Податок на обмін валюти можуть ввести вже в жовтні

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

16 вересня 2013, 7:00 Переглядів: 16 вересня 2013, 7:00 Переглядів:   Податок на валюту

Податок на валюту. Планують ввести в жовтні-листопаді. Якщо введуть, за обмін валют доплатимо 10%. Фото: Анастасія Іскрицька

Бюджет на 2013 рік не виконується. Про це днями заявив член бюджетного комітету ВР Олег Канівець. Щоб вирівняти ситуацію, Кабмін готує нові податки для збільшення доходів. Найголовніший - введення податку на операції з валютою , Запропонований Нацбанком.

ДОПЛАТА ЗА ВАЛЮТУ. У розробленому ним законопроекті планується, що з експортерів і імпортерів візьмуть 1% від обмінюваної суми, а з громадян при покупці-продажу готівки - 10%. Тобто, наприклад, при здачі 100 доларів, ми отримаємо не 819 гривень, як зараз, а 737,1 грн.

Збір не буде платитися з валютних переказів, при викупі валютних зобов'язань Мінфіну і обміні валютного депозиту на гривні. Тому, як вважають в НБУ, це не вдарить по громадянах, адже заощадження можна зберігати в цінних паперах Мінфіну, в інвестиційних монетах НБУ (вони бувають золоті і срібні, з Архангелом Михаїлом) і на мультивалютних рахунках. Ввести такий податок в НБУ планують вже в жовтні-листопаді.

Обкладуть ЛАК. Це не єдина новина, яка найближчим часом чекає українців. Як повідомила прес-служба Міндоходов, відомство запропонувало два нових податку: екологічний - 1% від вартості на використання газу в джерелах забруднення атмосфери (котельні, газплити, автомобілі), і утилізаційний - теж 1%, на товари в аерозольній упаковці (балончики з лаком для волосся, освіжувачі, спреї). Їм також обкладуть пральні порошки (крім безфосфатних), побутову хімію, вироби з пластмаси та гуми (наприклад, автошини). Якщо податки введуть, платити їх будуть виробники, але для народу ціни автоматично виростуть. Зріджений газ для автомобілів подорожчає приблизно на 5 коп. за літр, балончик лаку стане дорожче на 20-30 коп., бюджетна автошина - на 6-10 грн.

Приблизно на 2 грн подорожчають люмінесцентні лампи: утільналог для них зросте з 8,81 грн до 1 євро (10,9 грн). Начебто небагато, але в масштабах країни це принесе бюджету 2,5 млрд грн.

НА "ВИРІСТ". Економісти кажуть, що бюджетом-2013 ці пропозиції можуть і не допомогти, так як просто фізично їх складно швидко ввести. Незважаючи на бажання НБУ затвердити, скажімо, валютний податок в жовтні-листопаді, - він може реально почати діяти тільки в 2014-му. Адже до кінця року залишилося всього кілька місяців, а ці проекти ще навіть не подавались на розгляд Верховної Ради.

Чи потрібно взагалі вводити ці податки, думки розділилися. Президент Украналітцентра Олександр Охріменко каже, що екологічний податок - рішення правильне. Адже для народу таке подорожчання зовсім несуттєве, а в казну принесе відчутний дохід . Та й збирати його просто: потрібно лише включити його у вартість товару. Податок на валюту, на його думку, теж правильний. "Для мільйонних контрактів експортерів 1% - це небагато, а бюджету може дати не менше $ 8 млрд", - сказав нам Охрименко.

Аналітик МЦПД Олександр Жолудь проти, щоб при рецесії економіки плодили нові податки. На його думку, правильніше відстрочити на рік зниження податку на прибуток (З 2014 р він зменшиться на 3%, з 19 до 16%), це дасть казні більше. Також Жолудь пропонує нарешті прийняти податки на розкіш та нерухомість, так як їх точно візьмуть з багатих.

Мита не спрацювали

Підвищення в квітні на 7-14% мит на імпортні авто не дало очікуваних доходів, стверджує гендиректор ВААІД Олег Назаренко: "Щомісячні доходи бюджету повинні були вирости на 30-35 млн грн, але трейдери перейшли на дизельні та інші авто, для яких ставки залишилися колишніми. В результаті бюджет наростив за 5 місяців не більше 300 тис. грн ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Податок на обмін валюти можуть ввести вже в жовтні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация