Подорож по Франції

Франція - одна з найбільших країн Західної Європи. Офіційна назва - Французька Республіка (фр. République Française). Девіз держави - «Свобода, Рівність, Братерство» ( «Liberté, Égalité, Fraternité»). Основи конституційного ладу базуються на трьох демократичних принципах - правлінні народу, народом і для народу. Столиця і головний економічний, промисловий і культурний центр - місто Париж.

За кількістю приїжджаючих іноземців Францію по праву можна назвати найбільш відвідуваною країною на планеті. Вона приймає 1/10 загальносвітового потоку туристів, і вже на протязі багатьох років зберігає тут першість. Безперечне лідерство Франції в світовій індустрії туризму підтверджується і тим, що самим туристичним містом є Париж, а найбільш популярною і, відповідно, відвідуваною пам'яткою - Ейфелева вежа.

За свою більш ніж тисячолітню історію Французька держава, що бере свій початок з прийняття в 845 році Верденского договору про розподіл імперії Карла Великого, накопичило величезну культурну спадщину. Воно не тільки вражає своїм багатством і різноманітністю, але і несе в собі відбиток широких регіональних відмінностей і іммігрантського впливу різних епох. Франція є батьківщиною великих вчених зі світовим ім'ям - математиків, письменників, філософів, художників. Епоха Просвітництва, дипломатичний етикет, визначення універсальної концепції людини - цим і багатьом іншим ми зобов'язані цій країні і її народу. Протягом багатьох століть французька мова ставився до основних міжнародних мов. Сьогодні він в значній мірі зберігає ці позиції, будучи одним з офіційних мов ООН і Європейського союзу.

Музей Орсе в Парижі - скарбниця імпресіонізму

Рубрика: Париж

В історії знаменитого паризького музею Орсе доленосну роль зіграли дві обставини, і обидва вони в тій чи іншій мірі мають відношення до розвитку в країні ... залізничного транспорту. В кінці XIX століття у французькій столиці, на лівобережжі Сени, побудували вокзал за проектом архітектора Віктора Лалу. На ті часи самий технологічно оснащений і просунутий, в ньому були навіть пасажирські ліфти і ескалатори для багажу. Його відкрили 28 травня 1900 року, але вже в 1939 році закрили, оскільки з прокладанням нових сталевих магістралей втратив свою значимість - це перша обставина (звільнилося будівля). Після цього колишній вокзал використовували в самих різних цілях, а в 60-х роках раз у раз подумували про його знесення, але намір не привели у виконання - це друга обставина (будівля збереглася). Рішення ж розмістити в приміщеннях колишнього залізничного вокзалу Орсе музей з тією ж назвою прийняли за часів президентства Жоржа Помпіду на початку 70-х, проте здійснилося воно не відразу ...

Версальський палац - величний символ французької монархії

Рубрика: Париж

Дивовижна річ - амбіції! Якби не вони, світ ніколи б не побачив Версальського палацу, цього безцінного дару французької нації освіченому людству. Палацово-парковий ансамбль Версаль (фр. Parc et château de Versailles) - розкішний, пафосний символ французької монархії і, особливо, епохи правління «короля-сонце», Людовіка XIV.

Ейфелева вежа - найвідоміший символ Парижа

Рубрика: Париж

Як Москву важко уявити без Кремля, так і Париж без Ейфелевої вежі - не Париж. З усіх архітектурних пам'яток французької столиці вона є найбільш відомою. Сконструював її Густав Ейфель, ім'ям якого спорудження і названо. Причому вежа Ейфеля не тільки символ міста на Сені, але і візитна картка всієї Франції. «Росли» красуню прагнуть побачити мільйони туристів з усього світу. Перебільшення тут немає, так як згідно з офіційною статистикою щорічно вежу відвідує близько 5-6 млн чоловік, а за всю історію її існування тут побувало понад 250 млн відвідувачів. З цього випливає тільки одне: названа пам'ятка - найбільш відвідувана не тільки в Парижі і Франції, а й в усьому світі.

Тріумфальна арка в Парижі - символ величі і слави

Рубрика: Париж

Тріумфальна арка поряд з Лувром, Версалем, Ейфелевою вежею, собором Нотр Дам де Парі і іншими відноситься до найбільш відомих символів Парижа. Це монументальна споруда знаходиться в окрузі №8 столиці Франції, на площі імені легендарного генерала де Голля. Своєю появою арка зобов'язана іншої особистості історичного масштабу, імператору Наполеону I. Що раптом спонукало Бонапарта на зведення такого пам'ятника? Які розміри арки? У чому особливості її архітектури? Відповіді на ці та багато інших питань - в нашій статті. Її ми адресуємо захопленим мандрівникам, які мріють побувати в найкрасивішою столиці світу, побачити її і ... померти, як говорив про Париж письменник, поет і публіцист Ілля Еренбург.

Пантеон в Парижі - собор, що став мавзолеєм

Рубрика: Париж

Пантеон в Парижі добре відомий далеко за межами Франції. Знаходиться в Латинському кварталі столичного п'ятого округу. Являє собою величний історичний і архітектурний пам'ятник. У той же час це усипальниця (мавзолей), в якій знайшли спокій найвидатніші особистості цієї країни. В їх честь біля входу в Пантеон викарбувано напис: «Великим людям - вдячна Вітчизна». Однак не всі туристи, які переступають поріг цього помпезного споруди, знають, що своєю появою вона зобов'язана ... хвороби найяснішого монарха Людовика XV Коханого. Точніше його подальшого одужання. Якби Його величність тоді помер, то навряд чи виконав би то обіцянку, яку він клятвено дав.

Сорбонна: найстаріший вуз і пам'ятник історії

Рубрика: Париж

У французького короля Людовика IX Святого був особистий духівник, мсьє Робер де Сорбон. Теолог за освітою, він перейнявся ідеєю долучити до богословської освіти дітей з бідних верств населення і заснував в Парижі відповідного напряму колежу. На дворі був 1257 рік. Спочатку в новому навчальному закладі займалося близько двох десятків студентів, але поступово він почав набувати розголосу і розширюватися, і з 1554 року його стали називати по імені засновника - Сорбонна (La Sorbonne).

«Мулен Руж» в Парижі: історія одного кабаре

Рубрика: Париж

Поняття «пам'ятка» зазвичай асоціюється з пам'ятниками, музеями, палацовими комплексами, заповідними зонами. Але такою може бути і звичайне місце розваг. Як, наприклад, знамените кабаре «Мулен Руж» в Парижі. Воно знаходиться на бульварі Кліші (18-й столичний муніципальний округ), що недалеко від площі Пігаль. А поки ви плануєте свою поїздку в Париж - ви ж збираєтеся, правда? - ми розповімо про цей заклад, що нагадує справжній музей, в інтер'єрі якого гармонійно поєднуються стилі минулого і сучасний модерн, сюрреалізм і авангард.

Велика арка Дефанс в діловому кварталі Парижа

Рубрика: Париж

Є в Парижі, точніше, в його найближчому передмісті діловий квартал Дефанс на зразок лондонського Сіті чи нью-йоркського Манхеттена. Саме тут серед безлічі вражаючих своїми масштабами і пишністю будівель і споруд знаходиться Велика арка Дефанс (фр. La Grande Arche de la Défense), або Велика арка Братства (фр. La Grande Arche de la Fraternité), - сама, мабуть, відома з них . Це монументальне будова ще називають сучасним варіантом знаменитої Тріумфальної арки.

Музей Бранлі в Парижі - скарбниця первісної культури

Рубрика: Париж

В самому серці Парижа , Зовсім недалеко від таких визначних пам'яток, як Ейфелева вежа і Лувр, знаходиться вражаюча своїми масштабами етнографічна скарбниця - Музей Бранлі. Офіційно він називається трохи інакше, Музей на набережній Бранлі. Тобто в повній відповідності зі своїм розташуванням в сьомому окрузі французької столиці, на лівобережжі Сени. Всі його експонати можна охарактеризувати одним словом: екзотика. По-іншому зразки тубільного мистецтва корінних народів Азії, Африки, Америки і Океанії, яких тут ні багато ні мало 300 тисяч, напевно, і не назвати. Але як би критично не ставилися до цього музею мистецтвознавці, вважаючи його занадто театралізованим з ухилом на привабливість зовнішніх атрибутів на шкоду пізнавальності і інформативності, його із задоволенням і інтересом відвідує безліч людей.

Париж: місто-казка і музей під відкритим небом

Рубрика: Париж

«Побачити Париж - це все одно, що побачити весь світ!», - діляться захопленими враженнями туристи, які побували в головному місті Франції, за яким давно закріпилася почесне звання стильною та елегантною столиці Європи. А ще міста-мрії, міста-казки та столиці любові і моди. Тут, на берегах Сени, де панує неповторний аромат смажених каштанів і гарячої випічки, справжній рай для поетів і художників, і взагалі для людей мистецтва.

Сторінка 4 з 5

Поділитися посиланням:

Що раптом спонукало Бонапарта на зведення такого пам'ятника?
Які розміри арки?
У чому особливості її архітектури?
А поки ви плануєте свою поїздку в Париж - ви ж збираєтеся, правда?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация