Погроми в Болгарії нагадали "арабська сценарій"

  1. У Болгарії - масові міжетнічні погроми через поведінку циган. Влада змушена скликати національну раду...

У Болгарії - масові міжетнічні погроми через поведінку циган. Влада змушена скликати національну раду безпеки.

У Болгарії ДТП з летальним результатом вилилося в масові міжетнічні погроми. Жителі Софії, Пловдива, Варни, Бургаса виступають проти циган, які складають одну їх істотних етнічних груп країни - близько 5% жителів.

Конфлікт сторін почався після того, як в кінці минулого тижня, недалеко від міста Пловдив мікроавтобус, що належить циганського барона Кирилу Рашкову, відомому на прізвисько Цар Кіро на смерть задавив 19-річного жителя села Катуніца Ангела Петрова.

За кілька днів до загибелі Ангел Петров звернувся в поліцію міста Асеновград і заявив, що йому погрожують. При цьому незадовго до смерті Петрова один з близьких Кирила Рашкова розмістив в Facebook інформацію про те, що "ворог повинен померти" і навіть вказав - яким чином.

Хто саме перебував за кермом автомобіля залишається невідомим, однак на наступний день після загибелі Ангела Петрова близько тисячі жителів Катуніци зібралися перед будинком Царя Кіро і зажадали його покинути населений пункт разом з сім'єю. Пізніше до натовпу незадоволених приєдналися "футбольні фанати" і "представники праворадикальних угруповань" прибули з Пловдива. Натовп почав підпалювати автомобілі, в будинок Царя Кіро полетіли пляшки із запальною сумішшю. В ході розгорнулися зіткнень одна людина загинула. П'ятеро, в тому числі троє поліцейських, отримали поранення.

У ніч на вівторок виступи проти циган прокотилися вже по багатьом містам Болгарії. На вулиці Софії вийшли понад 1,5 тис. Осіб, в Пловдиві - близько 3 тис. Чоловік, у Варні - близько тисячі. В результаті місцеві органи правопорядку затримали кілька десятків осіб. Близько 30 з них звинувачуються в хуліганстві.

Після того, як заворушення набули масового характеру, президент Болгарії Георгій Пирванов і прем'єр-міністр Бойко Борисов відвідали Катуніцу, де постаралися заспокоїти місцевих жителів. Первинно було заявлено, що "те, що трапилося носить особистісний характер, а не етнічний". Також було заявлено, що в відношенні сім'ї циганського барона була розпочата масштабна перевірка, в тому числі податкова. Як заявив Президент Болгарії Георгій Пирванов - "Ця людина (Цар Кіро) не платив податки десять років".

Однак в середу президент Болгарії оголосив про скликання 1 жовтня національної ради безпеки. "Зараз зарано говорити про те - що це насправді", - вважає відомий петербурзький політолог Борис Подопригора. Експерти не виключають різних версій - від побутової кримінальної історії роздутою ЗМІ до "повторення арабського сценарію в Східній Європі".

Опозиційна соціалістична партія Болгарії вже звинуватила МВС країни в нездатності запобігти ескалації насильства в країні.


На парламентських виборах в Болгарії, що відбулися 5 липня 2009 року, перемогу отримала правоцентристська опозиційна партія "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" на чолі з тодішнім мером Софії Бойко Борисовим. Його партія завдала поразки соціалістам, отримавши 117 місць з 240 в парламенті країни. Бойко Борисов очолив уряд.

Однією з причин поразки соціалістів стала економічна криза, що вибухнула в Болгарії на початку 1990-х років. Після розпуску Ради Економічної Взаємодопомоги (РЕВ) зв'язку Болгарії з колишніми союзниками по соцтабору були порушені. Також негативно на стані болгарської економіки вплинули санкції проти Сербії і Іраку, з якими країна прямо або опосередковано поддержівалаекономіческіе контакти.

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация