Почалася «Полювання на відьом»: на Україні звільняють нелояльних влади педагогів

Переглядів: 941

Переглядів: 941

В Україні триває цькування громадян за їх політичну позицію: 18 июля мер Дніпра Борис Філатов, скандально відомий завдяки закликам «вішати» супротивників Майдану і київської влади в 2014 році, анонсував «чистку» рядів шкільних вчителів, які висловили нелояльність режиму

Дана ініціатива далеко не нова. Звільнення неугодного викладацького складу шкіл і ВНЗ з ініціативи громадських організацій націоналістів стали частиною державної політики.

Підготовка «зачистки» вчителів в Дніпрі

За словами Філатова, він і його команда займалися збором досьє на директорів, завучів і простих вчителів міських шкіл протягом останніх 3 років. Тепер будуть звільнені ті, хто в тому або іншому вигляді висловлював свою симпатію ДНР-ЛНР або не засудили «російську агресію».

«На даний момент гуманітарний департамент проводить конкурси на нові призначення директорів шкіл. Більше 30 відсотків претендентів, починаючи з 2014 року, в соцмережах або непублічно підтримували сепаратистські настрої, нехтували власну країну і дуже любили суміжну державу. Доходило до того, що деякі в «Фейсбуці» писали за Україну, а в «Однокласниках» - за ЛДНР і Росію! Тепер вони всі або будуть звільнені, або не прийняті на роботу. Юридично бездоганно. Без можливості відновитися через суд », - переможно написав в Facebook Філатов.

Дану ідею підхопили представники націоналістично налаштованої інтелігенції і «активістів». Зокрема письменник-фантаст Ян Валетов запропонував поширити цю практику на інші сфери, згадавши, що не менше третини громадян шкодують про розпад СРСР.

«Аналогічний трюк можна провести в будь-якій галузі. Відсотків 30 публіки на всіх посадах підтримують сепаратизм і до сих пір вважають, що живуть в СРСР. На жаль нам. Але це так », - зазначив Валетов.

Знайшла ця ініціатива відгук і у одіозного одеського націоналіста Сергія Стерненко.

"Хороша новина. В Одесі була ціла група таких «педагогів». Після ряду звернень до департаменту освіти відбулося рівно нічого », - журився колишній« правосек », який нині знаходиться під судом за вбивство.

Цькування як державна політика

Варто відзначити, що в Україні досить багато вчителів і викладачів ВНЗ дійсно не поділяли офіційної точки зору на події 2014 року, а також виступали проти нав'язаної зверху нової концепції «патріотичного виховання» учнів, заснованої на відвертою русофобії і пропаганді людиноненависницької «бандерівської» ідеології. Ряд з них піддавалися відвертого цькування і позбулися роботи. Правда, варто відзначити таку тенденцію: якщо спочатку переслідування за політичну позицію були ініціативою «майданних» активістів або окремих чиновників, то з часом це стало частиною державної політики.

Так, в березні 2015 року масштабний політичний скандал розгорівся в Харкові. Керівництво місцевої школи № 136 з'їздило в російський Білгород, де проводився науково-практичний семінар «Патріотичне виховання і єднання суспільства в новітній історії Росії та України». В ході заходу директор школи Галина Рябоштан назвала співпрацю з російськими колегами «ковтком свіжого повітря». Згодом українські провладні ЗМІ звинуватили педагога в «зраді Україні» і в результаті перевірки, ініційованої державною інспекцією навчальних закладів, вона була звільнена.

Підхопили «полювання на відьом» тоді в Департаменті науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, позбавивши посад 20 викладачів середніх і вищих навчальних закладів Харківщини «за відкриту антиукраїнську пропаганду» на підставі скарг «обуреної громадськості».

У тому ж 2015 р Одесі був звільнений викладач місцевого історичного факультету Одеського національного університету (ОНУ), доцент Юрій Шахін. Приводом послужила конфліктна ситуація з націоналістично налаштованим студентом через діаметрально протилежних оцінок подій 2 травня 2014 року. Студент назвав загиблих в Будинку профспілок одеситів «смаженими Колорадо», за що обурений викладач дав йому ляпаса. У «майданних» ЗМІ картину події відверто спотворили, поширивши тезу про побиття студента за українську мову спілкування, відверто проігнорувавши факт неодноразових погроз «жертви» на адресу Шахіна в соціальних мережах, що надходили до інциденту.

Цікаво, що після цього громадська організація «Люстраційний комітет» спробувала продовжити гоніння на неугодних, провівши опитування студентів ВНЗ на предмет «корупції, сепаратизму і морально-етичної поведінки» викладачів.

У червні 2016 року дану напрямок діяльності підхопили представники одеського «Правого сектора». Скандально відомий Сергій Стерненко зажадав від керівництва ОНУ ім. Мечникова звільнити викладача історичного факультету, мати загиблого в 2 травня 2014 року активіста Куликова поля Андрія Бражевський Олену Радзіховський за участь в «антиукраїнському» мітингу супротивників Майдану, де активно критикували владу за постійне порушення Конституції країни. Була навіть зібрана ціла комісія ректорату ОНУ з метою службової перевірки педагога. Вона засудила участь Радзіховський в даній акції, але звільнення вдалося уникнути завдяки заступництву депутата Європарламенту Тетяни Жданок, а також петиції в її захист, створеної студентами і аспірантами факультету, які не поділяли націоналістичних переконань.

Два місяці по тому «Правий сектор» зажадав від департаменту освіти і науки Одеської міськради звільнити ряд вчителів загальноосвітніх шкіл за «сепаратистські пости» в соцмережах. У відповідь департамент пообіцяв почати перевірку щодо осіб, які фігурували в списку «активістів», проте, на щастя, ніяких серйозних висновків не було.

Менш пощастило доценту Інституту іноземної філології Київського Національного педагогічного університету імені Драгоманова Інні Ковальчук. 2 вересня 2016 року її вигнали з роботи за ... фотосесію в Москві, зроблену місяцем раніше разом з її сестрою Іриною - аспірантом того ж ВНЗ. Хоча фотографії, взяті з соціальних мереж дівчат, не містили нічого «кримінального», сама поїздка в Москву була прирівняна мало не до злочину. Даний факт був широко розтиражований багатьма українськими ЗМІ, які оголосили сестер «співчуваючими сепаратистам». Керівництво навчального закладу офіційно назвало їх поведінку «аморальним», звільнивши Інну і поставивши питання про відрахування Ірини з аспірантури.

Пізніше хвиля націоналістичних доносів перекинулася на Запоріжжі: проаналізувавши сторінки вчителів в соцмережах, «громадські працівники» виявили, що багато з них мали затятими критиками режиму, що роблять «антиукраїнські пости». Ряд з них пізніше також вигнали з роботи, але вони намагалися відновитися через суд. Вельми часто подібні кампанії викриттів проводилися і в підконтрольній Україні частини Донбасу.

В травнем 2017 року темою «боротьби з сепаратизмом» в навчальних закладах України перейнялася міністр науки і освіти Лілія Гриневич. Вона подала до Мін'юсту запит з проханням чітко прописати підстави для звільнення вчителів за «антиукраїнську пропаганду» в школі, що за фактом стало легалізацією доносів, і остаточно перевело цькування неугодних педагогів на державний рівень.

Адже діюча система «патріотичного» виховання спрямована на формування покоління, вихованого на ненависті до Росії і росіянам, що сприймає набір штампів «бандерівської» ідеології. Тому анонсована мером Дніпропетровська чергова «чистка» кадрів, які не поділяють цінності, які обнародувано владою в освіті, буде далеко не останньою.


Не будь байдужим, поділися!



Найпопулярніші статті:


Вислови свою думку!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация