жертвопринесення" устілки з взуття. Якщо ж в верх паді забредает худобу, то, за повір'ям, він стає надбанням бога Тенгрі і його синів, які охороняють вхід в ущелину річки Рита.

Колись там жили люди. Але, кажуть, всі вони вмирали передчасною смертю. До сих пір на мисі збереглися руїни дерев'яних будинків. Можна зустріти тут і рідкісні рослини, які вже давно зникли в Прибайкалля ...

Капітани проходять повз судів нерідко відзначають, що в районі мису барахлить компаси й прилади супутникової навігації, спотворюються радіохвилі.

Ольхонском шаман Валентин Хагдаев розповідає:

"У цьому місці похований Ухер-нойон, владика Північного Байкалу, батько семи вітрів від мису ритий до північного краю Байкалу ... Раніше існувала традиція через кожні три роки проводити тут обряди жертвоприношення, щоб умилостивити дух божества. У центрі мису росло священне дерево, а на вході в ущелину знаходилося святилище. Тільки шаманів дозволялось входити туди ... Але традиція згасла, і тепер дух мстить всім людям, які відвідують місцевість, де поховано його тіло ".

Читайте також: У шаманизме немає законів і правил

На Ритом можна побачити цілий ряд кам'яних споруд. Це залишки квадратних фундаментів, наполовину змитих селем. Геолог А. Бухаров, який досліджував ці місця в 1967 році, згадує в своєму звіті про квадраті площею 50 × 50 метрів, викладеному на вершині сопки по ліву сторону від Ріти. А на крутому схилі сопки у самого виходу з ущелини річки височіє кам'яна стіна довжиною більше 800 метрів і висотою близько метра, що тягнеться з північного сходу на південний захід. З внутрішньої її сторони знаходиться рівна виїмка, по якій проходить звірина стежка. Просвіти між камінням вказують на те, що кладка явно штучна. Однак археологічні розкопки в цьому районі ніколи не проводилися.

В районі Ритого, в самому центрі Байкалу, розташований місцевий "Бермудський трикутник". Там не раз зазнавали аварії рибальські судна і повітряні апарати. Заважала якась невідома сила ...

Кілька років тому двоє нижегородських мандрівників - Валентин Єфремов та Володимир Ісайчев - поставили рекорд Гіннеса, зробивши переліт через Байкал на повітряній кулі. За шість годин вони подолали 100 кілометрів, перелетівши з одного берега на інший і при цьому подолавши ту саму небезпечну зону.

Виліт відбувся з селища Заступника в північній частині острова Ольхон. Повітроплавці взяли курс на селища Усть-Баргузин і Гремячинск і приземлилися на південь від селища Турка.

Мандрівники знали про особливості "бермудського трикутника". Перед польотом вони здійснили обряд підношення духам озера: кинули в воду хліб, розплескали вино. Потім попросили бога всіх вітрів Ухер-нойона, який, за переказами, живе на мисі ритий, послати їм попутний вітер САРМ. Той виконав їх прохання.

Читайте також: Вогняний храм декількох вір

Вони знаходилися над серединою Байкалу, на висоті 3400 метрів, коли стало відбуватися нез'ясовне. Єфремов розповідає:

"Ми немов зіткнулися з невидимою стіною ... Незрозуміла сила немов відкидала нас назад, при цьому піднімаючи все вище і вище. Куля швидко крутився навколо своєї осі і стрімко піднімався вгору. Це дуже небезпечно. При виході з такої повітряної труби оболонка кулі може скластися, і тоді станеться катастрофа. У нас вийшли з ладу прилади, відмовила рація. Вертоліт супроводу кружляв поруч, але екіпаж ніяк не міг до нас докричатися. GPS показував збій зв'язку. з усієї електроніки працював тільки прилад висоти ".

В результаті куля віднесло назад і закинуло на висоту 5 кілометрів!

Подорожні знову звернулися з молитвою до богів. Нарешті, піднявся попутний вітер, і аеростат проскочив "мертву" зону. Правда, і далі все пройшло не так гладко, як хотілося б. Ніяк не могли вибрати місце для посадки. Нарешті, приземлилися на сопку з валунами. Куля на 100 метрів протягло по камінню. Кошик мало не розвалилася, балони з газом відірвало, самі повітроплавці відбулися порізами ...

Валентин Єфремов вважає, що вони побували в енергетичному центрі Байкалу, де в одній точці сходяться всі вітри. Це місце, яке дає силу озера, але людям там перебувати небезпечно. І хто знає, чиє могутнє таємниче заступництво врятувало життя мандрівникам ...

Читайте найцікавіше в рубриці "Релігія"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация