Події тижня: версія читачів УНІАН - антиросійські резолюції Заходу, "воскресіння" Насирова і російський слід у заворушеннях у Франції

Романа Насирова на цьому тижні відновили на посаді глави УКРІНФОРМ / фото УНІАН

На цьому тижні наші читачі активно стежили за новинами про реакцію Заходу на агресивні дії Росії проти України. Захоплення Росією в полон українських моряків при проходженні Керченської протоки змусив лідерів Європи та США знову згадати про війну в Україні, і порушити плани політиків, які симпатизують Росії.

Так, незважаючи на заяви деяких європейців про необхідність пом'якшити санкції проти Москви, лідери держав і урядів країн-членів Європейського Союзу одноголосно вирішили ще на півроку продовжити дію економічних санкцій , Пов'язаних з банківським, фінансовим і енергетичним секторами Росії. Також, в ЄС заявили про готовність посилити підтримку постраждалих областей України через блокаду Росією судноплавства в Азовському морі. «Немає ніякого виправдання застосування військової сили Росією. Європейська Рада вимагає невідкладно звільнити всіх затриманих українських моряків, а також повернути захоплені судна і зробити вільним прохід суден через Керченську протоку », - заявили лідери ЄС.

Спецпредставник США Курт Волкер назвав це рішення « потужним сигналом від ЄС »І закликав Російську Федерацію серйозно поставитися до виконання Мінських угод.

Самі Штати також не залишилися осторонь. Палата представників Конгресу одноголосним рішенням прийняла двопартійну резолюцію «На підтримку України», якій засудила військову агресію, досконалу Росією в Керченській протоці як таку, що порушує обов'язкові до виконання міжнародних норм і домовленості. Окремо в тексті документа міститься заклик до президента США, союзникам і партнерам Сполучених Штатів змусити Росію відповісти за триваючу агресію проти України.

Євросоюз продовжив санкції проти РФ ще на півроку / фото shutterstock.com

Але і це ще не все. Напередодні продовження санкцій Європейський парламент затвердив резолюцію про стан впровадження Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. У тексті документа міститься заклик до Євросоюзу закрити європейські порти для російських суден з Азовського моря і ввести цілеспрямовані санкції проти РФ. У документі підкреслюється, що «не існує виправдання застосування Росією такої військової сили проти українських судів». Європарламент висловлює серйозну стурбованість з приводу того, що РФ порушує суверенні права України в Азовському морі з метою перетворення цього моря в російське «внутрішнє озеро» і виключно військову зону. А також закликав російську владу негайно звільнити всіх українських політичних в'язнів, зокрема, незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

Крім того, Захід «вдарив» резолюціями і по «будови століття» - газопроводу « Північний потік-2 », Який повинен пройти по дну моря з Росії до Німеччини. Незважаючи на величезну підтримку цього проекту в самій Німеччині, Європарламент засудив будівництво газопроводу. Європарламентарі назвали це «політичним проектом, який створює загрозу європейській енергетичній безпеці».

Проти «Північного потоку-2» виступили і в США. Американські конгресмени в прийнятій резолюції закликали країни Європи відмовитися від будівництва газопроводу, а президента США Дональда Трампа - всіляко протидіяти проекту і ввести проти нього санкції.

У самій Росії вирішили не відмовчуватися і пригрозили, що, в разі блокування будівництва «Північного потоку-2», Європа буде змушена перейти ... на дрова. Говорячи про опалення дровами «зірка» російського МЗС Марія Захарова напевно думала про росіян - вони-то до сих пір не забули, як правильно топити дровами. Такими темпами Захарова скоро поділиться передовим російським досвідом з ліплення птахів з кізяків. Не знаю, як сприймуть загрози Захарової європейці, але їм слід згадати, що українці вже більше 10 років слухають російські страшилки про те, як замерзнуть без російського газу черговий суворою зимою. І подумати все-таки над справжньою диверсифікацією поставок енергоносіїв, а не цієї гібридної «зашморгу», яку намагається пропхати Москва.

Ну, а поки західні союзники допомагали Україні боротися з Росією, забавні речі відбувалися в самому Києві. Окружний адміністративний суд столиці відновив Романа Насирова на посаді голови Державної фіскальної служби України. Того самого Насирова, якого, укутаного, як лялечку, в картате ковдру, возили на каталці по судам при обранні запобіжного заходу.

Тоді вся ця картинка виглядала дуже комічно. Досить згадати, як цілий спецназ НАБУ виявився безсилим перед вахтером клініки «Феофанія», який відмовився їх пускати, оскільки був уже пізній вечір і час відвідування пацієнтів закінчилося.

Кабінет міністрів відсторонив Насирова від виконання обов'язків глави УКРІНФОРМ на час проведення розслідування по корупційній справі, а 31 січня 2018 року звільнив. Але ось, Роман Насиров знову на коні. Та ще й з зарплатою, яку йому повинні компенсувати за весь час, поки він значився в «звільнених».

Варто уточнити, що суд відновив Насирова на посаді глави УКРІНФОРМ, оскільки його звільнення відбулося з порушенням процедури . Голова в справі про звільнення Насирова суддя Окружного адміністративного суду Києва Наталія Клименчук пояснила, що рішення про звільнення Романа Насирова з посади голови УКРІНФОРМ грунтувалося виключно на наявності у нього подвійного громадянства, що ... не вдалося довести.

У той же час в Кабміні переконані, що звільнення Насирова абсолютно законним, і рішення про його поновлення на посаді буде оскаржено у вищій судовій інстанції. До того ж, кримінальну справу у корупційних справах проти Насирова не закрита, і рішення по ньому не прийнято.

Сам Насиров вже на наступний день після відновлення на посаді збирався з'явитися в будівлю УКРІНФОРМ і приступити до виконання службових обов'язків. Але не з'явився на робочому місці. Як виявилося, для цього все ж потрібно ще рішення Кабміну.

Історія з відновленням Насирова на посаді не змогла залишити байдужим користувачів соцмереж, які, коментуючи цю новину, писали, що картаті ковдри знову повертаються в моду, і пропонували поновити на посаді втікача Віктора Януковича .

Реакція на події була і в офлайні - в Києві активісти вийшли на Майдан з протестом і розгорнули картате ковдру, схоже на те, в яке, свого часу, кутався Насиров.

Однозначної відповіді, хто винен в тому, що Насирова вдалося повернуться в крісло глави УКРІНФОРМ, немає. Багато хто нарікає на нереформовану судову систему. Але, з іншого боку, що заважало чиновникам правильно оформити всі документи, тим більше, що з моменту відсторонення до моменту звільнення пройшов майже рік. До того ж, це не перший подібний косяк і Насиров не перший, хто зумів відновитися на посаді через суд. Так що, думаю, нас чекає ще багато схожих захоплюючих історій, і далеко не скрізь будуть винні «корумповані суди».

Протести "Жовтих жилетів" в Парижі / REUTERS

Також на цьому тижні увага наших читачів привернули новини з Франції, де вже місяць проходять протести « жовтих жилетів ». Спочатку все почалося через невдоволення водіїв рішенням влади підвищити ціни на паливо з 1 січня 2019 року. Відмінною рисою протестуючих стали жовті аварійні жилети. Пізніше протести переросли в невдоволення всією політикою чинної влади. Наймасштабніші акції протесту спалахнули в Парижі, де дійшло до масових погромів, жорстких зіткнень з поліцією, тисяч затриманих і потерпілих.

Якщо спочатку протестувальники вимагали від влади відмовитися від підвищення податків на паливо, то потім їх вимоги були розділені на категорії: політичні, економічні, екологічні та навіть геополітичні. Заспокоїти демонстрантів вирішив президент Франції Еммануель Макрон, виступивши з телезверненням до нації. Зокрема, Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати на 100 євро в місяць з 2019 року, скасувати заплановане збільшення податків для малозабезпечених пенсіонерів, і не обкладати доходи працівників, отриманих за понаднормову роботу. Після цього держсекретар Франції Олів'є Дюссо, який курирує бюджетну політику уряду, заявив, що виконання економічних заходів, запропонованих Макрона, коштуватимуть державі 8-10 мільярдів євро.

Взагалі, українські читачі не особливо цікавляться подіями за кордоном. Але інтерес до масових заворушень у Франції виник на тлі розмов про те, що до них може бути причетна Росія .

Так, міністр закордонних справ країни Жан-Ів Ле Дріан заявив, що французька влада ведуть розслідування можливого втручання Росії в масові акції протесту «жовтих жилетів», що охопили багато міст країни. Перед цим видання Bloomberg, посилаючись на дані «Альянсу щодо захисту демократії» - підрозділу Фонду Маршалла, яке веде моніторинг проросійських акаунтів в соцмережах, повідомило, що близько 600 прокремлівських акаунтів на Twitter активізувалися на тлі масштабних протестів у Франції. Головна тема недавніх твітів полягає в тому, що французькі правоохоронні органи нібито готові збунтуватися. Ця теза, не підкріплений фактами, схожий на інші кампанії Кремля по дезінформації, які прагнули породити недовіру до західних урядів і показати, що ліберальні демократії знаходяться в занепаді.

У Службі безпеки України також відреагували на події у Франції. Як заявили в СБУ, масштабні протести «жовтих жилетів», що супроводжуються мародерством, вандалізмом і зіткненнями активістів та правоохоронців, є «практичним іспитом» європейських радикалів, вихованих спецслужбами РФ. За даними СБУ, протягом останніх років Москва збільшила зусилля з узяття під контроль радикальних рухів Європи.

До слова, в Парижі під час акції протестів «жовтих жилетів» двоє французів, Фабріс Сорлін і Ксав'єр Моро, розгорнули прапор псевдореспублікі «ДНР».

Фабріс Сорлін і Ксав'єр Моро розгорнули прапор «ДНР» в Парижі / фото facebook / SecurSerUkraine

В СБУ розповіли, що Фабріс Сорлін - член «міжнародного аналітичного центру« катехон »(Діє під егідою ідеологів« русского мира »: російського олігарха Костянтина Малофєєва, радника президента РФ Сергія Глазьєва, лідера« Міжнародного євразійського руху »Олександра Дугіна), функціонер підконтрольного спецслужбам РФ« інтеграційного комітету «Росія-Донбас» ». А Ксав'єр Моро є засновником «рупора Кремля» у Франції - «Європейського центру стратегічного аналізу« Стратпол », функціонером підконтрольного російським спецслужбам ГО« Схід Франція - Солідарність Донбас », також він - громадянин РФ з 2013 року.

На цьому тлі зовсім дивним видається те, що під час протестів в Парижі постраждав Український культурно-інформаційний центр. Вандали пошкодили табличку з назвою центру біля входу в будівлю. «« Жовті жилети »воювали з банками, супермаркетами, магазинами і українським культурним центром в Парижі. Прямо так і бачу француза в жилеті, який з криком «sssuuqqqaaa!» Лупить по табличці. І занюхує рукавом », - прокоментував витівку вандалів нардеп, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв .

У самому Кремлі причетність Росії до організації протестів у Франції назвали «наклепом», заявивши про повагу суверенітету цієї країни. «Ми не втручалися і не збираємося втручатися у внутрішні справи ніяких країн, в тому числі і Франції», - запевнив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Правда, про те, з якою повагою до суверенітету і внутрішніх справ інших країн відноситься Росія добре видно на прикладах України та Грузії. Добре пам'ятає про характер російського повазі і Британія, де в цьому році був отруєний Сергій Скрипаль і його дочка. Російські Грушники «Петров» і «Бошіров» після того, як їх розкрили, почали розповідати казки про подорожі і зізналися в любові до шпиля Солсберійского собору висотою 123 метри. Знали б вони, який шпиль височить у французькому Страсбурзі - аж 142 метра ...

Правда, це місто на сході Франції, поруч з німецьким кордоном, привернув до себе увагу зовсім не витівками російських Грушники. хоча розстрілу людей на різдвяному ярмарку наша аудиторія приділила не надто багато уваги.

Інцидент стався ввечері прямо в центрі міста, де зазвичай багато туристів. 29-річний уродженець Страсбурга Шериф Шекатт відкрив стрілянину на вулиці. В результаті нападу 3 людини загинули, 13 отримали поранення. Українців серед постраждалих, на щастя, не виявилося.

Місце теракту в Страсбурзі / REUTERS

стрілку після нападу вдалося сховатися. Поліція оголосила нападника в розшук і застерегла про те, що ця людина вкрай небезпечний і жорстокий. І небезпідставно. Як виявилося, Шериф Шекатт раніше був відомий поліції головним чином у зв'язку з «крадіжкою і насильством», а також був 27 разів засуджений за правопорушення в Франції, Німеччині і Швейцарії. До слова, терористична організація «Ісламська держава» заявила, що нападник був одним з її «солдат». При цьому ніяких підтверджень своєї заяви «ІГ» не надав.

Підозрюваний був відомий спецслужбам в зв'язку з його радикальними настроями і входив в список осіб, що представляють загрозу держбезпеки Франції. Вдома у стрілка знайшли арсенал зброї. Виникає питання: якщо влада про нього знали, як він міг вільно розгулювати вулицями, та ще й спокійно втекти після стрілянини? Виявилося, що вранці в день теракту його мали заарештувати за вбивство, але ... не застали вдома.

Втім, незважаючи на те, що Шериф Шекатт втік, поліція все ж його знайшла. Терорист ховався на складі приблизно в двох кілометрах від місця нападу. Він був застрелений в ході поліцейської операції. При собі у терориста був пістолет і ніж ...

Через кілька днів після інциденту в Страсбурзі знову відкрили різдвяний ярмарок. Правда, вже під посиленою охороною.

До слова про ярмарках. Традиційні різдвяні ярмарки проходять у багатьох містах Європи та світу. А одними з найяскравіших в Європі залишаються німецькі. Про те, «з чим їх їдять» ви можете почитати в нашому матеріалі «Різдвяні ярмарки в Німеччині: необхідний свято в найтемніший місяць року».

Українські міста тільки готуються зануритися в святкову атмосферу. Перші різдвяні містечка Києва відкриються вже в найближчі вихідні, а поки що в столиці тривають активні приготування. Детальніше про те, куди піти за святковою атмосферою , Читайте в ще одному матеріалі на УНІАН.

На цьому тижні наші читачі також не зацікавилися інший незвичайної новиною. Президент Петро Порошенко під час зустрічі з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та генеральним директором ВАТ «Укрпошта» Ігорем Смілянським наказав ... забезпечити доставку пенсій , Припинити звільнення листонош і зберегти відділення «Укрпошти» в сільській місцевості.

Нагадаємо, раніше «Укрпошта» неодноразово заявляла, що адресна доставка пенсій є збитковим заняттям і там мають намір відмовитися від цього. Таке рішення поставило під загрозу отримання виплат тими пенсіонерами, які ще отримують гроші готівкою, а не на банківську картку. Суперечки навколо цієї історії тривають довго, але тут в справу вирішив втрутитися особисто президент. Правда, повноважень у глави держави давати подібні вказівки немає. Рекомендувати, просити тощо - завжди будь ласка. Але Порошенко вимагає. Вимагає від підприємства, нехай і державного, працювати собі в збиток. «Позиція перша, щоб ми не допустили збільшення тарифів на доставку пенсій. Друга позиція, що ми повинні припинити закриття поштових відділень в селах, особливо у віддалених селах. Треба забезпечити їх підтримку за рахунок загального балансу «Укрпошти» », - підкреслив президент.

"Укрпошта" зараз є збитковим підприємством / фото УНІАН

За его словами, ВІН ініціював Внесення до державного бюджету 500 млн грн, Які повінні компенсуваті збитки «Укрпошти» для доставки пенсій. Такоже ВІН покаравши пріпініті звільнення Листоноша. «Тому що це не просто доставка пенсій, це не просто доставка газет, журналів або поштових повідомлень, або їх відправлення. Це фактично може для когось, для літньої людини, єдиний зв'язок зі світом », - сказав Порошенко.

З цієї точки зору, він звичайно прав - є категорія людей, які не можуть їхати або йти кілька кілометрів в одну сторону в поштове відділення, щоб отримати ту саму пенсію. Тим більше, з огляду на транспортну інфраструктуру, вірніше її відсутність. А банківська система розвинена у великих містах, в селах з цим все ще погано.

З іншого боку, є підозра, що таким чином команда Порошенко вирішила включиться в «польову» роботу в рамках підготовки до майбутніх виборів. Адже аудиторія соцмереж, «порохоботов» та інших підгодованих блогерів, на які були кинуті в останні роки великі сили, навряд чи забезпечать хороші результати на виборах. Акаунти у Facebook не голосують, та й сама аудиторія ФБ більш інертна в реальному політичному житті. Пенсіонери - інша справа. А кращими агітаторами для такого електорату в сільській місцевості залишаються якраз листоноші.

Ще один дивний момент цієї зустрічі - рада Порошенко гендиректору «Укрпошти» Ігорю Смілянському переглянути свою зарплату . Вона, мовляв, занадто велика. Але, об'єктивно кажучи, якщо Порошенко хоче, щоб підприємствами такого масштабу керували професіонали, їм потрібно і платити відповідно. Крім того, розмір окладу директора держпідприємства визначається Кабміном. У зв'язку з цим дивно звертатися з цього приводу до керівника «Укрпошти».

Всього вам доброго і хороших новин!

Олександр Топчій

Если ви нашли помилки, відiлiть ее ведмедика та натісніть Ctrl + Enter

Виникає питання: якщо влада про нього знали, як він міг вільно розгулювати вулицями, та ще й спокійно втекти після стрілянини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация