Податки на посилки в Україні та інші новини

  1. Як дешевше платити за посилки з новими правилами і чому зараз не варто скуповувати валюту
  2. Експерт розповів, коли подешевшає долар
  3. Роботодавцям нелегальних мігрантів доведеться платити штраф
  4. В Україні збанкрутував ще один банк
  5. Платимо менше: як оптимізувати нові податки на посилки
  6. Українці стали частіше купувати через інтернет
  7. Орфографічна помилка в тексті:

1 грудня 2018, 10:14 Переглядів:

Як дешевше платити за посилки з новими правилами і чому зараз не варто скуповувати валюту

В країні закрився ще один банк, українці стали частіше і більше купувати через Інтернет, чому дорожчає долар і інші головні економічні новини тижня - в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня".

Експерт розповів, коли подешевшає долар

Запровадження воєнного стану тут же викликало паніку на валютному ринку. Курс долара в Україні піднявся вище 28 гривень, і найсильніше американська валюта подорожчала в обмінниках - відразу на 95 копійок.

На питання сайту "Сегодня", чи потрібно скуповувати валюту через воєнного стану, економіст Олександр Охріменко відповів, що для подорожчання немає ніяких економічних передумов - за процесом стоять виключно емоції і паніка.

"Паніка є - курс буде рости. І він буде рости, як на дріжджах. Але в цьому немає економіки, це суцільні емоції. Тому, якщо ви побачите в обмінниках 40, не дивуйтеся. Це не тому що він 40 коштує, це тому що паніка на 40 ", - говорить Охріменко.

Як вважає експерт, ситуація з курсом може стабілізуватися ближче до Нового року.

"Є надія, що протягом місяця все заспокоїться. Емоції вщухнуть, і ближче до Нового року навіть може бути ревальвація. Курс трохи відійде в сторону, і люди заспокояться. Але тоді ті, хто накупить валюти зараз, будуть лаятися, що дорого купували долар ", - продовжує економіст.

Роботодавцям нелегальних мігрантів доведеться платити штраф

30 листопада стало відомо, що в уряді розробили новий законопроект і запропонували істотно збільшити покарання і штрафи для тих, хто порушує українське міграційне законодавство. У Кабінеті міністрів заявили, що ситуація в міграційній сфері потребує серйозних змін: тільки за цей рік в Україні було виявлено 9,7 тис. Нелегальних мігрантів. Юристи прокоментували для сайту "Сегодня", як штрафи для нелегальних мігрантів можуть торкнутися їх роботодавців.

"Наприклад, згідно зі статтею 204 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадовими особами, які наймають співробітників, які порушують умови міграційного законодавства, порушення тягне за собою штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Погодьтеся, заощадити на нелегальному працівника вже не вийде. Вважаю, що це є хорошим важелем для дотримання роботодавцями не тільки міграційного, а й трудового законодавства; в майбутньому це допоможе викорінити поняття "нелегального" праці ", - каже Регіна Сай, молодший юрист АТ" Suprema Lex ".

Також в документі передбачається, що посадові особи підприємств, установ і організацій будуть зобов'язані стежити за термінами перебування в країні мігрантів, що працюють на їхніх підприємствах. Якщо законне право іноземного працівника знаходитися на території України буде прострочено, а роботодавець своєчасно не повідомить про це державні органи, його оштрафують на суму 5400 грн.

"Штраф буде накладено на підприємство також в тому випадку, якщо вони не виконають свої зобов'язання щодо своєчасного виїзду працюючого іноземця з України або за прострочені з оформленням документів, які є підставою для отримання права на перебування в країні. Чи покарають бізнес і за надання незаконного мігранта житла , штраф до 10200 грн ", - пояснює Андрій Яроменко з юридичної фірми EXPATPRO.

Юрист додає, що під покарання потраплять і навчальні заклади, в яких навчаються іноземці з простроченим дозволом, і будь-які інші організації. Щоб уникнути штрафів всім їм доведеться контролювати, як іноземці дотримуються українські закони.

В Україні збанкрутував ще один банк

28 листопада Національний банк України оголосив банкрутом "дочку" російського банку в Україні. Але є і хороші новини: майже всі вкладники зможуть повернути заощадження в повному обсязі.

Так, НБУ відніс ВТБ Банк до категорії неплатоспроможних. Відповідне рішення затверджено постановою правління НБУ №796-рш / БТ від 27 листопада 2018 року, повідомила прес-служба Нацбанку.

За даними Нацбанку, віднесення ВТБ Банку до категорії неплатоспроможних не вплине на стабільність банківського сектора України, оскільки частка фінустанови становить лише 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. До цього НБУ вже відкликав банківську та генеральну ліцензії на здійснення валютних операцій у БМ Банку, акціонером якого є ВТБ.

97% вкладників ВТБ Банку - майже 60 тисяч осіб - отримають вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму в 200 тис. Грн. Більші вклади будуть відшкодовані в межах зазначеної суми. Всього ФГВФО забезпечить виплату 942,7 млн ​​грн.

Платимо менше: як оптимізувати нові податки на посилки

Експерти пояснили, як змінився податок на посилки: кому загрожує і чи вийде його обійти. Питання не пусте. У минулому році українці поставили абсолютний рекорд за кількістю відправлених посилок за всю історію незалежності. За даними Укрстату, за 2017 рік в Україні було відправлено 83,6 млн посилок. Це майже вдвічі більше попереднього рекордного показника - 45,3 млн, який був встановлений в 2012 році.

На сьогоднішній день, відповідно до Податкового та Митного кодексів, не стягується податок з посилок, в яких знаходяться товари на суму менше 150 євро. Після вступу в силу поправок гранична сума безмитних посилок знижується до 100 євро. Однак, по-перше, ці поправки вступають в силу лише з 1 липня 2019 року. А по-друге, перш ніж робити висновки, наскільки такі зміни вдарять по кишені звичайних українців, варто розібратися, як вважається вартість посилок.

У змінах до Податкового кодексу, прийнятих разом з бюджетом на 2019 рік, записано, що в розрахунок береться вартість посилки "для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або у одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника в міжнародних експрес-відправленнях ".

Це означає, що вартість посилок, навіть замовлених в один день у одного продавця, підсумовуватися не буде.

За посилки, заявлена ​​вартість яких перевищує 100 євро, доведеться заплатити і мито (її розмір залежить від найменування товару і визначається законом "Про митний тариф України"), і податок на додану вартість (20%).

Але тут є одне "але": такий повинна бути ціна за одну одиницю товару. Якщо купувати навіть дві речі на загальну суму 100 євро, їх можна розділити на дві посилки і ввозити в Україну безмитно і безпроблемно. Серед інших хитрощів експерти радять незначне заниження вартості товару.

Українці стали частіше купувати через інтернет

Покупки в інтернеті вже давно почали витісняти оффлайн-шопінг: приблизно сім мільйонів наших співгромадян регулярно купують товари в інтернеті. Про це пише сайт "Сегодня" в спеціальному матеріалі "Купуємо в мережі частіше, ніж поляки чи румуни: як українці переходять на онлайн-шопінг".

Хоч про перемоги в цій сфері говорити поки рано, варто відзначити, що українці купують онлайн набагато частіше, ніж жителі Польщі або Румунії. У всьому світі 93% споживачів зазначають, що хоч раз, але купували щось через інтернет; в Україні ця цифра не набагато нижче - всього 91%.

За останніми дослідженнями компанії GfK Україна, в середньому в 2018 р на одного українця припадає 12 інтернет-покупок (тоді як в минулому році було всього 9), здійснених на вітчизняних сайтах.

"Онлайн аудиторія України активно зростає з року в рік. Збільшується кількість користувачів, які для доступу в інтернет використовують мобільні пристрої. У другому кварталі 2018 р проникнення смартфонів було 57%. Цей показник нижче, ніж в Європі, але завдяки двом таким факторам, як активне проникнення інтернету після впровадження технології 4G, і насичення ринку доступними моделями смартфонів, очікується збільшення підключених смартфонів в чотири рази до 2025 р " , - зазначила Олена Фігурне, провідний аналітик компанії "Google Україна"

Зараз в світі 67% всього трафіку припадає на смартфони, в Україні ця цифра сягає 53%. Тобто, кожен другий запит в Україні здійснюють за допомогою смартфона.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Курси валют, податки, штрафи і вклади: що змінилося в Україні за тиждень". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация