Погляд на хвороби, біди і негаразди в світлі Ісламу

Погляд віруючої людини на події свого життя в корені відрізняється від загальноприйнятих переконань. Якщо віруючий подивиться на своє життя, зумовлену йому Аллахом, на рішення Аллаха, будучи переконаним в Його досконалої Мудрості, в тому, що рішення Аллаха позбавлені недоліків, він прийде до умиротворення і достатку приреченням Аллаха.

Та й як же може бути інакше, коли мусульманин переконаний в істинності слів Пророка (мир йому і благословення Аллаха), який сказав: «Як дивно положення віруючого! Воістину, все в його житті є для нього благом, і нікому не дано цього, крім віруючого. Якщо що-небудь радує його, він дякує Аллаха, і це стає для нього благом. Якщо ж його осягає горе, він проявляє терпіння, і це теж стає для нього благом ». Муслім 2999.

Усупереч поширеній серед людей думку, випробування і біди, осягають віруючого, потрібно сприймати як благо.

Від Анаса ібн Маліка (нехай буде задоволений ним Аллах) передається, що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Коли Аллах бажає блага для Свого раба, Він посилає йому покарання вже за життя. Якщо ж Він бажає для Свого раба погане, то відкладає покарання до Судного Дня »(ат-Тірмізі 2396, Ібн Маджа 4031. Достовірність хадиса підтвердили імам ат-Тахауі і інші, див." Ас-Сільсіля ас-Сахих ", 1220.

У Сахих імама аль-Бухарі приводиться хадис, в якому сказано: «Того, кому Аллах бажає блага, осягає що-небудь з хвороб» (5645).

Шейх Сулейман ібн 'Абдуллах, роз'яснюючи ці хадіси, каже: «Розуміння цього божественного закону призводить до того, що відбиває у віруючого бажання бути завжди здоровим, так як є побоювання, що відплата за свої благодіяння він отримав вже в цьому світі».

Праведні вчені говорили: "Біди і нещастя також потрібно сприймати як благо, так як вони очищають від гріхів і приводять людину до терпіння, за прояв якого він отримує винагороду. Коли людина стикається з подібним, він стає активніше в поклонінні, частіше звертається до Аллаха, відчуває свою слабкість і потребу в Господі. Припустимо, що людина була з числа грішників, то йому необхідно, щоб Аллах полегшив його покарання в іншому світі за допомогою бід і поневірянь в світі цьому.

Біди і нещастя стають милістю і благом для всіх людей, крім тих, які через спіткало їх горя відвертаються від Аллаха і чинять гріх ще більший, ніж раніше. В цьому випадку спіткало їх стає благом, а злом для них, адже постраждала їхня релігія. Для таких людей благополуччя краще, ніж випробування. Але ця перевага стосується тільки плодів спіткали їх нещасть і бід, але не самої біди! А для людини, який при спіткало нещастя проявляє терпіння і віру, благо подвоюється (за випробування одна нагорода, а за терпіння - інша).

І тому терпіння є обов'язковим для кожного, кого спіткало що-небудь з випробувань. І хто буде стійко терпіти, виконуючи тим самим свій обов'язок, той отримає повноцінну нагороду Господа "(" Маджму'уль-фатауа "17/26).

Шейх Мухаммад Са'ід Раслян в примітці до цих слів сказав: "З цих слів ми можемо зробити висновок, що багато хто з нас не розуміють релігію правильним чином! В іншому випадку ми відчували б почуття вдячності по відношенню до Аллаха за все, що Він побажав для нас і визначив нам. Більш того, людина ставився б до своїх бід як до справжнього блага Аллаха, дарованому йому, і розумів би, що Аллах за допомогою бід і нещасть призводить нас до таких видів поклоніння, як часті молитви, благання, постійне поминання Аллаха і смиренність перед Ним. Якщо ми правильно зрозуміємо вищенаведений хадис, стане ясно, що людина, яка на своєму життєвому шляху знаходиться в здоров'ї і безпеки, а також отримує зовні видимі блага (майно, діти, просторе житло тощо) і задовольняється наявним, думаючи, що йому більше нікуди вдосконалюватися, знаходиться в невіданні щодо суті релігії Аллаха. І якщо ти бачиш таку людину задоволеним і перестали вдосконалюватися в вірі, то знай, що він не той, кому надана милість! І було так, що наші праведні попередники починали турбуватися, якщо їх не спіткало нічого з хвороб і бід. І це тому, що вони знали, що Аллах виправляє їх недоліки та очищає їх від гріхів за допомогою негараздів, які їх осягають. Як бачимо, про це сказано в хадисі посланника Аллаха (мир йому і благословення Аллаха): «Якщо Аллах бажає Своєму рабові поганого, то відкладає покарання до Судного Дня». Як відомо, покарання цього світу мізерно в порівнянні з покаранням у світі іншому (в Судний День). Як би не було велике те, що спіткає в цьому світі, воно незначно в порівнянні з покаранням у світі іншому. І я прошу у Аллаха безпеки і благополуччя ". Сл. "Кіра уа та'лік 'аля тайсіріль-'Азізізь-Хамід фі шарх Китаби-ттаухід.

Ми бачимо з цих хадисів і слів вчених, що любов Аллаха не визначається в цьому світі ні наявністю здоров'я, ні численністю потомства, ні багатством і ні якимись іншими мирськими благами. Насправді любов Аллаха до людини проявляється в тому, кого Він привів до релігії і дарував йому стійкість в ній!

Від Ібн Мас'уда повідомляється, що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Воістину, Всевишній Аллах розподілив між вами ваш характер так само, як Він розподілив між вами і ваша доля. І, справді, Всевишній Аллах дарує світ цей тому, кого Він любить і того, кого не любить. Однак Він же не дав би релігію нікому, крім того, кого любить! І хто скупиться на майно, щоб витрачати його, боїться ворогів, щоб боротися з ними, не здатний вистоювати нічні молитви, нехай частіше говорить: "Субхана-Ллах", "Альхамду ли-Ллях", "Ля іляха илля-Ллах" і " Аллаху акбар "» (призводять аль-Ісма'ілі в "аль-Му'джам" 1/114, Абу Ну'айм в "аль-Хілья" 4/166 та інші. Хадіс достовірний, см. "ас-Сільсіля ас- Сахих "2714).

Величина нагороди відповідає величині випробувань

Від Анаса (нехай буде задоволений ним Аллах) повідомляється, що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Воістину, величина нагороди відповідає величині випробувань і бід, і справді, якщо Аллах любить будь-якої народ, то посилає на них випробування (біди). І той, хто проявляє достаток (перед випробуванням), тому теж достаток Аллаха. Той же, хто гнівається, тому - гнів Аллаха ». ат-Тірмізі 2396, Ібн Маджа 4031. Хадис достовірний. Див. "Ас-Сільсіля ас-Сахих" 146.

Абдуллах ібн Мас'уд (нехай буде задоволений ним Аллах) розповідав: "Одного разу я зайшов до пророка (мир йому і благословення Аллаха), який страждав від сильної гарячки, і сказав йому:" Яка у тебе сильна гарячка! "І я запитав:" чи не тому це, що тобі призначена подвійна нагорода? "Він сказав:« Так! Але і будь-якого мусульманина, який буде страждати, Аллах обов'язково звільнить від тягаря його гріхів, подібно до того як дерево звільняється від своїх листя »" (аль-Бухарі 5647).

Сказав Сулейман ібн 'Абдуллах: "З тієї причини, що пророки будуть тими, хто більше за інших буде винагороджений Всевишнім, то вони більше за інших піддавалися випробуванням і бід. Про це сказано в хадисі, в якому пророка (мир йому і благословення Аллаха) запитали: «Хто з людей більше всіх піддавався випробуванням?» Він відповів: «Це пророки. Потім ті, хто був ближче до них своєю вірою, потім - наступні. І людина випробовується відповідно до ступеня своєї віри. Якщо він був стійким в релігії, то збільшувалися і його випробування. Якщо ж в його релігії була слабкість, то він і випробовувався відповідно. І не перестають осягати мусульманина позбавлення і біди до тих пір, поки не залишать його крокувати по землі виявиться позбавленим усіх гріхів »(ат-Тірмізі 2/64, Ібн Маджа 4023, Ібн Хіббан 2901. Хадис достовірний. Див." Ас-Сільсіля ас -сахіха "143).

Людина може досягти високих нагород після випробувань

На це вказує хадис пророка (мир йому і благословення Аллаха): «Іноді людина може досягти високого становища перед Аллахом, незважаючи на те, що у нього немає безлічі благих діянь. Просто Аллах відчуває його тим, що йому неприємно, і в результаті цього він досягає високого становища ». Абу Я'ля 4/1447, Ібн Хіббан 693. Хадис достовірний. Див. "Ас-Сільсіля ас-Сахих" 2599.

Після цих слів шейх Мухаммад Са'ід Раслян сказав: "І дійсно, буває так, що людина іноді просить у Аллаха найвищу ступінь в Раю (а це аль-Фірдаус), і в той же час не робить добрих справ, щоб отримати цей ступінь. Однак Аллах відповідає на його благання і дає йому це високе положення. Але так як раб не прагне здійснювати відповідні благі справи, то Аллах посилає на нього випробування і біди, даруючи разом з ними і необхідне терпіння ". Сл. "Кіра уа та'лік 'аля тайсіріль-'Азізізь-Хамід фі шарх Китаби-ттаухід.

Ще в одному достовірному хадисі пояснюється, що саме може спіткати людину в якості випробувань. Біди можуть торкнутися його здоров'я, або життя його родичів, або його майна: «Коли Аллах зумовлює Своєму рабові високе положення, якого він не може досягти своїми справами, Аллах відчуває його чим-небудь в його здоров'я, в дітях або в майні. Після цього Він дарує йому терпіння до тих пір, поки той не досягне того високого становища, яке йому визначив Аллах, с.в.т. ». Ахмад 5/272, Абу Дауд 3090. Достовірність хадиса підтвердили імам ас-сунуть, імам аль-Мунауі і інші. Див. "Ас-Сільсіля ас-Сахих" 1599 2599.

Хто виявив достаток, то і для нього достаток Аллаха

Шейх Сулейман продовжив: "Слова пророка (мир йому і благословення Аллаха):« Хто виявив достаток, то і йому буде достаток Аллаха », означають: тому, хто проявив достаток тим, що вирішив Аллах і визначив йому з випробувань, заплата за це буде достаток Аллаха! Це вказує на значущість достатку, тобто, віруюча людина не повинен протистояти рішенням Аллаха, і не злитися на Всевишнього. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) велів одній людині: «Чи не осуджує і не докоряй Аллаха в тому, що Він призначив тобі». Ахмад 5/318, аль-Байхак'і в "аш-Шу'аб" 9714.

Далі слова пророка (мир йому і благословення Аллаха): «... Той же, хто гнівається, тому - гнів Аллаха ...»

Гнів - це неприязнь до чогось і відсутність достатку. Тобто той, хто відчуває неприязнь до визначенню Аллаха, отримає неприязнь і гнів Аллаха, що само по собі вже досить, як покарання. Невдоволення приреченням є найбільшим з гріхів!

Передається від Анаса ібн Маліка (нехай буде задоволений ним Аллах), що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Той, хто не проявляє достатку по відношенню до рішень Аллаха і в той же час вірить в приречення Аллаха, нехай шукає собі іншого панове крім Аллаха ».

Достовірність цього хадиса підтвердив аль-Мунауі в книзі «ат-Тайсир» 2/443. Однак хафиз аль-Хайс сказав, що в ланцюжку передавачів цього перекази є Хазм ібн Абі Хазм, якого назвав гідним довіри тільки Ібн Ма'ін, а всі інші хадисознавець назвали його слабким. Інші ж передавачі цього повідомлення є гідними довіри, як це наводиться в «Маджму 'аз-зауаід» 7/207. І якщо цей переказ є достовірним, то воно вказує на обов'язковість прояви достатку.

Сказав Шейхуль-Іслям: "Ступінь достатку приреченням - досить високе положення. Але ще вище ступінь тих, хто дякує Аллаха за спіткали біди і нещастя. Тільки та людина здатний дякувати Аллаха після спіткала лиха, хто бачить в цьому блага Аллаха, даровані йому за допомогою цієї біди ". Див. Маджму'уль-фатауа 11/260.

Не потрібно бажати випробувань

Незважаючи на сказане, людина не повинна бажати або ж просити Аллаха, випробування і в хворобах для того, щоб отримати ту велику нагороду, яку Аллах дає за терпіння. У достовірному хадисі повідомляється, що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Тому, хто їсть і дякує за це Аллаха, дістається нагорода того, хто постить і проявляє терпіння». Ахмад, Ібн Маджа. Хадіс достовірний. Див. «Сахих аль-джамі '» 3943.

І ми розуміємо, як багато чого позбавляється людина через те, що не вивчає своєї релігії, не займається вдосконаленням своєї душі і не приділять належної уваги діянь серця. Він позбавляється великих нагород. Від нього вислизає суть самого поклоніння, його основа, внаслідок чого він приділяє всю свою увагу лише зовнішніми проявами релігії.

Також дуже важливо в даному питанні не впасти в протилежну крайність і не почати просити Аллаха про покарання в цьому світі, в надії на порятунок від покарання в іншому світі. І це тому, що, незважаючи на рішучість, людина може не винести посланих випробувань, коли вони впадуть на нього, і може зовсім впасти у зневіру.

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) застерігав свою умму від подібної поведінки. Одного разу він прийшов провідати людини, який дуже важко жив, зовсім схуд і став схожий на курча. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) запитав його: «Хіба ти не звертаєшся з благаннями до Аллаха, хіба ти не просиш у свого Господа?» Той відповів: "Так, я говорю:" О Аллах, якщо Ти накажеш мене в Останньому житті , то краще здійсни на мене нещастя в світі цьому ". Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Свят Аллах! Воістину, ти не витримаєш цього! Чому б тобі не говорити: "О Аллах, даруй нам благо в світі цьому і в іншому світі, і захисти нас від мук Вогню" ?! »Після чого той звернувся до Аллаха з благанням, і Він зцілив його". Муслім 2688.

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) говорив: «О люди, не бажайте зустрічі з ворогами! Просіть Аллаха про благополуччя і позбавленні від випробувань, але якщо вже ви зустрілися з ними, то проявляйте тоді терпіння! »Аль-Бухарі 2965, Муслім один тисячу сімсот сорок дві.

Абу Бакр, найкращий чоловік у цій громаді після пророка (мир йому і благословення Аллаха), говорив: "Для мене краще бути в благополуччі і дякувати за це Аллаха, ніж бути підданим випробувань і терпіти" ( "Фатхуль-Барі" 6/179) .

Але якщо вже спіткає вас чи ваших рідних і близьких що-небудь з хвороб, бід і нещасть, то пам'ятайте слова посланника Аллаха (благословення йому від Аллаха і світ), який сказав: «Коли Аллах зумовлює Своєму рабові високе положення, якого він не може досягти своїми справами, Аллах відчуває його чим-небудь в його тілі, або ж в його дитині, або в його майні. Після чого дарує йому терпіння до тих пір, поки він не досягне того високого становища, яке йому визначив Аллах, с.в.т. ». Ахмад 5/272, Абу Дауд 3090. Достовірність хадиса підтвердили імам ас-сунуть, імам аль-Мунауі і шейх аль-Альбані. Див. "Ас-Сільсіля ас-Сахих" 1599 2599.

А також слова Аллаха Всевишнього: «І може бути так, що ви відчуваєте неприязнь до чого-небудь, тоді як це є благом для вас» (аль-Бак'ара 2: 216).

Деякі благання, що захищають і рятують від лих, нещасть, хвороб і печалі

► За словами Са'ді (нехай буде задоволений ним Аллах) повідомляється, що пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Не повідомити мені вам про благання, яка позбавить людину від горя або лиха, яке може трапитися з ним в світі цьому? Це благання Зу-Ннуна (пророка Юнуса): "Ні божества, крім Тебе. Преславі Ти! Воістину, я був з числа несправедливих "». аль-Хакім, Ібн Абу ад-Дунья, хадис достовірний. Див. «Сахих аль-джамі '» 2605.

/ Ля іляха илля Анта, субханака, інні Кунту міна-ззалімін /.

► Від Асми бинт 'Умайс (нехай буде задоволений нею Аллах) передається, що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо той, кого спіткала смуток, біда, хвороба або утруднення, скаже:" Аллах - мій Господь, немає у Нього товариша ", благання позбавить його від усього, що з ним трапилося». ат-Табарані. Хадіс хороший. Див. «Сахих аль-джамі '» 6040.

/ Аллаху Раббі, ля кульки ляхові /.

► Повідомляється, що Ібн 'Умар (нехай буде задоволений ним Аллах) звертався до Аллаха з такою благанням: "О Аллах! Якщо Ти записав мене з числа нещасних, то зітри це і запиши мене з числа щасливих! " 'Абдуллах ібн Ахмад в" аз-Зухд "429. Усі передавачі заслуговують довіри.

/ Аллахумма ін кунта катабтані шак'ійян фамхуні уактубні са'ідан /.

► Від Ібн Мас'уда (нехай буде задоволений ним Аллах) повідомляється, що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Нехай той, кого спіткає занепокоєння або смуток, скаже:" О Аллах, воістину, я - Твій раб, і син твого раба, і син Твоєї рабині. Я підвладний Тобі, рішення Твої обов'язкові для мене, а вирок, винесений Тобою мені, справедливий. Я заклинаю Тебе кожним з Твоїх імен, яким Ти Сам Себе назвав, або послав його в Книзі Своєю, або відкрив його кому-небудь зі створених Тобою, або залишив його прихованим від усіх, крім Тебе, зробити Коран навесні мого серця, світлом моїх грудей і причиною зникнення моєї смутку і припинення мого занепокоєння! "Якщо він скаже це, то Аллах Великий і Всемогутній обов'язково позбавить його від скорботи і замінить його печаль радістю». Люди сказали: "О посланник Аллаха! Нам слід вивчити ці слова? "Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав:« Звичайно. Тому, хто їх почув, слід їх вивчити ». Ахмад 1/391, Ібн Хіббан 3/972, ат-Табарані 10352. Достовірність хадиса підтвердили імам аль-Хакім, імам аль-Баг'ауі, хафиз Абуль-Фадль аль-Баг'даді, шейхуль-Іслам Ібн Таймія, шейх Ібн аль-К'айім, хафиз Ибн Хаджар и шейх аль-Альбани.

/ Аллахумма інні 'абдук, ібну' абдік, ібну Аматика, насияті біядік, мадин фія хукмук, 'адлюн фія к'ада-ук, ас Алюков бікуллі-Смін ху уаляк, саммайта Біхі нафсак, ау анзальтаху фі кітабік, ау' аллямтаху ахадан хв х'альк'ік , аууіста 'сарта Біхі фі' ільміль-г'ойбі 'індак, ан тадж'аля К'урана Рабі'а к'альбі, уа Нура Садрі, уа Джалілі-а хузні, уа захаба Хаммам /.

► Від 'Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде задоволений ним Аллах) повідомляється, що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Хто побачить страждає якоюсь хворобою і скаже:" Хвала Аллаху, що визволив мене від того, ніж випробував тебе, і віддав мені перевагу перед багатьма з тих, кого Він створив ", - того ця хвороба не спіткає». ат-Тірмізі 3431, Ібн Маджа 3892. Шейх аль-Альбані назвав хадис хорошим.

/ Альхамду ли-Лляхі ллязі 'Афан міммабталяка Біхі, уа фаддаляні' аля касірін мімман х'аляк'а тафдилян /.

► Повідомляється, що одного разу 'Усман ібн Абуль-'Ас (нехай буде задоволений ним Аллах) поскаржився посланнику Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) на біль в тілі і він сказав йому: «Поклади руку на те місце, яке болить, і тричі скажи: "З ім'ям Аллаха!" - після чого скажи сім разів: "Прибігаю до величі Аллаха і Його могутності від зла того, що я відчуваю і чого боюся!" »Муслім 2202.

Три рази: / Бісмі-Ллях /.

І сім разів: / А'узу бі-'іззаті-Лляхі уа к'удратіхі хв Шаррі ма аджіду уа ухазір /.

► Повідомляється від 'Усмана ібн' Аффана (нехай буде задоволений ним Аллах), що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Ніщо не зашкодить тому рабу Аллаха, який щоранку і щовечора буде по три рази говорити:" З ім'ям Аллаха, з ім'ям Якого ніщо не заподіє шкоди ні на землі, ні на небі, адже Він - Чує, Знаючий! "» ат-Тірмізі 3388, аль-Бухарі в "аль-Адабуль-Муфрад" 660. сахих аль-Джамі ' 6426

/ Бісмі-Лляхі ллязі ля ядурру ма'асміхі шей ун філь-Арди уа ля фі-ссмаі, уа хуа Ссамі'уль-'Алім /.

Абана ібн 'Усман (син' Усмана ібн Аффана), який передав цей хадис, сказав: "Я чув, як 'Усман (ібн Аффан) сказав:" Я чув, як посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Ніщо не зашкодить тому, хто скаже ... »"

Абана ібн 'Усман страждав паралічем, і одна людина, який слухав, як він розповідає цей хадис, почав (недовірливо) дивитися на нього. Тоді Абана запитав його: "Що ти так дивишся на мене? Клянуся Аллахом, що я не звів брехні на 'Усмана! І клянусь Аллахом, 'Усман не зводите брехні на пророка (мир йому і благословення Аллаха). Однак в той день я був злий і не вимовив цих слів, і мене спіткало те, що спіткало ". Див. Сахих Сунан Аби Дауд 5088.

Quot;І я запитав:" чи не тому це, що тобі призначена подвійна нагорода?
Про це сказано в хадисі, в якому пророка (мир йому і благословення Аллаха) запитали: «Хто з людей більше всіх піддавався випробуванням?
Чому б тобі не говорити: "О Аллах, даруй нам благо в світі цьому і в іншому світі, і захисти нас від мук Вогню" ?
Нам слід вивчити ці слова?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация