Поцілунок Трампа і Путіна - це незаконна піар-кампанія

фото verslas.lrytas.lt

Мабуть, тільки самі ледачі співробітники видань, які висвітлюють події в світі, не написали про графіті, який з'явився практично в центрі Вільнюса і зображували цілуються Володимира Путіна і Дональда Трампа. Але наскільки таке «прикраса» фасаду будівлі легально і на що можна закрити очі заради хорошого піару?
«The Washington Post», «The Guardian», «BBC», «Time» ... Світові ЗМІ підхопили інформацію про це графіті і рознесли його по всьому світу. Про таку воістину глобальної піар-кампанії мережу ресторанів «Keulė Rūkė» могла тільки мріяти. Місцева новина відразу стала «вірусної», і розійшлася далеко за межі нашої країни.
Частка слави ресторану дісталася і самому Вільнюсу, адже жодна новина не обходилася без визначення координат знаходження графіті. Нарешті, Вільнюс потрапив на сторінки світових видань, де його похвалили за свободу слова і творчості! Мабуть, ця радість настільки затуманила очі місцевому самоврядуванню, що вони забули про одну, здавалося б, маленької, але неймовірно важливу річ - дозвіл на графіті.

Як повідомили нашому виданню у Вільнюському самоврядування, власник «Keulė Rūkė» Домінікас Чечкаускас не отримував відповідного документа. Мало того, він навіть не звертався за дозволом. Відрізняється від конкурентів нестандартними, а часом і скандальними рекламними акціями мережу ресторанів «Keulė Rūkė» просто-напросто обійшла стороною мерію, і поставила її до відома, по суті, постфактум, коли новина про графіті стала «розповзатися» по інтернету.
У Вільнюському самоврядування нам розповіли, що, для того щоб намалювати на фасаді будинку графіті, тим самим змінивши зовнішність міста, необхідно зібрати низку документів. Серед них дозвіл від не менше 50 відсотків жителів і «плюс один», якщо мова йде про житловому будинку, або дозвіл від власника будівлі.
Крім того, Вільнюському самоврядування необхідно надати проект майбутнього графіті, який оцінить спеціальна робоча група. За запевненнями представника самоврядування, за виглядом будинків Старого міста такі робочі групи стежать суворіше, так як ця частина Вільнюса охороняється організацією UNESCO. Також в бесіді з кореспондентом «Огляду» було підкреслено, що графіті не повинні включати в себе радянської або фашистської символіки, а також не повинні розпалювати ворожнечу між різними групами людей.
На пряме запитання про те, з'явився б поцілунок Трампа і Путіна на стіні «Keulė Rūkė», якби пан Чечкаускас звернувся в Вільнюське самоврядування з подібним запитом і надав ескіз майбутнього графіті, представниця мерії злегка зам'ялася. «Це, безумовно, сміливий вчинок, - сказала вона. - Я не можу самотужки вирішити, чи може та чи інша графіті бути намальовано. Для цього збирається робоча група. Хоча, на мою думку, з імовірністю 90% заявка була б відхилена, так як малюнок, на мій погляд, тягне за собою розпалювання ворожнечі між гомосексуалістами і «натуралами».
Таким чином виходить, що Чечкаускас знав про те, що його задум може не знайти підтримки в мерії, і пішов ва-банк, сповістивши самоврядування в останній момент, коли новина стала «вірусної». Вільнюської мерії залишалося тільки стояти осторонь, і як батькам, чий син-шкодник раптово зробив благородний вчинок, з посмішкою приймати поздоровлення і компліменти.
У ніч на 12 серпня, через три місяці після описаних вище подій, графіті було знищено, і про «Keulė Rūkė» знову всі згадали. Правда, шум виявився тихіше, так як графіті на той момент ще не оголошений восьмим чудом світу, щоб про його знищення писати в усіх світових ЗМІ. На сторінці «Keulė Rūkė» Чечкаускас заявив, що те, що трапилося подія є не просто актом вандалізму, а «терористичною атакою проти свободи слова в Литві».
Пообіцявши найближчим часом відновити втрачену пам'ятку Вільнюса (вона ж - символ свободи слова), Чечкаускас продовжив просувати нову рекламну кампанію, обличчям якої став керівник Північної Кореї Кім Чен Ин. Знав би правитель КНДР, що його особа красується на ресторані «Šiaurės Keulė» в якомусь Вільнюсі! Правда, ніс Кім Чен Ина перетворився в п'ятачок, замість рук - копитця, а людські вуха стали свинячими. По місту розклеєні рекламні плакати, на яких Кім Чен Ин рекламує бургери «Keulė Rūkė». У самому ж ресторані, що знаходиться в Північному містечку Вільнюса, на стіні красується зображення правителя КНДР в рожевих панчохах, з батогом в руці і батареєю секс-іграшок, розставлених на столі.
Нагадаємо, що на початку літа використання образів політиків мало не зіграло злий жарт з виданням «15 min», яке в рамках просування свого мобільного додатку «розмістило» Трампа, Меркель, Путіна і Обаму на пляжі. Тоді виданню вдалося довести свою невинність, так як вони мали право використовувати зображення відомих людей, про яких писали (іншими словами, Трамп, Меркель, Путін і Обама були частиною продукції «15 min»). Проте яким чином Кім Чен Ин пов'язаний з бургерами «Keulė Rūkė», поки залишається загадкою.

Але наскільки таке «прикраса» фасаду будівлі легально і на що можна закрити очі заради хорошого піару?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация