Податок на нерухомість в Вінниці - в цьому році 1.5%. Всі, хто отримує субсидію, від податку звільнені

Оскільки з 2016 року вступили в силу зміни до Податкового кодексу, що стосуються сплати так званого податку на нерухомість, влада стали дорікати в чергових поборах

Оскільки з 2016 року вступили в силу зміни до Податкового кодексу, що стосуються сплати так званого податку на нерухомість, влада стали дорікати в чергових поборах. Тим часом «на практиці» нововведення торкнеться зовсім не тих, хто ледве зводить кінці з кінцями, а сім'ї, які проживають далеко не в обмежених умовах і не претендують на статус малозабезпечених. Так, у Вінниці, де розмір цього податку вважається одним з найвищих в Україні, його будуть стягувати з менш чверті сімей городян.

Практично одночасно з тим, як деяким вінничанам фіскали стали направляти повідомлення про сплату податку, міськрада «підбив цифри». Нагадаємо, податок на нерухомість будуть платити тільки мешканці, які мають квартирами площею понад 60 кв. м, і житлові, садові і дачні будинки площею понад 120 кв. м. Максимальна ставка податку на майно в місті в цьому році становить 1,5% від мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр понад норму. Оподаткуванню підлягає тільки площа, що перевищує ці показники. Кількість квартир, габарити яких перевищують межа в 60 кв. м, становить близько 25% від усіх у Вінниці. Якщо говорити про приватні будинки, то у 7382 (третина від загальної кількості) з них більше лімітованої площі.

Вінницька міськрада в 2015 році затвердив диференційовані ставки податку на нерухомість. Так ось, за кожен квадратний метр «сверхлімітірованной» площі вінничанам налічують по 1,5% від мінімальної заробітної плати, або 18,27 грн. Наприклад, якщо площа квартири становить 70 кв. м, обкладається тільки так зване перевищення в 10 «квадратів». Тобто, на таку квартиру нарахують податок в розмірі 182,70 грн. на рік. До речі, на кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах, садовий і дачний будинок ставка податку становить 1%, або 12,18 грн. за кожен зайвий 1 кв. метр.

Але і ці суми доведеться платити зовсім не кожній родині. Власники нерухомості з «понадлімітної» площею, які потребують соціальної допомоги, можуть отримати пільгу у вигляді нульової ставки податку. Вона гарантована всім, хто оформляє субсидії - а це кожна друга сім'я в місті. Крім цього, міськрада виділила 9 категорій населення, з яких не стануть стягувати податок на нерухомість. З повним переліком можна ознайомитися за засланні .

Якщо коротко, то від оподаткування в даному випадку звільняються:

- інваліди війни та особи, прирівняні до них за статусом;

- учасники бойових дій;

- ті, хто має особливі заслуги перед Батьківщиною;

- ті, хто має особливі трудові заслуги перед Україною;

- члени сімей померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та / або мають особливі трудові заслуги перед Україною;

- особи, які належать до потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1;

- особи, які під час базового податкового періоду (наприклад, в 2015-му) були учасниками антитерористичної операції;

- особи, яким протягом базового податкового періоду була призначена субсидія на оплату вартості житлово-комунальних послуг (незалежно від кількості місяців) та / або субсидія на придбання скрапленого газу, твердого або рідкого пічного побутового палива. Пільга надається на період, на який була призначена субсидія.

Пільгова ставка застосовується тільки для одного об'єкта житлової нерухомості (квартири або житлового будинку). Якщо у пільговика, скажімо, є дві квартири площею понад 60 «квадратів», то не платить податок він тільки за одне житло.

Вінничани вже почали отримувати поштою повідомлення про нарахування податку на нерухомість. Його слід сплатити протягом 60 днів. Якщо прострочити з оплатою, фіскали нарахують штраф. Припустимо, сім'я знає, що підпадає під дію закону, але «папірець» від УКРІНФОРМ не отримала. В такому випадку людям рекомендують самостійно звернутися до податкової інспекції, або, по крайней мере, з'ясувати ситуацію по телефону 55-67-34.

Тепер про відсотки. Серед вінничан вже мусуються розмови про те, що нібито в місті платять більше, ніж в інших. Почасти це так. Відзначимо, що відповідно до законодавства, ставка податку не повинна перевищувати 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр бази (проти 2% -го максимуму, який діють зараз). У січні 2016 го міська рада внесла зміни до рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження порядків їх справляння» і встановив максимальну ставку податку на нерухомість в розмірі 2%. За цими ставками податок буде нараховуватися в 2017 році. На житловий будинок, прибудову до житлового будинку, квартиру, котедж за 1 кв. м житла понад норми ставка в наступному році складе 2% від мінімальної заробітної плати, або 27,56 грн. На кімнату в багатосімейних (комунальних) квартирах, садових і дачних будинках ставка становить 1,3%, або 17,91 грн. за 1 кв. м. Але поки платити доведеться по 1,5%.

Як же у інших? У відкритих джерелах, переважно веб-ресурсів міськрад, вказується, що ставку на рівні 2% погодили органи місцевого самоврядування в Запоріжжі, Одесі, Івано-Франківську та Харкові. У Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Полтаві, Дніпрі та Києві будуть платити 1%, в Житомирі - 0,5%, в Ужгороді - 0,4%, а Кіровограді - 0,1%. Що стосується Львова, то за рішенням сесії міськради за понадлімітні квадрати квартир городяни платитимуть по 0,5%, а будинків - 1%.

Ігор ЗАІКОВАТИЙ

Як же у інших?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация