Похоронний процес: адміністрація Барнаула відібрала землю у місцевого підприємця під 150 могил

Карта ділянки Ігоря Губіна

Барнаульський підприємець Ігор Губін судиться з міською адміністрацією через землю, яку у нього забрала муніципальна похоронна служба. Одного разу приїхав на дільницю після довгої відсутності, він виявив на ньому 150 могил - так розрослося Черницька кладовищі. Власник вимагає, щоб адміністрація викупила у нього захоплену землю, а в мерії розводять руками: грошей немає. Подробиці цієї історії призводить «Алтапресс».

У 2004 році пан Губін придбав земельні частки в «Радгоспі Барнаульском». Через рік він виділив ділянку площею понад 62 га в 50 м на північний захід від селища Черницький і поставив землю на кадастровий облік. У 2008 році пройшли публічні слухання з приводу перекладу ділянки із земель сільгосппризначення в землі населених пунктів. У них взяли участь жителі селища і представники мерії. Після всіх необхідних процедур статус ділянки змінився. Чоловік хотів знайти інвесторів і звести на цій землі котеджне селище приблизно на 275 будинків.

Вид на ділянку Ігоря Губіна

У 2014 році інвестор знайшовся. Разом з ним Ігор Губін поїхав на ділянку, щоб оцінити перспективи будівництва. Тоді-то і виявилося, що ділянка менше, ніж повинен бути. «Інвестор мені каже:« По-моєму, частина ділянки зайнята могилами ». Я відповідаю: «Та ні, вони були далеко за його межами». Викликали межевальщіков, і точно - 150 поховань виявилося на моїй дільниці. Площа забудови скоротилася приблизно на 2 тисячі кв. м. Плюс навколо кладовища встановлюється санітарна зона, на якій можна будувати, не менше 500 м від поховань. На моїй землі вона займає близько двох третин ділянки », - розповів бізнесмен.

Після цього підприємець звернувся з листом в «Спеціалізовану похоронну службу», щоб вирішити питання мирно. Результатів це не дало, а на повторний лист прийшов відповідь: звертайтеся до суду. «У приватній розмові керівник підприємства Віталій Іконніков сказав мені, що він зацікавлений в моїй дільниці для розширення кладовища», - сказав Ігор Губін.

Власник землі звернувся до мерії з проханням розібратися в ситуації, але вирішення питання затягнулося. Тоді підприємець написав скаргу в прокуратуру Барнаула. Наглядове відомство Барнаула підтвердила, що «Спеціалізована похоронна служба» дійсно самовільно зайняла частину ділянки пана Губіна під місця поховань. Відомство звинуватило адміністрацію міста в «недостатньому контролі за діяльністю підприємства» і порушенні федерального законодавства. Мерії наказали усунути порушення та притягнути винних до відповідальності.

Що саме мала на увазі прокуратура під усуненням порушень, що не дуже ясно, адже за законом про поховання та похоронну справу випадок Ігоря Губіна не підпадає під підстави для ексгумації тіл і перепоховань, повідомляє видання. Перед прокуратурою адміністрація відзвітувала про те, що на ділянці, що належить бізнесменові, у 2008 році утворилося 132 поховання. З 2008 до 2016 року до існуючих могил додалося 18 підпохованні родичів. Площа землі, зайнятої могилами, при цьому не збільшилася. «Тобто після того, як я звернувся зі скаргою на незаконно зайняту ділянку, служба ще два роки ховала там людей», - обурюється підприємець.

З'ясувалося, що поховання вели до паркану, який встановили до оформлення земельних ділянок. Спочатку похоронна служба заперечувала свою причетність до могил, заявляючи, що поховання, що з'явилися в 2008 році, могли вести «інші комерційні організації». Потім, вже в суді, підприємство стало посилатися на попереднього керівника, який курирував роботу по похованнях на захопленій землі. Але залучити його до відповідальності вже «не представлялося можливим».

Адміністрація міста запропонувала перерозподілити ділянку пана Губіна, віддавши йому частину землі на південь від кордону його володінь. Однак в крайовому управлінні лісами цю ідею відкинули: територія, яку пропонувала віддати мерія, відноситься до лісового фонду і входить до складу Зімаревского лісництва. Тоді підприємцю запропонували забрати землю, яка є прирізанням до кладовища на південному заході. «Запропонували точно таку ж ділянку, впритул прилягає до цвинтаря. На тобі, небоже, що нам не гоже. Навіщо йому міняти шило на мило? Хто буде там селитися - готи, вампіри або сатаністи? »- задався питанням юрисконсульт Ігоря Губіна Олег Корнійчук.

Не знайшовши відповідного варіанту для підприємця, мерія вирішила купити у нього ділянку. Г-н Губін оцінив землю в 30% від її кадастрової вартості - 62 млн рублів. У мерії відповіли, що в бюджеті міста таких грошей немає. «На що вони розраховували, неясно. На те, що їм цю ділянку даром віддадуть? »- каже пан Корнійчук.

Зрозумівши, що листування з мерією, прокуратурою і похоронної службою результатів не дають, підприємець вирішив подати до суду. Він вимагав від адміністрації вилучити у нього землю і заплатити йому її викупну вартість. У листопаді 2017 року Ігор Губін отримав рішення: суд не може задовольнити його вимоги, оскільки ділянка не розділений, на кадастровий облік не поставлено, а по карті містобудівного зонування його земля взагалі відноситься до земель сільгосппризначення. «Це просто якийсь абсурд. У ділянки є кадастровий номер, існує і постанову мерії про зміну виду його дозволеного використання. Те, що вони при цьому в генплан і карту зонування не внесли зміни, не моя проблема. Я все робив за законом. Чим керувалася суддя Ірина Наконечнікова при прийнятті рішення, мені не зрозуміло. Верховний суд РФ вже давно роз'яснив, як приймати рішення з таких питань », - пояснив пан Губін.

Крім того, суд з'ясував, що санітарно-захисна зона кладовища до сих пір не визначена в законному порядку, а значить, він «не має змоги перевірити доводи Губіна» з приводу того, що частина його ділянки зайнята могилами. Підприємцю також вказали на те, що він може вимагати викупити тільки ту частину, яка тепер є кладовищем. «Якщо у мене викуплять частину землі з похованнями, то ще дві третини ділянки залишиться під санітарною зоною. Навіть якщо її теж викуплять, навіщо мені третину? Що я там побудую? »- обурюється бізнесмен.

Апеляційна інстанція залишила рішення районного суду в силі. Тепер Ігор Губін подав касаційну скаргу до президії крайового суду. А адміністрація тим часом намагається довести в суді, що підприємець незаконно отримав цю ділянку і змінив вид дозволеного використання. Ігор Губін впевнений: знайти новий аналогічну ділянку для нього мерія не зможе. Він розраховує на відшкодування збитку. Але навіть якщо касація встане на його сторону, швидко отримати гроші навряд чи вийде: у барнаульской мерії накопичилося боргів за виконавчими листами на 5,5 млрд рублів, і багато судових рішень не виконуються роками. «Створюється враження, що в рішенні моєї проблеми залишається сподіватися тільки на господа Бога», - сказав підприємець.

Фото: Анастасія Корягіна, «Алтапресс»

Навіщо йому міняти шило на мило?
Хто буде там селитися - готи, вампіри або сатаністи?
На те, що їм цю ділянку даром віддадуть?
Навіть якщо її теж викуплять, навіщо мені третину?
Що я там побудую?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация