Подорожі по Україні. У Вінницю з дітьми

Чому Вінниця? Тому що неймовірної краси фонтани, європейська чистота, гарна архітектура і гостинні люди. Складаємо сімейний списку must see в Вінниці.

Складаємо сімейний списку must see в Вінниці

Весна і тепла погода у своєму розпорядженні до подорожей. Але скромні тимчасові рамки (в нашому розпорядженні було всього три дні) і бажання залишитися в межах сімейного бюджету обмежили нас у виборі. Проте, нам з чоловіком і дітьми хотілося вражень і захоплень!

Про Вінницю ми вже чули, але чомусь містечко не асоціювався у нас з «туристичною Меккою». Але оскільки всі довколишні краси навколо Києва ми вже вивчили, вирішили в цей раз поїхати до Вінниці. Тим більше, що добиратися до неї всього якихось три години.

Отже, поїхали!

Автомобіль: Chevrolet Aveо.

Екіпаж: двоє дорослих і двоє дітей.

Багаж: мінімальний - середніх розмірів сумка з одягом (білизна, переодягання і щось тепле на вечір, ванні приналежності) + невелика сумка з перекусом і термосом.

Must have: фотоапарат, камера (знімати фонтани все ж краще на камеру), планшет + бездротова Wi fi точка доступу в автомобілі, «занімалкі» для дітей - іграшки, книжки , додатки для планшета ).

дорога

Від Києва до Вінниці по дорозі 266 км. Ми планували, що дорога на машині у нас займе 3 години. Але не тут-то було - до міста ми добиралися 4 години. Якість асфальтового покриття до Вінниці різний. Якщо на початку шляху і на під'їзді до Вінниці можна їхати зі швидкістю 100 км / год, то на шляху до області дорога погана, суцільні ями.

Крім автомобіля, до Вінниці можна дістатися на автобусі або поїзді.

Поїздів ходить досить багато. Головне, вибрати зручний час прибуття. З усього переліку нам сподобалися такі поїзди і електрички:

  • Київ - Тернопіль. Час відбуття - 6:53, час прибуття - 9:22, час в дорозі - 2 ч. 29 м. Ціна - 206.
  • Київ - Рахни. Час відбуття - 13:24, час прибуття - 16:46, час у дорозі - 3 год. 22 м. Ціна - 74 грн.
  • Київ - Кам'янець-Подільський. Час відбуття - 16:48 час прибуття - 19:18, час в дорозі - 2 ч. 30 м. Ціна - 106 грн.

Маршрутки та автобуси відправляються до Вінниці з Києва щодня. Компаній перевізників багато в інтернеті. В дорозі близько 4 годин. Вартість квитка від 90 до 120 грн.

Вінниця - загальне враження

Вінниця перевершила наші очікування. Це місто називають європейським. І, судячи з усього, він максимально наближається до цього звання: на вулицях чисто (при чому не тільки на центральних), збиральна техніка працює постійно, практично всі дороги мають оновлене асфальтове покриття, багато зелені, все вулички освітлені (навіть в невеликих двориках горять ліхтарі), всі дитячі майданчики нові і багатофункціональні.

І, судячи з усього, він максимально наближається до цього звання: на вулицях чисто (при чому не тільки на центральних), збиральна техніка працює постійно, практично всі дороги мають оновлене асфальтове покриття, багато зелені, все вулички освітлені (навіть в невеликих двориках горять ліхтарі), всі дитячі майданчики нові і багатофункціональні

Ще однією «фішкою», яка впадає в очі, став транспорт міста. Трамваї і тролейбуси однакового синього кольору (за рідкісним винятком), маршрутки чисті, а водії охайні і в формі. Як виявилося, у Вінниці все маршрутки перейшли з приватної в комунальну власність. Саме тому графіки міського транспорту не перетинаються з графіками маршруток. Всі графіки регулюються одним підприємством. Це дозволило розвантажити дороги і оптимізувати роботу транспорту. А в трамваях є Wi fi. Начебто дрібниці, але саме вони створюють привітну атмосферу і відчуття порядку в місті.

Що подивитися з дітьми в Вінниці

Головна визначна пам'ятка, яка притягує туристів до Вінниці, - це світло-музичні фонтани на річці Південний Буг. Використання лазерного проектора з екраном дозволяє демонструвати на фонтан відео у форматі 3-D. Ми потрапили на сезонне відкриття фонтану. Концерт, море людей і не дуже добре видно сам фонтан. Тому з дітьми відправлятися на «оглядини» краще в звичайний день.

Від фонтанів зручно пройти по центральній вулиці Вінниці і вийти до скверу імені М. Г. Козицького. Це мальовнича площа, де серед зелені то тут, то там зустрічаються незвичайні пам'ятники, фонтан і водонапірна вежа. Площа пішохідна, тому наші хлопці безперешкодно «борознили» її вздовж і впоперек. Тут же знаходяться великі супермаркети і ресторанчики. У Вінниці безліч парків і скверів. Але візитною карткою міста є центральний парк ім. М.Горького. «Ширяюча» арка над входом, химерні алеї, фонтани, красива будівля літнього театру, «поляна закоханих», і, звичайно, атракціони.

«Ширяюча» арка над входом, химерні алеї, фонтани, красива будівля літнього театру, «поляна закоханих», і, звичайно, атракціони

Вінниця - це місце останніх років життя всесвітньо-відомого хірурга і педагога Миколи Пирогова. Відвідування його садиби більше цікаво дорослим, але дітлахам теж є, де побігати і що подивитися.

Відвідування його садиби більше цікаво дорослим, але дітлахам теж є, де побігати і що подивитися

Якщо ви подорожуєте з дітьми, радимо потрапити на оглядову екскурсію на трамвайчику по місту (10 грн. З людини). Дітям буде цікаво на ньому покататися, і юні мандрівники не втомляться.

В наш список must tvisit так само увійшов музей Авто-мото-вело-фото-радіо. Це рай для тат і хлопчаків. Ретро автомобілі, мотоцикли, велосипеди, патефони, телевізори - чого там тільки немає. Можна посидіти за кермом будь-якого авто, приміряти військову форму різних країн, відчути себе пожежним, «політати» на планері - час в цьому музеї проходить непомітно навіть для мам! Працює з 10.00 до 18.00. Понеділок - вихідний. Ціна - 10 грн.

У 8 км від Вінниці знаходиться одне з найзагадковіших і малодосліджених місць України - ставка Гітлера «Вервольф» і військовий музей (вхід 25 грн.). І якщо сама ставка може бути цікава лише для дорослих, то музей дітям обов'язково сподобається: техніка, сторожова вежа, польова кухня (35 грн. Повноцінний обід). Його ми відвідали вже по дорозі додому в Київ. Тут же можна купити сувеніри, якщо ви, як і ми, в самій Вінниці про це забули.

Де зупинитися в Вінниці

Готелів в Вінниці досить. У самому центрі біля набережної знаходиться готель «Південний Буг», ціни в ній від 240 грн. за стандартний двомісний номер. Але ми вирішили зупинитися не в настільки людному місці - на виїзді з міста ми заздалегідь (через Інтернет) знайшли новий готель «Версаль». У ньому є номери (від 120 грн. / Чол.) І дерев'яні котеджі на 5 осіб (500 грн. / Котедж). Ми вибрали котедж - зручності в будиночку чиста територія і до центру міста 10-15 хвилин. Якщо погуглити, то можна знайти безліч таких готелів.

Але якщо ви подорожуєте не так на машині, а своїм ходом, то вибирайте готель ближче до центру. Можна також пошукати квартири, які здаються подобово.

де поообедать

У Вінниці є і Сушия, і Макдональдс, і піцерії. Всюди можна знайти затишні кав'ярні. Є ресторанчики з домашньою їжею. Ціни навіть в центральній частині міста прийнятні: суп / борщ - 20 грн., Деруни зі сметаною - 27 грн., Запечена індичка з картоплею - 39 грн.

післясмак

Вінниця нас порадувала і здивувала. Люди люблять своє місто і пишаються ним. Це місто для життя і відмінне місце для старту туристичного сезону. Promum протестував і рекомендує Вінницю для відпочинку з дітьми.

А яке місто для сімейного туру вихідного дня порадите ви?

Чому Вінниця?
А яке місто для сімейного туру вихідного дня порадите ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация