Походження долара США. Історія виникнення знака $.

  1. Історія походження долара.
  2. Патріотична теорія.
  3. Існування народної теорії.
  4. Доларові монети.
  5. Ще є версія про рабів, але про неї рідко де йдеться. У ньому записано, що знак долара був «рабським»,...
  6. Паперова купюра.
  7. Чому долар зелений?
  8. Після цього зелений колір на банкнотах психологічно піднімав свою довіру і викликав відчуття надійності...
  9. Монетарна політика США після 2008 року.
  10. Рекомендовані статті:

Мало хто в Росії знають походження американської валюти

Мало хто в Росії знають походження американської валюти. Та й не тільки в Росії. Незважаючи на це, велика частина людей тримали в руках зелену купюру. Банкнота США вже протягом багатьох років є головною банкнотою у всьому світі. Вона викликає великий інтерес серед людей різних країн і народностей. За допомогою долара розраховуються в усіх галузях економіки: починаючи від світових ринків і закінчуючи комісією конвертації. Завдяки цьому він зарекомендував себе як надійний конкурент такій валюті як євро . Не дарма кажуть, що жодна інша валюта не здатна надати такий сильний вплив і не зможе бути настільки стабільною. Про походження «бакса» ходить безліч легенд. Ми розповімо вам про найвідоміших.

Американська валюта, безсумнівно, дуже поширена. Можна сказати вона практично незамінна. Навряд чи хтось може серйозно уявити її стрімке падіння і зниження зацікавленості в ній на світових ранках. Коли валюту затвердили в якості світової валюти, потяг до неї тільки підвищилося. Воно і до цього дня продовжує рости. Багато фахівців в цій сфері досі не можуть чітко відповісти на питання: коли і де з'явилася ця знакова валюта? І чому вона володіє ексклюзивною зеленим забарвленням?

Історія походження долара.

Найпоширеніша теорія виникнення банкноти йде в середні століття, коли існувала Богемія. Тоді ця територія належала до німців, але сьогодні вона належить чехам. У той час з'явилася срібна монета, яка назвалася талер, і ставилася до Йоахимсталер. Свою назву «бакс» отримав саме з чеської мови. Слово долар походить від слова талер.

Потім грошовий знак став поступово з'являтися на території європейських країн, спершу в Німеччині і Франції, а потім забрів і на інші континенти.

Потім грошовий знак став поступово з'являтися на території європейських країн, спершу в Німеччині і Франції, а потім забрів і на інші континенти

Практично кожен народ назвав її співзвучно власним мовним звучанням. Таким чином грошова одиниця була адаптована під мови всіх націй. В Іспанії її назвали «талер», а, наприклад, голландці «дальдер». Англія довго назвала купюру «Даллер», але потім на зміну цій назві прийшов стандартний і звичний нам по дизайну «долар».

Незважаючи на всі заслуги цієї грошової одиниці, вона так ніколи і не була залишена в якості національної валюти. На основі цієї одиниці з'явилися інші гроші. Так, наприклад, в Іспанії з'явилися срібні реали, а в Англії крони. За якими тільки країнам не кочувала ця грошик. Народним надбанням вона стала лише в Америці і тісно пов'язана з нею донині. В кінці вісімнадцятого століття була невід'ємною частиною держави.

Ця епоха стала для Сполучених Штатів відродженням монет. Монети стали основним засобом платежів. Номінал одного долара важив двадцять грам чистого срібла. 1 $ = 100 центів. Також в країні довгий час в обороті була іспанська купюра. Вона прибула з колоній, і теж була виготовлена ​​зі срібла. До дев'яностих років вісімнадцятого століття штати почали виготовляти своїм перші металеві гроші. А через кілька років з'явилися вже і паперові купюри. Але цей період не можна назвати періодом появи долара. У той час багато міст випускали свої купюри, на свій власний розсуд і дизайну. Доларом, в тій виставі, в якому ми його знаємо він почав друкувався лише в середині дев'ятнадцятого століття. У той час влада зробила сильний вплив на емісію паперових засобів.

Символ $ також покритий загадками і таємничістю походження. Навколо нього також ходить чимало теорій, які часом відрізняються між собою. Перша говорить про те, що цей знак символізує торгівлю. У вісімнадцятому столітті його застосував новоорлеанец Олівер Поллоком, який займався поставками в США військових формувань. У той час штати почали війну з Англією.

Кажуть, що він заносив підприємцям кругленькі суми і позначав їх буквами P і S. Після того як він позначав купюри знаками, він направляв їх конгресмену, а той став у своєму роді першим, хто застосував цей знак на офіційній банкноті.

Таке позначення прийшло з іспанських песо, які виготовлялися на території Мексики. Там теж застосовувалися подібні букви. Звідси був і запозичений дизайн. Через кілька років S з'єднали з P для економії часу та спрощення написання. Через деякий час стали з'являтися дві смужки, через те що песо розташувалися на двох колонках.

Патріотична теорія.

Коли ми говоримо про патріотичну теорії, то маємо на увазі символ з абревіатуру Сполучених Штатів. Це виглядало як з'єднання букв U і S. Через деякий час нижня підкреслення зникло, і з'явився символ $.

Існування народної теорії.

В Америці кажуть, що значок з'явився в результаті модернізації дизайну, цьому посприяла австрійська монета. На їх талерах був зображення розп'ятий Ісус Христос, а на реверсі змії, які обвивали хрест. Тому багато хто став вважати, що цей символ перейшов саме з Австрії.

Доларові монети.

Англійці висувають свою версію. Вони вважають, що символ стався в результаті схрещування букви S і шилінги. У вісімнадцятому та дев'ятнадцятому столітті шилінги виготовлялися шахраями, з ними активно боролися влади і намагалися припинити беззаконні. Жителі Португалії ж вважають, що знак долара існував в їх народності задовго до появи на американських купюрах. Він виглядав як кома, яку використовували в той час в точних науках.

І остання теорія - римська. Кажуть, що на древніх монетах був присутній знак сестерція. Там були зображені літери H і S. Потім Америка вкрала у них ці позначення і наклала на свої купюри.

Ще є версія про рабів, але про неї рідко де йдеться. У ньому записано, що знак долара був «рабським», через те, що в Англії слово раб перекладається як slave.

Таємнича містична версія теж існує. Адепти говорять, що знак був придуманий масонами і є позначенням Храму римського царя. Буква S говорить про ім'я, з якої починається ім'я великого правителя. Також вона є символом колон Храму. Ця теорія з'явилася в слідстві того, що багато діячів Сполучених Штатів були членами масонських співтовариств. Ця історія містить величезну кількість різночитань і коментарів.

Паперова купюра.

Якщо ми говоримо про неї, то тут не обійтися без розповіді про зміну зовнішнього вигляду доларової асигнації, тому що він регулярно міняв своє обличчя. У двадцять восьмому році двадцятого століття долар отримав свій дизайн, завдяки якому ми знаємо його по сьогоднішній день. Він був розроблений відомим російським художником, який виїхав з Росії в двадцятих роках. Сергій Макроновскім зобразив у своїх малюнках відомих американських політиків, президентів і поєднав їх з паперовим доларом.

Тут він увічнив деякі елементи державної емблеми і розташував орла зі стелами і оливковою гілкою. Також він поєднав з цим зображенням всевидюче око, яке позначало «Великого Архітектора Всесвіту» і є до цих пір знаком масонства. Цей логотип і на сьогоднішній день масово використовується в Америці, і прирівнюється до офіційного. А піраміду практично вже не зустрінеш, вона втратила свою актуальність.

Якщо говорити про офіційні дані, то на доларах Америки незвичайних знаків більше немає. Хтось вважає, що символ масонів був використаний через вказівки вищого керівництва влади. Хтось каже, що до цього зображення доклав руку російських художник, який катував велику пристрасть до містичних істот. Але так як документів і довідок про це немає, тому цю теорію не можна назвати достовірної. Вікіпедія також мовчить про це.

Чому долар зелений?

Тут теж багато думок і розбіжностей в історії. Кажуть, що свою фірмову забарвлення банкнота отримала після війни між Північчю і Півднем. Між ними розвернувся серйозний конфлікт, і щоб відшкодувати витрати, витрачені на війну, потрібні були великі кошти. І в червні сімнадцятого року Конгрес США підписав акт, який зобов'язав казначейство зробити нові банкноти на суму приблизно шістдесят мільйонів $.

До цього дня паперові гроші були виключно чорно-білими. Але коли з'явилася кольорова фотодрук, вона ввела нові зміни в індустрію виготовлення кольорових банкнот. Цю ідею взялася здійснювати American Bank Note Company, вона спеціалізувалася в той час на кольорових зображеннях. Їм випало колосальна робота, тому що грошей потрібно було виготовити чимало. Випуск складався з доларових купюр номіналом 5, 10 і 20. Відповідно фарби потрібно було неміряно. Коли провели аналіз запасів, з'ясувалося, що найбільше фарби саме зеленої. Так було надруковано понад семи мільйонів купюр, які були пофарбовані зеленою фарбою. Щоб додатково підвищити захист і уникнути підробок був придуманий водяний знак, який займав всього три дюйми і був практично непомітний.

Масове виробництво подібних банкнот стартувало в шістдесят дев'ятому році, коли міністерство фінансів підписало угоду про співпрацю з Messers J. М. & Сохнув (штат Філадельфія). Жителі США стали називати купюру «грінбекамі», що в перекладі означало «зелені спинки». Незважаючи на те, що в цей період банкноти були різних кольорів, через пів століття з'явилася та сама ексклюзивна фірмова фарба, яку ми бачимо на сучасних купюрах. З цього моменту «бакси» стали всі однакові. Кажуть, що саме зелений колір був найстійкішим і є самим дешевий в своєму сегменті в порівнянні з іншими квітами.

Після цього зелений колір на банкнотах психологічно піднімав свою довіру і викликав відчуття надійності і радості. Ця була своєрідна традиція, яка руйнувалася майже сторіччя. Але в дві тисячі четвертому році ця традиція була порушена, і світ побачив нові хрусткі купюри.

Роль в економіці США.

У дві тисячі десятому році міжнародна компанія, яка займалася дослідженнями, випустила звіт про статус купюр. У документах розповідали про великі успіхи в світовій економіці грошової валюти США. Сьогодні їх грошова одиниця є однією з головних грошових одиниць світу. Безумовно, дослідження не було однозначним. Штати могли дозволити собі економити на комісії від конвертації. Міжнародний статус допоміг політичним діячам використовувати ідею мультівалюти на світовому ринку, і підвищити виробництво додаткових грошей.

За розповідями деяких економістів США, країна мала пристойний дохід від розрахунків в їх національній валюті. Негативним фактором для Америки стало те, що занадто велика ліквідність призвело до подорожчання. Попит привів до підняття курсу. Дослідники відзначили, що це негативно позначилося на конкурентоспроможності. Тепер США намагається збільшити боргове навантаження, щоб усунути торговий дефіцит.

Монетарна політика США після 2008 року.

Листопад восьмого року виявився для США багатообіцяючим. Тоді Америка заявила про програму "кількісного пом'якшення". Цей проект передбачав викуп облігації, які торкнулися б резервну систему США. За місяць емісія склала більше ста мільярдів доларів. Багато експертів стверджують, що історія такої аномалії як долар є лише вибором людства. Економісти кажуть, що жодна рейтингова валюта не здатна надати такий вплив і не зможе бути настільки стабільною. Якщо враховувати показання відомого Міжнародного Фонду, який спеціалізується на галузі міжнародних валют, то найбільше людей користуються доларами. Наприклад, євро тільки тридцять відсотків. Частина припадають на англійські фунти, яка становить близько п'яти відсотків. Японські єни займають три відсотки, а франки ледве досягають одного відсотка. Відомо, що багато торгових операцій здійснюються американською валютою. Банкноти приймаються до обігу в усіх країнах. Всі політичні та економічні угоди здійснюються цим відой засобів оплати. Також цей вид валюти є одним з найнадійніших для зберігання. Джейсон Гудвін видав популярну книгу «Бакс», яка відома в високих колах. У ній він розповідає, що американська влада ніколи не допустять повалення національної банкноти. Банкнота знаходиться в золотих резервах багатьох інших держав, вона служать для забезпечення торговельної промисловості та оплати торгового дефіциту.

Рекомендовані статті:

  • Історія форекс.

    Доброго часу доби, шановні читачі! "Чи не знати історію - значить завжди бути дитиною" - говорив Цицерон. Проведемо короткий екскурс. Історія ...

Чому долар зелений?
Багато фахівців в цій сфері досі не можуть чітко відповісти на питання: коли і де з'явилася ця знакова валюта?
І чому вона володіє ексклюзивною зеленим забарвленням?
Чому долар зелений?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация