Події року за версією політиків і експертів: Вибори, Євро-2012, мовний закон і Хюндаї (28.12.12 14:20) «Політика України

Відомі політики і авторитетні експерти поділилися з журналістами Цензор.НЕТ думкою про те, що було головним для України в році, що минає. Також депутати і політологи окреслили напрями розвитку країни на 2013 рік.

Андрій Павловський (народний депутат, БЮТ)
- Звичайно ж, найважливішою подією стали вибори. І те, що опозиція випередила "регіоналів" за партійними списками, дає надію, що люди і на президентських виборах будуть дотримуватися позиції зміни влади, - вважає Павловський . - Пенсійна реформа показала, що вона не працює. Уряд прийняв антисоціальний держбюджет, в якому штучно занижені соціальні стандарти. У 2012 році, на жаль, тривала узурпація влади двома сім'ями - Януковича і Ахметова. І в наступному році контролювати Кабмін взагалі буде син Президента. На жаль, ми повертаємося до феодального ладу.

На жаль, ми повертаємося до феодального ладу

Владислав Лук'янов (народний депутат, Партія регіонів)


- Головною подією року можна назвати успішне проведення Євро-2012. Люди побачили сучасну інфраструктуру. Змагання були насправді яскравим, спортивним святом, - каже Лук'янов. - А про те, що стосується євроінтеграції і Митного союзу, можу сказати одне: коли у вас є багато сусідів, потрібно підтримувати з ними усіма гарні відносини. У цьому році прийнято досить реалістичний і консервативний бюджет. Так, нас трохи підкосила криза, але бюджет стане фактором стабільності в країні, адже уряд очолила людина, яка змогла поправити ситуацію навіть після Тимошенко.

Андрій Парубій (народний депутат, БЮТ)

- Найважливіша подія - це мовний закон, який зазіхнув на основи державності і отримав відповідну реакцію в суспільстві. Друга подія - це, звичайно, парламентські вибори в Україні, які показали нові тенденції в економічному розвитку країни, з'явилися нові політичні сили, а це значить, працювати парламент буде активніше, - упевнений Парубій . - Наступний рік стане роком, який буде визначати президентську кампанію, адже в 14-му році вона вже буде йти повним ходом. І ключовим питанням буде залишатися те, куди хитнеться маятник - то чи в сторону Європи, то чи в бік Митного союзу.

І ключовим питанням буде залишатися те, куди хитнеться маятник - то чи в сторону Європи, то чи в бік Митного союзу

Ірина Фаріон (народний депутат, ВО "Свобода")


- Цінності переважили гроші. В першу чергу на Західній і в Центральній Україні, і в серці України, в Києві. Це величезний урок тим нещасним, які міряють своє життя кількістю доларів в офшорних зонах, в банках і своїх кишенях. Це початок краху ідеології споживацтва. Це найбільше якісне досягнення за 2012 рік. Поки це досягнення не має потрібних кількісних показників, щоб в країні почалися кардинальні зміни. Але "Титанік" брудної олігархії натрапив на айсберг - це факт, - сказала Фаріон .

Михайло Чечетов (народний депутат, Партія регіонів)


- Рік був позитивний. Ми не перетворили вибори в політичну війну і не нацьковували людей один на одного, - говорить Чечетов . - В іміджевому плані - ми блискуче провели Євро-2012. Ми зміцнюємо європейський вектор, але при цьому вибудовуємо нормальні відносини з країнами СНД, не входячи в Митний союз, - каже нардеп. - Нам вдалося утримати і стійку економічну ситуацію в країні. Нацбанк має важелі, щоб припинити спроби дестабілізації фінансової ситуації. І в майбутньому році ми пролонгуємо цю тенденцію, зростання ВВП очікується на рівні 3,4%.

І в майбутньому році ми пролонгуємо цю тенденцію, зростання ВВП очікується на рівні 3,4%

Наталія Новак (народний депутат, "УДАР")

- Символ року, що минає - це сумнозвісний "Хюндай", який замерзає в снігах. У тій же ситуації зараз Україна. Багато розмов про те, що ми рухаємося вперед, що у нас відбуваються реформи, що ми вибираємося з кризи, і що нас починають визнавати в світі, - зазначає Новак . - Насправді, - це всього лише красива вивіска, за якою ховається повне невміння керівництва країни впоратися з тим, що відбувається в Україні. Економіка в застої, криза, прогнози по ВВП провалені, а зарплати не платять. Що вже говорити про зростання виробництва.

Володимир Ар'єв (народний депутат, БЮТ)

- Головна подія - це, звичайно, вибори, які показали недовіру до діючої влади. У деяких областях вибори показали бажання людей відстоювати свої права як виборців. Ну і два негативних події - прийняття закону про мову і про референдум. Вони обидва спрямовані на розкол країни. "Регіонали" полегшили собі це завдання, - упевнений нардеп. У наступному році нас чекає політична криза.

У наступному році нас чекає політична криза

Леонід Грач (комуніст, екс-нардеп)
- Підсумки року катастрофічні, не тільки в економіці, але і в соціальній сфері. Новий рік не несе нічого хорошего.Человеческое нутро бажає володіти кріслами і посадами, - говорить Грач . -Це якість об'єднало всі політичні сили. І "УДАР", і "Свободу", і, звичайно ж, комуністів. Сімоненковщіна взагалі поза конкурсом. Підстелили під "одне місце" і крісло, і секретаря отримали, і машину з двома водіями. Це дуже схоже на дії поліцаїв при фашистів. На жаль, парламентаризм куплений і працювати на народ парламент не буде. У Ради навіть немає плану законотворчої діяльності. Депутати займаються своїми інтересами.

Депутати займаються своїми інтересами

Олег Соскін (політолог, директор Центру трансформації суспільства)
- Головна подія з негативним забарвленням - це перетворення України в відсталу диктаторську державу. Посилення поліцейських функцій, відкрите переслідування власних інтересів з боку правлячої сім'ї. Фактично відбувався відкритий захоплення влади, - вважає Соскін . - Фіналом цього стало формування "уряду сім'ї", панування якої українці відчують в Новому році.

- Фіналом цього стало формування уряду сім'ї, панування якої українці відчують в Новому році

Олексій Гарань (професор політології Києво-Могилянської академії)
- Ритм політичного життя перш за все ставилося виборами. "Регіонали" змінили закон і використовували його, ПР не вдалося досягти бажаного, - сказав експерт. - Опозиція виграла за партійними списками. Переговори з Євросоюзом були тісно пов'язані з політичними переслідуваннями в Україні. Перш за все - це перебування Тимошенко і Луценко під вартою. Це вплинуло на переговорний процес. Таким чином влада себе загнала в кут, адже Євросоюз йшов нам назустріч і був готовий до підписання угод. Євро-2012 ми не змогли використати політично. Звичайно, чемпіонат супроводжувався колосальними корупційними схемами, але в підсумку іміджу країни він все-таки пішов в плюс. Європейці отримали уявлення про народ і про нашу країну.

Марина Шевченко, Цензор.НЕТ

Джерело: https://censor.net.ua/r228651

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация