Події тижня: версія читачів УНІАН - вбивство Гандзюк, істерика Луценка в Раді і нові закони про розмитнення «евроблях»

Хто замовив Катю Гандзюк правоохоронці поки не з'ясували / фото УНІАН

На цьому тижні наші читачі активно стежили за історією навколо активістки Катерини Гандзюк, яка, після чотирьох місяців лікування (в липні в Херсоні на дівчину було скоєно замах, її облили сірчаною кислотою) померла в столичній лікарні. 7 листопада її поховали на кладовищі в селищі Геологів поблизу Херсона.

після смерті Гандзюк поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на активістку, на статтю «Закінчений вбивство». Крім того, в МВС заявили про виконання поліцією всіх необхідних слідчих дій по її справі і передачі кримінального провадження в СБУ , Яка займається розслідуванням щодо встановлення замовників злочину. За інформацією генпрокурора Юрія Луценка, правоохоронці перевіряють 12 осіб на причетність до замовлення вбивства активістки, але з цих 12 основних підозрюваних - троє .

А 5 листопада в ЗМІ з'явилася інформація, що гроші за напад на Гандзюк підозрюваному в замовленні злочину Сергію торбині нібито передавав Ігор Павловський - помічник народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука.

Читайте також знайдуться замовники вбивства Катерини Гандзюк

Будинок Ігоря Павловського тут же «окупували» представники націоналістичної організації С14, які палили біля нього фаєри і розмалювали паркан загрозливими написами. В свою чергу, Паламарчук назвав звинувачення «маренням» і заявив, що готовий подати до суду на журналістів, які поширили цю інформацію. Про нанесенні збитку слідству поширенням такої інформації заговорив і генпрокурор Юрій Луценко.

Як би там не було, весь час, поки Катерина Гандзюк перебувала в лікарні, основну активність в розслідуванні її справи проявляли інші активісти і друзі дівчини. Саме вони вимагали з'ясувати, хто ж замовив Катю Гандзюк. Виконавці - це добре, але ці «шістки» мало кому цікаві - їх «зливають» першими.

А ось коментарі і співчутливі промови політиків спливли тільки після смерті Катерини ...

Наприклад, Порошенко закликав правоохоронців зробити все можливе для покарання винних в її загибелі. А пізніше, з посиланням на інформацію правоохоронних органів, заявив, що вбивство активістки Катерини Гандзюк вже в значною мірою розкрито , Оскільки знайдений вбивця, помічники, затримано організатора. Порошенко навіть пригрозив їм довічним позбавленням волі .

Не відставав від президента і прем'єр. Гройсман теж заявив , Що винні обов'язково повинні бути покарані.

До вітчизняним політикам приєдналися і зарубіжні чиновники. єврокомісар Йоханнес Хан заявив про неприйнятність нападів на громадських активістів. До речі, тільки за два останні роки на громадських активістів в Україні було скоєно близько 55 нападів. І це - тільки відомих. Таке складно пригадати навіть за президентства Януковича.

А США , Великобританія , Канада , Німеччина закликали українську владу притягти винних до відповідальності.

Підключилася до процесу і Верховна Рада. Депутати домовилися про створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. Однак склад комісії викликав питання. Зокрема, вже прозвучали вимоги виключити з її складу Антона Геращенко , Якого в народі вже встигли охрестити «зливним бачком» МВС.

Адвокат Гандзюк Євгенія Закревська подала звернення до ТСК про виключення його з комісії. У заяві говориться, що Гандзюк «вважала, що працівники правоохоронних органів, які здійснюють розслідування по її справі, незаконно надавали інформацію щодо ходу слідства Геращенко з метою введення суспільства в оману, приховування замовників нападу на неї, а також формування вигідного для Національної поліції громадської думки» . За словами Закревської, деяка інформація, яку поширював Геращенко, чи не була відома ні потерпілої, ні її адвокатам. У зв'язку з цим вже направлені заяви в прокуратуру і Нацполіцію щодо незаконного розголошення слідчими відомостей досудового розслідування.

Вбивство Гандзюк багато хто почав порівнювати з вбивством Гонгадзе, подіями у Врадіївці і іншими резонансними справами. І багатьом такі порівняння не подобаються. Адже в тому ж справі Гонгадзе замовник досі не покараний. Хоча, начебто, все його знають. Як буде зі справою Гандзюк? Мабуть, це залежить від усіх небайдужих. І неважливо, це друзі, просто активні громадяни, журналісти чи політики ...

До слова, про останніх. Під час звіту про хід розслідування справи Гандзюк у Верховній Раді генпрокурор Юрій Луценко чогось включив режим «істерички»: поскандалив з депутатами з фракції «Самопоміч» ( «діарея мозку», «зграя мерзотників», «нездари», «доросли» - тільки мала дещиця виразів, якими генпрокурор почастував депутатів), обурився «піаром на крові», що виникла довкола справи Гандзюк, зазначив, що вважав слідство у справі ефективним і заявив, що створення ТСК навряд чи чимось допоможе. Наостанок, навіть заявив, що йде у відставку . А після рейтингового голосування за відставку (нікчемного фарсу у виконанні депутатського корпусу), який набрав, втім, всього 38 голосів, кинув парламентаріям найприкріше - «відсмоктування!».

Читайте також хайп від генпрокурора

Правда, пізніше Луценко зробив вигляд, що усвідомив свою неправоту і заявив, що шкодує про свої вислови в парламенті. У щирість не вірю, але спробу зарахувати можна.

До речі, після «рейтингового» голосування за відставку генпрокурора, прес-секретар Луценка Лариса Сарган написала у себе в соцмережі, що «запам'ятає ці імена». Сам же Луценко назвав 38 голосів «Вотумом довіри» , І знову повторив, що створення парламентської ТСК з розслідування вбивства Катерини Гандзюк - це піар в боротьбі за владу. Хоча, хто б говорив. Адже чи не кожне резонансний злочин в Україні все керівники силових органів тут же поспішають взяти «під особистий контроль». Тільки от толку від цього - не особливо. Зате, чому не піар? Скільки там Юрій Віталійович справ уже особисто контролює?

Прес-секретар Луценка обіцяє запам'ятати тих, хто голосував за відставку шефа депутатів / скріншот

Про піар може свідчити і той факт, що заяву про свою відставку генпрокурор передав президенту на твердження тільки на наступний день після гучної заяви про відхід з трибуни Ради. А пізніше заявив, що Порошенко це рішення сприйняв негативно . «Я з президентом мав гостра розмова, він не сприйняв мого кроку. Він дізнався про все за п'ять хвилин до мого заходу до Верховної Ради. Проте, я сказав, що це моє принципове рішення », - розповів Луценко в ефірі програми« Право на владу »на телеканалі 1 + 1.

Не кажучи вже про те, що «рейтингове» голосування було, в результаті, використано АП для відмови генпрокурору у відставці . «Президент повернув заяву генпрокурору з огляду на те, що Юрій Луценко отримав вотум довіри в парламенті (всього 38 голосів при рейтинговому голосуванні) і перед ним стоять важливі завдання», - відзначили в АП. І чим же це не піар?

Також на цьому тижні наших читачів цікавили новини про те, що народні депутати все-таки пішли на деякі поступки «евробляхерам» і прийняли два закони про розмитнення автомобілів на Єврономер (ще за день до голосування, в середу, 7 листопада, «евробляхери» провели акції протесту, заблокувавши центр Києва ).

Проблема «блях» існує давно / фото УНІАН

Проблема «блях» існує давно, і з кожним роком кількість таких машин збільшується. В лютому УКРІНФОРМ повідомляла, що в Україні знаходиться майже 425,4 тис транспортних засобів з іноземною реєстрацією, з яких понад 246,4 тис - з порушенням терміну перебування.

Перший прийнятий Радою закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і понад 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і понад 3500 куб. см вводяться базові ставки відповідно 75 і 150 євро.

Читайте також За що не любити водіїв авто з нетрадиційною реєстрацією

Також вводиться граничний коефіцієнт віку автомобіля, що становить 15. Тобто, для автомобілів, вік яких перевищує 15 років, буде застосовуватися коефіцієнт 15.

Також передбачається використання понижуючого коефіцієнта 0,5 при розрахунку ставки податку за розмитнення раніше ввезених авто (так званих «евроблях»), якщо вона буде здійснена протягом перших 30 днів з дня набрання чинності закону. Раніше ввезені автомобілі з Єврономер можна буде перевести в режим імпорту, якщо буде сплачено штраф у розмірі 8500 грн.

Але це ще не все. Верховна Рада також прийняла закон , Який передбачає, що якщо «бляха» ввозиться в Україну в режимі транзиту або тимчасового ввезення, її не можна передати у володіння, користування або розпорядження іншим особам. Також забороняється використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу. За порушення встановлених правил передбачений штраф в розмірі 34 тис грн.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіціі передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація - 17 тис грн, позбавлення права керування на рік і вилучення авто. Також, збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту. За перевищення терміну від 10 до 20 діб встановлюється штраф в розмірі 8 500 гривень, від 20 до 30 діб - 85 000 гривен, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортного засобу) - 170 000 гривень або його конфіскація за рішенням суду.

Але поступки парламентаріїв не задовольнили мітингувальників під Радою. В організації «АвтоЕвроСіла» розкритикували депутатські рішення і анонсували всеукраїнську акцію протесту. На думку активістів, закон по розмитненню був прийнятий «з правками автоолігархов, проти народу».

Для більше переконливості, лідер організації «АвтоЕвроСіла» Олег Ярошевич спалив свій Range Rover . Мовляв, обіцяв, якщо депутати не внесуть до закону правки, які вимагають активісти, автомобіль буде спалений. І виконав свою обіцянку.

Втім, крім прихильників «АвтоЕвроСіли», в країні повно і противників «евроблях». невеликий опитування серед наших читачів продемонстрував , Що 56% з них вважають власників автомобілів з іноземною реєстрацією «дармоїдами» і порушниками закону, а також тими, хто ухиляється від сплати податків. Підтримують власників «евроблях», згідно з опитуванням, 39% читачів УНІАН. Вони переконані, що в Україні потрібно вимагати дешевого розмитнення, щоб ціни були, «як у Європі».

Читайте також Нові правила розмитнення авто. «Евробляхери» знову незадоволені

Генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко знайшов плюси і мінуси в прийнятих парламентом законах. За його словами, ці закони - плюс для «Бляхер», оскільки вони дозволяють розмитнити будь-який б / у авто (не залежно від його стану, в т.ч. екологічних вимог) за зниженим акцизом. Не пощастило тим, хто робить на «бляхах» гроші - організаторів бляхобізнеса і власників "литовських фірм", які заробляли на постачання автомобілів на Єврономер в Україні. Тому, вважає Назаренко, вони будуть лобіювати ветування цих законів, щоб не втратити налагоджений бізнес і підгодованих клієнтів.

Але що реально негативного - Україна ризикує перетворитися на звалище автохлама.

Втім, святкувати чи сумувати все-таки ще зарано - прийняті Верховною Радою закони щодо розмитнення ще повинен буде підписати президент Петро Порошенко. А може і ветувати ...

На цьому тижні також відбулися інші події, які зацікавили наших читачів в менше ступеня. Так, дивний «секс-скандал» розгорівся навколо студентки Наталії Бурейко і чиновника МВС - заступник начальника відділу Департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександра Варченко, з яким вона познайомилася в месенджері Tinder. дівчина звинуватила його в домаганнях і загрози. У відповідь Варченко назвав це «жахливою інформаційною атакою».

Студентка Наталя Бурейко звинуватила в домаганнях і погрози чиновника МВС / фото Facebook

чиновник заявив , Що провокація може бути пов'язана з тим, що його громадянська дружина Ольга Варченко займає пост першого заступника Глави Госбюро розслідувань. Також Варченко подав рапорт для службового розслідування, попросивши поліцію перевірити його «сексуальні домагання». А журналістам заявив, що про існування дівчини до появи її звинувачень знати не знав.

Тим часом, Наталя Бурейко подала на Варченко заяву в прокуратуру і заявила, що через погрози і переслідування була змушена покинути гуртожиток. Також, за її словами, через пережитого стресу у неї погіршилося здоров'я.

За цією заявою було порушено кримінальне провадження . Досудове розслідування доручено Управлінню СБУ в Києві та Київській області, а прокуратура столиці буде здійснювати процесуальне керівництво.

Однак після всіх цих подій Наталія Бурейко раптово заявила , Що їй погрожував ... не Олександр Варченко, а невідомі з метою його дискредитації. "Мені дуже соромно. Я, Бурейко Наталя, написала публікацію про погрози з боку Олександра Варченко в соціальній мережі Facebook, не розібравшись в ситуації і не віддаючи собі звіт в своїх діях. Я хотіла захистити себе, але завдала своїми діями шкоду іншим людям. Я не мала на те реальних підстав і будь-якого морального права. Я не мала ніяких підстав вважати, що мені погрожував саме Олександр Варченко, а не хтось інший », - заявила студентка.

Після цього всі публікації, в яких вона звинувачувала Варченко, були видалені з її сторінки.

Однак в прокуратурі заявили, що повідомлення студентки в соцмережі з вибаченнями не є підставою для закриття кримінального провадження за її заявою. Також там уточнили, що процесуальне керівництво розслідуванням цієї справи здійснює військова прокуратура.

Взагалі, ситуація виглядає досить дивно. І, чесно кажучи, не маючи матеріалів експертиз - будь-яка версія може бути абсолютно правдива. Якщо припустити, що це дійсно провокація і Варченко ніколи не реєструвався в «Тіндере» і не спілкувався з Бурейко, інцидент стає дуже цікавим кейсом з точки зору політтехнологій. В принципі нічого нового тут немає - «зливом» фейковий або оригінальних повідомлень з месенджерів або електронної пошти нікого не здивуєш. Питання тільки в цілях. У нашому випадку підставляти Варченко (якщо це дійсно так) має сенс або для того, щоб вплинути на його дружину в ДБР (про що він сам і каже), або, щоб створити прецедент, після якого всі наступні подібні історії вже будуть сприйматися суспільством більш критично. Таким чином, можна частково нівелювати справжній компромат на когось, якщо він все-таки в майбутньому «спливе».

Також на цьому тижні аудиторія мало зацікавилася новинами про нові санкції США проти Росії - управління з контролю за іноземними активами Державного казначейства Сполучених Штатів Америки ввело нові фінансові санкції проти трьох фізичних осіб і дев'яти компаній в зв'язку з ситуацією в окупованих Росією Криму та на Донбасі.

Ілюстрація / REUTERS

Зокрема, під санкції потрапили так званий «заступник міністра МГБ ЛНР» Олександр Басов, офіцер ФСБ Андрій Сушко і колишній начальник ракетних військ і артилерії збройних сил РФ Володимир Зарицький.

В своєму обґрунтуванні введених санкцій в США відзначили, що Олександр Басов і «МГБ ЛНР» включені до списку санкцій, оскільки відповідальні за порушення прав людини на окупованій частині Луганщини. А Андрій Сушко потрапив під санкції, оскільки відповідальний за накази, які серйозно порушили права людини, зокрема, за викрадення кримськотатарського активіста, який виступав проти окупації Криму Росією. Чоловіка катували електрошокером, душили і били.

Колишній начальник ракетних військ і артилерії збройних сил РФ Володимир Зарицький потрапив під санкції за діяльність в Криму. Він є засновником і власником ТОВ «Управляюча компанія інфраструктурних проектів», яка теж потрапила під санкції. Ця компанія, після незаконної приватизації окупаційною владою, без згоди України, придбала за 24 млн доларів три готельні комплекси - «Ай-Петрі», «Дюльбер», «Місхор», які також внесені до списку санкцій.

Президент України Петро Порошенко вітав нові санкції США проти Росії: «Чіткий сигнал - все, хто причетний до злочинної окупації українського півострова і гібридної агресії на Донбасі, чи не уникнуть відповідальності. Думаю, що і наші інші партнери повинні були б наслідувати цей приклад ».

Читайте також У нових санкціях визнається, що РФ контролює окуповану частину Донбасу - Волкер

Альо санкції через агресію в Україні НЕ єдине, что грозит России. Держдепартамента США сообщил конгрес про недотрімання Россией положень закону про Заборона військового! Застосування хімічної оружия від тисячу дев'ятсот дев'яносто одна року. це означає початок процесса введення інших пакету санкцій проти Росії як реакції США на отруєння в Британії колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії (перший пакет обмежень був введений в кінці серпня 2018 року). Другий пакет має на увазі, зокрема, заборона для американських банків на надання кредитів уряду Росії, якщо це не кредити на покупку продуктів харчування чи сільськогосподарської продукції; практично повна заборона на взаємну торгівлю (виняток становить експорт з США товарів сільськогосподарського сектора); обмеження або заморозку дипломатичних відносин між США і урядом Росії, а також заборона на авіаперельоти компаніям, які контролюються урядом країни (під цю норму, до речі, підпадає « Аерофлот »); і введення персональних санкцій проти людей, які брали участь в поширенні хімічної зброї.

Паралельно з цим, в Конгресі США розглядається і законопроект, який його автори охрестили «санкціями з пекла». В економічній частині документа міститься заборона на операції і заморожування активів в США семи російських банківських структур, які вже перебувають в режим санкцій, в тому числі «Ощадбанку», ВТБ , ЗЕБа і «Промсвязьбанка». На практиці це означатиме неможливість для цих банків стандартних доларових розрахунків через коррахунки в банках США.

Які саме обмеження введе Вашингтон проти Кремля, Зараз вирішується в високих кабінетах . Також поки не відомо, коли це трапиться.

У цьому контексті цікава і ще одна новина: організатори щорічного Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Швейцарія) не запросили на захід трьох російських бізнесменів, які перебувають під санкціями США. За даними джерел, фактично відсторонені від участі в заході глава ВТБ Андрій Костін, власник групи «Ренова» Віктор Вексельберг і співвласник Rusal Олег Дерипаска. Відзначається, що це рішення фактично поставило хрест на візит на цей форум і президента РФ Володимира Путіна.

Всього вам доброго и хороших новин!

Олександр Топчій

Если ви нашли помилки, відiлiть ее ведмедика та натісніть Ctrl + Enter

Як буде зі справою Гандзюк?
Зате, чому не піар?
Скільки там Юрій Віталійович справ уже особисто контролює?
І чим же це не піар?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация