Подвійне громадянство Латвії

  1. Хто може розраховувати на подвійне громадянство Латвії
  2. Подвійне громадянство Латвії для дітей
  3. Подвійне громадянство Латвії після натуралізації
  4. Подвійне громадянство і обов'язкова служба в армії Латвії
  5. Примусове позбавлення Латвійського громадянства

Подвійне громадянство Латвії

Подвійне громадянство (множинне громадянство) означає приналежність персони до підданства двох і більше держав. Закон Латвійської Республіки «Про громадянство» (латиш. Pilsonības likums) допускає підданство інших держав, але не для всіх країн.

Громадяни Латвії рівні в правах і обов'язках незалежно від наявності у них громадянства іншої країни. Шлюбу громадянина Латвії з громадянином іншої країни або персоною без громадянства, а також розірвання шлюбу для громадян Латвії не створює проблем з громадянством.

Іноземні громадяни проживають в Латвійській Республіці з дійсним постійним дозволом на проживання, можуть отримати громадянство Латвії після натуралізації.

Хто може розраховувати на подвійне громадянство Латвії

Якщо іноземець відповідно до законодавства своєї держави може бути одночасно визнаний також громадянином іншої країни (латиш. Dubultpilsonība), то у нього є можливість мати Латвійське підданство в деяких випадках.

Інша іноземне громадянство у громадянина Латвійської Республіки може бути збережено, якщо він має громадянство країни:

  • члена Європейського Союзу або країни члена Європейської асоціації вільної торгівлі;
  • що складається в НАТО (North Atlantic Treaty Organization, Північноатлантичний Альянс);
  • Таких держав - Австралія, Бразилія або Нової Зеландія;
  • З якої діє договір про визнання подвійного громадянства (на 2018 рік немає укладених договорів);
  • Вище не наведених держави, якщо в зв'язку з важливими державними інтересами буде отримано згоду Кабінету міністрів на збереження подвійного громадянства;
  • Вище не наведених держави, якщо воно придбане автоматично (ex lege, згідно із законом) при укладення шлюбу або усиновлення.

Подвійне громадянство Латвії для дітей

Дітям до 18-річного віку допустимо мати друге громадянство, незалежно від країни.

Варто взяти до уваги, що після досягнення повноліття, громадянин Латвії, який має друге громадянство невирішеною країни, повинен зробити вибір.

У період з 18-річного до 25-річного віку необхідно прийняти рішення - залишити громадянство Латвії або громадянство невирішеною країни.

Якщо говорити мовою обивателя, дитина має по народженню подвійне громадянство Латвії та громадянство Російської Федерації, до досягнення 25-річного віку, має в обов'язковому порядку відмовитися від одного з них.

Є виняток, це правило не відноситься до громадянинові, чиє громадянство Латвії отримано, як нащадок вигнанця або подвійне громадянство з дозволеною країною.

Подвійне громадянство Латвії після натуралізації

Громадянство Латвійської Республіки в порядку натуралізації можуть отримати іноземці, якщо:

  • Постійним місцем проживання яких на момент подачі заяви не менше останніх 5-ти років була Латвія. З 5-річного періоду допускається перерва 1 рік, який не може бути за останній рік до подачі заяви про натуралізацію. Для іноземних громадян або осіб без громадянства 5-річний термін розраховується з моменту отримання постійного виду на проживання;
  • Освоєно латиську мову;
  • Знаючі основні положення Сатверсме (Конституції) Латвійської Республіки (латиш. Latvijas Republikas Satversme);
  • Знаючі текст державного гімну і основи історії і культури Латвії;
  • Ті, хто має легальне джерело засобів до існування;
  • Подали заяву про відмову від свого попереднього громадянства і отримали від країни попереднього підданства дозвіл на вільне програмне забезпечення союзи. У тому випадку, якщо це передбачено законами дугою країни, або документ, що підтверджує втрату попереднього громадянства. Ці вимоги не поширюються на осіб, яким присуджено статус біженця в Латвії;
  • Дали присягу бути вірними Латвійській Республіці;
  • На яких не поширюються обмеження натуралізації, згадані в статті 11 закону «Про громадянство».

Подвійне громадянство і обов'язкова служба в армії Латвії

Наявність у іноземця громадянства Латвії не має на увазі обов'язкову служба в армії. Відмовитися від обов'язкового призову Латвія вирішила в 2006 році. На відміну від Литви і Естонії, в країні поширені добровільні руху яунсаргов (латиш. Jaunsardzes) і земессаргов (латиш. Zemessardze). З цієї причини в обов'язковий призов в латвійську армію немає необхідності.

Примусове позбавлення Латвійського громадянства

За інформацією Управління у справах громадянства і міграції щорічно до 200 осіб позбавляють Латвійського громадянства. У 2017 році 207 осіб були позбавлені громадянства Латвії. Роком пізніше, в 2016, латвійського громадянства втратили 107 персон. В основному подвійне громадянство втрачають, громадяни Росії та Ізраїлю.

У більшості випадків рішення про позбавлення латвійського підданства приймається на підставі пункту 1 першої частини статті 24 «Закону про громадянство». Цей пункт відноситься до людей, які мають подвійне громадянство з невирішеною країною і до 25 років не подали заяву про відмову від латвійського або іншого громадянства.

Pilsonības likums
Ceturtā nodaļa

Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas kārtība
23.pants. Atteikšanās no Latvijas pilsonības

(3) Latvijas pilsonis, kuram līdz pilngadības sasniegšanai ir izveidojusies dubultā pilsonība un kurš vēlas saglabāt citas valsts pilsonību, pēc pilngadības sasniegšanas līdz 25 gadu vecumam iesniedz iesniegumu par atteikšanos no Latvijas pilsonības. Šis pienākums neattiecas uz Latvijas pilsoni, kuram saskaņā ar šā likuma 8.1 pantu var izveidoties dubultā pilsonība vai saskaņā ar šā likuma 9.panta pirmo daļu Latvijas pilsonība saglabājas.

24.pants. Latvijas pilsonības atņemšana
(1) Latvijas pilsonību personai atņem, ja tā:
1) ieguvusi citas valsts pilsonību, neiesniedzot šā likuma 23.panta otrajā un trešajā daļā minēto iesniegumu par atteikšanos no Latvijas pilsonības, un nav zaudējusi Latvijas pilsonību, ja Latvijas pilsonības atņemšanas gadījumā persona nekļūst par bezvalstnieku;

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация