Почалася президентська кампанія: прогнози експертів

За попередніми оцінками Порошенко лідирує Фото: facebook.com

Почалася президентська кампанія: прогнози експертів Зеленюк Христина, Олександра Захарова, Дар'я Нинько https://cdn.segodnya.ua/img/article/5064/96_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5064/96_tn .jpg 2014-03-31T07: 49: 00 + 03: 00 Політика У фіналі, ймовірно, зустрінуться Тимошенко і Порошенко - експерт

Сьогодні офіційно стартує президентська виборча кампанія. У ніч на понеділок ЦВК припинив приймати документи від кандидатів (останній термін їх реєстрації - 4 квітня), а в суботу пройшли з'їзди великих партій країни - делегати висунули своїх кандидатів.

У першому турі можуть взяти участь 24 кандидати, які вже подали документи і заплатили 2,5 млн грн застави. Станом на вечір неділі ЦВК зареєструвала сімох з них: екс-віце-прем'єра Юрія Бойка, нардепа Сергія Тігіпка, президента ВЕК Вадима Рабиновича, екс-заступник генпрокурора Рената Кузьміна, екс-губернатора Харківщини Михайла Добкіна, самовисуванців Володимира Саранова і Валерія Коновалюка.

Раніше називалися троє фаворитів: Петро Порошенко (24,9%), Віталій Кличко (8,9%) і Юлія Тимошенко (8,2%). Але несподівано лідер УДАРу вибув на користь Порошенка. Тепер трійка лідерів виглядає так: Порошенко, Тимошенко і Добкін (за даними соцопитувань, його підтримують 4,2% українців).

Сегодня.ua побували на з'їздах і склали свій рейтинг кандидатів (див. Графіком).

Щоб офіційно висунути Юлю в президенти, в суботу вранці тимошенківці зібралися на Софійській площі. Реєстрація приїхали 482 делегатів тривала понад дві години. Першим зі сцени виступив патріарх Філарет: закликав до миру, прирівняв Володимира Путіна до Гітлера і в взяття під дзвін дзвонів благословив з'їзд "на благо нашої Батьківщини". Потім по черзі виступили Юрій Луценко, Арсеній Яценюк і сама Юлія Тимошенко. Майстер ораторського мистецтва вела мовлення зі сцени більше години, жодного разу не присівши, незважаючи на хворобу спини. А ось і. о. президента Турчинов, її найближчий соратник, на з'їзд не прийшов, поїхавши до Мінська на зустріч з президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

З'їзд партії Віталія Кличка пройшов в столичному "Мистецькому арсеналі". У величезному приміщенні встановили сцену з екраном: транслювали виступи лідера УДАРу в ВР і на Майдані і кадри кривавих протистоянь. Від входу до сцени поклали червону килимову доріжку. Але урочисто по ній пройшов лише сам Кличко. Одним з перших в залі з'явився позафракційний Петро Порошенко. Віталій Кличко, трохи запізнившись, заходив в "Арсенал" під музику і овації соратників, вітаючись і посміхаючись, сів поруч з Порошенком. Спочатку пролунав гімн України, після чого Кличко відразу перейшов до справи: "УДАР та політична сила Петра Порошенка" Солідарність "об'єднуються, щоб висунути єдиного кандидата на пост президента - Петра Порошенка". Сам же Кличко від президентських амбіцій відмовився, вирішивши випробувати удачу на виборах мера Києва.

Неабияк полоскотали один одному нерви регіонали. До останнього вони не знали, підуть від ПР все чотири кандидати (екс-губернатор Харківщини Михайло Добкін, якого напередодні підтримав політрада, нардеп Сергій Тігіпко, нардеп Олег Царьов або екс-віце-прем'єр Юрій Бойко) або єдиний. З'їжджаючись в столичний МВЦ на 11:00, делегати (зареєструвалося 352 особи) жваво коментували журналістам можливий підсумок з'їзду, розбившись на три групи: одні підтримували Михайла Добкіна, інші - Сергія Тігіпка, а треті виступали за висунення всіх чотирьох, щоб 15 травня за результатами соцопитувань вибрати найсильнішого, а кандидатури інших зняти з виборів. Спори продовжилися і на з'їзді. Спочатку на закритій частині (тривала понад дві години, журналістів не пускали) в ПР провели кадрові чистки: виключили з партії Віктора Януковича, екс-віце-прем'єра Сергія Арбузова, екс-главу Міндоходов Олександра Клименка, екс-главу Міненерговугілля Едуарда Ставицького, екс- губернатора Донеччини Андрія Шишацького та екс-нардепа Валерія Коновалюка, скасували посаду почесного голови, поклали повноваження голови на першого заступника Володимира Рибака.

На відкритій частині, куди пустили журналістів, делегати три години сперечалися про кандидатів. Одні закликали не допустити розколу партії. "Після з'їзду будуть проблеми: піде частина електорату і партію чекає розкол", - говорив з трибуни делегат із Запоріжжя Сергій Кальцев. Інші підтримували Сергія Тігіпка. Але голосів за Добкіна виявилося більше - 315 "за". "Була довга дискусія щодо кандидата в президенти: розглядали кілька кандидатур, а також можливість проведення внутрішньопартійного праймеріз. Але під кийками радикалів праймеріз проводити неможливо. Одна з найбільших парторганізацій (Дніпропетровська. - Авт.) Прийняла рішення підтримати кандидатуру Михайла Добкіна", - сказав останній виступаючий екс-віце-прем'єр Олександр Вілкул.

Передбачуваними стали свободівці, висунувши на суботньому з'їзді свого лідера Олега Тягнибока. "Хоча нам пропонували поступитися Тимошенко в обмін на спікерське крісло (для Тягнибока. - Авт.) Після осінніх виборів в Раду", - сказав нам один з делегатів з'їзду. Ставши, по суті, єдиним кандидатом екс-опозиції від Майдану, Тягнибок заявив: "Говорили, що ми -" спецназ опозиції ". Після переможної революції ми - вже танк, а танки, як відомо, грязи не боятся". Закриваючи з'їзд, несподівано для всіх лідер "Свободи" не виключив співпраці ... з "Правим сектором": "Можуть бути домовленості і з іншого націоналістичної політсилою". Відповідь на таку пропозицію лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош поки не дав. Олег Царьов, Сергій Тігіпко та Юрій Бойко, яких з'їзд ПР не підтримав, підуть на вибори як самовисуванці.

А ось найвеселішим кандидатом, по всій видимості, буде глава "Інтернет-партії України" Дарт Вейдер. У суботу ввечері чоловік, зареєстрований під ім'ям одного з героїв фантастичної саги "Зоряні війни", подав документи в ЦВК. До речі, це його справжні ім'я та прізвище по паспорту. Популярність до Вейдеру прийшла після серії організованих акцій протестів: в інтернеті він оголошував себе мером Одеси, а екс-меру міста пропонував стати главою планети Татуїн. Також з однодумцями він намагався взяти штурмом Мін'юст під час протистоянь на Евромайдане, боровся з нелегальними парковками, роздавав киянам сіль і сірники, щоб пережити кінець світу Олексій Гарань, професор кафедри політології НаУКМА, в коментарі Сегодня.ua пояснив, чому Кличко підтримав Порошенко.

"Чому злився Кличко? Він був гарний у зв'язці проти Віктора Януковича, а зараз рейтинги показали, що в цій гонці йому немає сенсу брати участь. Що стосується Тимошенко, то в ході кампанії вона додасть в рейтингу (зараз близько 8%) - так було завжди , але наскільки сильно - питання. Анатолій Гриценко вважає, що може стати Верховним Головнокомандувачем (через кримської кризи. - Авт.), набравши 1-1,5% ... Можливо, перед другим туром хтось з основних кандидатів запропонує йому місце в Кабміні. Багато балотуються, щоб потрапити в Кабмін або Раду. Василь до йбіда від "Народного руху", який не захотів зливатися з "Батьківщиною", набере 1%, але хоче в Раду. Наталія Королевська і Ренат Кузьмін будуть так чи інакше намагатися відібрати голоси у Тимошенко. А Цушко - кандидат для критики влади ", - вважає професор.

Політтехнолог Тарас Березовець вважає, що політичним силам "потрібні свої люди в спостерігачів".

"ПР завжди пишалася монолітністю і іронізувала над" помаранчевими ", від яких на виборах йшли майже всі. Тепер ПР сама отримала значну кількість кандидатів. Та й в цілому, що зареєструвалися багато, незважаючи на заставу в 2,5 млн грн, який повернуть тільки що вийшов до другого туру. Навіщо стільки кандидатів? Щоб отримати більше місць в рядах спостерігачів ЦВК. Крім Кузьміна і Королевської, є підозри, що і Богомолець буде критикувати Юлю. А головна дуель за рейтинги на Сході розгорнеться між Тігіпком і Добкіним. Багато хто йде з Пріца ом на вибори в Раду: Ляшко, Тягнибок, Ярош і Царьов. Останній, за чутками, збирається запускати свій проросійський проект ", - зазначив політтехнолог.

Володимир Фесенко, голова Центру політдосліджень "Пента" прогнозує, що "Тимошенко потрібно буде наздоганяти Порошенко за рейтингом".

"Партнерство Кличко і Порошенко очікувалося. Напруга між Кличком і Турчиновим в Раді спровокувало створення такого дуету. Для Юлі - це виклик. Знаю, що велися переговори про зняття кандидатури Тягнибока з виборів. Зараз у Тимошенко великі шанси зіткнутися з Порошенком у другому турі. Головна інтрига - яку стратегію вона обере, так як їй потрібно наздоганяти Порошенко. Адже як на сході, так і на заході, у Юлі багато недовірливих. Але я б не поспішав оголошувати Порошенко переможцем, хоча він прийнятний людина для Майдану, і що саме пародок сальне - для сходу. Але люди не знають його програму і не бачили команду. Зараз йому потрібно утримати рейтинг. А ось у Олега Тягнибока шансів на перемогу немає. Частина його електорату з'їв "Правий сектор" - на Майдані з'явився новий спецназ опозиції. Але і у Дмитра Яроша шансів також немає.

А ПР вперше не висунула свого кандидата, а змушена була підтримувати самостійно висунулися. Від висунення Добкіна більше виграє він сам, явно збільшивши свій рейтинг. Крім того, в недалекому майбутньому на сході у Партії Регіонів може з'явитися конкурент. Процеси зі створення російського блоку або партії вже почалися. У перспективі їх можуть спробувати очолити той же Царьов або Добкін ", - вважає Володимир Фесенко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Quot;Чому злився Кличко?
Навіщо стільки кандидатів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация