Подорожі по Україні: куди поїхати релігійній людині - релігія, Україна, подорож, туризм

Щирими перлинами нашої країни є священні храми - зразки зодческая майстерності, мозаїки, іконопису. Їх склепіння століттями зберігають таємні думки тисяч людей, які приходили сюди помолитися і знайти розраду. Відчути силу чудотворних ікон, помилуватися архітектурою і розписами ви можете, відвідавши самі незвичайні собори, каплиці і церкви України.

1.Свято-Троїцький кафедральний собор

Храм був заснований в 1069 році преподобним Антонієм Печерським, тим самим ченцем, який причетний до появи однієї з найбільш шанованих святинь України - Києво-Печерської лаври. Дерев'яна церква була побудована в священної язичницької гаю і прослужила два століття. У 1239 році її спалили татаро-монголи, але через 450 років на тому самому місці спорудили кам'яний Свято-Троїцький кафедральний собор. Тут же розташовуються стародавні печери XI століття протяжністю 350 м. У підземеллі знаходиться найбільша в Україні підземна церква Феодосія Тотемського, здатна вмістити 100 чоловік. Всі екскурсії по Чернігову обов'язково передбачають відвідування храму.

Де знаходиться: в місті Чернігів

2.Часовня Нерукотворного Спаса

Каплицю спорудили за наказом імператора Олександра III біля станції Борки, де поїзд, з найяснішої сім'єю в вагоні, зійшов з рейок. Тоді загинули 68 пасажирів, але імператор і його родина не постраждали. У 1894 році на місці катастрофи спорудили храм Христа Спасителя. А неподалік, на тому місці, де зупинився врятував царську сім'ю вагон, - каплицю Нерукотворного Спаса. Місце отримало назву Спасів Скит. Під час Другої світової війни храм був підірваний, каплиця теж була зруйнована. Через 50 років каплицю відновили, а будівля храму - немає. Багато турагентства організовують джип-тури до Спосовому Скиту.

Де знаходиться: село Первомайське, Харківська область

3.Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла

Костел, що належав ордену єзуїтів, був споруджений 375 років тому за проектом знаменитого італійського архітектора Джакомо Бріано. За майже чотири століття він пережив кілька пожеж, тому відбудовувався заново і не зберігся в первозданному вигляді. Зате підземелля головного римсько-католицького храму Луцька оригінальні. Блукати по таємничим багатоярусним лабіринтах - ось це пригода! Будьте обережні, бо легенда свідчить, що в підземеллях, що служили підземним храмом, в'язницею і кладовищем можна зустріти привид 19-річної дворянки Магдалени Рожицький, дружини колишнього коменданта Луцька генерал-майора Степана Тализіна.

Де знаходиться: в місті Луцьк, недалеко від знаменитого Луцького замку

4.Свято-Воскресенський кафедральний собор

Всіх гостей Сум гіди обов'язково призводять до найстародавнішому кам'яного будинку міста - Свято-Воскресенському кафедральному собору. Будівля була побудована три століття тому на кошти полковника Герасима Кондратьєва та його сина Андрія. Полковник, який вважається засновником міста Суми, повелів спорудити родової склеп під склепіннями собору. Однак не всі його родичі знайшли там заспокоєння. Згідно з легендою, свою сестру Марію, отаманшу розбійницької шайки, що тероризувала Суми, Кондратьєв замурував в стіні собору. Як би там не було, храм пережив дві світові війни і був відреставрований в 70-х роках. З тих пір він красується на площі Незалежності.

Де знаходиться: в місті Суми

5.Ніколаевскій кафедральний собор

Цю церкву в народі прозвали "п'яною". А виною всьому закручені купола. Насправді в архітектурі немає нічого незвичайного - в Румунії багато храмів будували за таким же принципом. Але ось для українців стиль неороминеск в дивину. Цікавим є ще й той факт, що собор побудували в 1930 році - в ті часи, коли в нашій країні повсюдно храми руйнували. Як це могло статися? Справа в тому, що в 1930-40 року Буковина була територією Румунії. Так що дана країна подарувала Україні настільки чудовий храм.

Де знаходиться: в місті Чернівці

6.Свято-Троїцький собор

У 27 км від міста Дніпро знаходиться Новомосковськ, де розташований один з найбільш "літературних" храмів України - Свято-Троїцький. Саме його оспівав у своєму романі "Собор" письменник Олесь Гочара. Унікальність дев'ятикупольного церкви ще й в тому, що вона побудована без єдиного цвяха народним майстром Якимом Погребняком (1778 рік). У будівлі ні всередині, ні зовні немає ніяких підтримуючих колон або підпірок. І з будь-якої точки завжди будуть видні вісім з дев'яти куполів.

Де знаходиться: містечко Новомосковськ, Дніпропетровська область

7.Свято-Миколаївський храм

Хочете побачити, де панночка і Вій влаштовували шабаш і загубили бурсака Хому Брута? Тоді їдьте в село Диканька, що на Полтавщині і зайдіть в Свято-Миколаївський храм. Він побудований на тому самому місці, де людям з'явилася ікона Миколи Чудотворця. А в його підземеллях розташовується підземний родової склеп знаменитого козацького роду. У мармурових саркофагах покояться п'ять князів і три княгині - нащадки Василя Кочубея.

Де знаходиться: село Диканька, Полтавська область

8.Костел Святих Петра і Павла

Одна з головних святинь католиків Кам'янця-Подільського була споруджена в XVI столітті. Через 200 років турки, котрі завоювали місто, перетворили її в мечеть і побудували поруч 36-метровий мінарет. 25 років по тому храм знову став католицьким, а Кам'янець-Подільський став польським містом. Церковники вирішили, що не варто руйнувати мінарет, а краще увінчати його триметрової статуєю Діви Марії. Такий цікавий релігійний мікс. На території ви побачите кафедральний собор, дзвіницю, тріумфальні ворота, турецький мінарет.

Де знаходиться: в місті Кам'янець-Подільський

9.Храм Покрова Пресвятої Богородиці

Більшості українців відомі храми Києва - Софіївський, Володимирський і Михайлівський собори, Києво-Печерська лавра, церква Богородиці Пирогощі, Кирилівська та Андріївська церкви. Але мало хто знає, що у Володарському районі Київської області знаходиться церква, яку збудували і прикрасили знамениті архітектор Володимир Покровський і художник Микола Реріх. Кошти на зведення святині виділили підприємці Лев і Віктор Голубєви. Церква знаменита ще й тим, що її мозаїки, викладені за ескізами Реріха, абсолютно всім здаються дивними. Так, на стінах зображена свастика - стародавній символ руху життя, а також змія, вогонь, молот і щипці, що взагалі не в'яжеться з неорусским стилем. Та й сам будинок побудовано не за православними канонами.

Як повідомляв "Обозреватель", Руслана шокувала українців облисілому видами Карпат.

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Як це могло статися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация