Поїздка в Вязьму, що подивитися в Вязьмі. Розповідь та відгуки про місто Вязьма

  1. Поїздка в Вязьму, що подивитися в Вязьмі
  2. Легендарна Тридцятка, маршрут
  3. Похід по Криму - 22 маршрут
  4. Маршрути: гори - море

Смоленськ і область

Поїздка в Вязьму, що подивитися в Вязьмі

На сході Смоленської області розташоване старовинне місто Вязьма. Відстань від Смоленська становить 165 км, від Москви - 210 км. Дістатися до Вязьми можна на автомобілі по трасі Москва-Мінськ (ділянка шляху від столиці до Вязьми збігається з так званої Старої Смоленської дорогою). Крім того, Вязьма є вузловою станцією залізниці на лініях Москва-Смоленськ і Торжок-Брест. З Москви регулярно ходять електрички, а поїзда Москва-Смоленськ зазвичай роблять тут зупинку. Якщо Ви роздумуєте над тим, щоб зробити нетривалу (одно- або дводенну) поїздку - Вязьма є відмінним варіантом. Адже це старовинний купецький місто, з цікавими архітектурними пам'ятками. Крім того, можна поєднати огляд Вязьми і, наприклад, Смоленська.

Невелика історична довідка. Перша документальна згадка про Вязьме відноситься до 1239 році. У 1403 році місто було захоплене литовцями. Пізніше іноземні загарбники були вигнані, а Вязьма приєднана до Московського князівства. Взагалі в середні століття місто часто переходило з рук в руки. Наприклад, в Смутні часи його окупували польські війська. У 1632 рік (після звільнення від інтервентів) для захисту від навали поляків була побудована фортеця. Цікавий факт з історії: в середині XVII століття Вязьма на деякий час стала центром самодержавства. Через що вибухнула в Москві епідемії цар Олексій Михайлович був змушений тимчасово зупинитися в Вязьмі і правил від сюди протягом декількох місяців.

Сюди ж прибув і патріарх, т. Е. Фактично, столиця держави тимчасово перебувала в Вязьмі. У 1812 році неподалік від міста сталася масштабна битва. Тут наші війська завдали нищівної поразки відступала з Москви французької армії і розвіяли міф про її непереможність. В середині XIX століття розвивається промисловість, з'являються заводи і фабрики. По всій Росії і за її межами була відома продукція в'яземськ пряникових фабрик. Трагічна сторінка історії міста пов'язана з Великою Вітчизняною війною. З 7 жовтня 1941 року по 12 березня 1943 місто було окуповане. Багато споруд були зруйновані. У Вязьмі діяли два німецьких табору: для військовополонених і для мирного населення.

Ну а тепер перейдемо безпосередньо до пам'яток Вязьми. Почати огляд міста можна з історичного центру - Соборної пагорба. Відомо, що вже в XIII столітті тут існували кріпосні дерев'яні стіни. Під час царювання Михайла Федоровича в 1632 році був побудований кам'яний кремль. Нову фортецю стали називати Великою нижнє місто, а старовинні дерев'яні стіни - Малий верхнє місто. Кам'яна фортеця мала шість квадратних веж. До наших днів збереглася лише одна - Спаська. А вціліла вона завдяки тому, що була передана Аркадьевскому монастирю, заснованому в 1661 році. Названий він так на честь преподобного Аркадія, який, згідно з легендами, жив в XI ст. на території Великого нижнього міста. Проіснував монастир недовго - вже в XVIII в. був закритий. Пізніше тут поселилася жіноча громада з скасованого Іллінського монастиря. У 1812 році споруди були спалені французами, обитель була відроджена в 1832 році. До наших днів зберігся Спаський собор (1783 рік). На даний момент Аркадьевскій монастир недіючий.

На Соборному пагорбі за адресою вул. Нагірна, д. 1 розташований головний храм Вязьми - Свято-Троїцький собор. Здалеку видно його триярусну дзвіницю заввишки 46 метрів. Відомо, що ще в XI столітті на цьому місці знаходився дерев'яний храм, і називався Нікольським (в честь Святителя Миколи). В кінці XVI століття через застарілість був розібраний, а на його місці побудований новий. Але проіснував недовго - був зруйнований під час навали поляків в 1610 році. Відновлено в 1635-м, тоді ж він був переосвячений в Троїцький. А в 1674-1674 рр. на цьому місці на кошти царя Олексія Михайловича зводиться мурований собор (який також стали називати Троїцьким). Під час Вітчизняної війни 1812 року храм сильно постраждав, після був відновлений, але при цьому вигляд дещо змінився. У роки радянської влади Свято-Троїцький собор був закритий, тоді з його приміщень безслідно зникли багато цінних речей: ікони, старовинні книги, дорога церковне начиння. У другій половині XX століття проведені масштабні реставраційні роботи.

У Вязьмі є діючий жіночий Іоанно-Предтеченський монастир, розташований за адресою вул. Докучаєва, д. 48а. Він був заснований в середині XVI століття. Протягом багатьох століть ця обитель була важливим духовним центром. Відомо, що сюди приїжджали навіть царські особи. У Смутні часи монастир був розграбований польсько-литовськими військами. Пізніше, під час правління Михайла Федоровича будуються кам'яні будівлі. Головна архітектурна пам'ятка - церква Одигітрії Смоленської. Навряд чи десь ще можна побачити подібну архітектуру - храм запам'ятовується трьома високими шатрами. У 90-і роки XX століття в монастирі були проведені реставраційні роботи.

Любителі архітектурних пам'яток можуть оглянути інші храми Вязьми: церква Петра і Павла, Введенська церква, церква Володимирської ікони Божої матері та інші.

Є в Вязьмі і деякі музеї: Історико-краєзнавчий, Музей літературних раритетів, Виставковий зал. Краєзнавчий музей розташований в приміщенні Богородицької церкви за адресою Радянська пл., Д. 3. Представлена ​​тут експозиція присвячена історії міста, починаючи з давніх часів і закінчуючи серединою XX століття. Серед експонатів є цікаві археологічні знахідки. Широко представлений купецький, дворянський і селянський побут минулих століть. Освячено події Великої Вітчизняної війни 1812 року і Великої Вітчизняної війни.

Також серед пам'яток Вязьми можна відзначити пам'ятники, пов'язані з подіями різних воєн. Наприклад, є пам'ятник генералу М. Г. Єфремову. Він командував 33-й армією. У 1942 році під час невдалого контрнаступу потрапив в оточення. Щоб не здаватися в полон, Єфремов наклав на себе руки.

Ну і на завершення хочеться детальніше розповісти про знаменитого старовинному промислі (існує як мінімум з XVII ст.). До Революції по всій Росії і навіть за її межами були широко відомі Вяземские пряники. У XIX столітті працювало 8 пряникових фабрик! Після Жовтневої революції виробництво було припинено. Після довгої перерви Вяземський хлібокомбінат відновив цей древній промисел. Зараз у продажу є пряники різних форм з різноманітними начинками, виготовлені за старовинними рецептами. Продаються вони в красивих сувенірних коробках. Так що, якщо у Вас виникає питання: «Який сувенір привезти з Вязьми?» - відповідь очевидна.

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Так що, якщо у Вас виникає питання: «Який сувенір привезти з Вязьми?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация