Погравши в Fallout New Vegas - ласкаво просимо в пустелю Мохаве 23-його століття

  1. сюжет
  2. геймплей
  3. графіка
  4. інтерфейс

І гра «Fallout New Vegas» стала остаточним підтвердженням, що після багатьох років тиші відродження легендарної серії відбулося. Третя частина серії Fallout була свого роду пробним каменем, оскільки стара школа - фанати перших двох частин звикли до двомірної грі. Тому у «New Vegas» були всі шанси стати найбільш очікуваною грою не тільки року, а й триріччя. Так, в цілому, і сталося. Гра вийшла 19 жовтня 2010 року.

Конкуренцію четвертої частини серії, тоді склали хіба що тільки «Відьмак 2: Вбивці королів» (дійсно шикарна гра) і «Готика 4» (яка, до речі, всупереч величезним очікуванням виявилася неймовірним провалом). «New Vegas» перевершив всі очікування критиків і геймерів. Для самих непосвячених слід уточнити, що серія ігор Fallout розповідає про постапокаліпсіческом світі, що пережив ядерну війну в 21-му столітті. Всі події відбуваються в 23-му столітті.

сюжет

Дія розгортається на безкраїх просторах пустелі Мохаве. Острівцем збережених благ цивілізації є місто Нью-Вегас - колишній Лас-Вегас. Тут правлять кілька так званих «сімей», колишніх племен, яких взяв під свій патронаж таємничий містер Хаус, який є головним ватажком міста. Що цікаво, його особисто ніхто не бачив. У Мохаве в цей самий час йде війна між двома головними військовими силами - Нової Каліфорнійської Республікою (НКР), що виросла на довоєнних ідеалах демократії, і легіоном Цезаря, створеним таким собі диктатором Цезарем з 86 підкорених племен. Такий зовнішній сюжетний фон.

Стрижнем гри є історія головного героя - Кур'єра, який повинен був доставити якусь платинову фішку, але по дорозі був схоплений якимись людьми і застрелений в голову. Завдяки щасливому випадку кур'єра врятував доктор з найближчого поселення. Тепер ГГ належить з'ясувати, хто і чому в нього стріляв, щоб забрати цю загадкову фішку. З цього моменту і починається гра. У грі величезна кількість побічних квестів, тому приступати до основного можна хоч з першого, хоч з двадцять восьмого рівня.

А всього в грі 30 рівнів. Тим більше що при деяких варіантах проходження ціла низка основних квестів анулюється, і гравець відразу підходить до мети. У міру проходження виникне другий основний квест - вибір сторони. Можна воювати за НКР, за Легіон Цезаря, за містера Хауса або залишитися вірним тільки самому собі.

геймплей

Гра являє собою класичну RPG, і в цьому плані повністю схожа з «Fallout 3». Герой прокачується по багатоступінчастої, розгалуженою системою. Старт гри починається зі створення особистості героя - вибір імені і зовнішності. Зовнішність можна вибрати автоматично, або «зліпити» свого персонажа самостійно. Термін «ліпити» не є перебільшенням. Міняти можна все: лоб, ніс, губи, очі, підборіддя, волосся, рослинність на обличчі. Про таку річ, як вибір статі, можна навіть не згадувати. Потім іде вибір базових характеристик: сила, витривалість, сприйняття, інтелект, харизма, спритність і удача.

Вони впливають абсолютно на всі подальші параметри, можливості та здібності персонажа. На їх прокачування дається 32 очка, а кожна характеристика прокачується максимум до 10. Вибір за вами. Потім йде прокачування навичок. Можна вибрати три улюблених навички, що підніме їх на 15%, а максимум навички - 100%. Всього навичок приблизно два десятка. Нарешті, здібності. Це особливі вміння героя, які він набуває в процесі проходження. При досягненні кожного рівня буде нараховуватися певну кількість очок для прокачування навичок, а через рівень буде з'являтися можливість вибрати певну здатність. Кількість нарахованих очок і види здібностей залежать від базових характеристик. До загальної карму героя додалася репутація в різних спільнотах. Саме вона має першорядне значення в грі.

Якщо десь кур'єр є кумиром, то все його будуть шанувати, а якщо десь ненависним, то по ньому без попередження відкриють вогонь на поразку. Бойова система представлена ​​вільним боєм під повним керуванням гравця, або режимом VATS, при вході в який можна вибрати частину тіла ворога, куди герой буде стріляти або бити. Стрільба та бійки в VATS зроблені в кінематографічному, роликовому, реалістичному стилі, наприклад, уповільнений політ кулі. У грі висока свобода дій в плані взаємодії героя з ігровим світом: можна створювати спорядження на верстатах, готувати їжу і ліки на багатті, наркотики в польових лабораторіях.

Вибір зброї в грі значно збільшився в порівнянні з третьою частиною, і з'явилася можливість модифікації. Також в грі з'явилися нові звірі і мутанти (Касадор, гекони, нічні мисливці, толсторог, гігантські богомоли), а ось улюблені всіма супермутанти-бегемоти і ведмеді яо-даі були вирізані з гри. У порівнянні з третьою частиною збільшено число можливих супутників, і їх долі вплинуть на фінал гри.

графіка

Для RPG такого рівня графіка цілком гідна. Вона, звичайно, залежить від продуктивності ПК гравця, але в цілому залишає хороше враження. При цьому збережені дизайн і стиль третьої частини. Добре опрацьовані деталі зброї, більше уваги приділено міміки персонажів.

інтерфейс

Зручний тим, що можна регулювати картинку, починаючи від третьої особи і закінчуючи першим, коли видно тільки руки і зброю, як в FPS.

Вердикт: після «Fallout New Vegas», якщо ви граєте вперше в Fallout взагалі, ваш погляд на жанр RPG кардинально зміниться.

Вердикт: після «Fallout New Vegas», якщо ви граєте вперше в Fallout взагалі, ваш погляд на жанр RPG кардинально зміниться

Галерея зображень:

Галерея зображень:

Відео:

оцінка:

оцінка:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация