Початок Смутного часу

  1. Смутні часи початок 17 століття
  2. Хронологія Смутного часу
  3. Початок о Росії Смутного часу
  4. Росія на початку 17 століття Смутні часи
  5. Початок Смутного часу відео

Початок Смутного часу - це початок важливого періоду в історії Російської держави Початок Смутного часу - це початок важливого періоду в історії Російської держави. Це час коли країна опинилася на краю прірви, Російська держава взагалі могло перестати існувати. Період Смутного часу взагалі прийнято вважати, що ділить історію Росії на два великих відрізка. В історіографії прийнято говорити про періоди до Смути і після Смути.

Смутний час - це велика трагедія для російської держави, криза в усіх сферах життя. Також цей час Громадянської війни, час зміни правителів, правління бояр та іноземної інтервенції. Крім цього - в цей період російський народ отримав хоч і невелике, але все ж право участі в державному устрої своєї країни.

Смутні часи початок 17 століття

Смутні часи початок 17 століття - це час втрачених можливостей, часта зміна правителів, руйнування економіки і політичного устрою Смутні часи початок 17 століття - це час втрачених можливостей, часта зміна правителів, руйнування економіки і політичного устрою. З цього боку якщо міркувати, то не випадково вихід з Смути було розпочато з відновлення інституту царської влади в першу чергу.

Перед тим як говорити про події початку періоду Смутного часу , Варто дати поняття терміну «Смута». Смута (Смутні часи) - епоха системної кризи в Росії, коли всі сфери життя (економіка, політика, соціальна сфера) були близькі до руйнування. Форми кризи виражалися в громадянській війні. Причини почав смути швидше внутрішні, ніж зовнішні. Саме внутрішньодержавні проблеми призвели до такого стану справ в країні. Лише тільки після початку Громадянської війни, в справи держави стали втручатися вже інші країни (інтервенція).

Якщо детально розглянути іноземну інтервенцію, то її здійснювали в основному Польща і Швеція. Але вони робили це не спільно. Якраз навпаки. Ворожнеча між цими державами послужила причиною втручання в російські справи. Ця ворожнеча виражалася в протистоянні короля Швеції Карла IX і його племінника короля Польщі Сигізмунда III. Найбільше їх цікавили території Прибалтики. Важливо відзначити, що ці держави претендували на руські землі аж до 1617-1618 рр., До укладення Деулінського і Столбовского мирних договорів.

Це цікаво!

Цікаво, якщо розглядати період Смути в концепції всесвітньої історії, то цей період дуже добре вписується в історію інших країн. Рубіж XVI- XVII ст. не тільки для Росії, але і для інших держав був складним часом. У багатьох країнах була присутня напруженість в політиці, економіці та соціальній сфері. Релігійні зіткнення, заколоти і повстання місцевого населення, прояв громадянської війни - все це було в країнах Європи того ж періоду.

Хронологія Смутного часу

Хронологія   Смутного часу Хронологія Смутного часу . Є різноманітні підходи до цього питання, в історіографії представлені різні періодизації. Наведемо приклад найпоширенішою хронології подій Смути.

Смутний час в цілому - це період з 1584 р 1618 г. (укладення миру з Польщею і Швецією, кінець інтервенції):

  1. Початок Смутного часу - початковий період без громадянської війни, але з династичним кризою, влада намагається його подолати ( правління Федора Івановича і початок правління Годунова );
  2. Початок громадянської війни - війна між різними верствами населення йде, але уряд ще продовжує контролювати більшу частину територій країни (закінчення правління Годунова, правління Лжедмитрія I );
  3. Кульмінація Громадянської війни ( Правління Василя IV Шуйського ) - утворення двох столиць Москва Шуйського і Тушино Лжедмитрія II;
  4. Іноземна інтервенція - 1610 -1618 рр. Громадянська війна переходить в національно-визвольну війну.

Дана періодизація, звичайно ж, умовно. Вона склалася вже набагато пізніше, виходячи з тієї «системи координат», яку використовують історики. Але, тим не менш, дана хронологія найбільш точно відображає послідовність подій Смути.

Початок о Росії Смутного часу

Початок о Росії   Смутного часу   пов'язане зі смертю   Івана Грозного Початок о Росії Смутного часу пов'язане зі смертю Івана Грозного . На престол вступив його син Федір. Федір Иоаннович отримав країну в свої руки в не дуже благополучний стан. Розорена була економіка. Причини руйнування були наступні:

В соціальному плані теж все було не райдужно. Починається процес закріпачення селян, заборонений перехід селян у Юріїв день. Населення активно бігло за кордон і на околиці країни, влада намагалася цьому запобігти. Дворяни вимагають більш жорстких дій в сторону закріпачення селянства. Боярам ж це було не вигідно, вони за допомогою Юр'єва дня намагалися переманювати селянство на свої вотчини.

Політичних криза, яка виникла в основному через опричнини . Посади «нагорі» зайняли люди пасивні, а ті ж, хто був більш заповзятливі, втратили свої позиції. Апарат влади був дезорганізований, він не міг функціонувати самостійно. До всього цього додався і династичний криза. Родичі Івана найближчі загинули (Володимир Старицький), син Іван помер незабаром теж, спадкоємців по лінії родичів не залишилося. Тобто тільки сім'я Івана IV висловлювала собою династію Рюриковичів фактично.

Це цікаво!

Традиції Москви в рамках концепції «Москва-Третій Рим» склалися так, що царя сприймають як посланника Бога, а династія це прямий посередник між Богом і людьми. Зникнення природного царя це кінець людської історії і близькість Страшного суду. Тут ще працює фраза «Москва-третій Рим, а четвертому не бувати». У поданні російських людей - Росія це єдине православне держава, а государ головне його дійова особа.

Росія на початку 17 століття Смутні часи

Росія на початку 17 століття   Смутний час   набирає обертів Росія на початку 17 століття Смутний час набирає обертів. Під час правління Федора в Московській Русі все начебто благополучно, багато хто вважав, що замість богобоязливого царя Федора править сам Господь. На заході царя взагалі не сприймали всерйоз. Правою рукою Федора був брат дружини - Борис Годунов . Він займався всіма державними справами.

Борис кризову ситуацію в країні реально намагався подолати. Взяв курс на закріпачення, хотів прив'язати до землі тяглової населення, ввів «Заповідні літа» - термін розшуку втікачів 5 років. Також він підтримував середнє і дрібне дворянство - це була основа російської армії. Паралельно посилюються закони про становище холопів.

Таким чином, початок Смути поклали такі причини як династичний криза, невдоволення дворян і селян своїм становищем і правами.

Початок Смутного часу відео

скачати dle 11.0 фільми безкоштовно

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация