Подорож по Росії Місто Володимир

  1. 1. Історія заснування міста.
  2. 2. Розташування міста.
  3. 3. Герб міста.
  4. 4. Пам'ятки міста.

1. Історія заснування міста.
2. Розташування міста.
3. Герб міста.
4. Пам'ятки міста.

1. Історія заснування міста.

Стародавнє місто Володимир розташований на піднесеному плато, розташованому в межиріччі Либеді і Клязьми. Плато ділиться поперечними ярами на три частини. У літописах центральна частина називалася в різний час Печерний містом, Кремлем. Саме тут в 1108 році засновано був Володимиром Мономахом місто Володимир, тому іноді цю частину міста називають Мономахового містом. Дві інші частини увійшли до складу міста в середині XII століття при великому Володимирському князя Андрія Боголюбського. Називалися вони в такий спосіб: західна частина - від Золотих воріт до кремля - «Новим містом» - під такою назвою згадана вона в літописах XIII-го століття, а східна частина - від кремля до Срібних воріт - названа була в документах XVII століття «ветшаніе містом ». Провідну роль завжди відігравала центральна частина, або кремль. Так, в XIII столітті тут знаходився великокнязівський дитинець з придворним Дмітрієвським собором, Успенський собор і двір володимирського єпископа, Різдвяний монастир, ряд парафіяльних храмів. Тут же розташовувалася торгова і вечевая площа. Судячи з документів XVII століття, Кремль був найбільш густонаселеною частиною міста.

Офіційна дата заснування Володимира - 1108 рік. Разом з тим в Іпатіївському літописі згадується місто Володимир в 990 році: «в літо 6498-е» великий київський князь Володимир Святославич під час хрещення місцевого населення в суздальської землі заснував місто і назвав його своїм князівським ім'ям.

Археологія в даний час підтвердити літописну інформацію не в змозі, тобто на території міста не знайдено ніяких предметів, датованих кінцем 10 або початком 11 століть.

2. Розташування міста.

Розташування міста

Володимир - адміністративний центр Володимирській області. Розташований на берегах річки Клязьми, в 190 км на північний схід від Москви. Володимир - стародавня столиця Північно-Східної Русі, історичне місто в Росії, входить в «Золоте кільце» Росії.

3. Герб міста.

Герб міста

Герб міста Володимира, заснований на історичному гербі, затвердженому 16 серпня 1781 р Герб був відновлений в 1992 році.

Опис герба: «У червоному полі стоїть на задніх лапах лев, який має на голові залізну корону, тримає в передній правій лапі довгий срібний хрест».
Лев - за своїм походженням один з найдавніших в російській геральдиці, йому більше 700 років. Він виник в 12 столітті як родовий знак Володимиро-суздальських князів. Зображення лева - один з найбільш поширених сюжетів в декоративному оформленні храмів, побудованих на Володимирській землі в 12-14 століттях, наприклад, в настінних рельєфах Успенського (1158-1161 рр.) І Дмитрівського (1193-1197 рр.) Соборів у Володимирі, церкви Покрова богородиці на Нерлі (1156 г.) і особливо в головному рельєфі Георгіївського собору в Юр'єв-Польському (1230-1234 рр.). Лев зображений на військовому щиті, там, де традиційно поміщали герб західноєвропейські лицарі.

Фігура лева в геральдиці символізує силу, хоробрість, влада, що ні суперечить головній політичній ідеї Володимиро-суздальських князів в 12-13 століттях - створення княжої влади, здатної подолати феодальну роздробленість Русі Фігура лева в геральдиці символізує силу, хоробрість, влада, що ні суперечить головній політичній ідеї Володимиро-суздальських князів в 12-13 століттях - створення княжої влади, здатної подолати феодальну роздробленість Русі.

На Володимирському гербі, вміщеному в «Титулярнику» 1672 року, у лева з'явилися атрибути - корона і хрест в лапах. А на прапорах Володимирських полків 1712 р лев зображений без корони. У знаменною гербовнику 1730 р вперше голова лева повернута в фас: це зображення було використано при складанні офіційно затвердженого герба в 1781 році.

4. Пам'ятки міста.

Пам'ятки міста

Дмитрієвський собор був закладений в 1194-1197 роки і присвячений святому воїну Дмитра Солунського. Його головна перевага скульптурні прикраси, виконані з різьблених каменів. Цей вишуканий, воістину царський убір додає стінам храму ажурний вид. Дмитрієвський собор є найбільш цікавим витвором епохи Всеволода Велике Гніздо, одним з найкрасивіших і найоригінальніших соборів Стародавньої Русі. В даний час храм не діє. Він внесений до списку пам'яток ЮНЕСКО, є архітектурною пам'яткою федерального значення.

Успенський собор (1158-1160) - всесвітньо відомий пам'ятник архітектури і головний діючий храм Володимиро-Суздальській єпархії. Це пам'ятник федерального значення, включений в список ЮНЕСКО. Тут зберігаються фрагменти фресок невідомих майстрів 12-го століття.

Тут зберігаються фрагменти фресок невідомих майстрів 12-го століття

Церква Покрови на Нерлі - краще спорудження Володимиро-Суздальській архітектури епохи Андрія Боголюбського, що збереглося до наших днів. Побудована у 1165 році поблизу Боголюбова при впадінні річки Нерлі в Клязьмі. За лаконічності і досконалості форм церква Покрова на Нерлі порівнюють з давньогрецькими храмами. Вона відрізняється винятковою гармонією пропорцій, витонченістю кам'яного різьблення і пластичної обробкою стін. Тут немає царственности володимирського Успенського собору, немає мужньої величавості Дмитрівського храму. Зодчим вдалося подолати тяжкість каменю, створити враження невагомості і великої кількості світла.

Стіни храму прикрашає традиційна для Володимиро-Суздальській зодчества білокам'яна різьба. Церква Покрови на Нерлі давно визнана пам'яткою архітектури федерального значення і включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Дивовижні храми і собори вражають своєю величиною.

Дивовижні храми і собори вражають своєю величиною

Золоті ворота - рідкісний пам'ятник військово-інженерного зодчества Давньої Русі. Побудований в 1164 році, він зберіг від стародавньої будівлі лише дві потужні білокам'яні стіни. Унікальність споруди полягає в тому, що з існуючих в середні століття таких же Золотих воріт в Єрусалимі, Константинополі та Києві до наших днів збереглися тільки стародавні, Володимирські.

За часів князя Андрія Боголюбського це були головні, найошатніший і урочисті ворота столиці Північно-Східної Русі. Крім оборонної мети вони мали також призначення тріумфальної арки.

У Володимирі під склепіннями воріт проходили князівські дружини, що поверталися з походів і йшли на захист своєї батьківщини. Тут зустрічали іноземних послів і іменитих гостей, тут відзначали урочистий в'їзд на велике князювання Олександра Невського і Дмитра Донського.

Зараз в будівлі розташована одна з експозицій Володимиро-Суздальського історико-архітектурного та художнього музею-заповідника.

Пам'ятник занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Пам'ятки Володимира незліченні!

Перегляди 30 167

Вам може бути цікаво

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация