Подвигу вчених у Великій Вітчизняній війні присвячується ...

Школярі вивчають російську історію

21 червня 1941 року о вищих навчальних закладах країни закінчувалися іспити, в лабораторіях інститутів вирішувалися в основному мирні проблеми. Молоді і навчені досвідом вчені створювали нові теорії. Студентка механіко-математичного факультету МДУ Женя Руднєва записала в щоденнику: «Здано все заліки! Всі іспити! Усе! Усе! Життя прекрасне і дивовижне!". А на наступний ранок на весь народ обрушилася грізна звістка - війна! Пристрасно закохана в астрономію, в далекі невгасимі зірки, студентка, якій пророкували велике майбутнє, як і тисячі студентів того грізного часу, твердо вирішила, що вчитися не буде, поки не скінчиться війна, що її шлях лежить на фронт. Відважна льотчиця загинула смертю хоробрих в ніч на 9 квітня 1944 при виконанні бойового завдання. Ще до загибелі вона була представлена ​​до звання Героя Радянського Союзу.

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Великий внесок вчених-фізиків, математиків, хіміків, медиків, конструкторів, інженерів в загальну Перемогу. Величезне число вчених були мобілізовані або пішли на фронт добровольцями. У найважчі для країни дні вони показали себе вірними синами Батьківщини, здатними на самопожертву і готовими віддати життя в ім'я свободи Вітчизни. І дійсно, багато хто з тих, хто пішов на фронт, поки вернулася і не приступили до своєї улюбленої роботи. Серед загиблих було багато талановитих вчених, які подавали великі надії, здатних внести великий внесок у прогрес наших знань.

Добровольцем пішов на фронт і брав участь в боях з фашистськими загарбниками в Криму, на Україні, в Прибалтиці і в Східній Пруссії видатний математик і педагог Олексій Андрійович Ляпунов. Він хоробро воював і вніс багато цінного в правила стрільби. Тут він використовував свій досвід математика, якому властиво шукати найкращі рішення. Його пропозиції збільшили ефективність стрільби.

Його пропозиції збільшили ефективність стрільби

У частинах важкої артилерії на Пулковських висотах відстоював місто Ленінград видатний фахівець в області теорії чисел, теорії ймовірностей і математичної статистики, доктор фізико-математичних наук Юрій Володимирович Линник.

Віддаючи належне всім захисникам Вітчизни, не можна забувати про те, що основи перемоги кувалися і в тилу, де руками робітників, руками і розумом інженерів, конструкторів, математиків, фізиків та інших вчених створювалася й удосконалювалася військова техніка. Героями можна назвати російських вчених, яким в найкоротші терміни довелося вирішувати складні математичні та фізичні завдання, пов'язані з проблемами військової тактики, військової стратегії, військової техніки тих років.

«Подвигу вчених у Великій Вітчизняній війні присвячується ...». Над таким проектом з 2009 року працюють учні Терського філії МБОУ Заворонежское середньої загальноосвітньої школи Мічурінського району Тамбовської області під керівництвом вчителя математики Ольги Станіславівни Попової. Вони збирають і систематизують відомості про тих, хто наближав перемогу у війні і подарував їм майбутнє. «Працюючи над проектом, з книг, енциклопедій, газетних і журнальних статей ми дізнавалися все нові факти про внесок науки в Перемогу. Про це треба розповідати, цей матеріал треба примножувати і зберігати, щоб люди знали і пам'ятали, кому ми зобов'язані роками мирного життя без війни, хто врятував світ від чуми фашизму », - вважають хлопці.

В кінці квітня 2012 року в Тамбові були підведені підсумки XXII регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2012». Ольга Станіславівна Попова стала одним з переможців цього конкурсу.

За матеріалами:

http://popowaolga.wordpress.com/

http://bestteachertambov.wordpress.com

http://city.tambov.gov.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация